صرافی ایرانیکارت
بررسی ارز دیجیتالپیشنهاد سردبیر زوم ارز

بیت کوین چیست ؟

بررسی کامل ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین چیست ؟ ، احتمالا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، نام بیت کوین را زیاد شنیده اید و قصد دارید تا درباره آن نیز اطلاعات کسب کنید. امروزه در مکان های مختلف درباره بیت کوین حرف های زیادی زده می شود و کاربران زیادی نیز به سمت ارز دیجیتال بیت کوین می روند. اگر بخواهیم ارزدیجیتال بیت کوین را به زبان ساده برایتان تعریف کنیم اینگونه می گوئیم که بیت کوین یک نوع پول دیجیتال است که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به سرمایه گذاری، کسب درآمد و حتی خرید و موارد دیگری همانند کارهایی که گفتیم انجام دهید. به صورت کلی باید گفت که با بیت کوین می توان کارهای بسیاری را در زمینه های مالی انجام داد. برای مثال شما می توانید با بیت کوین، سرمایه گذاری کنید، آن را خرید و فروش کنید و یا حتی می توانید با بیت کوین در فروشگاه های مختلف اقدام به خریداری محصول کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت کامل و جامع درباره بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر به دنبال یک مقاله هستید تا پاسخ به تمام سوالات بیت کوینی را دریابید، این مقاله مناسب شما است چراکه اگر مقاله بیت کوین چیست را تا انتها دنبال کنید پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت خواهید کرد.

سلام کریپتو

فهرست مطالب

مختصری درباره بیت کوین

 

 


نگاهی به بیت کوین

نیم نگاهی به ارزدیجیتال بیت کوین
بیت کوین چیست ؟

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، بیت کوین تنها در بستر اینترنت خرید و فروش و همچنین توریع می شود و به نوعی یک توزیع الکترونیکی دارد. بیت کوین به صورت غیر متمرکز است یعنی هیچ شخص و یا نهاد و یا ارگان و یا حتی هیچ دولتی آن را کنترل نمی کند و این شبکه به صورت آزاد و بدون سانسور کار می کند. شبکه بیت کوین جز غیر متمرکز بودن، یک شبکه همتا به همتا نیز به حساب می آید.

احتمالا شنیده باشید که بیت کوین محدود است و بعد از مدتی به پایان می رسد. این که بیت کوین محدود است درست می باشد چراکه از بیت کوین تنها 21 میلیون واحد تولید شده است اما پس از این 21 میلیون واحد بیت کوین به پایان نمی رسد بلکه دیگر بیت کوینی استخراج نمی شود اما در بستر اینترنت بین صرافی ها خرید و فروش می شود. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم احتمالا نام بیت کوین را در چند وقت اخیر زیاد شنیده باشید. یکی از دلایلی که باعث ایجاد این اتفاق شده است روند قیمتی و همچنین نوسانات آن است. این روزها قیمت بیت کوین نوسانات زیادی دارد و این موضوع باعث شده است تا افرادی بسیاری به سمت بیت کوین بیایند. همانطور که کمی قبل تر آوردیم، در بیت کوین شما می توانید سرمایه گذاری کنید و به واسطه همین همین سرمایه گذاری انتقال های ارزی زیادی را انجام دهید و یا اینکه حتی از فروشگاه ها خرید کنید. در زبان لاتین بیت کوین با عنوان ” Bitcoin ” شناخته می شود همچنین این ارز همانند رمز ارزهای دیگر یک نماد اختصاری نیز دارد که در بیشتر مکان ها ممکن است نماد آن را دیده باشید. در بسیاری از مکان ها بیت کوین با نماد اختصاری ” BTC ” شناخته می شود. تمامی تراکنش های بیت کوین در یک لاگ عمومی با فناوری به نام ” بلاکچین ” Blockchain “ ذخیره می شود.

صرافی کوینکده

در حال حاضر بیت کوین کاربران و طرفداران زیادی دارد و به صورت روزانه بر تعداد کاربران و همچنین علاقه مندان بیت کوین افزوده می شود. از همین رو بیت کوین دارای شلوغ ترین شبکه در بین دیگر رمز ارز ها نیز می باشد. یکی از دلایلی که استخراج بیت کوین را سخت کرده است دقیقا همین موضوع است. با مطالعه تنها این قسمت از مقاله ممکن است برایتان سوالات مختلفی ایجاد شود. اگر کمی صبر کنید و به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید، به پاسخ بسیاری از سوال هایتان خواهید رسید چراکه قصد داریم در این مقاله به صورت کلی درباره بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم.


تاریخچه بیت کوین

تاریخچه ارزدیجیتال بیت کوین
تاریخچه بیت کوین

در این قسمت از مقاله، قصد داریم تا کمی درباره تاریخچه بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم تا بیشتر با این ارز آشنا شوید. بیت کوین در آواخر سال 2008 که عده ای می گویند در سال 2009 بود توسط فرد و یا گروهی ناشناس تحت عنوان ( ساتوشی ناکاموتو ) تولید شد. در قسمت بعدی بیشتر درباره سازنده بیت کوین خواهید خواند و با آن نیز آشنا خواهید شد.

آشنایی با بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو در لینک زیر:

بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو Satoshi Nakamoto

پس از اینکه بیت کوین ایجاد شد، رمز ارز های مختلفی به بازار آمدند و کم کم بیت کوین روی رقیب های خود را دید اما با این اوضاع از محبوبیت بیت کوین چیزی کم نشد و رو به روز به محبوبیت و همچنین طرفدار های بیت کوین افزوده می شد. شاید تا به حال نام ساتوشی را شنیده باشید اما درباره آن اطلاعات زیادی نداشته باشید. زمانی که بیت کوین ایجاد شد، ساتوشی ناکاموتو خالق این ارز، نام مستعار خود را بر روی واحد های کوچک تر از یک بیت کوین قرار داد. برخی ها احتمالا با شنیدن نام ساتوشی فکر می کنند که منظور خالق آن است اما اینطور نمی باشد. بیت کوین همانند واحد پولی کشور های مختلف، در واحد خود از نام دیگری برای ارقام کوچک تر از یک بیت کوین استفاده می کند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بهتر است به مثالی که برایتان در ادامه خواهیم زد توجه کنید.

همانطور که می دانید واحد پولی کشور آمریکا دلار می باشد. احتمالا می دانید که در آمریکا به ارقام کوچک تر از یک دلار، ” سنت ” می گویند. برای مثال گاهی اوقات قیمت یک محصول ممکن است در آمریکا 10 سنت باشد. در واحد پولی بیت کوین نیز چنین چیزی وجود دارد. به ارقام کوچک تر از یک عدد بیت کوین ” ساتوشی ” می گویند. در قسمت های بعدی، درباره این موضوع و همچنین موضوعات مشابه بیشتر با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد.


سازنده بیت کوین کیست؟

سازنده بیت کوین چه کسی است
سازنده بیت کوین

در سال 2009 ،بیت کوین تحت یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس (یا گروهی از برنامه نویسان) تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. تخمین زده می شود که ساتوشی دارای یک میلیون بیت کوین است، که ارزش آن با قیمت فعلی، در حدود 6.5 میلیارد دلار تخمین زده می شود.
ساتوشی خود را یک مرد ژاپنی، 37 ساله معرفی کرده است. البته از آنجا که هیچ نشانه ای از نرم افزار وی در ژاپن وجود ندارد و تسلط وی به انگلیسی بسیار خوب به نظر می رسد ، در مورد این ادعا تردیدهایی وجود دارد. در اواسط سال 2010 ساتوشی به سراغ موارد دیگری رفت و بیت کوین را در اختیار چند عضو برجسته جامعه بیت کوین قرار داد.همچنین ساتوشی نام گاوین اندرسون را به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده اصلی اعلام کرده است.


چه کسی بیت کوین را کنترل می کند ؟

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟
کنترل کننده بیت کوین

نظر بسیاری از محققین اینگونه است که: مزیت اصلی بیت کوین، استقلال آن از دولت های جهان، بانک ها و شرکت ها است و هیچ ابر قدرتی یا مقامی قادر نیست در تراکنش های بیت کوین دخالتی داشته باشد، بر این اساس که پول مردم را به زور چپاول کند ویا بر آنها مالیات بسته و …. علاوه بر این، فعالیت های بیت کوین کاملا شفاف است. هر تراکنشی که صورت می گیرد در یک دفتر حساب گسترده عمومی به نام بلاک چین ذخیره می شود.
اساسا، با این که بیت کوین به عنوان یک شبکه تحت کنترل نیست، این امکان را برای کاربرانش فراهم می سازد تا کنترل کاملی بر تمام امورات مالی خود داشته باشند.به گفته ی برنامه نویس( گاوین آندرسن ) ، بیت کوین به گونه ای عمل کرده که حتی اگر با اتوبوس تصادف کند، این ارز دیجیتال به صورت مستقل و خودگردان به وجود خودش ادامه دهد.


بیت کوین چطور کار می کند ؟ بلاک چین چیست ؟

بیت کوین چطور کار می کند؟
نحوه عملکرد بیت کوین

فردی که بیت کوین خرید و فروش می کند می تواند در کیف پول خود فقط مقدار بیت کوین و مراحل و نتیجه تراکنش ها را مشاهده کند. در پشت فرایندهای شبکه بیت کوین ، یک دفتر حساب عمومی به نام بلاک چین قرار دارد. دراینجا تمام تراکنش هایی است که تا به حال پردازش شده است و همچنین سوابق دیجیتال تراکنش ها در ، به اصطلاح بلاک ها قرار دارند. این تراکنش ها توسط افراد یا کیف پول آنها رمزگذاری شده و به شبکه ارسال می شوند. به این دلیل بیت کوین، ارز رمز پایه یا ارز رمزنگاری شده یا رمز ارز ( Cryptocurrency ) نامیده می شود.

هر کاربر در کیف پول خود می تواند اعتبار و صحت هر مبادله را بررسی کند. صحت هر تراکنش توسط امضای دیجیتال مربوط به آدرس های ارسالی محافظت می شود. به دلیل وجود فرایند تایید ، ممکن است تکمیل یک تراکنش در شبکه بیت کوین ، چند دقیقه زمان ببرد.به عنوان مثال اگر شخصی سعی کند فقط یک حرف یا عدد را در یک بلاک تراکنش تغییر دهد، این کار بر تمام بلاک ها تاثیر گذار خواهد بود. از آنجا که این یک دفتر حساب عمومی است، تلاش های اشتباه یا تقلب می تواند به راحتی توسط هر کسی قابل تشخیص و اصلاح باشد.


تراکنش های بیت کوین چگونه است؟

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شود
تراکنش های بیت کوین

سیستم های بانکی در هر کشور نیاز به ثبت اطلاعات شناسایی فرد یا شرکت برای ایجاد حساب دارد.در ارزهای دیجیتال و در اینجا بیت کوین برای ایجاد حساب در کیف پول به احراز هویت نیاز نیست و شما به راحتی در عرض چند دقیقه می توانید کیف پول خود را ایجاد کنید و به حساب خود بیت کوین واریز یا دریافت کنید.اما نداشتن احراز هویت در ایجاد حساب برای بیت کوین به این معنا نیست که تراکنش های شما کاملا شفاف است!تراکنشات بیت کوین در شبکه ثبت می شوند و همه کاربران می توانند ان ها را مشاهده کنند و می توانند تراکنش را پیگیری کنند .اما نمی توانند اطلاعات شخصی و هویتی کاربر را مشاهده کنند.همین موضوع باعث شده که بیت کوین برای اقدامات مجرمانه اصلا مناسب نباشد زیرا همانطور که گفته شد تراکنشات قابل پیگیری هستند.بعضی از صرافی های ارز دیجیتال نیز برای جلوگیری بیشتر از فعالیت های مجرمانه از کاربران خود احراز هویت می گیرند.این کار برای این انجام می شود که در صورت ایجاد مشکل بتوانند کاربر را قانونی پیگیری کنن

در تراکنشات معمولی مالی شما می توانید اگر اشتباها پولی را به جای اشتباهی منتقل کردید با مراجعه به بانک پیگیری کرده و آن را برگشت دهید.اما تراکنش های بیت کوین و کلا ارزهای دیجیتال غیر قابل برگشت هستند .یعنی اگر کاربری به یک آدرس اشتباه بیت کوین یا ارزدیجیتال دیگر ارسال کند نمی تواند آن را پیگیری کرده یا برگشت دهد.جز در مواقعی که همان شخصی که برای آن به اشتباه واریز شده آن را پس دهد که بسیار بعید است! همچنین اگر کاربران کلید خصوصی خود را فراموش کنند دسترسی به کیف پول خود را ازدست می دهند و به این ترتیب بازهم سرمایه از دست می رود.این مورد بسیار اتفاق افتاده که شخص به دلیل در اختیار نداشتن کلید خصوصی دسترسی به سرمایه خود را ازدست داده است .


نمودار قیمتی بیت کوین

همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم، چندی است که قیمت بیت کوین نوسانات زیادی دارد و این موضوع باعث شده است که افراد زیادی به این شبکه بپیوندند. در این قسمت از مقاله برایتان یک نمودار از روند قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین از زمان به وجود آمدن تا به حال آماده کرده ایم که می توانید در تصویر ذیل آن را مشاهده کنید. اگر فردی مبتدی باشید، شاید با دیدن این تصویر برایتان این سوال به وجود بیاید که از کجا می توانیم روند قیمتی بیت کوین در سال های مختلف را بررسی کنیم؟برای انجام این کار باید به سایت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه کنید. از جمله این سایت ها می توان به “ تریدینگ ویو ” tradingview ” یا “ کوین مارکت کپ ” CoinMarketCap ” اشاره نمود. تصویر ذیل که نمودار روند بیت کوین است از سایت کوین مارکت کپ برداشته شده است. در صورتی که قصد دارید تا بیت کوین را از لحاظ تکنیکال تحلیل کنید باید از تریدینگ ویو استفاده کنید چراکه با اندیکاتور های مختلف می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. اگر قصد دارید تا درباره این موضوع اطلاعات بیشتری به دست آورید، به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه قسمت بعدی را از دست ندهید چراکه به صوت کامل درباره این موضوع با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد. شما می توانید همانطور که گفتیم روند قیمتی بیت کوین را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

نمودار قیمتی بیت کوین
نمودار روند قیمتی بیت کوین

دامیننس بیت کوین چیست؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین را از کجا می توان دید؟

قیمت بیت کوین را چگونه ببینیم؟
قیمت بیت کوین را از کجا ببینیم

همانطور که در قسمت قبل آوردیم، برای مشاهده قیمت بیت کوین باید به یکی از سایت های tradingview و CoinMarketCap و یا سایت های مشابه مراجعه کنید. در دو سایتی که در این قسمت به شما معرفی کرده ایم می توانید در کنار قیمت بیت کوین، قیمت باقی رمز ارز ها را نیز دنبال کنید و با آن ها آشنا شوید. برای مثال شما زمانی که به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید به جز روند قیمتی به اطلاعات دیگری نیز می توانید دسترسی داشته باشید. این اطلاعات می تواند شامل موارد مختلفی اعم حجم بازار ارز مورد نظر، تعداد کوین های موجود، تعداد کوین های در حال گردش و… باشد. همانطور که در قسمت قبل گفتیم، در صورتی که بخواهید اقدام به تحلیل رمز ارز ها کنید، باید از سایت تریدینگ ویو استفاده کنید. در سایت تریدینگ ویو برای تحلیل تکنیکال رمز ارز ها اندیکاتور های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها به راحتی روند های حمایت، مقاومت و مواقع خرید و فروش ارز را شناسایی کنید. با مطالعه این قسمت از مقاله، ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که چه عواملی بر روی تعیین قیمت و یا افزایش و یا کاهش بیت کوین اثر دارد؟؟ این سوالیست که ممکن است برای بیشتر افراد در جستجوی بیت کوین پیش بیاید. در قسمت بعدی از این مقاله ما به صورت کامل درباره آن با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد.


چه عواملی بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین کدام اند
عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

عوامل مختلفی وجود دارد که بر روی کاهش و یا افزایش قیمت بیت کوین اثر می گذارد. در این بخش از مقاله همانطور که اطلاع دارید قصد داریم تا درباره تمامی آن ها با شما عزیزان به همراه کمی توضیح گفتگو کنیم. به صورت کلی می توان موثر ترین عوامل تاثیر بر روی قیمت بیت کوین را به پنج دسته تقسیم کرد. آن ها عبارت اند از:

 1. عرضه و تقاضا:

یکی از موثر ترین عوامل بر روی قیمت بیت کوین، عرضه و تقاضا می باشد. در مقاله های دیگر ما به صورت کامل دراین باره توضیحات کاملی ارائه دادیم که چگونه عرضه و تقاضا بر روی قیمت بیت کوین اثر می گذارد. در این بخش نیز قصد داریم تا درباره این موضوع به صورت کامل با شما عزیزان گفتگو کنیم.

زمانی که تقاضای خرید برای بیت کوین بیشتر می شود، طبیعی است که قیمت آن رو به افزایش می رود و زمانی که بیت کوین به بازار تزریق و یا همان عرضه می شود، قیمت بیت کوین رو به کاهش می رود. اگر زمانی در مقاله ای شنیدید که عرضه و تقاضا چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین دارد این موضوع به یادتان بیاید که عرضه و تقاضا مهم ترین عامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین می باشد.

 1. رقابت:

همانطور که می دانید، در حال حاضر رمز ارز های زیادی در بازار وجود دارد که می توان بر روی آن ها سرمایه گذاری کرد و یا اینکه اقدام به خرید و فروش آن ها کرد اما با این حال هنوز عده ای با وجود رمز ارز هایی همانند اتریوم و ریپل و بیت کوین کش و… به سراغ بیت کوین می روند و برای سرمایه گذاری بیت کوین را انتخاب می کنند. این موضوع سبب می شود تا تقاضا برای خرید بیت کوین بیشتر شود و قیمت آن نیز رو به افزایش رود.

 1. قیمت واقعی بیت کوین:

تقریبا می توان گفت که چندین سال طول می کشد تا تاثیر جهانی رمز ارز ها و همچنین بیت کوین را ببینم و قیمت واقعی بیت کوین را مشاهده کنیم. برخی از ار های دیجیتال، در زمان تولیدشان حباب های قیمتی سوداگرانه ای داشتند و حمایت سرمایه گذاران نیز در این موضوع بسیار تاثیر گذار بود. یکی از مواردی که این روزها از قیمت واقعی بیت کوین بسیار کاسته است ” ویروس کرونا ” می باشد. برخی ها در این موقع انتظار این را داشتند که در این وضعیت قیمت بیت کوین به عنوان یک دارایی بسیار امن در بحران های مختلف و مخصوصا اجتماعی بالا برود اما تمام پیش بینی ها برعکس شد.

 1. هزینه استخراج:

احتمالا می دانید که استخراج ارز دیجیتال بیت کوین نیاز به تجهیزات بسیار قدرتمندی دارد. همین موضوع بسیار ساده باعث می شود تا در برخی از مواقع قیمت بیت کوین افزایشی باشد چراکه افراد کمی می توانند نسبت به انجام این کار بپردازند. قطعا شنیده اید که استخراج بیت کوین مصرف برق بسیار بالایی دارد و همین موضوع مهم ترین موضوعی است که باعث می شود تا افراد کمتر به سراغ بیت کوین بروند و در نهایت این موضوع باعث تاثیر در قیمت بیت کوین می شود.

 1. صرافی ها:

از دیگر عوامل تایین قیمت رمز ارز ها، صرافی های دیجیتال هستند. اگر تا به حال دقت کرده باشید، قیمت ارز های دیجیتال در هر صرافی متغیر است. این تغییر آن چنان زیاد نیست که بخواهد چشم گیر باشد اما با این حال بازهم این موضوع بر روی قیمت های رمز ارز ها تاثیر می گذارد و می تواند کمی قیمت ها را جا به جا کند.

همانطور که در این قسمت مطالعه کردید، با عواملی که بر روی قیمت بیت کوین تاثیر دارند آشنا شدید. با این حال جز مواردی که گفته شد، موارد دیگری را هم می شناسید که که جز این موارد باشد؟


ویژگی های بیت کوین

ویژگی های بیت کوین
ویژگی های بیت کوین

غیرمتمرکز بودن

بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که هر کاربر، بخشی از یک شبکه وسیع را تشکیل می دهند. همچنین طراحی طوری است که حتی اگر بخشی از شبکه از دسترس خارج شود، پول همچنان در حرکت خواهد بود.

شفاف بودن

ناشناس بودن هویت دارندگان بیت کوین نسبی است، زیرا تراکنش های این ارز رمزپایه تنها زمانی انجام می گیرند که در پلت فرم بلاک چین ذخیره شده باشند. در تئوری ، اگر آدرس کیف پول شما به طور عمومی مورد استفاده قرار گیرد، هر شخصی به وسیله ی مطالعه دفتر حساب بلاک چین ، قادر است بگوید چه مقدار پول در آن قرار دارد. هر چند، ردیابی از آدرس بیت کوین به اشخاص هنوز هم تقریبا غیر ممکن است.
البته قابل ذکر است افرادی که می خواهند تراکنش هایشان ناشناس بماند، می توانند اقدامات لازم را برای گریز از رادار انجام دهند. کیف پول های متعددی وجود دارند که ابهام در تراکنش ها و امنیت شما را در اولویت قرار می دهند.

غیر قابل لغو

اگر بیت کوین را برای فردی انتقال دهید، هیچ راهی برای لغو یا بازگرداندن آن وجود ندارد، مگر این که شخص دریافت کنند بخواهد بیت کوین را به شما بازگرداند

سریع

انتقال ارز در شبکه بیت کوین حدودا بلافاصله انجام می دهد و به طور معمول فقط چند دقیقه طول می کشد که در آن سوی دنیا شخص دیگری ارز را دریافت کند ، اما در بانک ها می تواند چندین روز طول بکشد.

ناشناس بودن

امروزه بانک ها تقریبا همه چیز را درباره ی مشتریان می دانند.  اما در بیت کوین بسیار متفاوت است. و برای جابجایی پول نیاز به هیچ اطلاعات شخصی نیست. برخی از مردم نمی خواهند اموال آن ها به وسیله ی هیچ یک از مقامات کنترل و ردیابی شود ، عده ای تصور می کنند که تجارت مواد مخدر ،  تروریسم ، و سایر فعالیت های غیر قانونی و خطرناک با توجه به ویژگی ناشناس بودن بیت کوین ، رشد و رونق پیدا می کند.

شبکه لایتینگ بیت کوین چیست؟


چگونه باید ارز دیجیتال بیت کوین را بخریم

چگونه بیت کوین بخریم
خرید بیت کوین

پس از اینکه تا حدودی اطلاعات درباره بیت کوین به دست آوردید، گام بعدی دانستن نحوه خرید و فروش بیت کوین است. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه خرید بیت کوین آشنا کنیم و سپس در قسمت بعدی نیز درباره فروش بیت کوین با شما عزیزان صحبت کنیم.

همانطور که در طول مقاله آوردیم بیت کوین در بستر اینترنت معامله می شود. در نتیجه شما برای خرید بیت کوین تنها باید در بستر اینترنت فعالیت کنید یعنی اینکه بیت کوین را باید به صورت اینترنتی بخرید، پس با توجه به این موضوع، برای خرید بیت کوین دیگر نیاز نیست به صورت حضوری به مکان های مختلف و یا صرافی ها مراجعه کنید. البته لازم است بدانید که در برخی از مواقع ( در شرایط خاص ) ارز دیجیتال بیت کوین به صورت حضوری نیز خرید و فروش می شود اما تنها و اصلی و پرتکرار ترین راه خرید بیت کوین همان خرید به صورت اینترنتی است.

برای خرید بیت کوین تنها می توانید از صرافی های اینترنتی اقدام کنید. برخی از کیف پول ها هستند که دارای صرافی داخلی هستند و شما می توانید از آن ها اقدام به خرید بیت کوین کنید. اگر مبتدی هستید و نمی توانید که کیف پول چیست در ادامه این مقاله همراه ما باشید چراکه به صورت کامل درباره بیت کوین با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد.

متاسفانه در حال حاضر کلاهبرداری در حوزه ارز های دیجیتال به صورت روزانه در حال افزایش است و شما اگر قصد خرید بیت کوین را دارید باید به دنبال یک راه امن و مطمئن باشید. همانطور که گفتیم تنها راه امن و مطمئن خرید بیت کوین، همان استفاده از صرافی های معتبر است. شما می توانید برای خرید بیت کوین از دو نوع صرافی استفاده کنید.

 1. صرافی های ایرانی:

صرافی های ایرانی، صرافی هایی هستند که در ایران دفتر دارند و فعالیت می کنند. در صورتی که برای شما در هنگام مراحل خرید بیت کوین و سایر ارز های دیگر مشکلی ایجاد شود می توانید از صرافی پیگیری کنید چراکه تمام مراحل در پایگاه داده صرافی ذخیره می شود. صرافی های ارز دیجیتال به صورت کلی به دو دسته متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند که بیشتر صرافی هایی که در ایران فعالیت می کنند متمرکز هستند یعنی اینکه فردی و یا گروهی از افراد تمامی موارد را کنترل می کنند و اگر از این نوع صرافی ها اقدام به خرید و فروش کنید تمام اطلاعات شما ثبت می شود. به نوعی باید گفت که حریم خصوصی در صرافی های ایرانی هیچ اثری ندارد و به هیچ عنوان رعایت نمی شود.

متاسفانه کارمزد در صرافی های ایرانی بیش از اندازه است. بیشتر افرادی که در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت می کنند و خرید و فروش رمز ارز ها را انجام می دهند، از صرافی های خارجی استفاده می کنند. چراکه صرافی های خارجی دو مشکل فوق که به نوعی یک مشکل بسیار مهم به حساب می آید را ندارند. در قسمت بعدی اگر همراه ما باشید با صرافی های خارجی به صورت کامل آشنا می شوید.

 1. صرافی های خارجی:

صرافی های خارجی در کشور های مختلف فعالیت می کنند. همانطور که گفتیم بیشتر افراد برای خرید و فروش رمز ارز ها از صرافی های خارجی استفاده می کنند چراکه نسبت به صرافی های ایرانی هم کارمزد کمتری دریافت می کنند و هم اینکه غیر متمرکز هستند و حریم خصوصی بهتر در آن ها رعایت می شود. البته لازم به ذکر است که در بین صرافی های خارجی، صرافی های متمرکز نیز وجود دارد اما امنیت آن ها نسبت به صرافی های متمرکز ایرانی بهتر است. برای مثال یکی از صرافی های متمرکز خارجی بایننس نام دارد که احتمالا نام آن را زیاد شنیده باشید. این صرافی در بین تریدر ها بسیار محبوب است چراکه امنیت بسیار بالایی دارد و تریدر ها با خیال راحت از آن استفاده می کنند.

توجه داشته باشید که این تنها آشنایی با خرید بیت کوین بود اما اگر قصد خرید بیت کوین را دارید، بهتر است تا به مقاله ای که در این خصوص در سایت منتشر کرده ایم مراجعه کنید و مطالعات کافی را انجام دهید. به صورت کلی، مراحل خرید بیت کوین به چند دسته تقسیم می شود.

 1. انتخاب و نصب کیف پول برای ذخیره بیت کوین پس از خرید
 2. جستجو یک صرافی معتبر و امن برای خرید بیت کوین
 3. خرید بیت کوین و سپس دریافت بیت کوین در داخل کیف پول

اگر درباره کیف پول های دیجیتال اطلاعاتی ندارید و نمی دانید که چگونه باید یک کیف پول ایجاد کنید، همانطور که گفتیم در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل کیف پول های دیجیتال آشنا شوید. در هنگام انتخاب صرافی حواستان باشد تا صرافی انتخابی شما معتبر و امن باشد. در قسمت های بعد نیز مجدد درباره صرافی های دیجیتال بیشتر با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد. حال که 80 درصد از بحث خرید ارز دیجیتال بیت کوین آشنا شدید نوبت به آن رسیده است که کمی درباره فروش آن نیز بدانید. در قسمت بعدی به صورت کامل درباره فروش بیت کوین با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

بهترین زمان خرید بیت کوین در سال 2020 کی است؟


چگونه باید ارز دیجیتال بیت کوین را بفروشیم؟

چگونه بیت کوین بفروشیم؟
فروش بیت کوین

پس از خرید ارز دیجیتال بیت کوین، اولین سوالی که در ذهن پیش می آید درباره فروش بیت کوین است. برخی ها نمی دانند که چگونه باید بیت کوین های خود را بفروشند چراکه ممکن است مقدار موجودی بیت کوین شان را به صورت هدیه دریافت کرده اند و حال قصد فروش آن را دارند اما همانطور که گفتیم نمی دانند که چگونه می توانند این کار را انجام دهند. اگر شما جزء این دسته افراد هستید و یا کلا قصد دارید تا با نحوه فروش بیت کوین آشنا شوید، مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

فروش ارز دیجیتال بیت کوین همانند خرید بیت کوین در صرافی های دیجیتال انجام می شود. در نتیجه اگر قصد فروش بیت کوین را دارید ابتدا باید به یکی از صرافی های دیجیتال ( ایرانی و یا خارجی ) مراجعه کنید و سپس اقدام به فروش بیت کوین خود کنید. اگر مقدار کوینی که دارید را به صورت هدیه دریافت کرده اید و علاقه به ورود به بازار ارز های دیجیتال را ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که بیت کوین های خود را در همان صرافی های ایرانی بفروشید چراکه اگر بخواهید به صرافی های ایرانی ورود پیدا کنید مشکلات زیادی برای شما که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارید پیش می آید و ممکن است در این راه سرتان نیز کلاه برود.

اگر در به ابتدای مقاله مراجعه کنید، می بینید که گفتیم شما می توانید از بیت کوین به عنوان یک پول برای پرداخت خدمات نیز استفاده کنید. در نتیجه اگر برایتان سخت بود که با صرافی های ایرانی نیز همکاری کنید برای فروش بیت کوین می توانید از فروشگاه ها استفاده کنید. شما می توانید در قبال محصولی که خریده اید اقدام به پرداخت بیت کوین کنید. به همین راحتی این کار قابل انجام است و شما می توانید به راحتی انجام دهید.

شاید بگوئید که آیا در ایران این چنین جایی وجود دارد که بخواهیم با بیت کوین خرید کنیم؟ بله وجود دارد اما تعداد این مکان ها انگشت شمار است چراکه هنوز ارز های دیجیتال متاسفانه به طور واقعی در میان مردم جا نیافتاده است و به همین دلیل تعداد این مکان ها کم است.

در صورتی که نتوانستید این کار را انجام دهید، می توانید به یک صرافی معتبر حضوری مراجعه کنید و بیت کوین های خود را به آن ها بفروشید اما به یاد داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید سود شما بسیار کم می شود چراکه این نوع صرافی ها کارمزد های زیادی از شما کم خواهند کرد. ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که با فروش بیت کوین، چه واحد پولی دریافت می کنیم؟ این موضوع بستگی به خودتان دارد که کجا اقدام به فروش بیت کوین خود می کنید. اگر بیت کوین خود را در صرافی های خارجی بفروشید در قبال فروش بیت کوین می توانید دلار و یا یورو دریافت کنید و یا اینکه می توانید بیت کوین را به دیگر رمز ارز ها نیز تبدیل کنید. این کار نیز در بین کاربران رواج دارد و زیاد انجام می شود. حال اگر تصمیم به فروش بیت کوین در صرافی های داخلی را دارید می توانید در قبال فروش بیت کوین خود در کنار دلار و یورو ریال را نیز دریافت کنید. اگر قصد دارید فروش بیت کوینتان بدون هیچ دردسری انجام شود، بهتر است از صرافی های داخلی استفاده کنید تا این کار به نحوه احسن انجام شود.

بیشتر بخوانید

بهترین صرافی ارز دیجیتال | لیست بهترین صرافی برای خرید و فروش رمز ارز


کیف پول بیت کوین چیست؟

ولت بیت کوین
کیف پول های بیت کوین

تمام ماینرها و یا تریدر ها ارز های دیجیتال خود را در مکانی به اسم کیف پول ( Wallet ) ذخیره می کنند. کیف پول ها انواع مختلفی دارند، شما می توانید با انتخاب یکی از آن ها، رمز ارز هایتان را ذخیره کنید.

کیف پول ها عبارت اند از:

 1. کیف پول های سخت افزاری ” HardWare Wallet “
 2. کیف پول های تحت اجرای دسکتاپ ( ویندوز ) ” Windows ” و ” Mac ” و ” Linux “
 3. کیف پول های تحت وب ” Wallet Web “
 4. کیف پول های تحت اجرای تلفن های هوشمند ” Android ” و ” IOS “

با استفاده از کیف پول می توانید با در دست داشتن کلید عمومی حسابتان از هرکجا به کیف پولتان رمز ارز واریز کنید. در انتخاب نوع کیف پول دقت داشته باشید، زیرا اگر در انتخابتان اشتباه کنید به راحتی مورد حمله هکران قرار می گیرد و متاسفانه در مورد این مسئله باید بگوییم که تمام سرمایه تان را از دست خواهید داد. برخی از کیف پول های بیت کوین عبارت اند از:

 1. کیف پول کوینومی ” CoinomiWallet “
 2. کیف پول تراست ” Trust Wallet “
 3. کیف پول اتمیک ” Atomic Wallet “
 4. کیف پول سخت افزاری لجر ” Ledger “
 5. کیف پول سخت افزاری ترزور ” Terezor “

بیشتر بخوانید

کیف پول بیت کوین چیست؟ | بهترین کیف پول های بیت کوین در 2020


آیا بیت کوین استخراج می شود؟

استخراج بیت کوین چگونه است
استخراج بیت کوین

همانطور که در مقاله های مختلف بارها اشاره کردیم، استخراج ارز های دیجیتال یکی از راه های کسب درآمد از ارز های دیجیتال می باشد. این روزها متاسفانه افراد کمی در ایران هستند که به سراغ استخراج رمز ارز ها می روند. آیا دلیل این موضوع را می دانید؟

متاسفانه اصلی ترین دلیل این موضوع، گرانی بیش از حد تجهیزات ماینینگ است. در حال حاضر خرید تجهیزات ماینینگ بخصوص دستگاه های ماینر برای تمام افراد مقدور نمی باشد و کمتر کسانی وجود دارند که می توانند اقدام به خرید دستگاه های ماینر کنند. در این قسمت از مقاله، قصد داریم تا درباره استخراج بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم و در ادامه نیز کمی به شما استخراج بیت کوین را آموزش دهیم تا در صورتی که امکان تهیه تجهیزات استخراج را داشتید، این کار را انجام دهید.

حال اگر فردی مبتدی باشید، برایتان ممکن است سوال پیش بیاید که استخراج بیت کوین دقیقا چگونه انجام می شود؟ همانطور که در ابتدای مقاله آوردیم شبکه بیت کوین غیر متمرکز است یعنی به دست هیچ فرد و یا دولت و یا ارگان دیگری کنترل نمی شود. حال ممکن است با مطالعه این قسمت برایتان این سوال پیش بیاید که با این وجود، تراکنش های بیت کوین چگونه تایید می شود؟

تراکنش ها در شبکه بیت کوین و برخی رمز ارز های دیگر که بر اساس پروتکل ” POW ” کار می کنند به دست ” ماینر ها ” و یا ” استخراج کننده ها ” تایید می شود. زمانی که ماینر ها و یا همان استخراج کننده ها این کار را انجام می دهند، در مقابل از انجام این کار یک پاداش دریافت می کنند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

کارمند بانکی را فرض کنید که در پشت میز خود اقدام به تایید تراکنش های بانکی و سایر کارها می کند و در قبال انجام این کار به صورت ماهانه اقدام به دریافت حقوق می کند. ماینر ها نیز دقیقا به همین شکل فعالیت می کنند اما دیگر به صورت ماهانه پاداش دریافت نمی کنند چراکه آنها پس از تایید هر تراکنش و ساخت بلاک ها اقدام به تایید تراکنش ها می کنند. به صورت کلی باید گفت که منظور از استخراج بیت کوین همان دریافت پاداش بیت کوین می باشد.

حال ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که استخراج کنندگان چگونه اقدام به تایید تراکنش ها می کنند؟ اگر قصد دارید تا درباره استخراج ارز های دیجیتال اطلاعات زیادی کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله ای که در این بابت ( استخراج ارز های دیجیتال ) آماده کرده ایم در سایت زوم ارز مراجعه کنید تا به صورت کامل درباره استخراج بیت کوین اطلاعات کسب کنید. در این قسمت نیز مقداری درباره این موضوع مجدد توضیح خواهیم داد.

استخراج کنندگان بیت کوین همانطور که در ابتدای این قسمت گفتیم به وسیله تجهیزات ماینینگ و دستگاه های ماینر این کار را انجام می دهند که متاسفانه تهیه تجهیزات ماینینگ نیاز به هزینه های زیادی دارد. زمانی که یک ماینر اقدام به تهیه تجهیزات استخراج می کند، وارد شبکه بیت کوین می شود. با وارد شدن به شبکه بیت کوین، استخراج ارز دیجیتال بیت کوین آغاز می شود و دیگر باید منتظر باستید تا بیت کوین استخراج شود. زمانی که دستگاه های ماینر را وارد شبکه می کنید، دستگاه های ماینر از قدرت پردازشی خود برای حل معادلات و همچنین تایید تراکنش ها استفاده می کنند تا تراکنش ها تایید و استخراج بیت کوین انجام شود. حال اینکه این کار چگونه انجام می شود را در قسمت بعد به صورت کامل به شما عزیزان توضیح خواهیم داد، در ادامه همراه ما باشید.


نگاهی کلی به آموزش استخراج بیت کوین

آموزش استخراج بیت کوین
نگاهی کلی به آموزش استخراج بیت کوین

در قسمت قبلی به صورت کامل با اینکه استخراج بیت کوین چیست آشنا شدید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا نگاهی کلی به طریقه استخراج بیت کوین بیندازیم. استخراج بیت کوین یک مسئله بسیار گسترده است که ما در مقاله های مختلف به صورت کامل برایتان شرح داده ایم. شما نیز در صورتی که علاقه دارید تا به صورت کامل درباره استخراج بیت کوین اطلاعات داشته باشید می توانید به هر یک از مقالات دلخواه در این باره مراجعه و مطالعه کنید.

استخراج بیت همان تایید تراکنش های بیت کوین می باشد که این کار نیز توسط دستگاه های ماینر در شبکه بیت کوین رخ می دهد. تا به این قسمت تماما مطالبی را خواندید که در قسمت قبل مشاهده کردید از این قسمت به بعد با نحوه استخراج بیت کوین آشنا خواهید شد.

زمانی که اقدام به تهیه دستگاه ماینر می کنید باید به شبکه بیت کوین بپوندید. برای انجام این کار باید یک استخر استخراج انتخاب کنید تا این را بتوانید به راحتی انجام دهید. در حال حاضر استخر های استخراج زیادی وجود دارد که شما می توانید به راحتی یکی از آن ها را انتخاب کنید. در صورتی که مبتدی هستید و درباره استخر های استخراج اطلاعاتی ندارید، می توانید در قسمت بعد به صورت کامل درباره استخر های استخراج اطلاعات کسب کنید.

پس از اینکه اتصال به استخر با موفقیت انجام شد، دیگر استخراج بیت کوین آغاز می شود و شما دیگر نیازی به انجام هیچ کار خاصی ندارید و تنها باید منتظر بمانید تا ماینر شما بیت کوین استخراج کند.

پس از اینکه بیت کوین استخراج می کنید، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بیت کوین های استخراج شده شما کجا می روند، آیا در دستگاه ماینر ذخیره می شوند؟

خیر، این موضوع دو حالت دارد.

حالت اول اینکه تمام بیت کوین های استخراج شده توسط شما در استخر استخراجی که عضو آن هستید جمع آوری می شود و شما پیش از مدتی می توانید تمامی بیت کوین های استخراج شده را به کیف پولتان منتقل کنید.

در حالت دوم در هنگام ثبت نام در استخر شما یک آدرس کیف پول نیز برای استخر وارد می کنید و استخر نیز به همان آدرس کیف پول برایتان رمز ارز هایتان را واریز می کند.

بستگی به اینکه چه استخری را انتخاب می کنید، می توانید یکی از این دو حالت را انتخاب کنید. شاید به این فکر کنید که برای استخراج بیت کوین تنها نیاز به دستگاه ماینر دارید اما اینطور نیست. شما برای استخراج بیت کوین جز دستگاه ماینر نیاز به تجهیزات دیگری همانند کامپیوتر، اینترنت، سیستم سرمایشی و …. دارید. اگر تا به حال درباره ریگ ماینینگ شنیده باشید، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که استخراج بیت کوین با ریگ ماینینگ چگونه است؟

استخراج بیت کوین با ریگ های مانینگ هیچ سود آوری خاصی ندارد و این کار یک کار بیهوده است. زمانی که قصد استخراج بیت کوین برای سودآوری دارید تنها پیشنهاد می کنیم که از دستگاه های ماینر استفاده کنید. متاسفانه به دلیل شلوغی شبکه بیت کوین، ریگ های ماینینگ قدرت استخراج بیت کوین را ندارد و به همین دلیل این کار به صرفه نمی باشد. اگر قصد دارید تا این کار ( استخراج بیت کوین ) را با ریگ های ماینینگ انجام دهید، به شما پیشنهاد نمیکنیم چراکه تنها انجام این کار وقت تلف کردن است.

با مطالعه این عناوین، شاید برایتان این سوال پیش بیاید که برای استخراج بیت کوین، از چه ماینر هایی باید استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید با دستگاه های ماینر بیت کوین استخراج کنید، باید از ماینر هایی استفاده کنید که از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند. حال ممکن است بپرسید که این ماینر ها چه ماینر هایی هستند؟

همانطور که می دانید، بیت کوین از الگوریتم ” SHA-256 “ پشتیبانی می کند، قطعا اطلاع دارید که هر ماینر نیز از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. در نتیجه برای استخراج بیت کوین باید از ماینر هایی استفاده کنید که از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کنند. اگر این نوع دستگاه های ماینر را نمی شناسید، می توانید با جستجوی این الگوریتم در سایت زوم ارز، با این نوع دستگاه های ماینر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید

بهترین دستگاه های استخراج سال 2020 | معرفی 5 ماینر برتر


استخر استخراج چیست و چه استخر هایی از بیت کوین پشتیبانی می کنند؟

استخر استخراج بیت کوین
استخر هایی از بیت کوین

همانطور که در قسمت قبل آوردیم در استخر های استخراج می توانید اقدام به استخراج بیت کوین و یا رمز ارزهای دیگر به صورت گروهی کنید. استخر های استخراج محلی مجازی هستند که استخراج کنندگان به دور هم در آن مگان جمع می شوند تا به کمک هم اقدام به استخراج ارز های دیجیتال و یا ارز دیجیتال بیت کوین کنند.

زمانی که در یک استخر یک بلاک استخراج می شود، هر استخراج کننده به میزان قدرتی که در استخراج آن بلاک گذشته است پاداش دریافت می کند. در نتیجه یکی از دلایل استفاده از استخر ها را دقیقا می توان این موضوع عنوان کرد. اگر شما بخواهید به صورت تک نفره اقدام به استخراج بیت کوین کنید، پاداش گرفتن شما در استخراج آن بلاک کار سختی می شود چراکه قطعا قدرت ماینر شما نسبت به ماینر های موجود در آن شبکه کمتر است. با مطالعه این قسمت شاید برایتان این سوال پیش بیاید که برای استخراج بیت کوین از چه استخر هایی می توانیم استفاده کنیم، آیا تمام استخر ها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند؟ خیر، تنها چند استخر وجود دارد که از بیت کوین پشتیبانی می کند و شما نیز باید در بین تمام آن استخر ها یکی را انتخاب کنید و به آن متصل شوید. البته لازم به ذکر است که اگر تعداد زیادی ماینر دارید می توانید با هر ماینر به یک استخر متصل شوید و هرگز اصراری بر اینکه تمام ماینر ها به یک استخر متصل شود نیست این تصمیم با خودتان است.

در ادامه لیستی از استخر هایی که می توانید در آن ها به جمع استخراج کنندگان بیت کوین بپیوندید را برایتان آماده انتشار کرده ایم. همراه ما باشید.

 1. استخر استخراج ” BTC .com “

این استخر، یکی از معروف و بزرگ ترین استخر هایی است که از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند و شما نیز می توانید در این استخر به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کنید. استخر BTC .com در ابتدا توسط شرکت ” Blocktrail ” تاسیس و همچنین راه اندازی شد اما پس از گذشت مدتی شرکت بیت مین Bitmain که خود سازنده دستگاه های ماینر است آمد و مالک جدید این استخر شد. در اصل می توان گفت که در حال حاضر استخر BTC .com متعلق به کمپانی بزرگ و معروف بیت مین می باشد.

طبق گفته برخی از رسانه ها در حال حاضر بیشترین هش ریت بیت کوین در بیت استخر های موجود متعلق به استخر BTC .com می باشد. خوشبختانه کارمزد تراکنش ها در این استخر تا حدودی مناسب است و برخی از کاربران در این رابطه رضایت دارند. مقدار کارمزد استخر BTC .com تقریبا چیزی حدود به ” 1.5 ” درصد می باشد. در صورتی که علاقه مند هستید با این استخر بیشتر آشنا شوید می توانید به مقاله ای که در خصوص این استخر در سایت منتشر کرده ایم مراجعه کنید.

 1. استخر استخراج ” AntPool “

احتمالا نام این استخر را نیز زیاد شنیده باشید. استخر Antpool یکی دیگر از استخر های معروف و بزرگ بیت کوین است. این استخر نیز همانند استخر BTC .com توسط کمپانی بیت مین اداره می شود. در حال حاضر کمپانی بیت مین پیشرفت های بسیار بزرگی در زمینه تجهیزات ماینینگ کرده است و این موضوع به دلیل محبوبیت زیاد آن است. متاسفانه در این استخر، کارمزد تراکنش ها مخفی است و مقدار دقیقی درباره نحوه کسر کارمزد بیان نشده است.

 1. استخر استخراج ” F2Pool “

استخر استخراج F2Pool تقریبا به عنوان اولین استخر استخراج ارز های دیجیتال یاد می شود که در کشور چین واقع است. تقریبا در سال 2013 بود که استخر استخراج F2Pool کار خود را آغاز کرد و تقریبا پس از استخر BTC .com به عنوان برترین استخر بیت کوین یاد می شود. شما می توانید در استخر استخراج F2Pool رمز ارز های دیگری جز بیت کوین همانند: لایت کوین، اتریوم، زی کش و… استخراج کنید. میزان کارمزد در این استخر 2.5 درصد می باشد و شما نیز اگر قصد استفاده از این استخر را دارید باید بدانید که مقدار کارمزد پرداخی شما 2.5 درصد می باشد.

در این قسمت از مقاله با سه استخر بیت کوین به صورت کامل آشنا شدید، در ادامه نیز تنها به معرفی و همچنین مزایا و معایب باقی استخر ها خواهیم پرداخت تا در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اختصاصی هر کدام مراجعه کنید.

نام استخر کارمزد مزایا معایب
Slush Pool 2 درصد ارائه رابط کاربری مناسب، جزء قدیمی ترین استخر های بیت کوین می باشد کمی کارمزد آن بالا است
ViaBTC 3 درصد دارای قابلیت استخراج ترکیبی، جز بیت کوین از رمز ارز های دیگر نیز پشتیبانی می کند کارمزد این استخر به طور قابل توجه بالا است
BTC .TOP نا مشخص قدرت پردازش بالایی نسبت به باقی استخر ها دارد این استخر خصوصی است ( یعنی تمام کاربران مجاز به استفاده از آن نمی باشند )
Bitfury بدون کارمزد هیچ کارمزدی ندارد ( دلیل آن خصوصی بودن استخر است ) این استخر خصوصی است ( یعنی تمام کاربران مجاز به استفاده از آن نمی باشند )
Kano CKPool 0.9 درصد امنیت این استخر همانند استخر های معروف بالا است، کارمزد کمی دریافت می کند. رابط کاربری استخر نامناسب است
 Bixin 4 درصد امکان پیش بینی درآمد کارمزد این استخر بسیار بالا می باشد

استخر های فوق که خدمت حضورتان معرفی شد، تمام استخر هایی هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها اقدام به استخراج بیت کوین کنید. در ادامه برای اینکه با ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر آشنا شوید، همراه ما باشید.


چه صرافی هایی از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند

همانطور که می دانید، برای خرید و فروش ارز های دیجیتال از صرافی های دیجیتال باید استفاده کرد. ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که از چه صرافی می توانیم برای انجام این کار استفاده کنیم؟ آیا تمام صرافی ها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند؟

خیر، تمام صرافی ها از بیت کوین پشتیبانی نمی کنند اما باید گفت که بیشتر صرافی ها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند و شما می توانید به راحتی با آن صرافی های اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین کنید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان، به صورت کلی چندین صرافی از صرافی هایی که از ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند را معرفی کنیم تا ضمن آشنایی با آنها در صورت تمایل از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که صرافی هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد تماما خارجی هستند و هیچ کدام از آن ها ایرانی نیستند و در هنگام استفاده باید به نکته که در انتها به شما می گوئیم را رعایت کنید.

این صرافی ها عبارت اند از:

نام صرافی کوین های پشتیبانی کننده توضیحات
Binance بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دوج کوین، بیت کوین کش و… بایننس یکی از معروف و محبوب ترین صرافی های موجود در حوزه ارز های دیجیتال است که طرفداران زیادی دارد و روزانه کاربران زیادی در آن ترید می کنند.
Coinbase بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… صرافی کوین بیس از دیگر صرافی های بیت کوین است که کارمزد کمی برای معاملات خود کسز می کند و همچنین درقبال امکانات خود امنیت بالایی نیز دارد.
Bittrex بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، ترون، چین لینک و بیش از 250 رمز ارز دیگر صرافی بیترکس بیش از 250 کوین را پشتیبانی می کند و در بین صرافی های ارز دیجیتال بیت کوین نیز مشهور است. این صرافی می تواند یکی از گزینه های خرید و فروش شما باشد.
Kucoin بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین و …. این صرافی نیز، جزء صرافی های خوب بیت کوین است که بین برخی از صرافی ها یک نقطه تمایز دارد و آن هم اپلیکیشنی است که برای سیستم عامل های موبایلی توسعه داده است و کار را برای کاربران خود راحت کرده است.
Huobi بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… صرافی هوبی از دیگر صرافی هایی است که شما می توانید بیت کوین و رمز ارز های دیگر را در آن خرید و فروش کنید. این صرافی در سال 2013 در چین تاسیس شد.
Bitmex بیت کوین و اترویم و …. از دیگر صرافی های بیت کوین می توان به بیتمکس اشاره کرد. این صرافی با صرافی بیترکس متفاوت است و این دو را نباید باهم یکی بدانید. هر دو صرافی از ارز دیجیتال بیت کوین و رمز ارزهای تقریبا مشابه پشتیبانی می کنند.
OKEx بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و 381 ارز دیجیتال دیگر این صرافی نیز همانند دیگر صرافی های موجود از ارز دیجیتال بیت کوین و همچنین رمز ارز های دیگر پشتیبانی می کند، متاسفانه این صرافی، کشور های مختلفی را تحریم کرده است و این موضوع سبب می شود تا طرفداران این صرافی کم تر شود.

بجز صرافی هایی که در این بخش معرفی کردیم، صرافی های دیگری نیز هستند که شما می توانید در آن ها به خرید و فروش بیت کوین بپردازید اما به شما پیشنهاد می کنیم که سعی داشته باشید تا تنها از این صرافی ها استفاده کنید. در ادامه به نکته ای در ابتدای این قسمت گفتیم توجه کنید.

نکته:

متاسفانه در حال حاضر به دلیل تحریم های موجود علیه کشور ایران از سوی ایالات متحده، بیشتر صرافی های ارز دیجیتال، ای پی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. به همین دلیل کاربران ایرانی به راحتی نمی توانند از صرافی های خارجی استفاده کنند و برای استفاده از صرافی های خارجی باید کمی صبر داشته باشید. در صورتی که علاقه به استفاده از صرافی های خارجی دارید، باید به سراغ نرم افزار هایی بروید که ای پی سیستم عاملتان را تغییر می دهند. از جمله این نرم افزار ها می توان به ” VPN و VPS ” اشاره کرد. با تهیه یکی از این دو محصول معرفی شده، دیگر به راحتی می توانید از صرافی هایی که نیازی به احراز هویت ندارند استفاده کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا فقط از صرافی های که احراز هویت ندارند می توانیم استفاده کنیم؟

به دلیل تحریم. همانطور که گفتیم به دلیل تحریم این کار امکان پذیر نیست چراکه برای احراز هویت شدن باید مدارک شناسایی خود را برای صرافی ارسال کنید، به محض اینکه صرافی متوجه شود تا شما یک ایرانی هستید، کلیه حساب های شما را در صرافی مسدود می کند و اگر پیش تر سرمایه در آن صرافی داشته بودید همگی به نابودی خواهد رفت. کاربران ایرانی تنها حق دارند با تغییر ای پی از صرافی هایی استفاده کنند که نیازی به احراز هویت ندارند همانند صرافی بایننس که در حال حاضر در بین کاربران ایرانی بسیار طرفدار دارد.


با بیت کوین چه چیزهایی می توانیم بخریم؟

با بیت کوین چه چیزهایی می توانیم بخریم؟
با بیت کوین چه چیزهایی می توانیم بخریم؟

در حال حاضر بیت کوین هنوز هم یک شکل جدید و کاملا پیچیده پرداخت است و بنابراین طبیعی است که مواردی که بتوان پرداخت ها را با این ارز انجام داد، محدود باشد. اما هر روز بازارها و مشاغل بیشتر و بیشتری انجام پرداخت های خود با این ارز را می پذیرند. زمانی که بیت کوین در سال 2009 برای اولین بار معرفی شد ، مشخص نبود که چطور و کجا می توان از آن برای پرداخت ها استفاده کرد. اما الان می توان عملا توسط این ارز همه چیز خرید.

اما در حال حاضر از مشاغل و کافی شاپ های کوچک گرفته تا غول های صنایع مختلف تلاش میکنند که از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. به عنوان مثال شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و دل ، این ارز رمز پایه را جهت پرداخت برای خریداری بسیاری از محصولات و محتوای دیجیتال خود پذیرفته اند. می توانید بلیط هواپیما از هواپیمایی هایی مانند بالتیک ایر خریداری کنید و یا بلیط تئاتر خود را با بیت کوین بخرید. موارد دیگری مانند پرداخت هزینه هتل ، خرید ملک ، پرداخت صورت حساب رستوران و یا تهیه کارت هدیه نیز وجود دارند که می توان برای پرداخت و تهیه آن ها از بیت کوین استفاده کرد. در بازارهای بین المللی نیز جهت پرداخت ها می توان از این ارز رمز پایه استفاده کرد.


کارمزد تراکنش های بیت کوین

کارمزد تراکنش های بیت کوین
کارمزد تراکنش های بیت کوین

اگر قصد دارید تا بدانید که کارمزد تراکنش های بیت کوین چقدر است باید بگوئیم که نمیتوان به صورت دقیق آن را محاسبه کرد چراکه طبق گفته سایت ” bitcoinfees.info ” محاسبه تراکنش های بیت کوین به چند عامل بستگی دارد و طبق این عوامل می توان کارمزد تراکنش های بیت کوین را ذخیره کرد. حال اگر قصد دارید تا حداقل و حداکثر میزان تراکنش ها را بدانید بهتر است مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

طبق گفته این سایت، هزینه تراکنش های بیت کوین برای قرار دادن تراکنش در بلوک بعدی که بعد از 10 دقیقه رها می شود 86 ساتوشی مشخص گردیده است، و اگر علاقه داشتید که تراکنش های شما ظرف 30 دقیقه آینده پردازش شود باید مجدد کارمزدی معادل 86 ساتوشی پرداخت کنید. اما در صورتی که بتوانید تا 60 دقیقه دیگر برای انجام تراکنش منتظر بمانید، می توانید با پرداخت 56 ساتوشی تراکنش خود را وارد بلاک بیت کوین کنید.


آیا بیت کوین قانونی است؟

آیا بیت کوین قانونی است؟
آیا بیت کوین قانونی است؟

این سوالی است که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید. اگر قبل از اینکه بخواهید بیت کوین را خرید و فروش کنید، علاقه به این دارید که بدانید بیت کوین قانونی است یا خیر این قسمت از مقاله را مطالعه کنید.

در پاسخ به این سوال هم می توان گفت بله و هم می توان گفت نه چراکه در حال حاضر در ایران قانون مشخصی برای بیت کوین وضع نشده است اما اگر بخواهید وضعیت بیت کوین در سایر کشور ها را بدایند باید بگوئیم که در برخی از کشور ها بیت کوین به صورت کامل قانونی است و در برخی از کشور ها نیز به دلیل مخالف دولت با ارز های دیجیتال بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال غیر قانونی مطرح شده است. برای مثال اگر شنیده باشید رئیس جمهور کشور آمریکا ( دونالد ترامپ ) با ارز های دیجیتال و همچنین بیت کوین مخالف است و استفاده از ارز های دیجیتال را غیر قانونی عنوان کرده است.

در ایران نیز همانطور که گفتیم، بیانه ای درباره استفاده از ارز های دیجیتال صادر نشده است و به همین دلیل نمی توان گفت که غیر قانونی است چراکه در صورتی که بخواهید می توانید با مراجعه به اداره صنعت و معدن اقدام به دریافت مجوز برای استخراج بیت کوین کنید. به صورت کلی باید بگوئیم که اگر قصد خرید و نگهداری از بیت کوین را دارید، بدون هیچ ترس و استرسی این کار را انجام دهید چراکه در هنگام نگارش این مقاله، هنوز قانونی برای این موضوع صادر نشده است و در اصل باید گفت که انجام این کار غیر قانونی نیست. اما باید حواستان کاملا جمع باشد چراکه اگر از شما در این حوزه کلاهبرداری شود هیچ ارگانی پاسخگو نخواهد بود و باید خودتان پیگیر قضیه باشید که در این صورت باید بگوئیم که دستتان به هیچ مکان و هیچ جایی بند نیست.

بیشتر بخوانید

آیا بیت کوین قانونی است ؟ | آخرین وضعیت بیت کوین در ایران


آینده بیت کوین چطور پیش بینی می شود؟

آینده بیت کوین
آینده بیت کوین

شاید برخی ها به قصد سرمایه گذاری بلند مدت بر روی بیت کوین، به دنبال این باشند که ببیند آینده این ارز چه خواهد شد. صحبت ها و پیش بینی های زیادی توسط کارشناسان مختلف این حوزه درباره بیت کوین شده است اما اینکه کدام پیش بینی درست باشد مشخص نیست و همانطور که از اسمش پیداست این موضوع تنها پیش بینی است.

با توجه به علایق، اعتماد مردم در حال حاضر به بیت کوین روز به روز در حال بیشتر شدن می باشد و برخی از کارشناسان به همین دلیل می گویند که ممکن است قیمت بیت کوین تا پایان سال 2020 به حداقل 20 هزار دلار برسد. البته لازم به ذکر است که در هنگام نگارش این مقاله قیمت بیت کوین نوسانات زیادی را طی کرده است و با توجه به وضعیت فعلی بیت کوین ممکن است این پیش بینی درست از اب در بیاید. در حال حاضر قیمت بیت کوین چیزی حدود به 18.000 دلار می باشد و تقریبا به عدد پیش بینی نزدیک است. البته ممکن است بیت کوین مجدد ریزشی شود اما طبق تحلیل و همچنین جو حاضر به صورت پیش بینی هم نمیتوان حرفی را اعلام کرد اما همه افراد امید دارند که بیت کوین قبل از پایان سال 2020 چهره 20 هزار دلار را خواهد دید.


اهداف بیت کوین چیست؟

اهداف بیت کوین
اهداف بیت کوین

اینکه در برخی از سایت ها عنوان شده است بیت کوین هدف های زیادی دارد اشتباه است. به صورت کلی هدف از پیداش بیت کوین به دسته تقسیم می شود:

 1. ذخیره پول با امنیت
 2. انتقال پول با امنیت

با توجه به دو عبارت بالا، می توان گفت یکی از دلایلی که بیت کوین را یک سیستم پرداخت و همچنین بانکداری دیجیتال با امنیت بالا می شناسند دقیقا همین موضوع است. بیت کوین آمده است تا هر فردی کنترل کننده واقعی پول خودش باشد و تنها با کلید های خصوصی که برایش تعریف شده است قابل انتقال و یا خرج کردن باشند و یا بهتر است بگوئیم که برای خرج نمودن و یا انتقال پول ها نیاز به کلید خصوصی است و با توجه به این موضوع دیگر فرد و یا افرادی دیگری نمی توانند از شما سرقتی انجام دهند.


پشتوانه بیت کوین چیست؟

پشتوانه بیت کوین چیست؟
پشتوانه بیت کوین چیست؟

ممکن است تا به حال این سوال را شنیده باشید و یا حتی اگر درباره بیت کوین اطلاعاتی نداشته باشید شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که پشتوانه بیت کوین چه چیزی است که اینقدر محبوب و ارزشمند شده است؟

در پاسخ به این سوال صورت قاطعانه باید بگوئیم که بیت کوین هیچ چیزی را به عنوان پشتوانه ندارد. شاید این جمله نیز برایتان تعجب آور باشد چراکه با خود می گویید مگر امکان اینکه بیت کوین هیچ پشتوانه ای نداشته باشد وجود دارد؟

بله وجود دارد چراکه رمز ارز های دیگری نیز هستند که پشتوانه ای ندارد. ارزش و همچنین محبوبیت بیش از حد بیت کوین به دلیل توسعه دهندگانی است که دارد چراکه توسعه دهندگان باعث شده اند تا بیت کوین بین کاربران طرفداران زیادی پیدا کند. به صورت کلی باید گفت که اصلی ترین و مهم ترین پشتوانه را می توان اعتماد مردم دانست که البته این نظر یک نظر شخصیست. لازم به ذکر است همانطور که گفتیم بیت کوین نیز همانند برخی از رمز ارزها هیچ پشتوانه ای ندارد و ارزش گذاری بیت کوین بر اساس اعتماد کاربران می باشد.

ممکن است با مطالعه این قسمت، برایتان این سوال پیش بیاید که با وجود نبود پشتوانه برای بیت کوین، پس این ارز چگونه قیمت گذاری و یا ارزش گذاری می شود؟ آیا فرد و یا گروه خاصی این کار را انجام می دهد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که خیر هیچ فرد و یا گروه خاصی این کار را انجام نمی دهد. در قسمت بعدی از این مقاله ما به صورت کامل درباره این موضوع با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.


بیت کوین چگونه قیمت گذاری می شود؟

بیت کوین چگونه قیمت گذاری می شود؟
بیت کوین چگونه قیمت گذاری می شود؟

همانطور که در قسمت قبل آوردیم، بیت کوین به دلیل اینکه یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است و هیچ پشتوانه ای ندارد، هیچ فرد و یا افرادی و یا ارگانی در قیمت و یا ارزش گذاری آن نقش ندارند. اگر در بازار های مالی فعال باشید، قطعا می دانید که قیمت طلا در بازار های جهانی بر طبق عرضه و همچنین تقاضا مشخص می شود، دقیقا بیت کوین نیز به همین دلیل قیمت گذاری می شود.

اگر در خاطرتان باشد، در اوایل مقاله دلایلی مختلفی آوردیم که بر روی قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند. یکی از آن دلایل عرضه و تقاضا بود که گفتیم هر چه تقاضا خرید بیت کوین بیشتر شود، قیمت آن نیز افرایش پیدا می کند. از دیگر مواردی که قیمت بیت کوین توسط آن ها تعیین می شود می توان به: رقابت، قیمت واقعی بیت کوین، هزینه استخراج و صرافی ها اشاره کرد.

پس از عرضه و تقاضا مهم ترین عامل تعیین کننده قیمت بیت کوین صرافی های دیجیتال هستند. اگر دقت کرده باشید قیمت بیت کوین در هر صرافی کمی متفاوت است. این موضوع به همین قیمت گذاری بیت کوین مرتبط می باشد. لازم به ذکر است که نه تنها بیت کوین، بلکه باقی رمز ارز های دیگر نیز بر همین اساس و منوال قیمت و یا همان ارزش گذاری می شوند.

بیشتر بخوانید

بیت کوین بخریم یا طلا ؟ آیا بیت کوین سودش از طلا بالاتر است ؟


چرا ساتوشی ناکاموتو ( سازنده بیت کوین ) خود را معرفی نکرده است؟

ساتوشی ناکاموتو ( سازنده بیت کوین )
ساتوشی ناکاموتو ( سازنده بیت کوین )

اگر قصد سرمایه گذاری و یا خرید بیت کوین را دارید و برایتان مهم است تا درباره سازنده بیت کوین اطلاعات داشته باشید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا سازنده بیت کوین خود را معرفی نکرده است؟ آیا این ارز و این شخص در آینده قرار است کلاهبرداری باشد که بدور از هر مشخصاتی بر روی یک ارز کار می کنند؟

خیر، قطعا به این شکل نیست و اگر ساتوشی ناکاموتو این کار را کرده است و هنوز بعد چندین سال هویت خود را فاش نکرده است، حتما برای این کار دلایل محکمی دارد. ما در این قسمت قصد داریم تا به چند دلیل که ممکن است ساتوشی این کار را به این دلایل انجام داده است را حدس بزنیم، همراه ما باشید.

اولین دلیلی که به ذهنمان می رسد می تواند بخاطر حفظ جانش باشد. با توجه به اینکه ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است و بیت کوین نیز بسیار ارزشمند است این فکر را کرده باشد که ممکن است به قتل برسد و جانش را از دست بدهد و به همین دلیل نام اصلی و هویت خود را مخفی نگه داشته است. برخی ها فکر می کنند که ساتوشی ناکاموتو نام اصلی آن است بلکه این نام، نام مستعار این فرد می باشد و هنوز نام اصلی آن منتشر نشده است. حتی هنوز کسی نمی دانید که ساتوشی ناکاموتو ممکن است نام یک فرد باشد و یا نام یک تیم. هیچ چیزی در حال حاضر در دسترس هیچ فردی نیست.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه خطراتی ممکن است ساتوشی ناکاموتو را به عنوان سازنده بیت کوین تهدید کند؟

همانطور که می دانید نوآوری در اقتصاد به دلیل کنار رفتن بانک ها و همچنین موسسات مالی از جمله دلایل آمدن بیت کوین بود. این موضوع می تواند برای ساتوشی ناکاموتو دشمنان زیادی را جمع کند و ممکن است همانطور که گفتیم ساتوشی ناکاموتو این کار را به همین دلیل انجام داده است.

یکی دیگر از دلایل مخفی بودن هویت ساتوشی ناکاموتو را می توان به دلیل غیر متمرکز و همچنین کنترل نکردن شبکه توسط هیچ فردی را عنوان کرد. شاید برایتان این موضوع تعجب آور باشد و یا اینکه ندانید دقیقا این داستان به چه معنی است؟

با توجه به شرایط ممکن بود اگر هویت سازنده بیت کوین مخفی نبود، عقاید و همچنین نظرات ساتوشی ناکاموتو می توانست فرآیند توسعه شبکه را تغییر بدهد و همچنین ممکن بود با توجه به این مسائل این شبکه از حالت غیر متمرکز نیز خارج شود.

همانطور که گفتیم، دلایل دیگری نیز وجود دارد اما با این حال تنها به این دلایل اشاره کردیم. در صورتی که شما دلایل بیشتری را برای این موضوع می دانید با ما در ادامه به اشتراک بگذارید.


بیت کوین دقیقا از کجا آمده است؟

منشا بیت کوین کجاست؟
منشا بیت کوین کجاست؟

ممکن است بارها و بارها این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا بیت کوین از کجا می آید؟ آیا بیت کوین را کسی تولید می کند؟ اگر این مقاله را تا به این قسمت با دقت خوانده باشید، قطعا پاسخ به این سوال را دریافت کرده اید اما اگر اینطور هنوز هم متوجه پاسخ سوال خود نشده اید، مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

همانطور که گفتیم، بیت کوین به دست ماینرها به وجود می آید. زمانی که ماینر ها اقدام به حل معادلات و ایجاد بلاک ها می کنند، به عنوان پاداش بیت کوین دریافت می کنند. اینگونه مقداری بیت کوین به وجود می آید و وارد چرخه خرید و فروش و… می شود. حال ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که این پاداش ها دقیقا چه چیزی هستند؟

ماینر ها عمل حل معادلات و یا تایید تراکنش را که در ازای رضایت خدا انجام نمی دهند! همانطور که شما برای انجام یک کار بانکی مقداری کارمزد پرداخت می کنید، در این قسمت نیز هم باید کارمزد پرداخت کنید. این پاداش ها همان کارمزد هایی هستند که شما در ازای انجام تراکنش هایتان می پردازید و این کارمزد ها باعث امیدواری و همچنین انگیزه در بین کاربران می شود.


مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

مزایای بیت کوین
مزایای بیت کوین

ما در ادامه به 7 مزایای ارز دیجیتال در پست بیت کوین چیست می پردازیم:

آزادی

بیت کوین از کنترل مقامات دولتی و حکومتی و تحمیل هزینه ها آزاد است. وقتی برای خرید چیزی با بیت کوین اقدام می کنید، متوجه خواهید شد که ارزهای رمزنگاری به همان اندازه پول های فیزیکی رایج شده اند. با توجه به افزایش و وجود تعداد زیاد بازارهای اینترنتی که فقط بیت کوین را قبول می کنند، می توانید بعضی موارد را با بیت کوین راحت تر از هر ارز دیگری خریداری نمایید.

قابلیت انتقال و حمل بالا

یکی از ویژگی های متمایز پول، قابل حمل بودن آن است به این معنی که باید به آسانی حمل و استفاده شود. از آنجایی که بیت کوین یک ارز کاملا دیجیتال است، عملا می توان هر مقدار ارز را تنها در یک فلش یا یک برگه کاغذ یا حتی به صورت کیف پول های آنلاین حمل کرد. ارزهای رمزنگاری به افراد اجازه می دهد تا آزادانه ارز خود را تنها از طریق اسکن یک کد QR یا یک کلیک در کیف پول های آنلاین دریافت یا ارسال کنند. این انتقالات با کمترین زمان و کمترین هزینه و بدون نیاز به حضور واسطه قابل انجام است. تنها چیزی که نیاز دارید اینترنت است.

قابلیت انتخاب مبلغ کمیسیون

یکی دیگر از مزایای ویژه شبکه بیت کوین، امکان انتخاب مبلغ هزینه انجام تراکنش و یا عدم پرداخت هزینه بابت آن است. هزینه تراکنش توسط استخراج کننده، پس از ایجاد یک بلوک جدید با یک هش موفق دریافت می شود. معمولا فرستنده هزینه کامل را پرداخت می کند، زیرا کسر هزینه از گیرنده می تواند تعداد پرداختی را ناقص کند.
هزینه تراکنش کاملا داوطلبانه پرداخت می شود و به عنوان انگیزه ای برای استخراج کنندگان است تا اطمینان حاصل شود که تراکنش در بلاک جدید گنجانده می شود. این هزینه به عنوان یک انگیزه برای استخراج کنندگان برای کسب درآمد نیز می باشد و آنها اغلب پول بیشتری را نسبت به پاداش تعیین شده دریافت می کنند. به خصوص با توجه به این که پاداش بیت کوین در آینده، هنگامی که تمام موجودی محدود بیت کوین عرضه شود، به صفر می رسد. بنابراین بازار رمزنگاری این قابلیت را به کاربران می دهد تا بین پرداخت هزینه تراکنش و زمان طولانی انتظار برای تایید تراکنش، یکی را انتخاب کنند. پرداخت هزینه بالاتر به معنای پردازش و انجام سریعتر خواهد بود، در حالی که کسانی که مشکل زمان ندارند می توانند هزینه ای پرداخت نکنند.

بدون PCI

Payment Card Industry شامل کارت های اعتباری، کارتهای پیش پرداخت، کارتهای اِی تی ام و همه کارتهایی که برای پرداخت وجه و در خودپردازها استفاده می شود. برای استفاده از این کارت ها نیازمند ارائه تمام اطلاعات برای سازمان ها و اشخاص و نیز قرار گرفتن تحت قوانین سخت و دست و پاگیر می باشد.
در حالی که داشتن قوانین یکپارچه می تواند برای سازمان ها و شرکت های بزرگ خوب باشد، اما ممکن است هر شخصی آن را نپسندد و به آن نیاز نداشته باشد. هنگام استفاده از بیت کوین نیاز به پیروی از استانداردها و قوانین این کارت ها نیست و بنابراین می تواند بازارهای جدیدی را که برای کارت های اعتباری قابل دسترس نیست ایجاد کند. بنابراین کاربران کمترین هزینه را می پردازند و نیز با کاهش زمان مربوط به کارهای اداری، فرصت مناسبی را جهت گسترش بازار خود دارند.

امنیت و کنترل

کاربران بیت کوین قادر هستند تراکنش های خود را کنترل کنند. هیچ کس نمی تواند بدون اطلاع و موافقت شما انتقال و برداشتی را از حساب شما داشته باشد(مانند آنچه در سایر روش های پرداخت صورت می گیرد). همچنین هیچ کس نخواهد توانست به اطلاعات مربوط به تراکنش ها و مبادلات شما دست یابد.
کاربران بیت کوین همچنین می توانند ارز خود را با استفاده از پشتیبان گیری و کد گذاری محافظت کنند. علاوه براین هویت و اطلاعات شخصی آنها همیشه محافظت می شود، زیرا نیاز به اعلام هیچ یک از آنها برای انجام پرداخت نیست.

شفاف و بی طرف

هر تراکنش و تمام اطلاعات مربوط به آن برای همه در دسترس است و بنابراین همه می توانند در هر لحظه آن را بررسی و مشاهده کنند. پروتکل بیت کوین رمزگذاری شده است و به همین دلیل هیچ انسان یا سازمانی نمی تواند آن را کنترل یا دستکاری کند. شبکه بیت کوین غیرمتمرکز است و بنابراین هیچ کس آن را به طور کامل کنترل نخواهد کرد. بنابراین با توجه به این دلایل بیت کوین همیشه شفاف و پیش بینی شده است.

نمی تواند جعل شود

یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری در دنیای دیجیتال، استفاده دوباره از یک پول و انجام دوباره تراکنش است. این موضوع “پرداخت مجدد” نامیده می شود. برای مقابله با این روش کلاهبرداری، بیت کوین مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده از فناوری بلاک چین و نیز مکانیزم های مختلف تایید جمعی در تمام الگوریتم های خود استفاده می کند.


دلیل خرید بیت کوین چیست؟

چرا بیت کوین بخریم؟
چرا بیت کوین بخریم؟

احتمالا دیده اید در خیابان، مغازه ها، فروشگاه ها و مکان های مختلف که درباره بیت کوین و همچنین مسائل مرتبط به حوزه ارز های دیجیتال صحبت می شود و با اتفاق افتادن این موضوع این سوال برایتان پیش می آید که آیا من هم نیاز است که بیت کوین بخرم؟ آیا بیت کوین می تواند من را یک شبه پولدار کند؟

اگر نگاهی به قسمت قیمت بیت کوین بیندازید می بینید که در هر زمانی قیمت بیت کوین تغییراتی زیادی کرده است مخصوصا در حال حاضر که رو به افزایش است و شاید با اتفاق افتادن این موضوع به ذهنتان بی آید که الان وقت خرید بیت کوین است.

این موضوع تقریبا اشتباه است و اگر بخواهید این کار را انجام دهید ممکن است به دردسر بیوفتید و همچنین ضرر های زیادی نیز کنید. چراکه خرید بیت کوین و رمز ارز های دیگر در هر زمانی جایز نیست. همانطور که گفیم، شما می توانید بیت کوین را برای سرمایه گذاری و حتی خرید و فروش که می توانید سود های خوبی ( اما نه یک شبه ) کنید بخرید و سپس بفروشید. همیشه می گویند که ” وقتی مردم به سمت خرید بیت کوین می آیند، شما نخرید چراکه این زمان دقیقا زمانی است که باید از خرید بپرهیزید “.

به صورت کلی باید بگوئیم که اگر قصد خرید بیت کوین را به دلیل سرمایه گذاری بلند مدت و یا کوتاه مدت دارید ابتدا کمی تامل کنید و آن را بهتر و بیشتر بشناسید تا ضرر های زیادی سبب حالتان نشود. در صورتی که احساس می کنید حال زمان خرید بیت کوین است می توانید به راحتی اقدام به خرید مناسب بیت کوین کنید.


بیت کوین رایگان چگونه است؟

بیت کوین رایگان

برخی ها ممکن است به دلیل اینکه هیچ سرمایه ای برای خرید بیت کوین و یا استخراج بیت کوین ندارند به سراغ بیت کوین رایگان بروند. بیت کوین رایگان این روزها توسط سایت های مختلف سر و صدای مختلفی کرده است و شاید با توجه به تبلیغات شما هم به این فکر رفته اید که بیت کوین رایگان چیست و چگونه به دست می آید. در این قسمت از مقاله ما به صورت کامل قصد داریم تا درباره کسب بیت کوین رایگان با شما عزیزان گفتگو کنیم. در صورتی که می خواهید تا به صورت جامه و خیلی کامل تر درباره بیت کوین رایگان اطلاعات کسب کنید ما به شما پینشهاد می کنیم به مقاله اختصاصی این عنوان در سایت زوم ارز مراجعه کنید.

دریافت بیت کوین رایگان، نیاز به تجهیزات استخراج و سرمایه ندارد. شما می توانید به راحتی با کامپیوتر خانگی خود این کار را انجام دهید حتی امکان اینکه با گوشی موبایل خود بیت کوین رایگان نیز کسب کنید وجود دارد. نکته ای که در این بین وجود دارد متاسفانه سایت های زیادی از این موضوع سواستفاده می کنند و با گمراه کردن کاربران اقدام به دزدی اطلاعات و همچنین مواردی دیگر می کنند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توان با گوشی به صورت رایگان بیت کوین کسب کرد؟

برخی از سایت ها هستند که با مقداری فعالیت به شما به عنون پاداش بیت کوین می دهند همانند استخراج بیت کوین. اما در این روش دیگر نیازی نیست که بخواهید از قدرت پردازشی گوشی موبایلتان استفاده کنید چراکه این سایت های رسمی که این کار را انجام می دهند به قدرت پردازشی شما کاری ندارند. با این وجود ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که پس این سایت ها بر چه اساسی به ما بیت کوین رایگان پاداش می دهند؟

بر اساسی که کمی پیشتر آرودیم. شما هر چه بیشتر در این سایت ها فعالیت کنید بیشتر بیت کوین کسب می کنید. از جمله این فعالیت ها مشاهده تبیلغات است. برخی از سایت ها در حال حاضر وجود دارد که شما با مشاهده تبلیغات در آن ها اقدام به دریافت بیت کوین به عنوان پاداش می کنید. روش کار این سایت ها اینگونه است که شما با مشاهده هر تبلیغ و با کلیک بر روی مکان مشخص، اقدام به دریافت بیت کوین می کنید.

برخی از سایت ها هستند که به صورت تبلیغی کار نمی کنند بلکه به صورت بازی به شما بیت کوین رایگان می دهند. یعنی شما با بازی کردن و مشاهده تبیلغ اقدام به دریافت بیت کوین رایگان می کنید. این نوع سایت ها عموما بیت کوین بیشتری را به شم می دهند چراکه همزمان به شما دو محصول معرفی می کنند.

قبل از اینکه بخواهید تصمیم به انجام این کار بگیرید توجه داشته باشید که این کار برای افرادی که نمی توانند هیچ کاری انجام دهند مناسب است چراکه فردی که توانایی انجام کار را دارد این کار را نکند بهتر است زیرا به هیچ عنوان سوددهی مناسبی ندارد. برخی از اوقات به این نوع بازی ها و یا کارها به عنوان یک سرگرمی نگاه می کنند. البته لازم به ذکر است که افراد مختلفی بودند و توانستند تا از این راه کسب در آمد کنند اما این کار تقریبا حوصله زیادی می خواهد و برای هر فردی مناسب نمی باشد.

اگر فردی هستید که برای وقت خود ارزش قائلید، انجام این کار به شما پیشنهاد نمی شود چراکه تا حدودی این کار همانطور که گفتیم بی صرفه است و سود زیادی به شما تعلق نمی گیرد.


آیا بیت کوین هک می شود؟

هک بیت کوین
هک بیت کوین

اینکه بیت کوین هک می شود یا خیر برای بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری بر روی بیت کوین را دارند سوال است. در این قسمت از مقاله قصد داریم به این سوال و باقی سوال های مربوطه پاسخ دهیم. اما قبل از اینکه به سراغ اصل مطلب برویم، اگر قصد دارید به صورت کامل از این موضوع اطلاعات کسب کنید، بهتر است به مقاله ای که به صورت اختصاصی در این باره در سایت زوم ارز منتشر کرده ایم مراجعه کنید تا اطلاعات کامل و بسیار جامعی در این باره به دست آورید.

آیا بیت کوین هک می شود ؟ | آیا می توان بیت کوین را هک کرد ؟ | هک بیتکوین

به صورت کلی باید بدانید که تمام شبکه ها یک نقطه برای نفوذ و یا یک باگ امنیتی را دارد اما اینکه چگونه این کار باگ و همچنین راه های نفوذ شناسایی می شود به هکر و توسعه دهنده آن شبکه مرتبط است. خوشبختانه تا به حال شبکه بیت کوین با مشکل امنیتی که بخواهد بیت کوین ها از دست برود رو به رو نشده است اما با این چندین راه وجود دارد برای هک بیت کوین که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از راه هایی که می توان به وسیله آن بیت کوین را هک کرد “ حمله 51 درصدی ” نام دارد. شاید درباره این حمله اطلاعاتی نداشته باشید و با شنیدن نام این حمله برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه این حمله اتفاق می افتد.

اگر بخواهیم به صورت کلی و واضح درباره حمله 51 درصدی بگوئیم، اینگونه است که در این حمله، 51 درصد از قدرت شبکه به دست هکر و یا افراد مهاجم بیوفتد. اگر کمی فکر کنیم این کار قابل انجام است اما برای انجام دادن آن نیاز به سرمایه بسیار زیادی است. در ایران هیچ فردی نمی توانید از این حمله برای شبکه بیت کوین استفاده کند چراکه سرمایه اولیه برای شروع این حمله ” تیلیاردی ” است.

در بسیاری از سایت ها عنوان شده است که بیت کوین غیر قابل هک کردن می باشد اما این حرف کمی صحیح نمی باشد چراکه همانطور که در ابتدای این قسمت گفتیم، ممکن است با توجه به حفره ها و… این اتفاق بیوفتد. پس نمی توان به صورت دقیق گفت که بیت کوین غیر قابل هک است.


هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین
هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بیت کوین واژه ای است که احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید. زمانی که هاوینگ بیت کوین رخ می دهد در اصل پاداش های بیت کوین نصف می شود.

در ابتدا استخراج بیت کوین، پاداش ساخت بلاک های جدید برابر با 50 بیت کوین بود و بعد از گذشت استخراج 210 هزار بلاک، این مقدار نصف شد و به عدد 25 رسید. این موضوع به ترتیب هر 4 سال یک بار اتفاق می افتد ک اتفاقا چندی پیش یکی از هاوینگ های بیت کوین رخ داد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که هاوینگ بیت کوین، چه تاثیری دارد و چه کاری انجام می دهد؟

زمانی که هاوینگ بیت کوین رخ می دهد، عرضه و همچنین تورم کاهش می یابد و این موضوع بسیار در بحث افزایش قیمت حائز اهمیت است. باید بدانید که جز این موضوع در سودآوری استخراج برای استخراج کنندگان نیز تاثیر دارد چراکه از این لحاظ قیمت سر به سر شدن و هزینه و همچنین درآمد افزایش پیدا می کند.


پس از پایان تمام بیت کوین ها چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از پایان بیت کوین چه می شود
بعد از پایان بیت کوین چه می شود

اگر شما قصد استخراج بیت کوین را داشته باشید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید و یا اینکه اگر هم اکنون بیت کوین استخراج می کنید و تازه به این سوال رسیده اید ابراز نگرانی کنید که قرار است پس از استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی بیوفتد. در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم تا اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید دیگر نگرانی شما به پایان برسد.

با توجه به قسمت قبل که درباره هاوینگ بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کردیم، تقریبا می توان گفت تا سال 2140 تمام بیت کوین ها استخراج خواهند شد و دیگر هیچ بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت. دقیقا این مووضع است که برخی ها رانگران کرده است چراکه فکر می کنند با اتفاق افتادن این موضوع دیگر نمی توانند از استخراج بیت کوین کسب درآمد کنند و تجهیزاتشان دیگر فایده ای ندارد. اما باید بگوئیم که اینطور نیست چراکه شما همچنان می توانید بیت کوین استخراج کنید.

به صورت کلی باید بگوئیم زمانی که استخراج بیت کوین به پایان برسد، سودآوری از استخراج تنها از کارمزد های تراکنش ها حاضل خواهد شد و پس از اتمام استخراج بیت کوین استخراج کنندگان مشغول به تایید کردن تراکنش ها با کارمزد تراکنش ها می شوند.


چگونه می توانم درباره بیت کوین اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

چگونگی کسب اطلاعات بیشتر درباره بیت کوین
چگونگی کسب اطلاعات بیشتر درباره بیت کوین

در طول این مقاله ما قصد داشتیم تا به صورت کامل درباره ارز دیجیتال بیت کوین با شما عزیزان گفتگو کنیم و به اطلاعات شما در زمینه بیت کوین اضافه کنیم. اگر قصد دارید تا به صورت خیلی کامل تر و جزئی تر به بیت کوین نگاه کنید بهتر است به سراغ کتاب ها و یا فیلم ها بروید تا بتوانید بسیار جزئی تر به این موضوع نگاه کنید.

با فعالیت در گروه های پرسش و پاسخ می توانید سوال هایتان را درباره بیت کوین از دیگر کاربران بپرسید و اطلاعاتتان را بیشتر کنید. همچنین بسیاری از فایل های صوتی هستند که این مطالب و همچنین مطالب بیشتری را در اختیارتان قرار می دهند تا بتوانید به راحتی وارد بازار ارز های دیجیتال و همچنین بیت کوین شوید.

در سایت زوم ارز شما می توانید با کتاب و بازی و همچنین فیلم های زیادی آشنا شوید تا بتوانید اطلاعاتتان را در زمینه بیت کوین تکمیل کنید. در صورتی که هر گونه سوال برایتان پیش آمد می توانید در قسمت نظرات همین پست سوالات خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت جواب خود را دریافت کنید.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین

اینفوگرافیک بیت کوین
اینفوگرافیک بیت کوین

سوالات متداول

ممکن است با مطالعه این مقاله برایتان سوالات متفاوتی پیش بیاید. ما در این قسمت از مقاله در نظر داریم به برخی از این نوع سوالات که احتمال می دهیم ممکن است برایتان پیش بیاید پاسخ بدهیم.

 1. دستگاه ماینر چیست؟

دستگاه های ماینر پردازنده هایی هستند که تنها مخصوص استخراج ارز های دیجیتال توسط کارخانه های بزرگ طراحی و ساخته شده اند. شما می توانید با دستگاه های ماینر تنها اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. همانطور که گفتیم، برای استخراج بیت کوین و همچنین سایر ارز های دیجیتال باید اقدام به تایید تراکنش ها و همچنین ساخت بلاک های جدید کنید، انجام این کار نیاز به یک پردازنده بسیار قوی در شبکه بیت کوین دارد که این کار را به راحتی یک دستگاه ماینر انجام می دهد. در صورتی که قصد خرید دستگاه ماینر دارید اما اطلاعاتی از این موضوع ندارید، در صورت درخواست می توانید از کارشناسان مجموعه زوم ارز اقدام به دریافت اطلاعات کنید.

 1. آیا بدون اتصال به استخر استخراج می توان بیت کوین استخراج کرد؟

بله، شما می توانید بدون اینکه به استخر های استخراج متصل شوید، ارز های دیجیتال را استخراج کنید. اما باید به این موضوع توجه کنید که این کار ممکن است برایتان سود زیادی نداشته باشید چراکه همانطور که می دانید شبکه ارز دیجیتال بیت کوین بسیار شلوغ است و اگر قدرت دستگاه ماینرتان پایین باشد سودآوری شما بسیار پایین می باشد و حتی ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا شما به سود برسید. در صورتی که قصد دارید بدون اتصال به یک استخر استخراج بیت کوین را ادامه دهید حتما قبل از انجام این کار کمی تحقیق کنید و در صورتی که کاملا به این موضوع مسلط شدید، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

 1. حداقل سرمایه برای استخراج بیت کوین چقدر است؟

این موضوع به دو عامل بستگی دارد. عامل اول اینکه شما قصد دارید تا به صورت قانونی ارز های دیجیتال را استخراج کنید و عامل دوم نیز اینکه شما می خواهید به صورت غیر قانونی اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید.

در صورتی که بخواهید به صورت قانونی این کار را انجام دهید نیاز به سرمایه بسیار زیادی دارید چراکه: اول باید ماینر هایی را تهیه کنید که برگه سبز دارند و به صورت قانونی وارد کشور شده اند و دوم اینکه باید به اداره صنعت و معدن مراجعه کنید و در خواست مجوز دهید تا مجوز شما صادر شود. این موضوع به تنهایی شامل کلی هزینه است چراکه روند تایید مجوز نیاز به یک سری از شرایط خاص دارد که در مقاله های اختصاصی که ما در این باره در سایت زوم ارز منتشر کرده ایم به صورت کامل توضیح داده ایم. پس از در نظر داشتن تمام این موارد، برق را هم باید در نظر بگیرید. همانطور که می دانید دستگاه های ماینربرق بسیار زیادی مصرف می کنند و این موضوع سبب می شود تا اگر از برق قانونی استفاده می کنید در ابتدای کار سرمایه زیادی داشته باشید چراکه شاید ماینر شما نتواند حداقل هزینه برق را در بیارد.

در صورتی که قصد دارید به صورت غیر قاونی استخراج کنید، دیگر نیازی به رعایت هیچ کدام از موارد فوق نمی باشد چراکه می توانید دستگاه های ماینرتان را به صورت غیر قانونی خریداری کنید و یا اینکه از برق های غیر مجاز استفاده کنید. با انجام این کار سود شما بسیار زیاد می شود اما این کار ریسک زیادی نیز دارد چراکه اگر مصرف برق شما بالا برود قطعا ارگان های مربوطه متوجه این موضوع می شوند و به سمت شما می آیند. حتما این موضوع را رعایت کنید و اگر قصد استخراج غیر قانونی را دارید از انجام این کار صرفه نظر کنید.

 1. آیا می توان بیت کوین را در کیف پول هایی که از آن پشتیبانی نمی کنند ذخیره کرد؟

خیر، این کار امکان پذیر نیست. شما تنها می توانید بیت کوین هایتان را در کیف پول هایی ذخیره کنید که آن کیف پول از بیت کوین پشتیبانی می کند. برای مثال اگر قصد خرید بیت کوین را دارید، دیگر نمی توانید از کیف پول متامسک استفاده کنید چرا که این کیف پول از بیت کوین پشتیبانی نمی کند و شما امکان ذخیره سازی بیت کوین را ندارید.

 1. اگر بیت کوینی که خریده ایم هک شد چه کاری باید انجام دهیم؟

همانطور که پیش تر آوردیم، خود بیت کوین ( شبکه بیت کوین ) هک نمی شود. اما ممکن است کیف پول و یا صرافی که بیت کوین هایتان را در آن جا ذخیره می کنید هک شود. اگر این اتفاق بی افتد دیگر کاری از دست شما بر نمی آید و تنها می توانید با برقراری ارتباط با پشتیبانی کیف پول و یا صرافی کمی امید داشته باشید. متاسفانه در حال حاضر به دلیل تحریم های موجود، احتمال اینکه بتوانید مجدد به سرمایه از دست رفته تان برسید کم است و اگر سرمایه از دست رفته تان زیاد بود باید برای برگشت آن تلاش های بسیاری کنید، در غیر این صورت امکان دریافت وجود ندارد.

 1. چگونه باید در سایت های کسب بیت کوین رایگان، بیت کوین های مان را برداشت کنیم؟

برخی از سایت هایی که به شما در ازای تبلیغات بیت کوین رایگان می دهد، در هنگام ثبت نام در شما می خواهند تا یک آدرس کیف پول نیز وارد کنید تا در صورتی که بیت کوین های کسب شده شما به حداقل مقدار مشخص شده رسید، آن ها را برایتان واریز کنند.

همانطور که گفتیم، برخی از سایت ها برای تسویه بیت کوین های کسب شده محدودیت لحاظ کرده اند. برای مثال ممکن است یک سایت بگوید که هر موقع تعداد بیت کوین های شما به ( برای مثال 0.0026592 ) رسید می توانید بیت کوین هایتان را برداشت کنید. در غیر این صورت باید تا رسیدن به این عدد کمی صبر کنید.

 1. در صورتی که برای استفاده از صرافیها از نرم افزار تغیر ای پی استفاده نکنیم تا ای پی مان تغییر کند چه اتفاقی رخ می دهد؟

همانطور که در طول مقاله آوردیم، اگر از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده نکنید و ای پی خود را تغییر ندهید، صرافی حساب شما را مسدود خواهد کرد و در صورتی که در حسابتان دارایی وجود داشته باشد تمام دارایی هایتان بلوکه خواهد شد و اگر این اتفاق بیوفتد ممکن است سرمایه تان را برای همیشه از دست بدهید.

 1. اگر از ما در صرافی های ایرانی و یا خارجی مقداری بیت کوین دزدیده شود چه اقدامی باید کنیم؟

اگر از شما در صرافی های خارجی مقداری بیت کوین دزدیده شود متاسفانه باید بگوئیم که کار خاصی نمی توانید انجام دهید و باید قید بیت کوین هایتان را بزنید اما اگر از شما در صرافی های ایرانی مقداری بیت کوین دزدیده شود، می توانید با مراجعه به پشتیبانی سایت مشکل پیش آمده را مطرح کنید تا پیگیری های لازم را انجام دهند و سرمایه تان بازگردانی شود. در صورتی که نتوانید از این راه از آن ها پاسخی دریافت کنید متاسفانه باید بگوئیم که دیگر سرمایه تان غیر قابل بازگشت می شود و شما نیز دیگر نمی توانید کاری انجام دهید.

 1. اگر برای مدتی بیت کوین هایمان را در صرافی به جای کیف پول نگه داری کنیم چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

بستگی دارد صرافی که از آن استفاده می کنید کدام صرافی است، آیا صرافی مورد نظر امنیت دارد یا خیر؟ اگر به تمام این مسائل دقت کنید و آن ها را زیر نظر داشته باشید می توانید تا حدودی به آن ها اعتماد کنید و براای مدتی سرمایه تان را در داخل صرافی نگه دارید، در غیر اینه صورت باید سرمایه تان را برداشت و در داخل یک کیف پول از آن نگهداری کنید.

 1. چگونه باید به عنوان هدیه به فردی بیت کوین بدهیم؟

برای اینکه بتوانید به فردی بیت کوین هدیه بدهید، تنها یک راه دارید. آن هم این است که مقدار بیت کوین مورد نظرتان را از صرافی خریداری کنید. پس از اینکه خرید بیت کوین هایتان در صرافی تکمیل شد حال می توانید بیت کوین ها را به داخل کیف پول شخص مورد نظر ( در صورت داشتن کیف پول ) واریز کنید اما اگر شخص مورد نظر شما کیف پول نداشت می توانید خودتان یک کیف پول ایجاد کنید و سپس به داخل آن واریز و کیف پول را به فرد مقصد بدهید. به همین راحتی شما می توانید به یک یا چند شخص به عنوان هدیه بیت کوین بدهید. اگر قصد دارید تا جز بیت کوین رمز ارز های دیگر نیز بدهید مجدد باید همین کار را دنبال کنید. در کل این تمام راهی است که برای هدیه دادن بیت کوین و سایر رمز ارز ها از آن استفاده می شود.

 1. از کجا باید نرم افزار های تغییر ای پی را تهیه کنیم؟

برای تهیه نرم افزار های تغییر ای پی که ” VPN و VPS ” نام دارند می توانید از سایت های مربوطه آن ها را تهیه کنید. برای پیدا نمودن این سایت ها ابتدا وارد گوگل شوید و سپس عبارت ” خرید VPN و یا خرید VPS ” را جستجو کنید تا سایت هایی که فعالیت این چنینی دارند برایتان نمایان شود. حال می توانید اقدام به خریداری یک اشتراک کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر می خواهید از VPS یا VPN خریداری شده برای ترید یا خرید و فروش ار زهای دیجیتال استفاده کنید باید ابتدا به پشتیبانی سایت بروید و از پشتیبانی سایت بخواهید که شما را برای خرید این مجموعه راهنمایی کند.

 

ممنون از اینکه تا پایان ” بیت کوین چیست ؟ ” همراه ما بودید.


 1. ارز دیجیتال چیست؟

 2. بلاکچین چیست؟

 3. کیف پول دیجیتالی چیست؟

 4. بیت کوین چیست؟

 5. چگونه وارد بازار ارز های دیجیتال شوم؟

 6. چگونه ارز دیجیتال بخرم؟

 7. آموزش ترید در ارزدیجیتال.

 8. آموزش تحلیل در ارز دیجیتال.

 9. آموزش صرافی بایننس.

بیشتر بخوانید:  دیجی بایت (digi byte) چیست؟ |همه چیز درباره ارز دیجیتال دیجی بایت

125 دیدگاه

 1. آیا بیت کوین به قیمت نهایی خودش رسید. وحالا باید به سراغ آلت کوین ها برویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا