تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی | امروز 26 شهریورماه 1399

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی ، ترون،این ارز محبوب،که رتبه 15 را در سایت coinmarketcap به خود اختصاص داده است،هفته گذشته حدود بیست درصد کاهش قیمت داشت.بیشترین قیمت ترون در هفته گذشته 0.03513 و کمترین قیمت ان 0.02687 دلار بود.این کاهش قیمت بعد از افزایش شدید قیمت ترون قابل پیش بینی بود.چرا که هر افزایش قیمتی،یک اصلاح نیز به دنبال دارد و روند همیشه صعودی نیست.در ادامه به بررسی تکنیکال و فاندامنتال ترون خواهیم پرداخت.

سلام کریپتو

تحلیل تکنیکال ترون TRX

اولین مقاومتی که ترون بر سر راه خود دارد،سطح 0.02866 است،در صورتی که قیمت ترون بالای این سطح تثبیت شود ممکن است تا 0.030 صعود داشته باشد،در صورتی که این روند نزولی ادامه دار باشد،اولین سطح حمایت،ناحیه 0.026 و بعد از ان 0.023 دلار خواهد بود.در ادامه به بررسی نمودار شمعی ترون در تایم فریم های مختلف خواهیم پرداخت.

درتایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال ترون

در تایم فریم هفتگی ترون،خط روند نزولی در یک شد و شکسته شد،اما موفق نشد قیمت را بالای این سطح نگه دارد و دوباره به زیر خط روند نزولی برگشت.دو خط مکدی و سیگنال در شرایط خوبی  قرار دارند،اما با توجه به جهتی که دارند احتمال درگیری ان ها وجود دارد.شاخص MOM بالای سطح 0 قرار دارد،باید ببینیم بالای این سطح باقی می ماند یا خیر!میانگین متحرک باندبولینگر پایین کندل های هفتگی قرار دارد.پهنای باند احتمال ریزش تا محدوده 0.011 دلار را نیز داده است که البته بعید به نظر میرسد.


در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال ترون

در تایم فریم روزانه کندل های روزانه به محدوه حمایتی ابر کومو  رسیده اند!اگر توسط این سطح هم حمایت نشود احتمال ریزش دوباره قیمت وجود دارد،دو خط baseline و inversion با هم برخورد کرده و شرایط خوبی ندارند.دو خط مکدی و سیگنال نیز اصلا در شرایط خوبی نیستند.شاخص MOM پایین سطح 0 و سیگنالی برای خرید ندارد.


درتایم فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل تکنیکال ترون

در تایم فریم 4 ساعته،خط روند نزولی شکسته نشده است و در یک مثلث قرار داریم.دو خط مکدی و سیگنال شرایط خوبی ندارند،همچنین شاخص MOM یک بازار خنثی را نشان میدهد.یک واگرایی مثبت با اندیکاتور MACD قابل رویت است،احتمالا این واگرایی مانع از ریزش ترون در این تایم فریم خواهد شد و قیمت را همین محدوده نگه میدارد.میانگین متحرک 12 روزه بالای کندل هاست که نشانه خوبی نیست.

صرافی ایرانی کارت

تحلیل فاندامنتال ترون TRX

تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال ترون

حجم معاملات ترون نسبت به هفت روز گ1ذشته 700 میلیون دلار افزایش داشته است.این موضوع نشان میدهد افرادی که خلاف روند خرید میکنند وارد بازار شده و در حال معامله اند.ارزش بازار ترون نسبت ب هفته گذشته حدود 440 میلیون دلار کاهش داشته است!علت این کاهش،ریزش قیمت است.شاخص NVT روز گذشته معادل 0.6 است.این شاخص نشان میدهد ترون گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت است.

بیشتر بخوانید:  تحلیل اتریوم امروز 16 آذر 99 | تحلیل تکنیکال Ethereum

تحلیل فاندامنتال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال ترون

شاخص ROI که میزان بازدهی سرمایه گذاری روی یک ارز را نشان میدهد،برای ترون معادل 1215% است که رقم به شدت چشمگیری است،اوج قیمت ترون معادل 0.30 و مربوط به ژانویه 2018 است.بقیه اطلاعات در رابطه با ترون از زمان عرضه تا کنون را میتوانید در تصویر بالا ببینید.


تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی
تحلیل فاندامنتال ترون

شاخص FCAS  که عملکرد یک ارز را از لحاظ فاندامنتال بررسی میکند،معادل 901 است و در دسته عملکرد های عالی قرار دارد.این عدد از اپریل 2020 رشد خیلی خوبی داشته است.

نتیجه کلی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارزدیجیتال ترون

ترون در هفته گذشته ریزش 20 درصدی داشت،احتمالا ترون مدتی در همین ناحیه نوسان خواهد کرد و در محدوده 0.026 دلاری حمایت خواهد شد.اگر مایل به خرید به ترون هستید فعلا زمان مناسبی نیست.اگر ترون کوچکترین نشانه ای از صعودی شدن را داشت،با بررسی روند بیت کوین،اقدام به خرید کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” تحلیل تکنیکال ترون TRX در تایم فریم هفتگی ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا