اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بیانیه بانک مرکزی کانادا 📣 درباره ارزهای دیجیتال

salamcrypto

معاون رئیس بانک مرکزی کانادا در بیانیه ای اعلام کرد که فقط در زمان مناسب ارز دیجیتیال خود را راه انداری خواهد کرد.
معاون بانک مرکزی کانادا می‌گوید که ادعای بیت کوین مبنی بر اینکه این ارز دیجیتال، آینده پول دنیاست زیاد قابل باور نیست.
تیموتی لین در آخرین سخنرانی خود در مونترال اعلام کرد که حتی در این دوره که ارز های دیجیتال در اوج وضعیت اقتصادی خود و افزایش قیمت هستند هم نسبت به این ارز ها مشکوک است. و این ارز ها را ” به‌عنوان روش پرداخت بسیار ناقض ” نامید.
لین اعتقاد دارد که استیبل کوین ها در آینده مفیدتر از ارز های دیجیتال هستند.
” برخلاف ارز های دیجیتال، استیبل کوین ها پذیرای استفاده گسترده در معاملات روزمره هستند، اگرچه هنوز هیچ‌کدام از استیبل کوین ها به این نقطه نرسیده اند.”
علی رغم اعتماد قابل ملاحظه ی بیشتر در موارد استفاده از استیبل کوین ها، معاون رئیس بانک مرکزی کانادا ادعا می‌کند که بسیاری از مسائل باید قبل از استفاده بیشتر و همگانی توسط مردم حل شوند.
گزارش شده است که بانک مرکزی کانادا در حال تحقیق و آزمایش های بسیار در فناوری های مختلف برای توسعه ارز دیجیتال است. در این مورد بانک مرکزی با سه تیم مختلف دانشگاهی همکاری کرده است تا به طور مستقل در مورد اینکه اکوسیستم یک ارز دیجیتال باید چگونه باشد، تحقیق کنند و پیشنهاداتی را ارائه کنند.
بنا به لین این گزارش ها در 11 فوریه منتشر خواهند شد و به تعیین مدل ارز دیجیتال بانک مرکزی کانادا کمک خواهند کرد.
اخیراً محققان نشریه VoxEU دریافتند که اکثر بانک های مرکزی رویکرد محدودی نسبت به تحقیقات ارز دیجیتال کشور خودشان دارند. تحلیلگران ابراز کرده اند که اگر انگیزه زیادی از سوبی بانک های مرکزی وجود نداشته باشد، احتمالاً این پروژه یک شکست بزرگ خواهد بود.لین می‌گوید که آنها هنگام تصمیم گیری از نظرات کاربراناستفاده خواهند کرد.وی افزود: ما فقط در زمان مناسب و با حمایت کانادایی ها و دولت فدرال کانادا، چنین ارزی را عرضه خواهیم کرد.
منبع: ambcrypto.com

بیشتر بخوانید:  سینا استوی بنیانگذار BRG دستگیر شد

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا