اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

نهنگ های ارز دیجیتال در حال فعالیت

یک نهنگ به تنهایی 333 میلیون دلار بیت کوین جا به جا کرد

یک نهنگ مرموز دیگر امروز 7073 بیت کوین را جا به جا گرد تا به لیست بلند بالای نهنگ های فعال در فوریه بپیوندد.
بنا به داده های blockchain tracker whale alert یک نهنگ ناشناس بیش از 7000 بیت کوین به ارزش 333 میلیون دلار با قیمت فعلی بیت کوین به یک کیف پول ناشناس منتقل کرده است.
نهنگ اصطلاحی ست که برای کسانی که مقدار عظیمی از بیت کوین را در اختیار دارند بکار برده می‌شود، این معامله در ساعت 1:53 به وقت محلی و 5:23 دقیقه به وقت ایران از یک کیف پول ناشناس به یک کیف پول ناشناس دیگر منتقل کرده است. قبل از این معامله دارنده این کیف پول دویست و چهل و یکمین نهنگ بازار بود.
از آنجایی که هویت این نهنگ ناشناخته است، تشخیص اینکه چرا این بیت کوین ها جا به جا شده‌اند دشوار است. گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه این نهنگ که شاید یک موسسه سرمایه گذاری در بیت کوین باشد دارایی دیجیتال خود را به یک کیف پول سخت افزاری منتقل کرده است وجود دارد.
گمانه زنی دیگر این است که شاید این یک معامله بزرگ OTC بوده و یا شاید این انتقال یک انتقال کیف پول به کیف پول درون صرافی بوده است. اما این ها فقط حدس و گمان هستند، هوین این نهنگ در حال حاضر مشخص نیست.
در حالی که روند نزولی بیت کوین در این بازار ادامه داشت، نهنگ ها هم به تحرک پرداختند. قیمت بیت کوین از بالاترین رکورد خود یعنی 58 هزار دلار در یکشنبه گذشته به 47 هزار دلار در امروز رسید. پایین ترین رقم آن در این هفته و در 26 فوریه و در حدود 45 هزار دلار ثبت شد.
در روز پنجشنبه هم 8 هزار بیت کوین به ارزش 400 میلیون دلار از یک نهنگ ناشناس دیگر که در رده 215 لیست نهنگ ها قرار داشت به یک کیف پول منتقل شد. WHALE ALERT ادعا کرد که این انتقال به صرافی کوین بیس مربوط است.
این انتقال ها ممکن است در بازار تأثیر داشته باشند برای مثال در دسامبر 2020 این انتقال ها باعث شدند قیمت بیت کوین از 20 هزار دلار رد شود.
منبع: decrypt

بیشتر بخوانید:  حمله دیگری در DeFi : مهاجم 24 میلیون دلار Harvest Finance را تخلیه کرد.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا