واچ لیست زوم ارز

8 ارز دیجیتالی که در دومین هفته آگست باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست زوم ارز

در ابتدا نیاز است به شما اعلام کنم بازار ارز های دیجیتال کمی دارای تلاطم است و بیت کوین درگیر یک خط روند صعودی با کندل های 4 ساعته است در صورتی که این خط روند حمایت خوبی از بیت کوین داشته باشد می توانید در ارز های دیجیتال زیر ترید خود را انجام دهید .اما اگر این خط روند صعودی حمایت نشود امکان ریزش بیت کوین تا محدوده 42000 دلار نیز پیش بینی می شود. پس حتما بازار را خوب رصد نمایید و نقطه ورود مناسب را پیدا نمایید.

سلام کریپتو

1INCH/USDT

اولین ارزی را که به شما پیشنهاد می کنیم ارز وان اینچ است که توکن مربوط به یک صرافی غیر متمرکز 1inch می باشد. این رمز ارز از نظر فاندامنتال بسیار مناسب سرمایه گذاری می باشد ، من به شما پیشنهاد می دهم مقاله ارز وان اینچ را مطالعه نمایید.از نظر تکنیکال از آنجایی که این رمز ارز روند نزولی خود را شکسته است و میانگین متحرک 34 به ما سیگنال مناسبی را میدهد می توانید این رمز ارز را دنبال نمایید. البته باز هم تکرار می کنم برای ترید در این ارز حتما حرکت بیت کوین و دامیننس آن را زیر نظر داشته باشید.

تغییرات قیمتی ارز 1INCH
تغییرات قیمتی ارز 1INCH

ADA/USDT

ارز دوم که به شما پیشنهاد می کنم یکی از بهترین آلت کوین هایی ایت که به تازگی آپدیت خود را زده است و پلتفرم خود را آماده کرده برای راه اندازه پروزه های DEFI  و از آنجایی که کارمزد پروژه نسبت به اتریوم بسیار پایین تر است می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت بسیاری از پروژه ها گردد.

کاردانو جزو ارز هایی است که من همیشه به تمام دوستان هلدر سفارش می کنم این رمز ارز را در سبد خود نگهداری کنند. چون به آینده پروژه آن بسیار امیدوار هستم و از نظر تکنیکال به نظر می رسد کاردانو در کف قیمتی روند صعودی خود حمایت مناسبی را داشته است و امکان دارد حرکت صعودی را  ادامه دهد همچنین اندیکاتور RSI  هشدار های مناسبی را برای این رمز ارز در این تاریخ می دهد.

تغییرات قیمتی ارزADA
تغییرات قیمتی ارزADA

DOGE/USDT

رمز ارز سوم که به شما پیشنهاد می کنم که عده ی زیادی از هلدر های خود را سرمایه دار کرد و عده ای که در سقف قیمتی فومو شده بودند را نابود کرد. از نظر فاندامنتال این ارز اصلا مورد قبول بنده نیست . اما از آنجایی که این ارز به دلیل توئیت های پی در پی ایلان ماسک مقبولیت جهانی پیدا کرده است و مارکت کپ مناسبی را دارد. می توانید از این ارز گین های مناسبی را بگیرید، از نظر تکنیکال دوج کوین خط روند نزولی خود را شکسته است. البته با شکست روند های نزولی نباید فکر کنیم بازار قطعا صعودی است، حتما باید مراقب سقف های قیمتی در روند نزولی قبل باشید، در حال حاضر دوج کوین سیگنال های خوبی را برای خرید می دهد در صورتی که خط مقاومتی 0.28 فیبو خود را بشکند. در آن صورت می توانید در زمان مناسب به این ارز ورود پیدا نمایید.

صرافی ایرانی کارت
تغییرات قیمتی ارزDOGE
تغییرات قیمتی ارزDOGE

واچ لیست سایت کوین تلگراف

صعود بیت کوین به بالای 45 هزار دلار نشان داد که احساسات کوتاه مدت بازار مثبت شده است و این موضوع منجر به افزایش علاقه خرید در سرتاسر جهان شده و ارزش کل بازار به بیش از 1.8 تریلیارد دلار رسیده است.

در 7 آگست اتریوم که تحت تأثیر راه اندازی هاردفورک لندن قرار داشت از مرز 3 هزار دلار عبور کرد و در حالی که افزایش قیمت در بزرگترین آلت کوین بازار یک نشانه مثبت تلقی می‌شود اما حالا اتریوم دچار یک اصلاح قیمت کوتاه مدت شده است.

به گفته لکس موسکوفسکی مدیر ارشد فناوری موسکوف کپیتال شاخص تعداد آدرس های اتریوم که در سود قرار دارد به بیش از 96.4 درصد افزایش یافته است.

در حالی که عملکرد قیمت در کوتاه مدت ممکن است ناپایدار باقی بماند، چشم انداز بلند مدت مثبت به نظر می‌رسد و گزارشات نشان می‌دهد که صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیرش (VC) در نیمه اول سال 17 میلیارد دلار در شرکت های بلاکچین سرمایه گذاری کرده‌اند و این مبلغ تقریباً برابر کل سرمایه گذاری صندوق های VC طی سال های گذشته است که مجموعاً چشم انداز صعودی آینده را نشان می‌دهد.

خریداران در حال حاضر تلاش خواهند کرد تا از دست برتر خود استفاده کنند و قیمت را به سطوح بالاتر برسانند و حالا با توجه به این مقدمه همراه ما باشید تا 5 ارز دیجیتالی که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد خوبی داشته باشند را بررسی کنیم.


BTC/USDT

بیت کوین در 6 آگست بالاتر از مقاومت محدوده 42451 دلار معامله شد و این موضوع نشان دهنده تلاش گاو ها برای شروع یک روند صعودی جدید است و به احتمال زیاد خریداران در میانگین متحرک ساده 200 روزه یعنی 44879 دلار با مقاومت سختی رو به رو خواهند شد.

تغییرات قیمتی ارزBTC
تغییرات قیمتی ارزBTC

اگر گاو ها نتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه هل بدهند ولی خرس ها هم قادر به فرستادن بیت کوین به زیر 42451 دلار نباشند این موضوع بیانگر این خواهد بود که احساسات از فشار فروش به خرید در کف قیمتی تغییر کرده است و این موضوع احتمال شکست میانگین متحرک 200 روزه را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  هشت ارز دیجیتالی که در دومین هفته ماه سپتامبر باید زیر نظر بگیرید

اگر این اتفاق رخ دهد، جفت ارز BTC/USDT می‌تواند تا منطقه مقاومت سربار 50 هزار الی 51483 دلار افزایش قیمت را تجربه کند و ممکن است این سطح نیز به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاو ها افت بعدی را میانگین متحرک 200 روزه متوقف کنند روند صعودی ادامه خواهد یافت.

میانگین متحرک 20 روزه یعنی 39239 دلار و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد قرار دارند که این موضوع بیانگر این است که بازار بزرگترین ارز دیجیتال جهان تحت کنترل گاو ها قرار دارد.

اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند این چشم انداز مثبت نفی خواهد شد و خرس ها حتی می‌توانند قیمت را به 36670 دلار برسانند.


LTC/USDT

لایت کوین در 6 آگست از مقاومت 146 دلار عبور کرد و یک الگوی پایین دوگانه (double bottom) را تکمیل کرد و اگر گاو ها بتوانند قیمت را بالاتر از سطح شکست حفظ کنند این موضوع نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود.

تغییرات قیمتی ارز LTC
تغییرات قیمتی ارز LTC

شاخص RSI نیز در منطقه مثبت قرار دارد و میانگین متحرک 20 روزه یعنی 140 دلار نیز به تدریج در حال افزایش است و این موضوع نشان دهنده برتری گاو ها است و اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک 20 روزه افزایش یابد جفت ارز LTC/USDT می‌تواند به هدف الگو که در 189.25 دلار قرار دارد برسد و این سطح قیمتی دقیقاً زیر میانگین متحرک 200 روزه یعنی 190 دلار قرار دارد.

برخلاف این فرض، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند این موضوع بیانگر شکست گاو و تله گذاری خرس ها برای آنهاست و خرس ها می‌توانند به راحتی قیمت را به 120 دلار و پس از آن حمایت بسیار مهم 103.83 دلار برسانند.


 ICP/USDT

رمز ارز اینترنت کامپیوتر (ICP) در حال تلاش برای ایجاد یک الگوی معکوس است و گاو ها در 7 آگست قیمت را به بالاتر از مقاومت مهم 59.42 دلار رسانند و در آن تاریخ این رمز ارز یک الگوی دوگانه را تکمیل کرد.

تغییرات قیمتی ارز ICP
تغییرات قیمتی ارز ICP

با این حال، خرس ها نیز بیکار ننشسته و برنامه های دیگری دارند و آنها قیمت را به زیر 59.42 دلار خواهند رساند و جفت ارز ICP/USDT اکنون می‌تواند به میانگین متحرک 20 روزه یعنی 43 دلار کاهش یابد و وقفه ای در زیر این سطح حمایتی بیانگر این خواهد بود که این جفت ارز می‌تواند چند روز دیگر محدوده قیمتی خود را حفظ کند.

از سوی دیگر اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک 20 روزه افزایش یابد گاو ها مجدداً تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از 59.42 دلار برسانند و اگر بتوانند از آن سطح قیمتی عبور کنند قادر خواهند بود که روند صعودی جدیدی را کلید بزنند و هدف روند صعودی جدید سطح قیمتی 90.53 دلار خواهد بود.


THETA/USDT

رمز ارز تتا در 4 آگست از خط روند نزولی خود عبور کرد و نشان داد که فشار فروش ممکن است کاهش یافته باشد و قیمت در 5 آگست به میانگین متحرک 200 روزه یعنی 7.24 دلار رسید و این سطح قیمتی جایی است که خرس ها مقاومت سختی از خود نشان می‌دهند.

تغییرات قیمتی ارزTHETA
تغییرات قیمتی ارزTHETA

جفت ارز THETA/USDT در 7 آگست یک الگوی شمعدان دوجی (Doji candlestick) را تشکیل داد که این موضوع نشان دهنده بلاتکلیفی گاو ها و خرس ها بود و این عدم قاطعیت امروز حل شد و این موضوع بیانگر این است که این جفت ارز می‌تواند به میانگین متحرک 20 یعنی 6.07 دلار نیز کاهش یابد.

اگر قیمت از میانگین متحرک 20 روزه کاهش یابد گاو ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا از مقاومت بسیار مهم میانگین متحرک 200 روزه عبور کنند و در صورت موفقیت این جفت ارز می‌تواند سفر خود را به سمت هدف بعدی خود یعنی 10 دلار آغاز کند.

بر عکس اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند این جفت ارز می‌تواند حتی نزول قیمت و رسیدن به 5.28 دلار را نیز شاهد باشد و شکست زیر این حمایت نشان دهنده این خواهد بود که گاو ها از قدرت کافی برخوردار نبودند.


FTT/USDT

رمز ارز FTX Token (FTT) پس از خروج از میانگین متحرک 200 روزه یعنی 34.60 دلار ریکاوری بسیار خوبی را تجربه کرد و خرس ها در 4 آگست تلاش کردند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک 200 روزه برسانند اما موفق نشدند و این موضوع بیانگر این است که احساسات بازار از نزولی به صعودی تغییر کرده است.

تغییرات قیمتی ارز FTT
تغییرات قیمتی ارز FTT

افزایش حجم خرید طی چند روز گذشته شاخص RSI را به منطقه خرید بیش از حد سوق داد که نشان دهنده این است که در کوتاه مدت یک تثبیت یا اصلاح قیمت جزئی صورت خواهد گرفت و هنگامی که احساسات بازار مثبت باشد معامله گران در کف قیمتی شروع به خرید بیشتر این رمز ارز خواهند کرد.

اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، گاو ها مجدداً تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند و جفت ارز FTT/USDT را در سطح 50 دلار به مقاومت روانی برسانند و اگر قیمت پایین بیاید و زیر میانگین متحرک 200 روزه بسته شود این چشم انداز مثبت باطل خواهد شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا