ارزهای دیجیتال

چین لینک چیست ؟ | بررسی ویدیویی 🎥 ارز دیجیتال ChainLink

 چین لینک چیست ؟ ، آیا تا به حال درباره ارز های دیجیتال شنیده اید؟ درباره ارز های دیجیتال چقدر اطلاعات دارید؟ احتمالا تا به حال نام ارز دیجیتال بیت کوین را شنیده باشید اما نام ارز دیجیتال چین لینک را نه!!

همانطور که شنیده اید و می دانید بیت کوین بسیار طرفدار دارد و افراد زیادی برای سرمایه گذاری این ارز دیجیتال را انتخاب می کنند اما رمز ارز چین لینک را تعداد کمی از افراد آن هم تنها افرادی که در زمینه رمز ارز ها دانش دارند برای سرمایه گذاری انتخاب خواهند کرد.

در این مقاله قصد داریم تا درباره ارز دیجیتال چین لینک با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

نگاهی اجمالی به ارزدیجیتال چین لینک ChainLink و پروژه آن

 

 


تاریخچه ایجاد ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

در سال 2014 بود که ارز دیجیتال چین لینک توسط کمپانی بزرگ ” Smart Contract ” خلق شد. در تیم ارز دیجیتال چین لینک دو فرد اصلی با نام های ” Steve Ellis ” و ” Sergey Nazarov ” در حال فعالیت هستند. این تیم از افراد خبره ای در زمینه توسعه رمز ارز چین لینک استفاده می کنند.


ارز دیجیتال چین لینک  ChainLink  چیست؟

ارز یجیتال لینک

ارز دیجیتال چین لینک بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت می کند و بر اساس استاندارد ” ERC20 ” نیز فعالیت می کند. تا قبل از به وجود آمدن چین لینک، انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاکچین به قرار داد های هوشمند ممکن نبود. اما حال به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار میسر شده است.

به صورت کلی، ارز دیجیتال چین لینک، یک ساختار ” اوراکل ” به حساب می آید که می توان گفت این ساختار یک ساختار غیرمتمرکز می باشد. هدف از این ساختار اتصال قرارد های هوشمند بلاکچین با داده های موجود می باشد. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید می خواهیم کمی درباره اوراکل و قرارداد های هوشمند با شما گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


اوراکل چیست و چه کاربری دارد؟

اگر بخواهیم اوراکل را به صورت کلی بگوئیم، اوراکل یک تکنولوژی است که داده های اطراف و خارج بلاکچین را گرد هم می آورد و سپس، در اختیار قرارداد های هوشمند قرار می دهد. این کار به قرارداد های هوشمند این اجازه را می دهند تا در داخل بلاکچین ها کار خود را انجام دهند. یکی از مزایا بسیار مهم این موضوع این است که امنیت آنها زیاد می باشد. این موضوع سبب می شود تا بلاکچین ها با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند.


قرار داد های هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

قرارداد هوشمند به کدی گفته می شود که بر روی بلاک چین فعال می شود. کاربرد قرارداد هوشمند به این صورت است که بدون نیاز به واسطه، شرایط توافق نامه بین طرفین بررسی می شود و سپس اجرا می کند. این کار بر روی یک بلاکچین آزاد صورت می گیرد.


مغایرت های ارز دیجیتال چین لینک ChainLink با دیگر ارز های دیجیتال

همانطور که اشاره کردیم یکی از مشکلاتی که به لطف ارز دیجیتال چین لینک بر طرف شد مربوط به قرارداد های هوشمند مشاغل بود. اگر فردی قصد داشت برای شغل خود از قرار داد هوشمند فناوری بلاکچین استفاده کند، تقریبا این کار ممکن نبود. اما ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار را میسر کرد.


نیم نگاهی به آمار معاملات و قیمت ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

نیم نگاهی به آمار معاملات و قیمت ارز دیجیتال چین لینک ChainLink
چین لینک چیست ؟

همانطور که می دانید، قیمت یک ارز دیجیتال توسط کاربران طبق حجم معادلات به دست می آید. هم اکنون ( مورخ 22/04/99 ) قیمت ارز دیجیتال برابر با ” 6.13 ” دلار می باشد. اگر بخواهیم این مقدار را با دلار 22500 تومان محاسبه کنیم تقریبا چیزی حدود ” 137 ” هرتومان می باشد. حجم کل معادلات در بازار ارز دیجیتال چین لینک 2.154.330.000.00 می باشد. همچنین حجم معملات روزانه آن نیز 407.897.000.00 است. رتبه این ارز دیجیتال در بازار 12 می باشد. در 24 ساعت گذشته قیمت ارز دیجیتال چین لینک در پایین ترین حالت برابر با 6.00 و در بالاترین حالت 6.20 می باشد.


چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را خریداری کرد؟

خرید ارز لینکبرای اینکه بتوانید ارز دیجیتال چین لینک بخرید، باید همانند خرید دیگر رمز ارز ها اقدام کنید. به همین منظور ابتدا باید توسط یک صرافی ایرانی اقدام به خرید دلار کنید. با انتقال دلار های خریداری شده به کیف پول می توانید با استفاده از آن ها در صرافی های خارجی همانند بایننس اقدام به خرید کنید. اگر موجودی فعل شما بیت کوین است و می خواهید آن را به ارز دیجیتال چین لینک تغییر دهید، می توانید از طریق صرافی های موجود همانند بایننس این کار را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:  آینده اتریوم | بررسی آینده ارزدیجیتال اتریوم

اگر تا به حال با صرافی های دیجیتال کار نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که برای اولین بار از یک فرد حرفه ای در خواست کمک داشته باشید تا بتوانید کار با صرافی ها را کمی آموزش ببینید. در صورت نیاز شما می توانید با مراجعه به دیگر مقالات در سایت زوم ارز، اقدام به دیدن آموزش ترید کنید.


چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را فروخت؟

شاید مقداری ارز دیجیتال چین لینک هدیه گرفته اید و حال با بالارفتن قیمت دلار قصد فروش آن را دارید اما نمی دانید چگونه؟! در این قسمت همراه ما باشید.

دقیقا فروش ارز دیجیتال چین لینک همانند خرید آن توسط صرافی های دیجیتال انجام می شود. برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال چین لینک خود را بفروشید باید یکی از انواع صرافی های آنلاین و دیجیتالی که از چین لینک پشتیبانی می کند را انتخاب کنید. پس از انتخاب می توانید طبق قوانین و مقررات آن صرافی رمز ارز خود را بفروشید.

اگر ارز دیجیتال چین لینک را هدیه گرفته اید و تا به حال خرید و فروش انجام نداده اید، ابتدا باید در یکی از صرافی ها حساب کاربری ایجاد کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.


چه کیف پول هایی از ارز دیجیتال چین لینک ChainLink پشتیبانی می کند؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، ارز دیجیتال چین لینک از استاندارد ” ERC20 ” پشتیبانی می کند. این استاندارد متعلق به ارز دیجیتال اتریوم می باشد. بنابراین شما می توانید، ارز دیجیتال چین لینک را در کیف پول هایی ذخیره کنید که از ارز دیجیتال اتریوم پشتیبانی می کند. البته لازم به ذکر است که شاید این فرآیند در آینده تغییر کند زیرا ارز دیجیتال چین لینک در حال پیشرفت با تکنولوژی می باشد.

اگر این اتفاق بیوفتد، کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک تغییر می کند و شما باید این رمز ارز را در کیف پول های جدید خود ذخیره کنید.


آینده ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

احتمالا شما که این مقاله را تا به این قسمت دنبال کردید، این سوال برایتان پیش آمده است که آینده ارز دیجیتال چین لینک چگونه است؟

متاسفانه با توجه به افزایش و کاهش قیمت های این رمز ارز نمی توان پیش بینی درستی نمود. شما می توانید با توجه به نمودار قیمت و همچنین حجم بازار، از نظر خودتان، برای خودتان تصمیم گیری کنید. اگر نمودار قیمت پیشرفت ارز دیجیتال چین لینک را تاکنون نگاه کنید، شاهد روند آن خواهید بود.


مرایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

در این قسمت قصد داریم تا برای شما عزیزان، مزایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک را شرح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مزایا:

 1. انجام معاملات به وسیله اوراکل ها است. این موضوع سبب امنیت و همچنین سرعت می شود.
 2. نشانه های لینک طبق استاندارد ERC677 می باشد.
 3. همکاری با بزرگ ترین شرکت ها
 4. و…

معایب :

 1. در صورت انجام معامله اشتباه، بازگشت سرمایه غیر ممکن خواهد بود.
 2. بلاک چینی که ارز دیجیتال چین لینک در آن فعالیت می کند، مشکلات را در بخش های کوچک حل می کنند.

چین لینک ChainLink در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

 • سیستم های پرداختی
 • پرداخت بانکی
 • ایجاد شبکه های پرداختی
 • استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف  در قراردادهای هوشمند
 • صرافی های غیرمتمرکز

در قراردهای هوشمند می توان پرداخت ها را با استفاده از ارزدیجیتال بلاکچین مربوط به آن ارز انجام داد.همچنین این قراردادهای هوشمند را می توان به سیستم های بانک متصل کرد تا با استفاده ازاین موضوع از مزایای این اتصال مثل پرداخت های بین المللی بهره مند شد. کارت های اعتباری ارز لینک را می توان در دسترس با قرار دادهای هوشمند قرارداد تا به این صورت شبکه ای همانند پی پال که یک شبکه پرداخت است به وجود آورد. با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف در قراردادهای هوشمند می توان پرداخت ها را با هرارزدیجیتالی انجام داد.با طراحی صرافی های غیرمتمرکز می توان قرار دادهای هوشمندرا به حساب هایی که درون شبکه بلاکچین موردنظر نیستند ، بدون نیاز به متصل کردن کیف پول و صرافی در دسترس قرار داد.

ممنون از اینکه تا پایان ” چین لینک چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

‫12 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا