اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

فروش گسترده بیت کوین از سوی نهنگ ها

به گزارش زوم ارز ویلی وو متخصص مشهور رمزنگاری در توییتر خود اعلام کرد که عرضه بیت کوین در حال حاضر شکل متفاوتی به خود گرفته و نهنگ های رمزنگاری کمتر از گذشته بیت کوین نگهداری می‌کنند.

سلام کریپتو

ویلی وو نموداری را با استفاده از منابع مختلف به اشتراک گذاشت که این نمودار نحوه توزیع عرضه گردش بیت کوین در حال حاضر را نشان می‌دهد.

سهم دارندگان بزرگ بازار که آنها را نهنگ می‌نامیم کاهش یافته و در حال حاضر 25 درصد از عرضه کل بیت کوین در اختیار آنهاست و قبلاً این آمار دو برابر بزرگتر بود.

همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش شده بود، کریپتو کوآنت نیز اطلاعات گسترده ای را به اشتراک گذاشته و مدعی شده بود نهنگ ها 48 درصد از کل بیت کوین های در گردش را نگه داری می‌کنند و وقتی از نهنگ ها صحبت می‌کنیم منظور کیف پول هایی است که بیش از 1000 واحد بیت کوین در اختیار دارد.

نموداری که ویلی وو به اشتراک گذاشته نیز نشان می‌دهد که کسانی که بین 10 الی 1000 واحد بیت کوین در اختیار دارند نیز 37 درصد از عرضه کل بیت کوین دست آنهاست و با این حال تعداد آنها نیز در حال کاهش است.

صرافی ایرانی کارت

نهاد های دولتی، شرکت ها، صرافی ها و صندوق های ETF مالک 18 درصد از عرضه کل بیت کوین های موجود هستند و در اینجا نموداری را وی به اشتراک گذاشت که این افراد در حال خرید بیشتر هستند.

بیشتر بخوانید:  دریافت علائم برتر کاربر اتریوم 2.0 ConsenSys پس از حسابرسی Quantstamp!

سرمایه گذارانی که کمتر از 10 واحد بیت کوین در اختیار دارند نیز دارایی خود را افزایش می‌دهند و آنها 14 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند و افزایش و کاهش این نمودار عمدتاً در چند سال گذشته رخ داده است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  U.Today


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا