صرافی ایرانیکارت
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مشکلی برای تأمین برق مراکز استخراج رمزارز نداریم

گزارش زوم ارز درباره فعالیت ماینر ها

به گزارش زوم ارز و به نقل از مهر مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و اقتصادی شرکت توانیر در گفت و گویی با بیان اینکه استخراج رمز ارز ها با هر تعرفه‌ای (اعم از خانگی، کشاورزی، صنعتی و …) به جز تعرفه مربوط به استخراج رمز ارزها یک فعالیت غیرقانونی است، گفت:

سلام کریپتو

در کشور ما یارانه قابل توجهی به حامل‌های انرژی و برق اختصاص داده می‌شود و استفاده از برق یارانه‌ای (کلیه تعرفه ‌های موجود به جز تعرفه استخراج رمز ارز) برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها در حکم دست اندازی به بیت المال و کسب سود نامشروع از محل یارانه ‌ای است که به آحاد ملت تعلق دارد.

وی افزود:

به همین علت با آن دسته از افراد سودجو که از این طریق به صورت غیرقانونی اقدام به استخراج رمز ارز ها می‌کنند به شدت برخورد می‌شود و ضمن دریافت جریمه ‌های سنگین و توقیف دستگاه‌ های استخراج، متخلفان به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه کلیه شرکت ‌های توزیع نیروی برق و شرکت ‌های برق منطقه‌ای آمادگی دارند برق مورد نیاز مشترکینی که در عرصه استخراج رمزارز فعالیت قانونی دارند را تأمین کنند، ادامه داد:
این گروه از مشترکین می‌توانند پس از دریافت مجوزهای قانونی لازم از وزارت صمت، برای دریافت انشعاب مربوطه به شرکت‌های برق مراجعه کنند.

به گفته این مقام مسئول، صنعت برق از فعالیت واحدهای قانونی استخراج رمز ارز در چارچوب قانون و با استفاده از پتانسیل ‌های قانونی حمایت می‌کند؛ چرا که به هر حال این صنعت یک فعالیت نوین در عرصه اقتصاد است و رسالت صنعت برق نیز تأمین زیرساخت برق صنایعی است که در چارچوب قانون کشور به توسعه اقتصاد کمک می‌کنند.
به گفته متخصصین صنعت برق استفاده از انشعابات غیرمجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود و با توجه افزایش مصرف برق در فصل گرما، مصرف بالای این دستگا ه‌ها در کنار استفاده از سیستم ‌های سرمایشی، مشکلات جدی برای شهروندان و شرکت برق ایجاد می‌کند. افزایش ناپایداری، ایجاد نوسانات، افت ولتاژ، آسیب شبکه و سوختن وسایل برقی مشترکان را از معایب استفاده غیرمجاز از شبکه ‌های برق به شمار می‌رود.

صرافی کوینکده

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

بیشتر بخوانید:  حمله جامعه رمزنگاری به مدیرعامل ریپل

منبع: MEHR


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا