اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حال UST بر جایگاه سومین استیبل کوین بزرگ تکیه می‌کند

حال UST بر جایگاه سومین استیبل کوین بزرگ تکیه می‌کند

به گزارش زوم ارز، استیبل کوین الگوریتمی بلاکچین ترا، UST، از BUSD پیشی گرفت و به سومین استیبل کوین بزرگ در بازار تبدیل شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

UST، یک استیبل کوین دلاری است که در ماه سپتامبر سال 2020 عرضه شد. مکانیزم مینت آن بدین شکل است که کاربر باید مقداری از دارایی ذخیره مانند لونا را سوزانده تا مقداری معادل آن به شکل UST مینت کند.

بنا به داده‌های Coingecko، طی 30 روز اخیر، ارزش کل بازار UST حدود 15 درصد رشد کرده و در زمان نگارش این خبر به میزان 17.5 میلیارد دلار رسیده است. اکنون، این رقم UST را به جایگاه سومین استیبل کوین بزرگ بازار، پس از پیشی گرفتن از BUSD با ارزش بازار کمی پایینتر، برابر با 17.46 میلیارد دلار، رسانده است.

کوین کده

حال این رمز ارز، در حال تعقیب غول‌های صنعت، تتر، با ارزش 82.8 میلیارد دلار، و USDC، با ارزش 50 میلیارد دلار است، هرچند، این فاصله، در این مقطع، بسیار پایدار و محسوس است.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که از میانه‌ی ماه نوامبر، UST در یک پامپ چشم‌گیر به سر می‌برده و از آن زمان ارزش کل آن 525 درصد افزایش یافته است.

علی رغم پیشی گرفتن از BUSD از نظر ارزش کل بازار، حجم معاملات این استیبل کوین فاصله‌ی بسیاری با رقیب نزدیک خود دارد؛ حجم معاملاتی 24 ساعته‌ی BUSD، میزان 2.26 میلیارد دلار بوده است، در حالی که UST در مدت زمان مشابه حجم معاملات 431.79 میلیون دلاری را ثبت کرده است.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت شدید CELR

اخیرا، ترا سر تیتر اخبار را به خود اختصاص داده است، که بخشی از آن، به دلیل اعلام خرید 10 میلیارد دلار معادل بیت کوین از سوی این پروژه، برای پشتیبانی از ذخایر UST خود، بوده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا