واچ لیست زوم ارز

8 ارز دیجیتالی که در هفته پایانی آگست باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست زوم ارز

سلام به شما زوم ارزی عزیز، همراه شما هستیم با یک واچ لیست دیگر.
امیدوارم از واچ لیست هفته ی گذشته (واچ لیست 25 مرداد 1400) بهره بسیار خوبی را برده باشید، بازار در دو الی 3 هفته گذسته بازار بسیار خوب و سود ده ای بوده است و فقط کافی بود ارز های مستعد رشد را زیر نظر می گرفتید و در زمان مناسب به آن ارز ورود پیدا می کردید.

سلام کریپتو

حال ما در ادامه قصد داریم کمی بازار را برای شما تحلیل کنیم سپس 3 رمز ارز را به شما معرفی نماییم. در ابتدا نیاز است کمی درباره روند بیت کوین صحبت کنیم، امیدوارم تحلیل بیت کوین و اتریوم را که روزانه روی سایت قرار می دهیم مطالعه نمایید و با کامنت های خود ما را همراهی کنید .

در حال حاضر بیت کوین مقاومت بسیار مهم 49100 را رد کرده است، باید منتظر ماند و دید که خود را بالای این قیمت تثبیت می کند یا خیر. اگر بیت کوین بتواند این محدوده را رد کند تا حدود 57000 دلار می تواند پیش رود (در قسمت پایین نمودار روند قیمت بیت کوین را میتوانید مشاهده میکنید). اما حتما زیر نظر داشته باشید که بیت کوین دارای یک واگرایی منفی در تایم فریم روزانه است و باید حسابی مراقب این واگرایی باشیم. در زمان که خط روند روزانه شکسته شود احتمالا یک کاهش قیمت رخ می دهد. باز هم تاکید می کنم . اگر خط روند خود را شکست احتمال اعمال واگرایی است. پس بسیار مراقب سود های خود باشید.

نمودار روند قیمت بیت کوین
نمودار روند قیمت بیت کوین

حال می خواهیم به شما 3 آلت کوین را معرفی کنیم.

1inch/usdt

در این قسمت می خواهم وان اینچ را به عنوان اولین رمز ارز پیشنهادی خود معرفی کنم. باز هم تاکید می کنم روند مناسب این ارز ها وابسیته به روند صعودی بیت کوین می باشد.

صرافی ایرانی کارت

ارز دیجیتال وان اینچ دارای یک روند صعودی است که در حال حاضر مقاومت 3.44 خود را شکسته است و در صورتی که بتواند قیمت خود را بالای این خط تثبیت کند به زودی می تواند اعداد 3.89 را مشاهده نماید. و با عبور خط 3.88، می توان روزهای بسیار خوبی را برای ارز وان اینچ در نظر گرفت.

نمودار روند قیمت 1inch
نمودار روند قیمت 1inch

ANKR/USDT

ارز دومی که می خواهم به شما معرفی کنم رمز ارز ankr است . که اینده این پروژه از نظر فاندامنتال بسیار خوب می باشد و از دید تکنیکال، این ارز دارای یک واگرایی مثبت است. و نسبت به رشد بازار کمی جا مانده است، در صورتی که بیت کوین بازار را یاری کند ارز ankr میتواند سود بسیار خوبی را دهد. فقط کافی است در تایم فریم های 4 ساعته و یکساعته نقطه ورود مناسب را پیدا مایید.

نمودار روند قیمت ANKR
نمودار روند قیمت ANKR

ELF/USDT

رمز ارز سوم می خواهم معرفی کنم، ارز دیجیتال الف است. این ارز خط مقاوتی خود که 0.28 بود را با حجم معاملاتی بسیار خوبی رد کرده است و با وجود 3 کندل روزانه بالای این خط به نظر می رسد قیمت خود را بالای این خط تثبیت کرده و خط 0.28 را برای خود یک خط حمایتی بسیار خوب در نظر گرفته است و در صورت شرایط خوب در بازار رمز ارز ها احتمال دارد ارز الف تا قیمت 0.48 بالا رود. که این می تواند حاشیه سود بسیار مناسبی را بسازد .پس می تواند نقاط ورود و خروج مناسبی را برای این ارز در نظر بگیرید.

نمودار روند قیمت ELF
نمودار روند قیمت ELF

واچ لیست کوین تلگراف

بیت کوین در حال تست کردن سطح قیمت کلیدی 50 هزار دلار است و حتی علی‌رغم افزایش قیمت 70 درصدی این رمز ارز از تاریخ 20 جولای که در سطح قیمتی 29278 دلار قرار داشت و در 21 آگست به 49757 دلار رسید، هنوز هم بسیاری از تریدر ها به افزایش قیمت بیشتر بیت کوین خوشبین هستند.

منابع مختلف گزارش می‌دهند که اکثر رمز ارز ها در قیمتی بیشتر از ارزش فعلی خود قرار دارند که این موضوع نشان دهنده افت قیمت خواهد بود.

نیکیتا اوچچینیک مدیر توسعه کسب و کار رمز ارز 1Inch گفت که چنین سرمایه گذار نهادی جدید در سال گذشته وارد بازار ارز های دیجیتال شدند و آنها برای سود کوتاه مدت نیامده‌اند.

یکی دیگر از نشانه های مثبت برای ارز های دیجیتال رشد تعداد شرکت های سرمایه گذار در این بازار است و تحلیلگران انتظار دارند که با افزایش پذیرش رمز ارز ها و بلاکچین، شرکت های بیشتری به این لیست بپیوندند.

ممکن است فراتر نرفتن قیمت بیت کوین از 50 هزار دلار تمرکز را به سمت آلت کوین ها ببرد و حالا با چنین مقدمه ای همراه ما باشید تا 8 ارز دیجیتالی که در هفته پیش رو باید زیر نظر بگیرید را بررسی کنیم.


BTC/USDT

بیت کوین در 19 آگست از میانگین متحرک 20 روزه یعنی 45049 دلار عبور کرد و و گاو ها در 20 آگست قیمت را به بالای مقاومت مهم 48144 دلار رساندند و حالا در تلاش برای تثبیت قیمت بالای 50 هزار دلار هستند.

نمودار روند قیمت BTC
نمودار روند قیمت BTC

اگر گاو ها خیلی زود تسلیم نشوند، قدرت بیشتری کسب خواهند کرد و پس از آن جفت ارز BTC/USDT می‌تواند شتاب حرکتی خود را افزایش داده و حرکت خود را به سمت سطح قیمت 58 هزار دلار آغاز کند.

بیشتر بخوانید:  هشت ارز دیجیتالی که در سومین هفته ماه آگست باید زیر نظر بگیرید

افزایش میانگین متحرک 20 روزه و حضور شاخص قدرت نسبی  (RSI) در منطقه مثبت نشان دهنده این است که بیت کوین در مسیر صعودی قرار دارد.

متناوباً، اگر خرس ها قیمت را به زیر 48144 دلار برسانند، این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک 200 روزه یعنی 45816 دلار برسد و این سطح قیمت بسیار مهمی برای گاو ها محسوب می‌شود و آنها باید به خوبی از آن دفاع کنند چرا که وقفه در زیر آن می‌تواند خرس ها را جسورتر کند.

پس از آن فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 42451 دلار برسانند و در صورت موفقیت شروع به اصلاح قیمت بیشتر خواهند کرد.


ADA/USDT

کاردانو در یک روند صعودی قوی قرار دارد و گاو ها در 20 آگست از اوج قیمت قبلی کاردانو عبور کردند اما آنها به این ارقام راضی نشدند و این آلت کوین در 21 آگست یک الگوی صعودی دیگر را تشکیل داد.

نمودار روند قیمت ADA
نمودار روند قیمت ADA

عدم قطعیت خرس ها منجر به افزایش قیمت کاردانو شد و گاو ها بار دیگر کاردانو را به اوج قیمت خود رساندند و اگر خریداران قیمت را بالاتر از سطح قیمت 2.47 دلار حفظ کنند این جفت ارز می‌تواند به 3 دلار برسد.

با این حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت گفت که خرس ها دست از مبارزه برداشته‌اند و قصد تسلیم شدن بدون مبارزه را دارند و آنها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر 2.36 دلار برسانند و گاو ها را به دام بیندازند و اگر این اتفاق بیفتد ممکن است این جفت ارز به 2.20 دلار برسد.

اگر قیمت به 2.20 دلار برسد، گاو ها مجدداً تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند و شکست و بستن بالای 2.47 دلار تا 2.65 دلار چشم انداز روند صعودی را افزایش می‌دهد و متناوباً شکست زیر سطح قیمتی 2.20 دلار می‌تواند قیمت را به 1.94 دلار برساند.


 AVAX/USDT

رمز ارز AVAX در تاریخ 17 اوت از 18.41 دلار در 21 آگست به 50.27 دلار رسید و در مدت بسیار کوتاهی 173 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و این حرکت صعودی شاخص RSI را به بالای 92 رسانده و این موضوع نشان دهنده افزایش قیمت بیش از حد در کوتاه مدت است.

نمودار روند قیمت AVAX
نمودار روند قیمت AVAX

فتیله بلند روی کندل 21 آگست این رمز ارز نشان می‌دهد که خرس ها در تلاش برای مقاومت بسیار کلیدی 50 دلار هستند و اولین هدف آنها رساندن این رمز ارز به 40 دلار است.

شکست و بسته شدن بالاتر از 44 دلار می‌تواند چشم انداز صعودی را قوت بخشیده و این شانس که AVAX به سطح قیمت 60.30 دلار برسد را بهبود می‌بخشد.

در برعکس اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح 38.2 درصد فیبوناچی برسانند، جفت ارز AVAX/USDT می‌تواند در سطح 50 درصد در 34.34 دلار اصلاح شود و شکست زیر این حمایت نشان می‌دهد که ممکن است حرکت صعودی ضعیف شده باشد.


CAKE/USDT

رمز ارز CAKE در یک ریکاوری بسیار قوی قرار دارد و خرید پایدار توسط گاو ها باعث شد که قیمت در 20 آگست به بالای سطح فیبو 38.2 درصد در 22.74 دلار برسد.

نمودار روند قیمت CAKE
نمودار روند قیمت CAKE

اگر گاو ها قیمت را بالای سطح 22.74 دلار حفظ کنند، روند صعودی امتداد یافته و به سطح فیبو 20 درصدی در 26.85 دلار و پس از آن به سطح فیبو 61.8 درصد در سطح 30.96 دلار خواهد رسید و احتمالاً خرس ها در این ناحیه مقاومت سفت و سختی را از خود نشان می‌دهند.

در راه نزول قیمت، سطح قیمت 20.37 دلار که در واقع همان میانگین متحرک 20 روزه است بسیار حائز اهمیت است و در صورتی که قیمت از آن عبور نکند نشان دهنده احساسات مثبت خواهد بود چرا که تریدر ها شروع به خرید در کف قیمتی کردند و در برعکس اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد، در های سقوط به 16 دلار باز خواهد شد.


ATOM/USDT

رمز ارز Cosmos (ATOM) از اواخر ماه می در محدوده وسیع بین 8.51 تا 17.56 دلار معامله شده است و گاو ها در 18 آگست قیمت را به بالاتر از مقاومت این محدوده قرار دادند و مسیر احتمالی رسیدن به 26.61 دلار را باز کردند.

نمودار روند قیمت ATOM
نمودار روند قیمت ATOM

با این حال امروز شاخص RSI در سطح 83 قرار دارد و این موضوع نشان دهنده افزایش قیمت زیاد در کوتاه مدت است و همین موضوع می‌تواند توجه گاو ها را جلب کرده و منجر به افزایش قیمت این رمز ارز شود.

اگر گاو ها تسلیم نشوند و سطح 17.56 دلار را به یک سطح حمایتی تبدیل کنند جفت ارز ATOM/USDT دوباره تلاش خواهد کرد تا روند صعودی را از سر بگیرد و شکست بالای 26.61 دلار می‌تواند در های افزایش قیمت و رسیدن به 28 دلار و پس از آن 30 دلار را باز کند.

در این صورت خرس ها باید قیمت را به زیر 17 دلار برسانند تا قادر به خنثی کردن چشم انداز صعودی باشند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا