واچ لیست زوم ارز

3 ارز دیجیتالی که در هفته آغازین ماه آگست باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست زوم ارز

در ابتدا نیاز است به شما اعلام کنم روندی را که بیت کوین از محدوده 30 هزار دلار شروع کرده بود و تا حدود 40 هزار دلار پیش رفت شکته شد و چند ساعتی است که بازار در حال رنج زدن است.حال در ابتدا باید بازار را دنبال نماییم ، اگر محدوده 39000 دلار شکسته شود ، بازار دچار ریزش مقطعی می شود.اما اگر این محدوده حفظ شود و بازار به سمت بالا حرکت کند شما می توانید آلت کوین های زیر را زیر نظر داشته باشید:

سلام کریپتو

COMP/USDT

از آنجایی که ارز دیجیتال comp در حال شکست روند نزولی خود است، اگر این شکست یک شکست کامل باشد می تواند شما را دچار سود مناسبی کند. همچنین اندیکاتور های RSI و MACD به شما هشدار های خوبی را جهت خرید این ارز می دهند.

تغییرات قیمتی ارز COMP
تغییرات قیمتی ارز COMP

GRT/USDT

دومین ارز دیجیتالی را که می خواهیم به شما معرفی کنیم رمز ارز GRT است این رمز ارز درگیر دو روند نزولی در تایم فریم روزانه است که به نظر میرسد این ارز قصد دارد روند نزولی اول خود را بشکند و تا روند نزولی دوم گپ مناسبی است که می توانید با ورود به موقع سود مناسبی را کسب نمایید، همچنین میانگین متحرک 34 روزه در زیر این کندل قرار گرفته است که این می تواند هشدار مناسبی برای خرید شما در نقطه ورود مناسب باشد.

تغییرات قیمتی ارز GRT
تغییرات قیمتی ارز GRT

FIL/USDT

ارز دیجیتال سومی را که به شما معرفی می کنیم ارز فایل کوین است. ارز فایل کوین چند روزی است که روند نزولی خود را شکسته است اما در حال حاضر میانگین متحرک 34 و RSI  هشدار های خوبی را برای خرید این ارز می دهند و از آنجایی که این ارز حجم معاملاتی خوبی را پشت سر گذاشته است و فاندامنتال بسیار خوبی را دارا می باشد می توانید این ارز را جزو واچ لیست این هفته خود قرار دهید.

اگر قصد خرید این ارز را داشتید حتما در محدوده 62 دلار مراقب ریزش این ارز باشید در صورتی که ارز در این محدوده دچار ریزش شد، حتما حد ضرر خود را رعایت نمایید.

صرافی ایرانی کارت
تغییرات قیمتی ارز FIL
تغییرات قیمتی ارز FIL

شایان ذکر است که معرفی کوین های بالا صرفا جهت این است که این آلت کوین ها را دنبال نمایید، و اگر شما تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را مسلط هستید نقاط ورود و خروج مناسبی را پیدا نمایید. در این محتوا اصلا سیگنالی جهت خرید یا فروش داده نمی شود.

منبع : زوم ارز


در ادامه با واچ لیست سایت کوین تلگراف آشنا شوید:

بیت کوین طی 9 روز و از 21 جولای تا 3- جولای دچار افزیش قیمت فوق العادع ای شد و از 29482 دلار به 42316 دلار رسید و حالا این سوال برای تحلیلگران و مردم پیش آمده که آیا بیت کوین می‌تواند روند صعودی خود که را که در سال های 2013 و 2017 مشاهده کرده بود را تکرار کند یا خیر.

جف روس بنیانگذار و مدیرعامل ویلشیر کپیتال تأکید کرد که بیت کوین در نیمه دومم سال 2013 پس از سه ماه سقوط قیمت ناگهان افزایش قیمت ده برابری را تجربه کرد و مدعی شد که در سال 2021 نیز چنین رفتاری را مشاهده خواهیم کرد.

خالف مدل stock-to-flow یعنی PlanB گفت که بازگشت بیت کوین در ماه جولای همچون ساعت بود و اگر بیت کوین کندل ماه آگست را بالای 47 هزار دلار ببندد افزایش قیمت بیشتر نیز ممکن خواهد بود.

در همین حال سرمایه گذاران نهادی به جمع آوری بیت کوین در کف قیمتی ادامه می‌دهند و بنا به گزارش The Street شرکت مدیریت دارایی  GoldenTreeکه حدوداً 45 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد مقدار نامعلومی بیت کوین خریداری کرده است.

به دنبال افزایش قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته، احساسات مردم و سرمایه گذاران در وضعیت خوبی قرار دارد و حالا با این مقدمه، همراه ما باشید تا 5 ارز دیجیتالی که در هفته آغازین این ماه میلادی باید زیر نظر بگیرید را بررسی کنیم.


BTC/USDT

روند صعودی شدید بیت کوین طی چند روز گذشته با مقاومت سخت 42451 دلار مواجه شد اما نشانه مثبت این است که خریداران هنوز تسلیم نشده‌اند و گاو ها پوزیشن خود را تخلیه نمی‌کنند چرا که باور دارند روند صعودی خواهد بود.

تغییرات قیمتی ارز BTC
تغییرات قیمتی ارز BTC

افزایش میانگین متحرک 20 روزه یعنی رسیدن آن به 36800 دلار و حضور شاخص قدرت نسبی (RSI) خرید بیش از حد را نشان می‌دهد و اگر گاو ها قیمت را به بالاتر از 42451 دلار برسانند و بتوانند از این سطح قیمتی عبور کنند، جفت ارز  BTC/USDT می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند و حتی به سطح قیمتی 50 هزار دلار برسد و این سطح قیمتی از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که منجر به برتری روانی گاو ها خواهد شد.

از طرف دیگر اگر خرس ها بتوانند کاهش قیمت بیشتری را رقم بزنند و گاو ها بتوانند از سطح قیمتی 36670 دلار دفاع کنند این موضوع منجر به بازگشت آنها و حضور در بین محدوده 36670 دلار تا 42451 دلار می‌شود.

بیشتر بخوانید:  5 ارز دیجیتالی که در هفته دوم ماه جولای باید زیر نظر بگیرید

اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر 36670 دلار برسانند و دست بالاتر را داشته باشند چنین حرکتی می‌تواند منجر به تست شدن سطح قیمتی 31 هزار دلار نیز بشود.

اگر خرس ها قیمت را به زر میانگین متحرک 20 روزه برسانند این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک 50 روزه نیز کاهش یابد.


UNI/USDT

رمز ارز یونی سواپ در 30 جولای به بالای خط روند نزولی افزایش یافت و الگوی مثلث نزولی را باطل کرد و این موضوع می‌تواند منجر به یک عطسه کوتاه شود چرا که خرس های مهاجم برای پوشاندن پوزیشن خود عجله خواهند کرد.

تغییرات قیمتی ارز UNI
تغییرات قیمتی ارز UNI

اگر گاو ها قیمت را به بالاتر از محدوده مقاومت 23.45 الی 25 دلار برسانند جفت ارز  UNI/USDT می‌تواند به مقاومت بسیار سنگین 30 دلار برساند و میانگین های متحرک یک کراس اوور صعودی را تکمیل کردند و RSI نیز به قلمرو مثبت افزایش یافته که تمامی این موضوعات نشان دهنده حکمرانی گاو ها است.

با این حال، ممکن است خرس ها برنامه های دیگری داشته باشند چرا که به احتمال زیاد تلاش خواهند کرد تا از این منطقه دفاع کنند و اگر بتوانند قیمت را کاهش بدهند و گاو ها قیمت را مقداری بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه یعنی 19.25 دلار نگه دارند این موضوع نشان دهنده خرید سرمایه گذاران در کف قیمتی خواهد بود و گاو ها می‌توانند قیمت را به بالاتر از 25 و 30 دلار نیز برسانند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک سقوط کنند ممکن است گاو ها به دام بیفتند و این موضوع می‌تواند منجر به افت قیمت و رسیدن آن به 17.24 دلار و سپس 13 دلار شود.


LINK/USDT

رمز ارز لینک در 27 جولای از میانگین متحرک 50 روزه خود یعنی 18.73 دلار عبور کرد و نشان داد که خرس ها کنترل را از دست داده‌اند و حالا گاو ها به یک تردید روانی در عبور از سطح قیمتی بسیار مهم 20 دلار دچار شده‌اند.

تغییرات قیمتی ارز LINK
تغییرات قیمتی ارز LINK

با این حال اتفاقاتی که امروز در بازار این رمز ارز رخ داد این موضوع را نشان می‌دهد که ممکن است خرس ها مجدداً به عرصه قدرت بازگردند.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما از میانگین متحرک 20 روزه یعنی 18.83 دلار عبور کند این موضوع نشان دهنده احساسات صعودی بازار خواهد بود و پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد تا جفت ارز LINK/USDT را به سمت محدوده مقاومت بسیار مهم 32.50 تا 35 دلار هل بدهند.

در برعکس اگر این جفت ارز نتواند از میانگین متحرک عبور کند این موضوع نشان دهنده تسلیم نشدن خرس ها خواهد بود و ممکن است خرس ها قیمت را به منطقه حمایتی بسیار مهم 13.38 الی 15 دلار برسانند.

SOL/USDT

گاو های در 31 جولای قیمت این رمز ارز را به بالای خط روند نزولی رساندند و الگوی مثلث نزولی را باطل کردند و خرس ها در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به زیر خط روند نزولی برسانند و گاو ها مهاجم را به دام بیندازند.

تغییرات قیمتی ارز SOL
تغییرات قیمتی ارز SOL

میانگین متحرک 20 روزه یعنی 30.49 دلار ظاهر داشت و RSI نیز به بالای 61 رسیده که این موضوع نشان دهنده برتری خریداران است و پس از آن خریداران تلاش خواهند کرد تا با رساندن قیمت به منطقه مقاومت 37 الی 38.10 دلار روند صعودی را از سر بگیرند.

در صورت موفقیت جفت ارز SOL/USDT می‌تواند به 44 دلار برسد و اینجا جایی است که خرس ها با مقاومت محکمی جلوی گاو ها خواهند ایستاد و اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد و در های سقوط تا 26.50 دلار باز خواهد شد.

XMR/USDT

رمز ارز مونرو در 26 جولای از خط روند نزولی عبور کرد که الگوی مثلث نزولی که در حال پیشرفت نیز بود را باطل کرد و شکست این الگو نشانه مثبتی محسوب می‌شود.

تغییرات قیمتی ارز XMR
تغییرات قیمتی ارز XMR

جفت ارز XMR/USDT در سه روز گذشته در حال تثبیت شدن بوده است و اگر گاو ها قیمت را به بالاتر از 250 دلار برسانند این جفت ارز می‌تواند سفر خود به سمت 288 دلار و پس از آن 316.23 دلار را آغاز کند و میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری خریداران است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما در میانگین متحرک 20 روزه یعنی 220 دلار حمایت شود این موضوع نشان دهنده خرید معامله گران در کف قیمتی خواهد بود و پس از آن گاو ها یکبار دیگر تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.

اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک کاهش دهند این چشم انداز صعودی باطل می‌شود و چنین موضوعی نشان دهنده این است که گاو ها در تله بسیار بزرگی افتاده‌اند.

منبع: CoinTelegraph


برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا