اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ممنوعیت خرید ارز های دیجیتال در بریتانیا

salamcrypto

بانک های انگلیسی به دنبال نگرانی هایی که در مورد امنیت ارز های دیجیتال و دستکاری این بازار به دنبال ممنوعیت خرید و فروش این دارایی های دیجیتال برای مشتریان خود هستند.

طبق گزارشی که روزنامه انگلیسی تایمز منتشر کرده است بانک TBS قصد دارد مشتریان خود را از خرید ارز های دیجیتال منع کند، این بانک نگران نرخ بیش از حد زیاد کلاهبرداری های دنیای ارز های دیجیتال است.

تایمز همچنین مدعی شد که آنها اطلاعات موثقی دارند که این بانک به دنبال ممنوعیت فعالیت مشتریان خود در صرافی های بایننس و کراکن است و دلیل اصلی آنها برای این کار نیز استاندارد های امنیتی پایین پلتفرم این دو صرافی است.

بنا به گزارش ها این بانک در بازه 15 نارچ تا 15 آپریل حداقل 849 شکایت درست در مورد کلاهبرداری و دزدیده شدن دارایی از سوی کاربران بایننس دریافت کرده است و این بانک همچنین مدعی شده است که پشتیبانی بایننس پاسخی به آنها نداده است و در پاسخ نیز بایننس مدعی شد که هیچوقت پیامی از سوی این بانک دریافت نکرده است.

سخنگوی بایننس بدون اشاره مستقیم به بانک TSB، در مورد امنیت بالای پلتفرم خود صحبت کرد و اطمینان داد که اولین اولویت شرکت آنها امنیت و آرامش خاطر مشتریان است.
وی در این مورد افزود:
بایننس در مورد مسئولیت خود در محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری ها بسیار جدی است، ما سابقه بسیار خوبی در همکاری با سازمان های اجرای قانون داریم و در صورت مشاهده رفتار های کلاهبرداری گونه به سرعت وارد عمل می‌شویم.

صرافی ایرانی کارت

برخلاف صرافی بایننس، سخنگوی صرافی کراکن مستقیماً ادعا های بانک TSB را رد کرد و گفت:
ما این ادعا که کراکن به درخواست های کمک در حوادث کلاهبرداری پاسخ نمی‌دهد را رد می‌کنیم؛ کراکن فقط در سال 2020 به بیش از 1000 درخواست مختلف از سوی سازمان های اجرای قانون پاسخ داد.

بیشتر بخوانید:  ابلاغیه شاپرک به شرکت های پرداخت یار

حال باید دید که ممنوعیت تجارت ارز های دیجیتال در بریتانیا بین تمامی بانک ها فراگیر می‌شود یا خیر.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CryptoPotato


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا