اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

خروج ویزا، مسترکارت و پی‌ پال از روسیه

خروج ویزا، مسترکارت و پی‌ پال از روسیه

به گزارش زوم ارز، از زمان شروع جنگ بین دو ایالت سابق شوروی، جهان غرب رویکردی متفاوت نسبت به گذشته را پیش گرفت و اعمال تحریم‌ها را به جای ورود مستقیم به این نبرد آغاز کرد. علاوه بر آن، کمپانی‌ها و سازمان‌های متعددی، ضمن “مهاجم” خواندن روسیه، خدمات خود به این کشور را پایان دادند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

خیلی از این تحریم‌ها و موسسات، در فعالیت‌های مالی تاثیرگذار هستند، و جدیدترین این موسسات، سه غول آمریکایی، یعنی ویزا، مسترکارت و پی‌ پال هستند.

گزارش رویترز در روز 5 مارچ، اشاره کرد که کمپانی پی‌ پال از روز شنبه به خدمات خود در روسیه پایان داده‌است. دن شولمن، مدیرعامل و رییس این شرکت، توضیح داد که پی‌ پال در محکوم کردن حمله ی خشونت‌آمیز روسیه به اوکراین در کنار جامعه‌ی جهانی می‌ایستد.

کوین کده

برای مدتی معین، پی‌ پال اجازه‌ی برداشت دارایی را به کاربران روس خود خواهد داد، تا پیش از قطع دسترسی بتوانند این کار را انجام دهند.

ویزا نیز همین مسیر را در پی گرفت. این شرکت اعلام کرد که پروسه‌ی توقف تمام تراکنش‌ها تا روزهای آینده را آغاز کرده‌است.

همچنین مسترکارت، پس از بررسی جامع شرایط حاضر، گفت، “ما تصمیم به تعلیق خدمات شبکه‌ی خود در روسیه گرفته‌ایم”.

این شرکت توضیح داد که این تصمیم به دلیل درخواست‌های رگولاتوری از سازمان‌های مراقبتی جهانی، و مسدودسازی چند موسسه‌ی مالی از شبکه‌ی پرداختی مسترکارت، صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:  بازار اهمیتی به توییت های ایلان ماسک نمی‌دهد

در شرایطی که بیشتر بانک‌های این کشور در حال خارج شدن از شبکه‌ی SWIFT هستند، و همچنین کمپانی‌های ذکر شده نیز عملیات معمول خود در این کشور را پایان دادند، گزینه‌های بسیار کمی برای شهروندان روسیه باقی خواهدماند.

به نظر می‌رسد که یکی از این گزینه‌ها حرکت به سوی صنعت رمز ارز باشد. پس از آغاز جنگ، گزارش‌ها خبر دادند که حجم معاملات دارایی دیجیتال از روسیه (و اوکراین) رکوردهای جدیدی را ثبت کرد.

اضافه بر این، صرافی‌های متعددی، از جمله بایننس، کراکن و کوین بیس، از پایان دادن به خدمات خود در روسیه، حداقل در حال حاضر، صرف نظر کردند. به طور همزمان، قانون‌گذاران زیادی هشدار دادند که مقامات این کشور می‌توانند برای دور زدن تحریم‌ها، از ارز دیجیتال استفاده کنند.

هرچند، همانطور که مدیران عامل ریپل و کوین بیس اشاره کردند، این اقدام بسیار غیرمحتمل به نظر می‌رسد. به جای آن، احتمال این وجود دارد که در شرایط نامطلوب پول رسمی روسیه، شهروندان عادی این کشور به رمز ارز روی آورند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CryptoPotato


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا