واچ لیست زوم ارز

5 ارز دیجیتالی که در هفته سوم جولای باید زیر نظر بگیرید

salamcrypto

گاو های بیت کوین در چند روز گذشته با موفقیت از سطح قیمت 30 هزار دلار دفاع کردند اما نتوانستند بیت کوین را به سوی سطوح قیمتی بالاتر هل دهند و برخی از معامله گران نگران این موضوع هستند که بیت  کوین در نهایت سطح حمایت بسیار کلیدی 30 هزار دلار را از دست بدهد.

در یک رشته توییت Ecoinometrics گفت که اصلاح فعلی بسیار شبیه به سال 2013 است و در آن زمان 197 روز برای بیت کوین طول کشید تا به اوج قیمت جدید خود برسد و قبل از آن اصلاح قیمت 69 درصدی از اوج قیمت خود را تجربه کرد.

اگر تاریخ تکرار شود، معامله گران باید صبور باشند چرا که فقط 95 روز از اصلاح قیمت فعلی گذشته و تاکنون 54 درصد از اصلاح از اوج قیمت بیت کوین را تجربه کردیم و اگر قرار بر این باشد که تاریخ تکرار شود و اصلاح قیمت 69 درصدی را تجربه کنیم، قیمت باید به سطح 20 هزار دلار برسد.

در گزارشی جدید، Delphi Digital تأکید کرد که حجم معاملات بیش از 60 درصد کاهش یافته و حجم معاملات فیوچرز بیت کوین افزایش یافته است.

با این مقدمه به سراغ بررسی 5 ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید می‌رویم، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

BTC/USDT

بیت کوین در تلاش است تا سطح قیمتی 31 هزار  دلار را پس بگیرد اما کندلی که امروز ثبت کرد بیانگر این موضوع است که خرید در سطوح بالاتر انجام نمی‌گیرد و قدرت خرید آنچنانی وجود ندارد و خرس ها نیز در تلاش هستند تا بار دیگر قیمت را به زیر سطح حمایتی 31 هزار دلار برسانند.

تغییرات قیمتی ارز بیت کوین
تغییرات قیمتی ارز بیت کوین

میانگین متحرک 20 روزه یعنی سطح قیمتی 33174 دلار رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نیز در منطقه منفی قرار دارد و این موضوع نشان دهنده این است که خرس ها در بازار دست برتر را دارند و اگر فروشندگان قیمت را به زیر 31 هزار دلار برسانند جفت ارز BTC/USDT می‌تواند حتی به سطح حمایت 28 هزار دلار سقوط کند.

منطقه 31 هزار الی 28 هزار دلار برای گاو ها بسیار حیاتی است چرا که اگر این منطقه را از دست بدهند و ترس شدید بازار را فرا بگیرد، بیت کوین حتی می‌تواند به 20 هزار دلار نیز برسد.

بر خلاف این فرض، اگر گاو ها بتوانند این سطوح قیمتی را حفظ کنند و قیمت را به بالاتر از حتی میانگین متحرک 50 روزه یعنی 34925 دلار برسانند و فشار فروش کم شود شاید حتی قیمت به 36670 دلار برسد.


MATIC/USDT

رمز ارز پالیگان طی روز های اخیر دچار اصلاح قیمت شده و به سطح قیمتی 0.74 الی 0.68 دلار رسیده و احتمالاً گاو ها خیلی قوی از این سطوح قیمتی دفاع خواهند کرد.

تغییرات قیمتی ارز MATIC
تغییرات قیمتی ارز MATIC

اگرچه میانگین متحرک در حال کاهش است،  شاخص RSI نیز در تلاش است تا از این قلمرو استفاده کند و این موضوع نشان دهنده این است که گاو ها در تلاش هستند تا یک روند افزایش قیمت را برای این رمز ارز آغاز کنند.

اولین مقاومت در برابر روند صعودی، سطح قیمت کلیدی 1 دلار که برابر با میانگین متحرک 20 روزه نیز می‌باشد است و اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و به زیر سطح قیمت حمایتی برسد ممکن است روند نزولی مجدداً از سر گرفته شود و این جفت ارز حتی به 0.54 دلار برسد و پس از آن نیز به 0.34 دلار برسد.

متناوباً اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک 20 روزه برسانند، این جفت ارز حتی می‌تواند به میانگین متحرک 50 روزه یعنی 1.26 دلار نیز ورود کنند و حتی اگر گاو ها بتوانند از این سطح قیمتی عبور کنند، در های صعود به سطح 1.71 دلار نیز باز خواهد شد.

نمودار های این رمز ارز نشان دهنده این موضوع هستند که خرس ها تمایلی به ترک جایگاه خود ندارند و به طور گسترده دست به فروش می‌زنند و هم اکنون در تلاش هستند تا این رمز ارز را به سطح قیمت 0.74 دلار برسانند.


THETA/USDT

رمز ارز تتا در 16 آپریل یعنی حدوداً 3 ماه قبل اوج قیمت خود را در سطح 15.72 دلار ثبت کرد و پس از آن دچار اصلاح قیمت شدید شد و هم اکنون در زمان نگارش این خبر در سطح قیمتی 4.31 دلار قرار دارد، این موضوع می‌تواند منجر به این شود که نظر خریداران به این رمز ارز دنیای NFT جلب شود؛ شایان ذکر است که بدانید این رمز ارز از اوج قیمت خود 72.6 درصد فاصله گرفته است.

تغییرات قیمتی ارز THETA
تغییرات قیمتی ارز THETA

میانگین متحرک نشان دهنده این است که خرس ها دست برتر در بازار را دارند و در حال فروش شدید هستند ولی RSI نشان دهنده افزایش قیمت است و اولین مقاومت در برابر روند صعودی نیز میانگین متحرک 20 روزه 5.68 دلار است.

اگر قیمت از این سطح مقاومتی کاهش یابد، خرس ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز THETA/USDT را به زیر سطوح قیمتی ببرند و شکست در زیر سطح 3.85 دلار می‌تواند منجر به آغاز مراحل بعدی روند نزولی شود و این رمز ارز حتی به 2.60 دلار برسد.

برعکس اگر گاو ها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه برسانند، این جفت ارز می‌تواند روند صعودی خود را آغاز کنند و در صورت شکسته شدن مقاومت ها، روند این رمز ارز تغییر کرده است.


CRO/USDT

طی روز های گذشته رمز ارز CRO که متعلق به صرافی Crypto.com می‌باشد بین سطوح قیمتی 0.14 تا 0.08 دلار معامله می‌شود و قیمت آن از 14 جولای تاکنون دچار کاهش شده است اما سیگنال مثبت بازار این است که گاو ها در تلاش هستند تا اصلاح قیمت را در نزدیکی میانگین های متحرک متوقف کنند.

تغییرات قیمتی ارز CRO
تغییرات قیمتی ارز CRO

هر دو میانگین متحرک مسح شده‌اند و RSI نیز دقیقاً زیر نقطه میانی قرار دارد که این موضوع نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است و اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.10 دلاربرسد این جفت ارز حتی می‌تواند تا سطح حمایت 0.08 دلار سقوط کند.

بیشتر بخوانید:  5 ارز دیجیتالی که در هفته دوم ماه جولای باید زیر نظر بگیرید

در برعکس اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک برسانند و حتی آن سطح قیمتی را حفظ کنند، جفت ارز CRO/USDT حتی می‌تواند به سطوح مقاومتی سنگین 0.13 الی 0.14 دلار برسد و احتمالاً خرس ها به طور تهاجمی از این منطقه دفاع خواهند کرد و اگر قیمت از این منطقه نیز کاهش یابد مممکن است روند کاهش قیمت باز هم ادامه پیدا کند.


LEO/USDT

طی چند روز گذشته رمز ارز LEO در نزدیکی مقاومت 2.03 الی 2.95 دلار معامله شده است و هر دو میانگین متحرک نیز تغییر کرده و RSI نیز بالاتر از 63 قرار دارد که این موضوع نشان دهنده مزیت خریداران است و اگر گاو ها بتوانند قیمت را بالای 2.96 دلار حفظ کنند، جفت ارز LEO/USDT می‌تواند حرکت خود را به سمت مقاومت بعدی که 3.32 دلار می‌باشد آغاز کنند.

تغییرات قیمتی ارز LEO
تغییرات قیمتی ارز LEO

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک 20 روزه یعنی 2.78 دلار برسد این چشم انداز مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

چنین روندی نشان دهنده این است که خریداران بر ترس خود غلبه نکردند و قیمت می‌تواند تا میانگین 50 روزه متحرک نیز سقوط کند.

نمودار 4 ساعته این رمز ارز نشان دهنده این است که قیمت بین 2.85 الی 2.92 دلار در جهت صعودی تثبیت شده است و اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای 2.96 دلار نگهدارند ممکن است حرکت صعودی افزایش یابد و به 3.10 دلار برسد.

منبع: CoinTelegraph

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.


واچ لیست زوم ارز:

کوین هایی که در ادامه معرفی می شوند، با توجه به رویداهای فاندامنتالی که دارند انتخاب شدند، دقت کنید که هیچ کدام سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا پیشنهاد زوم ارز برای شما کاربران عزیز است، بنابراین با نیم نگاهی به پیشنهاد زوم ارز و تکیه بر دانش شخصی خودتان، اقدام به خرید کنید. اولین ارزی که باید تحت نظر داشته باشد بیت کوین است، چرا که با توجه به همبستگی بالای بیت کوین با آلت کوین ها، هرگونه ریزش قیمت بیت کوین قطعا روی کل بازار تاثیرگذار است، بنابراین برای هرگونه خریدی باید ابتدا روند بیت کوین را زیر نظر داشته باشید. برای مطالعه تحلیل بیت کوین زوم ارز می توانید اینجا کلیک کنید. بعد از اینکه روند بیت کوین را مثبت تشخیص دادید به سراغ آلت کوین ها رفته و اقدام به معامله کنید. در ادامه این مقاله به بررسی 3 ارز دیجیتال خواهیم پرداخت که به شما عزیزان توصیه می شوند که آنهارا زیر نظر داشته باشید.


ETC/USDT

اولین ارز دیجیتالی که امروز تصمیم بر بررسی آن گرفتیم، اتریوم کلاسیک است، اگر هفته گذشته اخبار ارز دیجیتال را همراه با زوم ارز دنبال کرده باشید، می دانید که یکی از هم بنیانگذاران کاردانو یعنی چارلز هاسکینسون نیز به تیم اتریوم کلاسیک پیوست تا هاردفورک پیش رو انجام شود. این ارز در تاریخ 21 جولای هاردفورک مگنتو را در پیش دارد که احتمالا روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه توجه شما را به تحلیل تکنیکال این ارز جلب میکنم:

تغییرات قیمتی ارز ETC
تغییرات قیمتی ارز ETC

همانطور که در نمودار بالا مشهود است، اتریوم کلاسیک در شرایط حساسی قرار دارد چرا که به خط روند نزولی نزدیک شده است، در صورتی که این ارز موفق به شکست معتبر خط روند نزولی بشود، می تواند موقعیت مناسبی برای خرید باشد، سطوح حمایتی مهم اتریوم کلاسیک 42.6 دلار است، در صورتی که اتریوم کلاسیک موفق به عبور از خط روند نزولی نشود، احتمالا تا 39.9 دلار ریزش داشته باشد که سطح خیلی خوبی برای یک پله خرید است. در صورت رشد مجدد این ارز 46 و 50 دلار اولین اهداف قیمتی اتریوم کلاسیک خواهند بود.


FET/USDT

ارز دیجیتال FET در تاریخ 29 جولای یعنی تقریبا 10 روز آینده، در شبکه اصلی خود یک به روزرسانی خواهد داشت که البته هنوز مشخص نیست چه قدر روی قیمت تاثیرگذار خواهد بود اما توصیه ما این است که حتما این ارز را زیر نظر داشته باشید. در حال حاضر از لحاظ تکنیکالی در شرایط چندان مساعدی نیست. توجه شما را در ادامه به تحلیل تکنیکال FET جلب می کنم:

تغییرات قیمتی ارز FET
تغییرات قیمتی ارز FET

همانطور که در نمودار بالا مشهود است، ارز FET روز گذشته در شرایط چندان مساعدی نبوده است اما برای ما جای نگرانی ندارد چرا که با اصلاح قیمت، می توان در نقطه مناسب تری وارد بازار شد. اولین سطح حمایتی 0.219 دلار است، در صورتی که در این سطح حمایت نشود، احتمال ریزش قیمت تا 0.208 و 0.194 دلار وجود دارد که البته سطوح خیلی خوبی برای خرید پله ای و ورود به بازار هستند. اگر FET در این نقاط بازیابی شود، 0.236 و 0.25 دلار اهداف میان مدت این ارز خواهند بود.


DOT/USDT

ریزش اخیر بیت کوین به شدت روی آلت کوین ها تاثیرگذار بود، ارزدیجیتال DOT هم از این قاعده مستثنی نبود و در حال حاضر با قیمت 12.1 دلار در حال معامله شدن است. حتی اگر دات در هفته پیش رو رویداد فدامنتالی نداشت توصیه من این بود که حتما در این سطح یک پله خرید جایز است، اما حالا که در تاریخ 21 جولای در صرافی cickEX لیست خواهد شد پس حتما این ارز را مد نظر داشته باشید و در موقعیتی مناسب اقدام به خرید کنید. توجه شما را به تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال DOT جلب می کنم:

تغییرات قیمتی ارز DOT
تغییرات قیمتی ارز DOT

اگر به نمودار بالا دقت کنید حتما متوجه خواهید شد که به طورکلی دات در هفته گذشته عملکرد چندان خوبی نداشته است. در صورتی که این ارز حمایت 12 دلار را از دست بدهدد احتمال ریزش قیمت تا 11.9 و 10.8 دلار وجود دارد. سطح 11.9 دلار یکی از بهترین سطوح حمایتی برای دات است و یک پله خرید در این سطح، می تواند انتخاب عاقلانه ای باشد، در صورتی دات در سطح 11.9 دلار به خوبی حمایت شود، 12.9 و 14.5 دلار اهداف میان مدت این ارز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا