اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سازمان بورس آمریکا به دنبال اطلاعات شخصی مدیران ریپل

salamcrypto

دادخواست سازمان بورس ایالات متحده علیه ریپل روز به روز پیچیده تر می‌شود. اکنون مدیران سازمان بورس آمریکا به دنبال اطلاعات شخصی دو مدیر ریپل که متهم شده اند هستند. سازمان بورس نامه ای را به شش بانک ارسال کرده و در آن دستور داده که معاملات هشت سال اخیر مدیران ریپل را در اختیار آنها قرار بدهند. در دادخواست ارائه شده در اواخر دسامبر سال 2020 سازمان بورس مدعی شد که بنیان گذاران ریپل هنگام عرضه اولیه این ارز دیجیتال در سال 2013 سرمایه گذاران را گمراه کرده اند.
در روز پنج شنبه 11 مارچ دو مدیر ریپل یعنی کریس لارسن و برد گارلینگهاوس از دادگاه خواستند که درخواست سازمان بورس توسط دادگاه رد شود، این دو متهم اظهار داشتند که درخواست اخیر سازمان بورس اقدامی کاملاً نامناسب است.
این دو مدیر همچنین افزودند که سازمان بورس حق ندارد از تمام معاملات آنها در هشت سال اخیر آنها با خبر شود آنها همچنین خاطرنشان کردند که هیچ ارتباطی بین ریپل و معاملات معمولی آنها وجود ندارد.
این دو مدیر ریپل گفتند که آنها قبلاً طی توافقی سوابق مربوط به معاملات ریپل را تهیه کنند. با این حال سازمان بورس به طور واضحی گفته که فقط سوابق این معاملات کافی نیست.وکلای مدیران ریپل گفتند: سازمان بورس هیچ توضیح قانع کننده ای برای دسترسی به این اطلاعات ارائه نکرده و توانایی دسترسی به آنها را ندارد.
روزلین لیتون یکی از کارکنان نشریه فوربس در مقاله اخیر خود می‌نویسد که نحوه پیشبرد سازمان بورس در این مقاله افتضاح بوده است. این پرونده در ساعات پایانی ریاست جی کلایتون رییس سابق سازمان بورس تنظیم شد. نویسنده متذکر شد که این پرونده فوری و بدون فکر تشکیل شد و روشن است که تصمیم سازمان بورس برای شکایت از ریپل اشتباه بود. لایتون نوشت: با این کار آینده صنعت رمزنگاری در ایالات متحده در خطر است. سازمان بورس تصریح کرد که مهم نیست که چه مقدار سرمایه گذار و شرکت از آمریکا خارج می‌شوند و این کار به چه تعداد شرکت آسیب می‌رساند، آنها می‌خواهند اختیارات خود را گسترش دهند.
نکته جالب این است که شکایت سازمان بورس از ریپل زمانی ثبت شد که مدیران این شرکت به دنبال خروج از ایالات متحده و رفتن به سایر کشور ها بودند. به دنبال شکایت سازمان بورس تعدادی از شرکای آمریکایی ریپل همکاری خود را با این شرکت قطع کردند. اما به نظر می‌رسد این شکایت بر روی فعالیت ریپل در منطقه آسیا و اقیانوسیه تأثیر چندانی نداشته و ریپل حتی در این مناطق رشد کرده است.
منبع: coingape

بیشتر بخوانید:  چین از دنیای ماینینگ فاصله می‌گیرد!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا