اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ویتالیک بوترین در نقش قهرمان

salamcrypto

ویتالیک بوترین بنیان گذار اتریوم در حال کار بر روی بر طرف کردن آسیب پذیری بلاکچین اتریوم است.
توسعه دهندگان اتریوم اخیراً یک بروزرسانی برای این شبکه به نام EIP-1559 را ارائه کرده اند که هدف این بروزرسانی کاهش هزینه کارمزد این شبکه است. انتظار می‌رود که این بروزرسانی در جولای سال جاری اجرایی شود. این بروزرسانی به صورت اتوماتیک بخشی از هزینه کارمزد را به شبکه اتریوم منتقل می‌کند. اتر اختصاص یافته در این روش سوزانده می‌شود و تعداد کوین های در گردش کاهش می‌یابد.
این بروزرسانی همچنین باعث کاهش یافتن میزان پاداش دریافتی ماینر های اتریوم می‌شود و باعث شده که عده ای از ماینر ها به این ارتقاء اعتراض کنند. از زمان معرفی این بروزرسانی تاکنون گروهی از فعالان این شبکه در تلاش بودند تا بخش قابل توجهی از این شبکه را به صورت نمایشی تحت اختیار خود در بیاورند که این کار ممکن است امنیت این شبکه را تهدید کند. با این وجود این گروه ظاهراً قصد سرنگونی اتریوم را ندارند و فقط قصد تهدید کردن و یادآوری اینکه چنین حمله ای امکان پذیر است را دارند. بوترین و دیگر توسعه دهندگان اتریوم از آن زمان با برنامه ریزی خود اقدامات دفاعی ای را تدارک دیده اند.
بوترین گفت: هدف این EIP این است که طی آن بدون هیچگونه تغییر در کلاینت های  ethpow و  beaconفعالسازی ها سریعاً صورت بگیرند. این EIP انتقال به اتریوم 2.0 را سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود زودتر از آن چیزی که انتظار می‌رود اتریوم 2.0 راه اندازی شود.
در یکی از پست های وبلاک Status در تاریخ 12 مارچ نوشته شده که: جامعه اتریوم با سرپرستی بوترین به سرعت راه حل های بالقوه ای را برای این حمله احتمالی 51 درصدی پیش بینی کرده است. ویتالیک توضیح داده که شبکه اتریوم چگونه با تغییرات اندک در کلاینت ها چگونه از  PoW به  PoS منتقل شود.
یک ماینر معروف به به نام Bits Be Trippin طی یک ویدیوی یوتیوبی در 9 مارچ اظهار داشت که بخشی از این تهدیدات برای حمله به این شبکه نه بلکه برای نشان دادن امکان اجرای این تهدید است.اتریوم 2.0 اقدامی در جهت مقیاس پذیری بیشتر است که این شبکه را از اجماع ماینینگ POW به POS انتقال می‌دهد.وبلاگ  Status اشاره کرد که مخالفان EIP-1559 هم اکنون قدرت فنی کافی برای اجرای حمله 51 درصدی را دارند.شبکه اتریوم با عرضه بیکن چین در دسامبر سال 2020 انتقال به اتریوم 2.0 را کلید زد.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاران قدیمی وارد بازار رمزگذاری می شوند.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا