ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

وی چین چیست؟ | بررسی کامل ارز دیجیتال وی چین VeChain

در مقاله ارز دیجیتال وی چین VeChain یا وی چین چیست؟ میخواهیم شما را با ارز دیجیتال دیگر بنام وی چین آشنا کنیم. این رمز ارز را مانند ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوینورج اتریوم لایت کوینبیت کوین کش و … میتوان از صرافی خرید و سپس با این رمز ارز و رمز ارزهای دیگر ترید انجام داد. برای نگهداری ارز دیجیتال وی چین باید با کیف پول های این ارز دیجیتال آشنا بود. که ما شما را در مقاله وی چین چیست ؟ با این موارد آشنا می کنیم.

عناوین مقاله ارز دیجیتال وی چین ” VeChain “ یا وی چین چیست؟ به شرح زیر است:


ارز دیجیتال وی چین چیست و عملکرد آن چگونه است؟

وی چین یک پلتفرم فعال بر پایه بلاک چین که هدف اصلی آن ارتقا فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین ، سرویس‌ های مالی می باشد.

وی چین از فناوری VID ( VeChain Identity ) استفاده می‌کند ، شبکه اصلی وی چین در 30 ژوئن 2018 راه‌اندازی شد. تکنولوژی VID می‌تواند یک موضوع را ردیابی و یا علامت‌گذاری کند، این فناوری با استفاده از الگوریتم SHA 256 نوشته می‌شود. عملکرد وی چین این است که کالا را از زمان تولید تا هنگام مصرف مورد رهگیری قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم این مسئله را واضح‌تر بگوییم، وی چین و فناوری آن ( VID ) می‌تواند در صنعت تولید محصولات قرار بگیرد چراکه این اجازه را می‌دهد تا تولیدکننده و مصرف‌کننده درروند ساخت و یا تولید محصول قرار بگیرند تا هیچ‌گونه مشکلی به از سمت تولیدکننده به‌سوی مصرف‌کننده اعمال نشود و روند تولید محصول به‌صورت کامل برای مصرف‌کننده شفاف باشد.

هدف اصلی وی چین این است که شفافیت بیشتری به مشتریان نسبت به کسب‌ و کار ها ارائه دهد، این ارز را نمی‌توان استخراج کرد اما در بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند.

وی چین مانند دیگر شرکت‌های بلاک چینی نیاز به اعتماد توسط کاربر را از بین می‌برد، چراکه ما می‌توانیم برای کسب اطمینان از محصولی که تهیه‌کرده‌ایم تراشه هوشمند را اسکن کنیم. در اصل بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات غیرقابل تغییر می‌باشد، این موضوع سبب می شود تا ما بتوانیم به اطلاعاتی که بعد از اسکن بدست می آوریم خیلی راحت اطمینان پیدا کنیم.

شاید وی چین یک تکنولوژی جالب و یا کار آمد نباشد اما قطعا می تواند نقش مهمی در تضمین کیفیت محصولات در تمامی تولیدات داشته باشد.

در فوریه 2018 بود که با تصمیمات صورت گرفته نام وی چن به وی چین تور تغییر کرد. این پلتفرم در حال حاضر از دو توکن وی چین ” VET ” و توکن وی تور ” VTHO ” استفاده می کند.


بلاکچین وی چین

توکن vet

قبل از اجرای مستقل شبکه وی چین ، این شبکه در مجموعه اتریوم با توکن ” VEN ” فعالیت می کرد ، زمانی که این شبکه از اتریوم به بلاک چین خود انتقال یافت آنها توکن ”  VEN ” را با توکن ” VET ” مبادله کردند.آن دسته از شرکت هایی که دارای توکن ” VET ” هستند اولویت و حق بیشتری در بلاک چین به آن ها اختصاص می ییابد. این شرکت ها از توکن ” VET ” برای پول پرداختی هوشمند استفاده می کنند.

شبکه بلاکچین vechainthor دارای دو توکن بنام VET و VECHAIN است.معامله ها و تراکنش های انجام شده در برنامه های غیرمتمرکز و بلاکچین وی چین از توکن VET استفاده می کنند.به بیان دیگر سرمایه یا پول قراردادهای هوشمند از طریق توکن VET انتقال می یابد.کاربران می توانند از این توکن برای سرمایه گذاری هم استفاده کنند.فردی که دارای توکن VET است، توکن VTHO را هم دریافت میکند. این فرد می تواند از آن برای اجرای برنامه ها و قرار داد های هوشمند در بلاک چین استفاده کند. توکن VET از vechainthor energy برگرفته شده است.در حقیقت برای قوی تر کردن تراکنش هایی که در وی چین انجام می شود از این توکن استفاده می کنند.

تفاوت VET و VITHO

VET برای استفاده عموم است .یعنی مردم برای تراکنش و سرمایه گذاری از همان توکن VET استفاده می کنند.به بیان ساده تر تراکنش های کاربران با استفاده از توکن VET صورت می گیرد.اما توکن VITHO مختص به توسعه دهندگان این شبکه است.یعنی توسعه دهندگان اگر بخواهند تراکنشی در برنامه غیرمتمرکز خود انجام دهند باید هزینه خود را از طریق توکن VITHO پرداخت کنند.

این پلتفرم در شبکه اتریوم و نئو نیز وجود دارد .یعنی توکن کاربران را از توکن توسعه دهندگان جدا کرده اند.


نیم نگاهی بر تیم و اعضاء وی چین ( VeChain )

 

تیم ارز دیجیتال وی چین

 

تیم اصلی وی چین شامل 4 مدیر عامل می باشد. این شبکه در سال 2015 با یک پروژه شامل شجره نامه هایی آغاز کرده است که خدمات آن ” LVChina ” و ” Pwc ” و ” TCL ” بوده است.

بیشتر بخوانید:  رمز ارز کازماس یا Atom چیست ؟ | همه چیز درباره ارزدیجیتال ATOM

در ابتدا وی چین وابسته به یکی از بزرگ ترین شرکت های بلاک چین کشور با نام BitSe بود. این تیم دارای 150 کارمند قدرتمند است که در میان خود مدیران معتبر و با استعدادی پرورش داده است.

سانی لوو یکی از مدیران ارشد اطلاعات این تیم است، کار اصلی سانی راه اندازی آی تی و پروژه های سیستم اطلاعاتی برای برند ها است.


قیمت ارز دیجیتال وی چین ( VeChain ) در بازار فعلی

قیمت ارز دیجیتال ” وی چین ” ( VeChain ) در بازار فعلی، مورخ 1398/06/29 برابر است با  0.01440 دلار آمریکا

نمودار قیمتی vet-usd
نمودار قیمتی وی چین

خرید وی چین VeChain

همانند سایر ارزهای دیجیتال شما می توانید از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال وی چین را خرید و فروش کنید .البته باید دقت کنید از طریق صرافی هایی می توانید خرید و فروش کنید که این ارزدیجیتال را لیست کرده باشند.و جفت ارزهای معاملاتی آن را ارائه دهند.صرافی بایننس به عنوان معتبرترین صرافی آنلاین ارزدیجیتال از رمزارزوی چین پشتیبانی می کند .در صرافی بایننس وی چین را می توانید با استفاده از جفت های معاملاتی VET/BNB , VET/BTC , VET/BUSD , VET/ETH , VET/USDT  معامله کنید.


معرفی 14 شرکت که با ” وی چین  ” درحال فعالیت هستند.

 • Microsoft
 • Bitocean
 • China Unicorn
 • Directed Imported Goods
 • DNV GL
 • Healthcare Co Ltd
 • Kuehne – Nagel
 • Hyperledger
 • Jiangsu Printed Electronics Co Ltd
 • Pwc
 • Renault
 • Madeforgoods
 • Babyghost
 • Xiamen Innov Information Technology Co Ltd

امتیازات ارز دیجیتال وی چین

این بلاک چین طراحی شده است تا نیازمندی در زمینه اهداف تجاری کمپانی ها را برطرف کند. نگاه خوشبینانه مدیر عاملان وی چین این است که کمپانی های بیشتری به این بلاک چین بپیوند و از آن استفاده کنند تا تیم وی چین مطمئن شوند که این بلاک چین برای هر نوع استفاده تجاری آمادگی کامل دارد.

این بلاک چین از یک الگوریتم با نام ” Proof of Authority ” ( اثبات اختیار ) استفاده می کند. این بلاک چین 101 گرده صاحب اختیار دارد ، الگوریتم اثبات اختیار برای توافق بین تمام گره ها قابل استفاده است.


وی چین IOT

وی چین و iot

زمانی که وی چین با اینترنت اشیا ادغام می شود ” IOT ” کیفیت محصولات را نیز کنترل و همچنین بهبود می بخشد. از این صنعت و یا فناوری می توانید در مواقعی استفاده کنید که می دانید ممکن است یک تغییر دما ضربه ای به محصولات شما برساند. مانند کشاوری و خوراکی و …

اعتماد سازی در تامین محصولات ؛ وی چین یک تراشه هوشمند مخصوص خودش طراحی کرده است که با ترکیب این تراشه و فناوری بلاک چین مصرف کننده می تواند کالا را از زمان تولید دنبال کند تا با تولید کالا آشنا و مراحل آن برایش شفاف سازی شود. حال هنوز این تکنولوژی در دسترس تمامی کاربران نیست اما می توان تصور کرد که این کار چقد می تواند به اعتماد بین سازنده و مصرف کننده کمک کند، به راحتی می توان این را تصور کرد که با برپایی این تکنولوژی برای تمامی کاربران می توان در رویه ساخت یک محصول حاضر بود به طور مثال شما می توانید با اسکن نمودن کد QR یک محصول در تلفن همراه خود ببینید که این محصول در طول ساخت چه مراحلی را طی نموده است.

امروزه تعدادی از صنایع ها مانند: کشاورژی، غذا و دارو و کالا های لوکس از تکنولوژی بلاک چین وی چین استفاده می کنند.


نگاه مختصری به رقبا در وی چین

اگر بخواهیم از نگاه زنجیره تامین به این موضوع بنگریم، شرکت های واتن چین ( Waltonchain ) و مدوم (  Modum ) و لجستیک (Logistic ) مانند وی چین از فناوری بلاک چین استفاده می کنند. هر یک از این سه شرکت بزرگ و معتبر در زمینه های مختلفی تمرکز دارند و هدف اصلی آنان چیز دیگری می باشد که برای همین خاطر می توان گفت که رقیب اصلی یک دیگر نیستند.

وی چین درصدد این است که با شرکت های ” Pwc ” و ” DNV GL ” که به عنوان دو شرکت بزرگ و مهم یاد می شود ایجاد همکاری کند.


نظر نهایی درباره وی چین

پلتفرم وی چین یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین شرکت های بلاک چینی در عرصه صنعت است ، تیم با تجربه و کار بلد این پلتفرم باعث شده است تا مشتریان زیادی از محصولات کاربردی آن استفاده کنند. وی چین به دلیل مشارکت با غول های این صنعت مانند Pwc در دولت چین ، دیگر نباید نگران افزایش مشتریان خود باشند.

اگر این پلتفرم با سرعت و دقت و نیروی فعلی پیشروی کند ، باید این انتظار را داشته باشیم که توکن ”  VET ” یکی از بهترین های چند سال آینده باشد.

 ” ممنون که تا پایان مطلب ارز دیجیتال وی چین با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا