صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

فعلاً خاموشی و قطعی برق نداریم

به گزارش زوم ارز و به نقل از مهر محمد حسن متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر امروز در حاشیه مراسم افتتاح مرکز جدید دیسپچینگ برق کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر درباره احتمال اعمال خاموشی برنامه‌ ریزی شده گفت:

سلام کریپتو

امسال با دو پدیده روبرو هستیم. نخست خشکسالی خیلی شدید که در طی آن شاهد کاهش ذخیره آب نیروگاه‌ های برق آبی کشور به کمتر از نصف بوده ‌ایم. به این ترتیب تولید حدود چهار هزار مگاوات برق از محل منابع برق آبی را از دست می‌دهیم.
وی افزود:
از سوی دیگر به دلیل گرمای شدید زودرس، لوازم سرمایشی زودتر از موعد معمول وارد مدار مصرف شدند. و پدیده مشکل‌زای جدیدی که امسال با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، مصرف برق واحدهای غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال است.
به گفته این مقام مسئول طی دو سال گذشته شاهد همکاری خوبی بین وزارت نیرو و مردم بودیم که ثمره آن عبور از تابستان بدون اعمال خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده بود و امیدواریم امسال نیز مردم همکاری خود را ادامه داده و بیشتر کنند تا بدون مشکل از پیک مصرف عبور کنیم.

متولی زاده با اشاره به اینکه میانگین سرانه مصرف برق هر استان برآورد شده و در اختیار استانداران قرار گرفته، اظهار داشت:
استانداران موظف به پیگیری اجرای وظایف پیرامون این سرانه مصرف هستند. اما به طور کلی در حال حاضر برنامه‌ ای برای خاموشی برنامه ‌ریزی شده در کشور نداریم.

بیشتر بخوانید:  آیا خریداران هنوز هم نسبت به فروشندگان برتری دارند؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: MEHR

صرافی کوینکده

گزیده اخبار

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا