صرافی کوینکده
ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز وی چین VET چیست؟

ارز وی چین VET  ، وی چین یک بستر زنجیره تامین بر پایه بلاکچین می باشد. پلتفرم ارز دیجیتال وی چین در سال 2015 آغاز و در ژوئن 2016 راه اندازی شد. این پلتفرم از دو توکن داخلی VET و VTHO برای مدیریت و ایجاد ارزش مبتنی بر بلاکچین عمومی VeChainThor استفاده می کند. در این مقاله به بررسی عملکرد این رمز ارز خواهیم پرداخت. همچنین تا انتهای این مقاله شما با کیف پول های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال و روند قیمت ارز دیجیتال وی چین آشنا خواهید شد که می توانید با استفاده از آن به سرمایه گذاری در بستر این رمز ارز بپردازید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این رمز ارز را مانند ارزهای دیجیتال دیگر همچون بیت کوینورج اتریوم لایت کوینبیت کوین کش و … می توان از صرافی خرید و سپس با این رمز ارز و رمز ارزهای دیگر ترید انجام داد. برای نگهداری ارز دیجیتال وی چین باید با کیف پول های این ارز دیجیتال آشنا بود. که ما شما را در مقاله وی چین چیست؟ با این موارد آشنا می کنیم.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال وی چین VET و کیف پول های وی چین VET را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای وی چین VET در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت وی چین | قیمت vet) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال وی چین چیست و عملکرد آن چگونه است؟

ارز دیجیتال وی چین چیست و عملکرد آن چگونه است؟
ارز دیجیتال وی چین چیست و عملکرد آن چگونه است؟

وی چین یک بستر بلاکچین است که برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری طراحی شده است. هدف ان ساده سازی این فرآیندها و جریان اطلاعات برای زنجیره های تامین پیچیده از طریق استفاده از فناوری دفتر توزیع شده ( DLT ) است.

پلتفرم وی چین شامل دو توکن مجزاست که این دو توکن عبارتند از VET و VTHO . اولین توکن برای انتقال ارزش در سراسر شبکه وی چین استفاده می شود و دومی به عنوان انرژی برای تامین معاملات قرارداد هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله اهداف پلتفرم وی چین ایجاد یک پلتفرم تجاری توزیع شده است تا جریان اطلاعات و انتقال ارزش سریع را امکان پذیر سازد.

وی چین یک پلتفرم فعال بر پایه بلاک چین که هدف اصلی آن ارتقا فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین ، سرویس‌ های مالی می باشد.

وی چین از فناوری VID ( VeChain Identity ) استفاده می‌کند ، شبکه اصلی وی چین در 30 ژوئن 2018 راه‌اندازی شد. تکنولوژی VID می‌تواند یک موضوع را ردیابی و یا علامت‌گذاری کند، این فناوری با استفاده از الگوریتم SHA 256 نوشته می‌شود. عملکرد وی چین این است که کالا را از زمان تولید تا هنگام مصرف مورد رهگیری قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم این مسئله را واضح‌تر بگوییم، وی چین و فناوری آن ( VID ) می‌تواند در صنعت تولید محصولات قرار بگیرد چراکه این اجازه را می‌دهد تا تولیدکننده و مصرف‌کننده درروند ساخت و یا تولید محصول قرار بگیرند تا هیچ‌گونه مشکلی به از سمت تولیدکننده به‌سوی مصرف‌کننده اعمال نشود و روند تولید محصول به‌صورت کامل برای مصرف‌کننده شفاف باشد.

هدف اصلی وی چین این است که شفافیت بیشتری به مشتریان نسبت به کسب‌ و کار ها ارائه دهد، این ارز را نمی‌توان استخراج کرد اما در بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند.

وی چین مانند دیگر شرکت‌های بلاک چینی نیاز به اعتماد توسط کاربر را از بین می‌برد، چراکه ما می‌توانیم برای کسب اطمینان از محصولی که تهیه‌کرده‌ایم تراشه هوشمند را اسکن کنیم. در اصل بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات غیرقابل تغییر می‌باشد، این موضوع سبب می شود تا ما بتوانیم به اطلاعاتی که بعد از اسکن بدست می آوریم خیلی راحت اطمینان پیدا کنیم.

شاید وی چین یک تکنولوژی جالب و یا کار آمد نباشد اما قطعا می تواند نقش مهمی در تضمین کیفیت محصولات در تمامی تولیدات داشته باشد.

در فوریه 2018 بود که با تصمیمات صورت گرفته نام وی چن به وی چین تور تغییر کرد. این پلتفرم در حال حاضر از دو توکن وی چین ” VET ” و توکن وی تور ” VTHO ” استفاده می کند.


بلاکچین وی چین

بلاکچین وی چین
بلاکچین وی چین

قبل از اجرای مستقل شبکه وی چین، این شبکه در مجموعه اتریوم با توکن ” VEN ” فعالیت می کرد، زمانی که این شبکه از اتریوم به بلاک چین خود انتقال یافت آنها توکن ” VEN ” را با توکن ” VET ” مبادله کردند. آن دسته از شرکت هایی که دارای توکن ” VET ” هستند اولویت و حق بیشتری در بلاک چین به آن ها اختصاص می یابد. این شرکت ها از توکن ” VET ” برای پول پرداختی هوشمند استفاده می کنند.

شبکه بلاکچین vechainthor دارای دو توکن بنام VET و VECHAIN است. معامله ها و تراکنش های انجام شده در برنامه های غیرمتمرکز و بلاکچین وی چین از توکن VET استفاده می کنند.به بیان دیگر سرمایه یا پول قراردادهای هوشمند از طریق توکن VET انتقال می یابد. کاربران می توانند از این توکن برای سرمایه گذاری هم استفاده کنند.فردی که دارای توکن VET است، توکن VTHO را هم دریافت میکند. این فرد می تواند از آن برای اجرای برنامه ها و قرار داد های هوشمند در بلاک چین استفاده کند. توکن VET از vechainthor energy برگرفته شده است.در حقیقت برای قوی تر کردن تراکنش هایی که در وی چین انجام می شود از این توکن استفاده می کنند.


تفاوت VET و VITHO

VET برای استفاده عموم است. یعنی مردم برای تراکنش و سرمایه گذاری از همان توکن VET استفاده می کنند. به بیان ساده تر تراکنش های کاربران با استفاده از توکن VET صورت می گیرد. اما توکن VITHO مختص به توسعه دهندگان این شبکه است. یعنی توسعه دهندگان اگر بخواهند تراکنشی در برنامه غیرمتمرکز خود انجام دهند باید هزینه خود را از طریق توکن VITHO پرداخت کنند.

این پلتفرم در شبکه اتریوم و نئو نیز وجود دارد .یعنی توکن کاربران را از توکن توسعه دهندگان جدا کرده اند.


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وی چین

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وی چین
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال وی چین

تیم اصلی وی چین شامل 4 مدیر عامل می باشد. در ابتدا وی چین وابسته به یکی از بزرگ ترین شرکت های بلاک چین کشور با نام BitSe بود. این تیم دارای 150 کارمند قدرتمند است که در میان خود مدیران معتبر و با استعدادی پرورش داده است.

سانی لو یکی از مدیران ارشد اطلاعات این تیم است، کار اصلی سانی راه اندازی آی تی و پروژه های سیستم اطلاعاتی برای برند ها است. همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم ، پلتفرم ارز دیجیتال وی چین در سال 2016 راه اندازی شد . از جمله بنیان گذاران این ارز دیجیتال می توان به سانی لو Sunny Lu ، اشاره کرد که این فرد یک مدیر IT است .

با توجه به اینکه وی چین از ژوئن 2016 راه اندازی شده است، یکی از قدیمی ترین سیستم عامل های اختصاصی زنجیره تامین بلاکچین در بازار است.

اگر بخواهیم از نگاه زنجیره تامین به این موضوع بنگریم، شرکت های واتن چین ( Waltonchain ) و مدوم (  Modum ) و لجستیک (Logistic ) مانند وی چین از فناوری بلاک چین استفاده می کنند. هر یک از این سه شرکت بزرگ و معتبر در زمینه های مختلفی تمرکز دارند و هدف اصلی آنان چیز دیگری می باشد که برای همین خاطر می توان گفت که رقیب اصلی یک دیگر نیستند.

وی چین درصدد این است که با شرکت های ” Pwc ” و ” DNV GL ” که به عنوان دو شرکت بزرگ و مهم یاد می شود ایجاد همکاری کند.


معرفی 14 شرکت که با ” وی چین  ” درحال فعالیت هستند.

 • Microsoft
 • Bitocean
 • China Unicorn
 • Directed Imported Goods
 • DNV GL
 • Healthcare Co Ltd
 • Kuehne – Nagel
 • Hyperledger
 • Jiangsu Printed Electronics Co Ltd
 • Pwc
 • Renault
 • Madeforgoods
 • Babyghost
 • Xiamen Innov Information Technology Co Ltd

وی چین IOT

وی چین و iot

زمانی که وی چین با اینترنت اشیا ادغام می شود ” IOT ” کیفیت محصولات را نیز کنترل و همچنین بهبود می بخشد. از این صنعت و یا فناوری می توانید در مواقعی استفاده کنید که می دانید ممکن است یک تغییر دما ضربه ای به محصولات شما برساند. مانند کشاوری و خوراکی و …

بیشتر بخوانید:  ارز کایبر نتورک KNC چیست؟

اعتماد سازی در تامین محصولات ؛ وی چین یک تراشه هوشمند مخصوص خودش طراحی کرده است که با ترکیب این تراشه و فناوری بلاک چین مصرف کننده می تواند کالا را از زمان تولید دنبال کند تا با تولید کالا آشنا و مراحل آن برایش شفاف سازی شود. حال هنوز این تکنولوژی در دسترس تمامی کاربران نیست اما می توان تصور کرد که این کار چقد می تواند به اعتماد بین سازنده و مصرف کننده کمک کند، به راحتی می توان این را تصور کرد که با برپایی این تکنولوژی برای تمامی کاربران می توان در رویه ساخت یک محصول حاضر بود به طور مثال شما می توانید با اسکن نمودن کد QR یک محصول در تلفن همراه خود ببینید که این محصول در طول ساخت چه مراحلی را طی نموده است.

امروزه تعدادی از صنایع ها مانند: کشاورژی، غذا و دارو و کالا های لوکس از تکنولوژی بلاک چین وی چین استفاده می کنند.


ویژگی های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

ویژگی های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
ویژگی های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

از جمله ویژگی هایی که پلتفرم ارز دیجیتال وی چین دارا می باشد فناوری است که در بستر این رمز ارز مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از فناوری شفاف و بدون هیچ نقطه ضعف در پلتفرم ارز دیجییتال وی چین، امکان امنیت، کارایی و سهولت رد یابی محصولات را در یک زنجیره تامین مشخص فراهم می کند. در حالی که کارمزد را از طریق اتوماسیون کاهش می دهد.

بنابراین مدل وی چین برای کسب و کارهایی که به دنبال کاهش اصطکاک در زنجیره تامین و ایجاد تاثیر شفاف تر به مشتریان هستند، جذاب است .


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال وی چین برابر با 0.105196 دلار آمریکا است و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 1،561،187،877 دلار می باشد. ارز دیجیتال وی چین در 24 ساعت گذشته 11.86% رشد کرده است. در حال حاضر رمز ارز وی چین در سایت CoinMarketCap دارای رتبه 21 می باشد . در نمودار زیر شما روند قیمت ارز دیجیتال وی چین را از آگوست 2018 تا اکنون مشاهده می نمایید. همانطور که در نمودار به شما نشان دادیم این رمز ارز در آپریل 2021 به ATH خود رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

کیف پول های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

کیف پول های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
کیف پول های ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

شما می توانید پس از خریداری ارز دیجیتال وی چین این رمز ارز را در کیف پول های سخت افزاری و یا نرم افزاری که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، ذخیره نمایید.

از جمله کیف پول های سخت افزاری که قادر به ذخیره سازی ارز دیجیتال وی چین می باشند می توان به کیف پول لجر و ترزور اشاره کرد.

کیف پول های نرم افزاری که قادر به ذخیره سازی رمز ارز وی چین هستند شامل موارد زیر می باشند:

1.کیف پول وی چین تور (VeChainThor): این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس است و به طور رسمی توسط توسعه دهندگان وی چین پشتیبانی می شود .

2.کیف پول دستکتاپی اتمیک (Atomic): کاربران می توانند از این کیف پول برای ذخیر سازی و ارسال و دریافت رمز ارز VET استفاده نمایند .

3.کیف پول گواردا (Guarda) : کیف پول گوآردا برای نسخه های وب ، موبایل ، دسکتاپ در دسترس است .

4.کیف پول تراست (Trust) : کیف پول تراست برای تلفن های همراه قابل دسترسی است و می توانید این کیف پول را از طریق Google Play یرای سیستم عامل های اندروید و یا Apple Store برای سیستم عامل های ios بارگیری نمایید .


خرید ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

خرید ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
خرید ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

علاوه بر صرافی بایننس از دیگر صرافی های انلاین خارجی که از ارز دیجیتال وی چین پشتیبانی می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global )

2.صرافی آپ بیت ( Upbit )

3.صرافی FTX

4.صرافی VCC

5.صرافی KuCoin


فروش ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

فروش ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
فروش ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

برای فروش ارز دیجیتال وی چین همانند خرید ان می توانید از صرافی های انلاین خارجی استفاده نمایید. همانطور که در بحث خرید این رمز ارز گفتیم صرافی بایننس از جمله محبوب ترین صرافی هایی می باشد که از ارز دیجیتال وی چین پشتیبانی می کند. این صرافی به دلیل حجم بالایی از معاملات که روزانه انجام می دهد، در میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است. شما می توانید با استفاده از لینک زیر آمزش گام به گام این صرافی را به طور کامل بیاموزید.


آیا ارز دیجیتال وی چین ( VeChain ) استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال وی چین ( VeChain ) استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال وی چین ( VeChain ) استخراج می شود ؟

با توجه به بررسی های انجام شده ارز دیجیتال وی چین ( VeChain ) در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام و یا PoS استفاده می نماید و به همین دلیل قابلیت استخراج را ندارد.

در واقع برای اینکه کاربران بتوانند یک ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشند و به دست آورند یکی از راه ها خرید آن و دیگری استخراج رمز ارزها می باشد. از جمله دلایلی که سبب می شود یک ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارا باشد استفاده از الگوریتم اثبات کار یا PoW است که در ارتباط با ارز دیجیتال وی چین اینگونه نمی باشد.


آینده ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

آینده ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )
آینده ارز دیجیتال وی چین ( VeChain )

ارز دیجیتال وی چین تا به اکنون یک مسیر صعودی را طی کرده است . اخیرا ارز دیجیتال وی چین با یکی از شرکت ها همکاری کرده است که بزرگترین بستر اینترنت را برای راه حل های سفارشی سازی در جهان ، ارائه می دهد .

وی چین در مقایسه با سایر رمز ارزها به طور قابل توجهی افزایش قیمت داشته است . ارزهای رمز نگاری شده بی ثبات و پیچیده هستند و عوامل بسیاری وجود دارد که می تواند در رشد یا کاهش قیمت آنها نقش داشته باشد .

با توجه به همکاری که این رمز ارز داشته است ، انتظار می رود آینده خوبی برای این رمز ارز پیش رو باشد .


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال وی چین VET

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال وی چین VET
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال وی چین VET

کلام آخر ارز وی چین VET

پلتفرم وی چین یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین شرکت های بلاک چینی در عرصه صنعت است، تیم با تجربه و کار بلد این پلتفرم باعث شده است تا مشتریان زیادی از محصولات کاربردی آن استفاده کنند. وی چین به دلیل مشارکت با غول های این صنعت مانند Pwc در دولت چین، دیگر نباید نگران افزایش مشتریان خود باشند. اگر این پلتفرم با سرعت و دقت و نیروی فعلی پیشروی کند، باید این انتظار را داشته باشیم که توکن ”  VET ” یکی از بهترین های چند سال آینده باشد.

در این مقاله پلتفرم ارز دیجیتال وی چین را بررسی نمودیم . همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ، ارز دیجیتال وی چین بستری برای بهبود مدیریت زنجیره تامین و فرآیندهای تجاری می باشد. پلتفرم ارز دیجیتال وی چین از دو توکن داخلی به نام های VET و VTHO استفاده می نماید. شما می توانید با استفاده از صرافی های انلاین خارجی ارز دیجیتال وی چین را خریداری نمایید. و پس از خریداری می توانید ان را در کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور و یا کیف پول های نرم افزاری گوآردا، تراست، اتمیک و … ذخیره نمایید. همچنین لازم است که بدانید این ارز دیجیتال قابلیت استخراج را دارا نمی باشد.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز وی چین VET ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

هاسکینسون تولد کاردانو را جشن گرفت

هاسکینسون تولد کاردانو را جشن گرفت

نهنگ‌های بزرگ 4.5 تریلیارد شیبا خریداری کرده‌اند

نهنگ‌های بزرگ 4.5 تریلیارد شیبا خریداری کرده‌اند

بوترین: دوج کوین باید به گواه سهام تغییر یابد

بوترین: دوج کوین باید به گواه سهام تغییر یابد

هارد فورک وسیل کادانو انجام شد

هارد فورک وسیل کادانو انجام شد

3 دیدگاه

 1. سلام . ممنون از مقاله خوبتون. من با مشکلی در خصوص انتقال VTHO مواجه شدم. در هنگام انتقال، به جای ادرس VTHO در کیف پولم ادرس ارز VETH از همان کیف پول را دادم که از شبکه BEP20 منتقل می شود . حالا ارز VTHO به کیف پولم نرسیده است. البته هنگام باز کردن صفحه VTHO ، قسمتی که می خواهد تراکنش ها را نشان دهد چند ثانیه ای تلاش می کند ولی نمی توند تراکنش را بالا بیاورد.چگونه می تونم اونو بازیابی کنم. ضمناً کیف پولم تراست ولت است. ممنون می شم اگه راه حلی دارید منو راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا