واچ لیست زوم ارز

8 ارز دیجیتالی که در هفته آغازین سپتامبر باید زیرنظر بگیرید

واچ لیست زوم ارز

سلام زوم ارزی عزیز. دوشنبه شد و اومدیم یک واچ لیست هفتگی جدید به شما معرفی کنیم، امیدوارم از واچ لیست هایی که تا به حال معرفی شده سود لازم را برده باشید.

سلام کریپتو

در ابتدا به سراغ تحلیل بیت کوین میرویم. امیدوارم که تحلیل های روزانه ما را دنبال نمایید. اگر بخواهم درباره بیت کوین به شما بگویم، بر اساس عکس زیر بیت کوین دارای قیمت 48024 دلار می باشد. اون چیزی که دیده میشه یک واگرایی مثبت مخفی در نمودار قیمتی بیت کوین و اندیکاتور MACD دیده می شود. البته باید تغییر فاز اتفاق بیوفتد تا ما به این روند صعودی خوش بین باشیم.

همچنین در حال حاضر درگیر خط روند 48600 می باشد. که این خط بسیار مهم است و در صورتی که بتواند این خط را بشکند به سمت بالا می توانیم به صعود مارکت کمی خوش بین باشیم.

همه موارد بالا ذکر شد تا شما متوجه شوید در صورتی که بازار مثبت بود می توانید برای رمز ارزهایی را که به شما معرفی کردیم، نقاط ورود و خروج مناسبی را پیدا نمایید. اما اگر بازار نتواند محدوده 48600 را به سمت بالا بشکند، بیت کوین دچار ریزش می شود و در آن موقع شما باید یک کف قیمتی مناسب را پیدا نمایید.

نمودار روند قیمت بیت کوین
نمودار روند قیمت بیت کوین

EGLD/USDT

اولین رمز ارزی را که قصد داریم به شما معرفی کنیم ارز دیجیتال EGLD نسبت به تتر می باشد. این ارز دارای فاندامنتال بسیار قوی می باشد، که شما می توانید محتوای “بررسی ارز دیجیتال EGLD” را مطالعه نمایید. و با فاندا این ارز آشنا شوید. از نظر تکنکیال نیز این ارز در این هفته در صورت شرایط خوب بیت کوین می تواند نقاط ورود بسیار خوبی را به شما پیشنهاد دهد. البته در صورتی که خط مقاومی 155 را بتواند با حجم مناسب به سمت بالا بشکند. می تواند تا نقطه هدف 195 به حرکت خود ادامه دهد. که سود حدود 20 درصدی می باشد.

صرافی ایرانی کارت
نمودار روند قیمت EGLD
نمودار روند قیمت EGLD

BCH/USDT

دومین ارزی را که به شما معرفی می کنیم ارز بیت کوین کش است. قطعا تمام افزادی که در بازار ارز های دیجیتال هستند با بیت کوین کش آشنا هستند و می دانند که بیت کش فورکی از ارزدیجیتال بیت کوین می باشد. همانطور که در عکس مشاهده می نمایید، بیت کوین کش در گیر مقاومت 702 دلار می باشد و در صورت شکست این خط مقاومت به سمت بالا می تواند تا محدوده 882 دلار حرکت کند. باز هم ذکر می کنم که این حرکت ها وابستگی مستقیم به حرکت بیت کوین دارد، پس حدد ضرر را فراموش نکنید.

نمودار روند قیمت BCH
نمودار روند قیمت BCH

ICP/USDT

ارز سومی را که به شما معرفی می کنم ارز ICP است. این ارز نیز از نطر فاندامنتال بسیار مناسب است، حتی من این ارز را برای هلد به شما معرفی می کنم، که این ارز حتما در سبد سرمایه گذاری شما قرار بگیرد.

ارز دیجیتال ICP نیز درگیر خط مقاومتی 73 می باشد. که در حال حاضر به این خط برخورد کرده و نتوانسته این خط را به سمت بالا بشکند، در شرایط خوب بازار در صورتی که بتواند این خط را بشکند می تواند تا حدود قیمتی 126 رشد قیمتی داشته باشد.

نمودار روند قیمت ICP
نمودار روند قیمت ICP

نکته : حد ضرر خود را فراموش نکنید.


واچ لیست کوین تلگراف

به گزارش زوم ارز، در 27 آگست جروم پاول رییس فدرال رزرو ایالات متحده گفت که بانک مرکزی خرید اوراق قرضه ماهانه 120 میلیارد دلاری خود را تا پایان سال شروع می‌کند اما افزایش نرخ بهره تا پایان سال رخ نخواهد داد.

در واکنش به این سخنرانی، شاخص دلار آمریکا (DXY) سقوط کرد و شاخص S&P 500 به بالاترین سطح تاریخ خود رسید و بیت کوین در کمتر از یک ساعت افزایش قیمت 1500 دلار را تجربه کرد.

عدم قطعیت بیت کوین نزدیک به مرز 50 هزار دلار تحلیلگران را در مورد حرکت جهت دار کوتاه مدت آن دچار اختلاف کرده است و رایان کلارک تحلیلگر معتقد است که تجمیع فعلی بیت کوین مشابه آن است که زیر 24 هزار دلار قبل از شکست در دسامبر 2020 تجربه کرده بود و اما TraderXO معتقد است که بیت کوین ممکن است در ماه سپتامبر منطقه 39 الی 32 هزار دلار را تجربه کند.

آیا تثبیت بیت کوین زیر 50 هزار دلار منجر به خرید آلت کوین ها از سوی نهنگ ها می‌شود؟ با ما همراه باشید تا نمودار 5 ارز دیجیتال برتر بازار را که ممکن است در چند روز آینده عملکرد خوبی داشته باشند را بررسی کنیم.


BTC/USDT

بیت کوین در 27 آگست از میانگین متحرک 20 روزه خود یعنی 46823 دلار عقب نشینی کرد اما گاو ها نتوانستند قیمت را از محدوده مقاومت سربار 50 هزار دلار عبور دهند و به 50500 دلار برسانند و این نشان می‌دهد که خرس ها هنوز بازار را بطور کامل از دست نداده‌اند.

نمودار روند قیمت BTC
نمودار روند قیمت BTC

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد این موضوع نشان دهنده این است که تریدر ها در کوتاه مدت در حال کسب سود هستند و این موضوع ممکن است قیمت را به 43927 دلار و سپس 42451 دلار برساند.

بیشتر بخوانید:  5 ارز دیجیتالی که در هفته دوم ماه جولای باید زیر نظر بگیرید

اگر قیمت از سطح میانگین متحرک 20 روزه کاهش یابد ممکن است قیمت بین 42451 دلار و 50500 دلار جا به جا شود.

متناوباً اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رود و یا از میانگین متحرک 20 روزه خارج شود گاو ها مجدداً تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 50 هزار دلار برسانند و اگر در انجام دادن چنین کاری موفق باشند قیمت به 60 هزار دلار نیز خواهد رسید.


ADA/USDT

کاردانو در حال حاضر بین 2.47 الی 2.97 دلار جا به جا می‌شود اما جهش شدید آن در 27 آگست نشان می‌دهد که گاو ها دست بالاتر را در بازار این رمز ارز دارند.

نمودار روند قیمت ADA
نمودار روند قیمت ADA

تثبیت قیمتی نزدیک به بالاترین سطح خود نشانه مثبتی است چرا که نشان می‌دهد معامله گران به خرید ادامه می‌دهند و باور دارند که این رمز ارز در کف قیمتی خود قرار دارد و هم اکنون هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI نیز در نزدیک منطقه خرید بیش از حد قرار دارد و این موضوع نشان دهنده این است که مسیر کمترین مقاومت نیز رو به صعود است.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از 3 دلار برسانند و آنرا حفظ کنند، این جفت ارز می‌تواند حتی به سطح قیمت 3.50 دلار نیز برسد.

برخلاف این فرض اگر قیمت از محدوده مقاومت 2.97 دلار الی 3 دلار کاهش یابد این جفت ارز ممکن است کاهش قیمت بیشتری را تجربه کند و رسیدن آن به 2.47 دلار نیز نشان دهنده این موضوع است که حرکت صعودی تضعیف شده است.


LUNA/USDT

توکن LUNA از پروتکل Terra در یک روند صعودی قوی قرار دارد و پس از چند روز تثبیت قیمت در 37 آگست از میانگین متحرک 20 خود یعنی 26.42 دلار برگشت خورد و نشان داد که احساسات بازار همچنان مثبت است.

نمودار روند قیمت LUNA
نمودار روند قیمت LUNA

میانگین متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد قرار دارند و این موضوع بیانگر برتری گاو ها است و این هدف صعودی حرکت به سمت 43 دلار است و در صورت عبور از این سطح این جفت ارز ممکن است به 50 دلار هم برسد.

با این حال، کندل ها نشان می‌دهند که خرس ها بشدت از مقاوت سربار خود دفاع می‌کنند و اگر خرس ها قیمت را به زیر 32 دلار برسانند این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک 20 روزه نیز کاهش یابد.

این سطح مهمی برای دفاع گاوها است و یک جهش قوی از آن نشان می‌دهد که روند صعودی دست نخورده باقی مانده است اما شکست زیر میانگین متحرک 20 روزه نشان می‌دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است.


VET/USDT

رمز ارز وی چین پس از ریکاوری قوی که پس از رسیدن به سطح قیمت بسیار پایین 0.05 دلار در 21 ژوئیه انجام داد، حالا یک نقطه مهم را تشکیل داده و این نقطه پس از شکست قیمت در بالا یا پایین آن تشکیل و تکمیل خواهد شد.

نمودار روند قیمت VET
نمودار روند قیمت VET

میانگین متحرک 20 روزه یعنی 0.11 دلار کاهش یافته و RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است و شکستن و بسته شدن بالای خط مقاومت نقطه نشان دهنده از سرگیری حرکت رو به بالا است.

اولین هدف صعودی حرکت به سوی 0.16 دلار است و در صورت عبور از این سطح، جفت ارز VET/USDT ممکن است افزایش قیمتی تا 0.19 دلار را هم تجربه کند.

در برعکس اگر قیمت به زیر خط حمایت برسد این چشم انداز صعودی منتفی خواهد شد و سپس این جفت ارز می‎‌تواند به میانگین متحرک خود یعنی 0.09 دلار کاهش یابد.


XTZ/USDT

هنگامی که قیمت رمز ارز تزوس شکسته و  در بالای مقاومت سربار 4.47 دلار بسته شد، الگوی rounding bottom تکمیل شد و این نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید است که هدف آن رسیدن به 6.85 دلار است.

نمودار روند قیمتXTZ
نمودار روند قیمت XTZ

معمولاً پس از خروج قیمت از الگو ها، سطح شکست دوباره آزمایش می‌شود و در این حال جفت ارز XTZ/USDT می‌تواند به 4.47 دلار نیز کاهش یابد و اگر گاو ها این سطح را به سمت حمایت برگردانند، این موضوع نشان دهنده آغاز یک روند صعودی جدید است و افزایش میانگین متحرک 20 روزه یعنی 4.25 دلار و حضور RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان دهنده بالاتر بودن دست خریداران است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد این موضوع نشان دهنده این است عرضه بیشتر از تقاضا است و این موضوع می‌تواند گاو های مهاجم را به دام بیندازد و منجر به سقوط قیمت و رسیدن آن به میانگین متحرک 50 روزه یعنی 3.31 دلار شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا