اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پروتکل صرافی های غیرمتمرکز به کاربران پاداش می دهند.

salamcrypto

پروتکل صرافی های غیرمتمرکز  ، به کاربرانی که برای تأمین نقدینگی وارد روند رمزارز گاورننس(governance token) می شوند ، با رمزارزUNI پاداش می دهد.

Uniswap ، صرافی برای مبادله رمزارزهای مبتنی بر اتریوم ، امروز اعلام کرد که رمزارز خود را به نام UNIرا  ایجاد کرده است.

معرفی UNI به آنها امکان می دهد تا با استفاده از مکانیزمی غیرمتمرکز رشد بستر را ارتقا دهد.  Uniswap،زمانی که  پاداش  در DeFi استاندارد شود ، به کاربران خود پاداش رمزارزی می دهد.

در هسته آنها ،توکن های گاورننس مانند یک برنامه وفاداری است که با سهام شرکت مخلوط شده است: به دلیل مشارکت در پلتفرم و همچنین رای گیری در مورد نحوه اجرای پروتکل ، اعتبار کاربران دریافت می شود.توکن های گاورننس از اواخر سال گذشته با سرمایه گذاران غیرمتمرکز مالی که به پلتفرم هایی مانند yearn.finance که توکن های YFI را توزیع می کند و با ارزش سرمایه36000 دلار است، به سرمایه گذاری پر ریسک مبدل می شوند .

رمزارزِ Uniswap ،  پاسخی به SushiSwap است. طبق گفته DeFi Pulse ، در اندازه گیری میزان استفاده Uniswap و SushiSwap دارای ارزش دوم و سوم هستند.Uniswap  امیدوار است که UNI بتواند به آن قدرتِ ماندن بدهد. پروتکل صرافی های غیرمتمرکز قصد دارد در طی چهار سال آینده مجموعاً 1 میلیارد UNI را توزیع کند. 60 درصد به اعضای جامعه Uniswap و 21.5 درصد به کارمندان Uniswap و 18.5 درصد باقیمانده به سرمایه گذاران و مشاوران تعلق می گیرد.

بیشتر بخوانید:  عبور کاردانو از یک دلار!

در حقیقت ، UNISWAP در حال حاضر 150 میلیون واحد را در دسترس افرادی قرار داده است كه تا 1 سپتامبر در هر زمان از این پلتفرم استفاده كرده اند. پس از توزیع 40٪ از توکن ها در سال اول ، هر سال 10 واحد درصد كاهش می یابد تا زمانی كه همه توکن ها جمع اوری شوند.

در این اطلاعیه آمده است: “Uniswap برای رشد ، توسعه و پایداری خود به رهبری جامعه مناسب است.” “معرفی UNI (ERC-20) با این هدف ، امکان ایجاد مالکیت مشترک جامعه و یک سیستم حکمرانی پر جنب و جوش ، متنوع و اختصاصی را فراهم می کند ، که پروتکل را به سمت آینده هدایت می کند.”

منبع:دیکریپت


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا