واچ لیست زوم ارز

هشت ارز دیجیتالی که در دومین هفته ماه سپتامبر باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست زوم ارز

سلام زوم ارزی عزیز. دوشنبه شد و اومدیم یک واچ لیست هفتگی جدید به شما معرفی کنیم، امیدوارم از واچ لیست هایی که تا به حال معرفی شده سود لازم را برده باشید.

سلام کریپتو

همانطور که در هفته های گذشته بیان کردیم بیت کوین است که روند اصلی بازار را مشخص می کند، و اصولا با ریزش بیت کوین بازار اصلاح میزند. در کل بازار ارز های دیجیتال بازر بسیار خوبی ایت تا اهر امسال اما برای ترید شما باید نقاط ورود مناسب در هر ارز را پیدا نمایید.

پس بهتر است قبل از خرید هر ارز حتما روند دو ارز بیت کوین و اتریوم را دنبال نمایید و حتما خد ضرر خود را رعایت نمایید. در ادامه به سراغ معرفی 3 ارز دیجیتال می رویم.

XRP/USDT

اولین ارزی را که می خواهم به شما معرفی کنم، ارز دیجیتال ریپل است . اصولا این ارز طرفدار های خود را دارد و عمدتا طرفدار های ارز ریپل هلدر هستند، اما بر اساس بررسی های بازار ارز دیجیتال ریپل می تواند این هفته نقاط ورود مناسبی را برای تریدر های خود ایجاد کند.

ریپل در حال حاضر قیمت 1.38 را دارد،و مقاومت 1.50 را در مقابل خود دارد.اما نسبت به واگرایی مثبتی که در تایم فریم روزانه خود دارد، با شکست مقاومت 1.5 می تواند تا محدوده 1.8 خود پیش رود.در صورت حمایت روند بیت کوین ریپل می تواند هفته خوبی را پشت سر بگذارد.

صرافی ایرانی کارت
نمودار روند قیمت XRP
نمودار روند قیمت XRP

C98/USDT

دومین ارزی را که من به شما معرفی می کنم ارز c98  است. شما می توانید فاندامنتال این ارز را در سایت ما مطالعه نمایید، بچه های تیم زوم ارز ارز c98 را که به تازگی لانچ شده است را مورد بررسی قرار داده است.

ارز c98 در حال حاضر قیمت 4.415 دلار را دارد. این ارز نیز در صورتی که روند بیت کوین کمک کند. می تواند خط 4.71 را را بگذراند و تا محدوده قیمتی 6 دلار می تواند رشد قیمتی داشته باشد

نمودار روند قیمت
نمودار روند قیمت

Dot/USDT

ارز دیجیتال dot  که در روز های گذشته روند صعودی خوبی را طی کرده است و همچنین خط مقاومت 32 دلار خود را شکسته است. اگر بتواند قیمت خود را بالای 32 دلار تثبیت کند می تواند به تارگت اول خود که عدد 38 دلار است و همچنین تارگت بعدی خود که محدوده 48 دلار است برسد. همچینین ارز دیجیتال DOT  از نظر فاندامنتال بسیار با ارزش می باشد.

نمودار روند قیمت Dot
نمودار روند قیمت Dot

واچ لیست کوین تلگراف

به گزارش زوم ارز، بیت کوین در تلاش است تا قیمت خود را بالای 50500 دلار تثبیت کند اما این امر منجر به این نخواهد شد که آلت کوین ها از اتریوم پیروی نکنند و به دنبال رسیدن اتریوم به سطح قیمت 4 هزار دلار در 4 سپتامبر، این امر منجر به این شد که دامیننس (سلطه) اتریوم بر بازار به بالای 20 درصد برسد و این در حالی است که دامیننس بیت کوین حتی به زیر 40 درصد نیز رسید.

با این حال، ناتوانی بیت کوین در نگه داری سطح قیمت 51 هزار دلار طی روز های اخیر منجر به این نشد که تحلیلگران و استراتژیست ها از جمله مایک مک گلون تارگت بیت کوین 100 هزار دلاری و اتریوم 5 هزار دلاری تا پایان سال 2021 را تغییر دهند.

به غیر از دو ارز برتر بازار و توکن های NFT جردن فینست باور دارد که کاهش اخیر حجم معاملات توکن های NFT نشانه ای از چرخش سرمایه از توکن های NFT به رمز ارز های حوزه دیفای است.

حال با توجه به این مقدمه همراه ما باشید تا 5 رمز ارزی که طی هفته جاری باید زیر نظر بگیرید را بررسی کنیم.

BTC/USDT

بیت کوین در 3 سپتامبر از مقاومت 50500 دلاری عبور کرد و به 51 هزار دلار رسید اما در همان روز به دلیل عدم خرید در سطوح بالاتر این رمز ارز نتوانست این سطح قیمت را نگه دارد و پس از آن نیز الگوی Doji candlestick را در 4 سپتامبر ثبت کرد که نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها بود.

نمودار روند قیمت BTC
نمودار روند قیمت BTC

واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف شدن باشد اما میانگین های متحرک صعودی نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت نیز به سمت صعود است.

در اوایل امروز گاوها توانستند قیمت را به بالای 51 هزار دلار برسانند و حالا جفت ارز BTC/USDT می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و اولین مقاومت عمده بر سر راه بیت کوین 55 هزار دلار است و اما اگر از این مقاومت عبور کند حرکت صعودی می‌تواند به 60 هزار دلار نیز برسد.

در مقابل  اگر قیمت مجدداً کاهش یابد و گاوها قادر به حفظ سطح قیمت 51 هزار دلار نباشند، ممکن است این جفت ارز به سطح قیمت میانگین متحرک 20 روزه خود یعنی 47998 دلار برسد.

این سطح قیمتی یک سطح حمایتی بسیار مهم برای گاوها محسوب می‌شود چرا که اگر شکست بخورد ممکن است بیت کوین برای چند روز بین 46200 الی 50500 دلار جا به جا شود و شکست و بسته شدن زیر 46200 دلار می‌تواند این جفت ارز را به سطح قیمت میانگین متحرک 50 روزه یعنی 43291 دلار برساند.

بیشتر بخوانید:  8 ارز دیجیتالی که در هفته پایانی آگست باید زیر نظر بگیرید

LTC/USDT

گاوها در تلاش هستند تا لایت کوین را به بالای مقاومت 225.30 دلار رسانده و آنرا حفظ کنند و اگر موفق به انجام چنین کاری شوند یک الگوی rounding bottom تکمیل خواهد شد که ممکن است روند صعودی جدیدی آغاز شود.

نمودار روند قیمت
نمودار روند قیمت

فتیله بلند روی کندل 4 سپتامبر نشان می‌دهد که در نزدیکی مقاومت سربار سرمایه گذاران شروع به فروش می‌کنند و اما نشانه مثبت این است که گاوها آنچنان چیزی از سرمایه خود را واگذار نکرده و مجدداً تلاش خواهند کرد تا بر این مقاومت بسیار مهم غلبه کنند.

اگر آنها بتوانند قیمت را بالای 225.30 دلار حفظ کنند، جفت ارز LTC/USDT می‌تواند حرکت صعودی خود را به سوی 300 دلار و پس از آن 347.30 دلار آغاز کند و افزایش میانگین متحرک 20 روزه یعنی 184 دلار و حضور شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت نیز رو به صعود است.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به میانگین متحرک 20 روزه برسد این چشم انداز صعودی باطل خواهد شد.

 FIL/USDT

رمز ارز فایل کوین امروز از مقاومت 98 دلار عبور کرده و یک الگوی rounding bottom را تکمیل کرد که این موضوع نشان دهنده شروع شدن یک روند صعودی جدید است و تارگت آن رسیدن به سطح قیمت 156 دلار در وهله اول است.

نمودار روند قیمت FIL
نمودار روند قیمت FIL

میانگین متحرک 20 روزه در سطح قیمت 79 دلار قرار دارد و RSI نیز به بالای 81 رسیده که نشان دهنده احتمال تغییر روند است و معمولاً شکست از یک الگوی اصلی، سطح شکست را دوباره آزمایش خواهد کرد و در این حالت ممکن است قیمت به 98 دلار کاهش یابد.

اگر گاوها سطح 98 دلار را به سمت حمایت برگردانند، جفت ارز FIL/USDT می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و برعکس، اگر خرس‌ها قیمت خود را به زیر 98 دلار برسانند و در نگهداری قیمت زیر آن موفق باشند، این موضوع دهنده بیانگر تله خرس‌ها خواهد بود و پس از آن نیز ممکن است آنها قیمت این جفت ارز را به میانگین متحرک 20 روزه برسانند.

اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند ممکن است گاوها بار دیگر تلاش کنند تا قیمت را به بالای مقاومت کلیدی برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند و اگر خرس‌ها به دنبال کسب برتری هستند باید قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند.

با این حال، به احتمال زیاد خرس‌ها برنامه های دیگری دارند و تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 98 دلار برسانند و گاو های مهاجم را به دام بیاندازند.

FTT/USDT

رمز ارز FTX Token در 1 سپتامبر بالاتر از اوج قیمت قبلی خود یعنی 63.13 دلار قرار گرفت و در تاریخ 2 سپتامبر نیز به بالاترین سطح خود در  70.72 دلار رسید و پس از آن گاوها دیگر قادر به پیشروی نبودند و خرس ها توانستند قیمت را به 63.13 دلار برسانند.

نمودار روند قیمت FTT
نمودار روند قیمت FTT

این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشدند و در تلاش هستند تا حرکت صعودی را متوقف کنند و واگرایی منفی در RSI نشان می‎‌دهد که ممکن است حرکت صعودی کند شود.

اگر خرس ها قیمت را به زیر 57.93 دلار برسانند حتی قادر خواهند بود تا این جفت ارز را به میانگین متحرک 20 روزه یعنی 53 دلار برسانند و یک جهش قوی از این سطح نشان می‌دهد که گاوها در حال سقوط هستند و سپس خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را از محدوده مقاومت 63.13 دلار به 70.72 دلار برسانند و اگر آنها موفق به انجام این کار شوند این جفت ارز می‌تواند به 84 دلار نیز برسد.

اگر قیمت از میانگین متحرک 20 روزه تجاوز کند، این چشم انداز مثبت باطل خواهد شد و چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست اخیر بالای 63.13 دلار یک تله گاوی بوده است.

IOTA/USDT

رمز ارز IOTA در تاریخ 1 سپتامبر در سطح قیمت 0.96 دلار قرار داشت و در 4 سپتامبر به 2.08 دلار رسید و این موضوع نشان دهنده افزایش قیمت بیش از حد در کوتاه مدت است.

نمودار روند قیمت IOTA
نمودار روند قیمتIOTA

این جفت ارز در حال حاضر شاهد رزرو سود است و ممکن است در سطح فیبوناچی 38.2 درصد یعنی سطح قیمت 1.64 دلار به اولین حمایت خود برسد و بازگشت قوی از این سطح نشان می‌دهد که تریدر ها با کاهش های جزئی در حال خرید هستند.

سپس گاوها یکبار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 2.08 دلار برسانند و در صورت موفقیت این جفت ارز می‌تواند شتاب خود را افزایش داده و به 2.40 دلار و سپس 2.67 دلار برسد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  CoinTelegraph

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا