بلاک چیندانشنامه بلاکچین

بلاک چین تلگرام ( Ton ) چیست؟

salamcrypto

بلاک چین تلگرام چیست ؛ زمانی که تلگرام در چند کشور جهان فیلتر شد، ” پاول دورف ” بنیان‌گذار جوان و خوش فکر این پیام رسان تصمیم گرفت تا با پیاده سازی فناوری بلاک چین این عمل ( فیلترینگ ) را متوقف کند. قطعاً هدف و نظر ” پاول دورف ” مدیر عامل تلگرام برای استفاده از فناوری بلاک چین فقط رفع فیلتر این پیام رسان نمی باشد بلکه او می خواهد با استفاده از این تکنولوژی وارد بازار جهانی ارز دیجیتال شود.

اگر شما درباره تکنولوژی بلاک چین نمی‌دانید بهتر است به مقاله فناوری بلاک چین چیست؟ مراجعه کنید. عناوین مقاله بلاک چین تلگرام چیست ؟ به شرح زیر است:


بلاک چین تلگرام | پایگاه جامع زوم ارز

[sta_anchor id=”تاریخچه-بلاک-چین-تلگرام” unsan=”تاریخچه بلاک چین تلگرام” /]

تاریخچه بلاک چین تلگرام

با اینکه فناوری بلاک چین تلگرام تا کنون سر و صدای زیادی کرده است، اما هنوز تاریخ دقیق و مشخصی برای عرضه آن به صورت رسمی گفته نشده است. به گفته ” پاول دروف ” بنیان‌گذار تلگرام این فناوری در زمان نگارش این مقاله به صورت آزمایشی در کشور روسیه در حال اجرا می باشد. البته همچنان می توان با IP های کشور روسیه در دیگر نقاط جهان فناوری بلاک چین را تست کرد ، هم اکنون با استفاده از فناوری بلاک چین ( آزمایشی )، می توان از تلگرام بدون نیاز به هیچ نرم افزار تغیر ای پی استفاده کرد البته این را هم باید اضافه کنیم که این ازمایش هم اکنون در کشور روسیه در حال انجام می باشد .

به گفته دروف پیش بینی می شود که فناوری بلاک چین در تلگرام تا پایان سال 2020 به صورت رسمی به جهانیان معرفی می شود، برخی ها هم این تاریخ را زودتر اعلام کرده اند، حتی برخی از تحلیل کنندگان بازار بر این باور بودند که بلاک چین تلگرام به صورت رسمی کار خود را از ابتدای سال 2020 شروع خواهد کرد اما این گمانه زنی ها نادرست بود و این اتفاق انجام نشد، در کل هنوز به صورت دقیق مشخص نیست و نمی‌توان تاریخ دقیقی اعلام نمود و باید منتظر باشیم. تلگرام در تلاش است با استفاده از فناوری بلاک چین حرکت جدیدی به سمت زیر ساخت های مالی و ارتباطی خود آغاز کند.

صرافی ایرانی کارت

کاربران می توانند با استفاده از فناوری بلاک چین در تلگرام، هزینه ارسال و یا جا به جایی پول در سر تا سر جهان را دور بزنند و دیگر هزینه های گزاف بابت این انتقال ها پرداخت نکنند، به لطف تلگرام سرمایه افراد با حفظ فضای شخصی انتقال پیدا می‌کند.

قرار است فناوری بلاک چین تلگرام  با نام ” Ton ” معرفی شود. ” پاول دروف ” مدیر تلگرام قصد دارد زیر ساخت های متمرکز و غیر متمرکز را باهم ادغام کند، به همین خاطر است که تلگرام یک بلاک چین مخصوص به خودش ( Ton ) را راه اندازی کرده است.


[sta_anchor id=”ارز-دیجیتال-بلاک-چین-تلگرام-چیست؟” unsan=”ارز دیجیتال بلاک چین تلگرام چیست؟” /]

ارز دیجیتال بلاک چین تلگرام چیست؟

Ton مخفف ( Telegram Open Network ) که در زبان شیرین فارسی به معنای ” شبکه باز تلگرام ” می باشد. این شرکت می تواند با استفاده از این موضوع در مسیر ارز های دیجیتال و ارائه پلتفرم های محاسباتی و ارتباطی بر پایه بلاک چین پیش روی کند. تلگرام در نظر دارد که ارز دیجیتال اختصاصی خود را با نام ( Gram ) معرفی کند.

یکی از اهداف تلگرام یک ابزار بر پایه رمزنگاری شده است و می‌خواهد همانند وی چت عمل کند، وی چت ابتدا یک برنامه پیام رسان برای گوشی های هوشمند بود اما هم اکنون یک سیستم پرداخت در چین به حساب می آید.

تلگرام می خواهد با معرفی این ارز دیجیتال ( Gram ) هم گامی در این عرصه بگذارد و هم بخش های مهمی از فعالیت های مالی خودش را پوشش دهد، همین خاطر سبب می شود تا تراکنش های مالی که در بستر این شبکه قرار است صورت گیرد با استفاده از این ارز انجام شود.


[sta_anchor id=”اهداف-و-ویزگی-های-شبکه-بلاک-چین-تلگرام” unsan=”اهداف و ویزگی های شبکه بلاک چین تلگرام” /]

اهداف و ویژگی های شبکه بلاک چین تلگرام

به طور کلی اهداف و ویژگی های شبکه بلاک چین تلگرام و یا همان ( Ton ” شبکه باز تلگرام ” ) به صورت زیر است:

 1. مدل سازی معماری چند بلاک چینی
 2. عرضه شبکه همتا به همتا به صورت کامل
 3. ذخیره سازی توزیع شده
 4. لایه های سرویس دهی طرف سوم
 5. عرضه پلتفرم ریز پرداختی
 6. عرضه پروکسی های مربوط به شبکه
 7. DNS
 8. DHT
 9. مدل سازی یک شبکه مقیاس پذیر و سریع
 10. تشکیل نوع جدیدی از ارزهای رمز نگاری شده
 11. ارائه ارز دیجیتال ” گرام ” ( Gram )
 12. عرضه بستر برای اپلیکشن های غیر متمرکز
بیشتر بخوانید:  آشنایی با بلاکچین نسل سوم | بررسی سه نسل از بلاکچین

حال با توجه به اهدافی که گفته شد بهتر می توانیم دلایل محبوبیت زیاد شبکه بلاک چین تلگرام یا Ton را درک کنیم. شاید اصلی ترین دلایل همین ها باشد که بسیاری از افراد منتظر هستند تا هر چه زودتر این شبکه معرفی شود.

منابع غیر رسمی گفته اند که تلگرام در صدد برقرار نمودن کیف پولی است که به غیر از پول های تلگرامی ( ارز دیجیتال گرام ) پول های معمولی را هم بتوان انتقال داد.

تلگرام با ایجاد کوین های داخلی پرداخت های خودش را بدون نیاز به هیچ بانک و یا دولتی انجام می دهد. مدیر عامل تلگرام آقای ” پاول دروف ” قصد دارد از 180 میلیون کاربر تلگرام به عنوان سوخت یک موشک استفاده کند و این پروژه تا سریع تر به پایان رساند، قطعاً موفقیت این پروژه در این است که، این شبکه به پیام رسان تلگرام متصل است و کاربران می تواند به راحتی از آن استفاده کنند.


[sta_anchor id=”شبکه-آزاد-تلگرام” unsan=”شبکه آزاد تلگرام” /]

شبکه آزاد تلگرام

شبکه آزاد تلگرام از طریق توضیع اولیه کوین ” ICO ” توانست تا یک سرمایه بزرگی را جمع آوری کند. این شبکه توانست به بزرگ ترین ” ICO ” هایی که تا حال وجود دارد تبدیل شود.

این حجم از بزرگی برای خرید توکن ICO معمولی نیست، زیرا تلگرام یک پیام رسان قدرتمند و قدیمی است که دارای کاربران زیاد و مختلف در سرتاسر جهان می باشد. همین امر باعث شد تا بسیاری از توکن های تلگرام به ارزش حدودا 1.7 میلیارد دلار پیش خرید شود و سرمایه بسیار زیادی را به تلگرام برساند.

تلگرام می خواهد با ایجاد کوین های داخل برنامه، سیستم پرداخت تلگرام را از هر بانک و یا دولت و یا فردی بی نیاز کند. پاول دورف، موسس و مالک تلگرام همواره در تلاش بود تا بتواند این را عملی کند. کارشناسان بسیاری معتقد هستند که ارز دیجیتال پیام رسان تلگرام به علت محبوبیت اش می تواند رشد نسبتا بالایی را داشته باشد.


[sta_anchor id=”چهار-مرحله-از-برنامه-تلگرام-به-شرح-زیر-است” unsan=”چهار مرحله از برنامه تلگرام به شرح زیر است” /]

4 مرحله از برنامه تلگرام به شرح زیر است:

 1. سرویس های ” Ton ” : این سرویس یک پلتفرم است که می تواند گوشی هوشمند افراد را به یک رابط برای قرارداد های هوشمند ” Smart contracts ” و اپلیکشن ها تبدیل کند.
 2. ” Ton DNS ” : سرویسی است که با استفاده از آن هر حساب و گره های شبکه و قرار داد های هوشمند دارای یک نام می شوند که می توان آن ها را با آن نام صدا زد. اگر بخواهیم توصیفی از ” Ton DNS ” داشته باشیم، میتوانیم بگوئیم مانند بازدید از وب سایت های در اینترنت است.
 3. پرداخت با استفاده از ” Ton ” : این روش یک پلتفرم جهت پرداخت های کوچک است. تراکنش های لحظه ای خارج از بلاک چین بین ربات ها، کاربران و سرویس ها از اهداف این سرویس است. قابل ذکر است که امنیت این سیستم به گونه ای طراحی شده که تراکنش ها بر این سیستم مانند بلاک چین امن است.
 4. بلاک چین ” Ton ” : این طراحی دارای یک زنجیره اصلی است و همچنین دارای 292 بلاک چین فرعی خواهد بود. این بلاک چین برای رسیدن به مقیاس پذیری، بی نهایت قسمت پارادیم نیاز است پس بلاک چین Ton مقصد دارد. به طور خودکار گسسته شود و دوباره متصل گردد تا با استفاده از این روش تغیراتی که هر بار در سیستم رخ می دهد را نیر حل کند، یعنی به سرعت بلاک چین جدید تولید شود تا صف های طولانی حذف شود. نبود صف های طولانی باعث کاهش هزینه تراکنش می شود.

[sta_anchor id=”نقشه-راه-تلگرام” unsan=”نقشه راه تلگرام” /]

نقشه راه تلگرام

با منتشر شدن گزارش عملکرد تیم تلگرام مشخص شد که، تقریبا 4 درصد از کل ارز دیجیتال تلگرام ” Gram ” یعنی چیزی حدود 200 میلیون ” Gram ” به تیم اصلی تلگرام اختصاص داده شده است.

تلگرام گفته است که می خواهد با نگه داشتن 52 درصد از کل سهم موجب جلوگیری از احتکار شدن آن کند همچنین قرار است که 44 درصد دیگر آن را به صورت خصوصی و عمومی به فروش بگذارد.


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا