ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز چین لینک Link چیست؟

 چین لینک چیست ؟ ، آیا تا به حال درباره ارز های دیجیتال شنیده اید؟ درباره ارز های دیجیتال چقدر اطلاعات دارید؟ احتمالا تا به حال نام ارز دیجیتال بیت کوین را شنیده باشید اما نام ارز دیجیتال چین لینک را نه!!

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همانطور که شنیده اید و می دانید بیت کوین بسیار طرفدار دارد و افراد زیادی برای سرمایه گذاری این ارز دیجیتال را انتخاب می کنند اما رمز ارز چین لینک را تعداد کمی از افراد آن هم تنها افرادی که در زمینه رمز ارز ها دانش دارند برای سرمایه گذاری انتخاب خواهند کرد.

شما میتوانید با استفاده از این لینک تحلیل ارز دیجیتال لینک Link را مشاهده کنید

کوین کده

در این مقاله قصد داریم تا درباره ارز دیجیتال چین لینک با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

نگاهی اجمالی به ارزدیجیتال چین لینک ChainLink و پروژه آن


ارز دیجیتال چین لینک  ChainLink  چیست؟

blank

Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز از نودها می باشد که امکان بارگذاری و بارگیری اطلاعات در بلاکچین را از سرویس های شخص ثالث فراهم می کند و همه ی اینها با قراردادهای هوشمند از طریق اوراکل ارائه می شود .

به طور کلی Chainlink یک شبکه رسمی غیرمتمرکز است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی است . چین لینک شبکه ای از نودها را برای ارائه اطلاعات از بلاکچین ایجاد کرده و در نتیجه یک بخش مهم از زیرساخت های قرارداد هوشمند ایجاد کرده است . شبکه چین لینک از توکن ERC-677 استفاده می کند که عملکرد را از توکن با استاندارد ERC-20 به ارث می برد .

ارز دیجیتال چین لینک بر روی بلاکچین اتریوم فعالیت می کند و بر اساس استاندارد ” ERC20 ” نیز فعالیت می کند. تا قبل از به وجود آمدن چین لینک، انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاکچین به قرار داد های هوشمند ممکن نبود. اما حال به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار میسر شده است.

به صورت کلی، ارز دیجیتال چین لینک، یک ساختار ” اوراکل ” به حساب می آید که می توان گفت این ساختار یک ساختار غیرمتمرکز می باشد. هدف از این ساختار اتصال قرارد های هوشمند بلاکچین با داده های موجود می باشد. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید می خواهیم کمی درباره اوراکل و قرارداد های هوشمند با شما گفتگو کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال LINK

نام اختصاری LINK
نوع ارز TOKEN
عرضه کل 1,000,000,000
مقدار درگردش 467,009,550
وب سایت رسمی chain.link

chainlinklabs.com

بلاکچین اکسپلور etherscan.io

blockscout.com

explorer.solana.com

blockscout.com

ftmscan.com

آدرس قرارداد 0x514910771af9ca656af840dff83e8264ecf986ca
وایت پیپر chain.link/whitepaper
سورس کد github.com

تاریخچه ایجاد ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

blank

این پروژه توسط یک برنامه نویس 32 ساله به نام Sergey Nazarov راه اندازی شد . بنیان گذار چین لینک Steve Ellis می باشد . وی فردی است که سرپرست یک تیم توسعه را در کالیفرنیا بر عهده دارد .

Nazarov در دانشگاه نیویورک در رشته مدیریت تحصیل کرده است . در سال 2009 ، او بازار همتا به همتا ExistLocal را تاسیس کرد . پس از آن ، او به مدت سه سال به عنوان یک شریک در QED Capital سرمایه گذاری کرد و سرویس غیرمتمرکز CryptoMail را تاسیس کرد .

در سال 2014 ، Nazarov پروژه Secure Asset Exchange یا SAE را ایجاد کرده است . این سرویس برای کمتر از دو سال وجود داشت . زیرا در ژانویه 2016 یکی از بنیان گذاران آن پس از ادعای نهادهای نظارتی آمریکایی ، تعطیلی خود را اعلام کرد .

در نتیجه Ellis و Nazarov که در ایجاد SAE شرکت داشتند بر توسعه پروژه دیگری به نام SmartContact متمرکز شدند . در نتیجه شبکه چین لینک ایجاد شد .


اوراکل چیست و چه کاربری دارد؟

اگر بخواهیم اوراکل را به صورت کلی بگوئیم، اوراکل یک تکنولوژی است که داده های اطراف و خارج بلاکچین را گرد هم می آورد و سپس، در اختیار قرارداد های هوشمند قرار می دهد. این کار به قرارداد های هوشمند این اجازه را می دهند تا در داخل بلاکچین ها کار خود را انجام دهند. یکی از مزایا بسیار مهم این موضوع این است که امنیت آنها زیاد می باشد. این موضوع سبب می شود تا بلاکچین ها با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند.چین لینک پلتفرمی است که هدف آن شکاف بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری بلاکچین و برنامه های دنیای واقعی است . از آنجا که زنجیره بلوک نمی تواند به داده های خارج از شبکه آنها دسترسی داشته باشد ، لازم است اوراکل به عنوان ابزاری برای عملکرد داده ها در قراردادهای هوشمند عمل کند .

قرار داد های هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

قرارداد هوشمند به کدی گفته می شود که بر روی بلاک چین فعال می شود. کاربرد قرارداد هوشمند به این صورت است که بدون نیاز به واسطه، شرایط توافق نامه بین طرفین بررسی می شود و سپس اجرا می کند. این کار بر روی یک بلاکچین آزاد صورت می گیرد.

همانطور که اشاره کردیم یکی از مشکلاتی که به لطف ارز دیجیتال چین لینک بر طرف شد مربوط به قرارداد های هوشمند مشاغل بود. اگر فردی قصد داشت برای شغل خود از قرار داد هوشمند فناوری بلاکچین استفاده کند، تقریبا این کار ممکن نبود. اما ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار را میسر کرد.


عملکرد ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

عملکرد ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
عملکرد ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

برای درک کامل ارز دیجیتال چین لینک ، ابتدا باید بفهمیم که چگونه کار می کند . بستر چین لینک به پیوند یا لینکی تبدیل شده است که ارزهای دیجیتال و بخش بانکی را به هم متصل می کند . بنابر این ، با کمک چین لینک اکنون می توان از قراردادهای هوشمند در سیستم مالی سنتی استفاده کرد .

از نظر فنی ، چین لینک نرم افزاری با استفاده از API برای قراردادهای ارز رمزنگاری شده ارائه می دهد .

Chainlink با یک شبکه غیرمتمرکز ، DApp ها را با داه های دنیای واقعی متصل می کند . اوراکل به بارگذاری داده ها در زنجیره بلوک کمک می کند و به این ترتیب قراردادهای هوشمند می توانند با محیط خارجی ارتباط برقرار کنند .

هدف چین لینک دسترسی به داده هایی است که می توانند توسط بلاکچین های مختلف استفاده شوند و اطمینان حاصل شود که ارتباط بین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی وجود دارد . تیم این پلتفرم سعی در ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز ارائه دهنده خدمات دارد .

از توکن های لینک برای پرداخت خدمات اپراتورهای نود هنگام ارائه داده از منابع خارجی استفاده می شود . در حالی که اپراتورها کارمزد را بسته به تقاضای منابع خارجی تعریف می کنند .


نگاهی به ویژگی های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

نگاهی به ویژگی های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
ویژگی های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

تمرکز اصلی چین لینک کار با قراردادهای هوشمند است . چین لینک قرارداد هوشمند را با دسترسی به هر API خارجی که می خواهید به آن متصل کنید فراهم می کند . بنابر این ، امکان پرداخت از طریق قرارداد به هر سیستم پرداخت یا شبکه بانکی وجود دارد .

قراردادهای هوشمند چین لینک در خدمت سه عملکرد می باشد .

1.ارزیابی اعتبار : کاربران می توانند از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها استفاده کنند . اوراکل هایی که قوانین شبکه را نقض می کنند و داده های نادرستی را ارائه می دهند مجازات می شوند . در مواردی که قرارداد هوشمند تعداد کافی برنامه را دریافت می کند ، توافق نامه خدمات با چین لینک آغاز می شود .

2.کار با داده های خارجی : هنگامی که اوراکل های خارجی انتخاب می شوند ، آنها یک توافقنامه را برنامه ریزی می کنند و داده های درخواستی را تحویل می دهند .

3.تجمع : به عنوان گام سوم ، قرارداد تجمع ، تمام داده های منتقل شده توسط اوراکل های خارج از زنجیره را جمع آوری می کند و سپس آنها را به طور متوسط برای ایجاد یک پاسخ جمع می کند .

به زبان ساده ، چین لینک را می توان به عنوان شبکه ای غیرمتمرکز که اطلاعات را تهیه می کنند ، توصیف کرد .

تعامل چین لینک ( Chainlink ) با اوراکل ( Oracle )

برای دستیابی به داده های خارج از زنجیره با استفاده از چین لینک دو قرارداد وجود دارد.

1.استفاده از داده های مرجع : قراردادهای داده های مرجع ، نشان دهنده نقاط مرجع درون زنجیره ای برای دسترسی به داده های خارج از زنجیره است که اغلب به روز می شوند . بازیابی داده های پشتیبانی شده از طریق آنها در یک معامله واحد سریع و کارآمد انجام می شود .

2.درخواست و دریافت داده ها : روش دوم بازیابی داده ها از هر API خارجی را امکان پذیر می کند . هنوز هم ، برای دسترسی به آن در یک معامله واحد ، داده ها باید ابتدا با یک قرارداد هوشمند از اوراکل درخواست شوند تا عملکرد پاسخگویی برای پاسخ به درخواست آغاز شود .

به طور کلی ساختار چین لینک از سه نوع قرارداد هوشمند تشکیل شده است که شامل قرارداد اعتبار چین لینک ، قرارداد تطبیق سفارش چین لینک و قرارداد تجمع چین لینک می باشد .


مزایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

مزایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک ChainLink
مزایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک ChainLink

در این قسمت قصد داریم تا برای شما عزیزان، مزایا و معایب ارز دیجیتال چین لینک را شرح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مزایا:

 1. انجام معاملات به وسیله اوراکل ها است. این موضوع سبب امنیت و همچنین سرعت می شود.
 2. نشانه های لینک طبق استاندارد ERC677 می باشد.
 3. همکاری با بزرگ ترین شرکت ها
 4. و…

معایب :

 1. در صورت انجام معامله اشتباه، بازگشت سرمایه غیر ممکن خواهد بود.
 2. بلاک چینی که ارز دیجیتال چین لینک در آن فعالیت می کند، مشکلات را در بخش های کوچک حل می کنند.

چین لینک ChainLink در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

چین لینک ChainLink در چه بخش هایی کاربرد دارد؟
چین لینک ChainLink در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

 

 • سیستم های پرداختی
 • پرداخت بانکی
 • ایجاد شبکه های پرداختی
 • استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف  در قراردادهای هوشمند
 • صرافی های غیرمتمرکز

در قراردهای هوشمند می توان پرداخت ها را با استفاده از ارزدیجیتال بلاکچین مربوط به آن ارز انجام داد.همچنین این قراردادهای هوشمند را می توان به سیستم های بانک متصل کرد تا با استفاده ازاین موضوع از مزایای این اتصال مثل پرداخت های بین المللی بهره مند شد. کارت های اعتباری ارز لینک را می توان در دسترس با قرار دادهای هوشمند قرارداد تا به این صورت شبکه ای همانند پی پال که یک شبکه پرداخت است به وجود آورد. با استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف در قراردادهای هوشمند می توان پرداخت ها را با هرارزدیجیتالی انجام داد.با طراحی صرافی های غیرمتمرکز می توان قرار دادهای هوشمندرا به حساب هایی که درون شبکه بلاکچین موردنظر نیستند ، بدون نیاز به متصل کردن کیف پول و صرافی در دسترس قرار داد.


روند قیمت ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

به هنگام نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال چین لینک برابر با 30.63 دلار است و حجم معاملات 24 ساعت این رمز ارز برابر با 1،621،044،784 دلار می باشد . ارز دیجیتال چین لینک در 24 ساعت گذشته 1.27% کاهش یافته است و در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه 10 را به خود اختصاص داده است .  در ادامه مطالب نموداری برای شما فراهم آوردیم که روند قیمت این ارز دیجیتال را از اواخر سال 2017 تا اکنون نشان می دهد . لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در 20 فوریه سال 2021 به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
روند قیمت ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

پس از اینکه شما ارز دیجیتال چین لینک را خریداری نمودید نیازمند کیف پول هایی هستید که قابلیت ذخیره سازی رمز ارز چین لینک را دارا می باشند . در این قسمت از مقاله ما تعدادی از کیف پول های پشتیبان کننده رمز ارز چین لینک را برای شما فراهم آورده ایم .

1.کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ( Ledger Nano S ) :

کیف پول لجر نانو اس کیف پول سخت افزاری می باشد که توسط یک شرکت فرانسوی راه اندازی شده است . این کیف پول برای کاربرانی طراحی شده است که خواهان افزایش امنیت هستند .

2.کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X ) :

کیف پول لجر نانو ایکس در سال 2019 ارائه شد . نانو ایکس تقریبا مشابه نانو اس است . این کیف پول با حفظ طراحی USB مانند در وزن 34 گرم عرضه می شود .

3.کیف پول کوین باکس ( CoinBox ) :

یکی از معتبرترین و مطمئن ترین مبادلات در دنیای رمزنگاری است که دارای گسترده ترین انتخاب کوین های رمزنگاری است . کوین باکس علاوه بر 100 ارز رمز پایه برتر ، از جمله محبوب ترین ارزها ، مانند بیت کوین ، XRP ، اتریوم و هرگونه توکن ERC-20 را نیز پشتیبانی می کند .

4.کیف پول سخت افزاری Trezor :

کیف پول ترزور توسط یک شرکت در جمهوری چک ارائه شده است . این کیف پول یک دستگاه کوچک با صفحه نمایش OLED است . شما می توانید از طریق USB این کیف پول را به رایانه یا تلفن شخصی خود متصل کنید .

5.کیف پول موبایلی و تحت وب لومی ( Lumi ) :

کیف پول لومی از طیف گسترده ای از کوین ها ، از جمله توکن های با استاندارد ERC-20 و ارزهای رمز پایه بسیاری پشتیبانی می کند .

6.کیف پول دستکتاپی اکسودوس ( Exodus ) :

کیف پول اکسودوس برای سیستم عامل هایی همچون ویندوز ، لینوکس و مک در دسترس است . همچنین این کیف پول از بیش از 100 ارز رمز نگاری شده پشتیبانی می کند .

7.کیف پول موبایلی و دسکتاپی اتمیک ( Atomic ) :

اتمیک می تواند بیش از 300 ارز رمزنگاری شده را ذخیره کند و در حال حاضر برای سیستم عامل های ویندوز ، مک ، Fedora و Debian در دسترس است . نسخه های اندروید و IOS این کیف پول نیز راه اندازی شده است .

8.کیف پول موبایلی و دستکتاپی کوینومی ( Coinomi ) :

این کیف پول از جمله محبوب ترین کیف پول ها برای کاربرانی می باشد که می خواهند ارزهای دیجیتال خود را در دستگاه های تلفن همراه ذخیره کنند . کیف پول کوینومی به شما این امکان را می دهد تا بیش از 500 دارایی دیجیتال را به صورت ایمن ذخیره نمایید . کیف پول ذکر شده برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس است و نسخه دستکتاپ آن در انتهای سال 2018 منتشر شد .

9.کیف پول موبایلی و دستکتاپی جکس ( Jaxx ) :

کیف پول جکس توسط Anthony Di lorio بنیانگذار اتریوم ساخته شده است که این محصول خود را به عنوان یک محصول پشتیبان کننده از چند پلتفرم و چند ارز معرفی می کند . در حال حاضر این کیف پول از 85 ارز پشتیبانی می کند و برای سیستم عامل های اندروید ، ویندوز ، ios ، مک و لینوکس در دسترس است .


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
کیف پول های ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

طور که در بحث خرید و فروش ارز دیجیتال چین لینک گفتیم برای خرید و فروش رمز ارز چین لینک می توانید از طریق صرافی های آنلاین خارجی اقدام کنید . در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز چین لینک را به شما معرفی خواهیم کرد . لازم به ذکر است که شما می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز چین لینک را مشاهده نمایید .

1.صرافی بایننس ( Binance ) : این صرافی به دلیل حجم بالای معاملاتی که در روز انجام می دهد مورد استفاده بسیاری از کاربران می باشد و شما می توانید با مراجعه به این صرافی رمز ارز چین لینک را خریداری نمایید و یا به فروش برسانید .

2.صرافی هیوبی گلوبال ( Huobi Global ) : این صرافی علاوه بر چین لینک از رمز ارزهای همچون بیت کوین ، اتریوم ، پولکادات ، ایاس و … پشتیبانی می کند .

3.صرافی اوکی اکسچنج ( OKEx ) : این صرافی بیش از 20 میلیون کاربر را از سراسر جهان دارا می باشد و از جمله معتبر ترین صرافی ها در حوزه ی رمز ارزها به شمار می رود .

4.صرافی بای بیت ( Bybit ) :  صرافی بای بیت در مارس 2018 تاسیس شد . این صرافی با بیش از یک میلیون کاربر ثبت شده و ادعا می کند یکی از سریع ترین پلتفرم ها برای مبادلات رمز ارزها را ارائه داده است .

5.صرافی BitZ : صرافی BitZ در سال 2016 تاسیس شده است و همچنین مبادله دارایی دیجیتال و خدمات OTC را به جهانیان ارائه می دهد.


چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را خریداری کرد؟

خرید ارز لینکبرای اینکه بتوانید ارز دیجیتال چین لینک بخرید، باید همانند خرید دیگر رمز ارز ها اقدام کنید. به همین منظور ابتدا باید توسط یک صرافی ایرانی اقدام به خرید دلار کنید. با انتقال دلار های خریداری شده به کیف پول می توانید با استفاده از آن ها در صرافی های خارجی همانند بایننس اقدام به خرید کنید. اگر موجودی فعل شما بیت کوین است و می خواهید آن را به ارز دیجیتال چین لینک تغییر دهید، می توانید از طریق صرافی های موجود همانند بایننس این کار را دنبال کنید.

اگر تا به حال با صرافی های دیجیتال کار نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که برای اولین بار از یک فرد حرفه ای در خواست کمک داشته باشید تا بتوانید کار با صرافی ها را کمی آموزش ببینید. در صورت نیاز شما می توانید با مراجعه به دیگر مقالات در سایت زوم ارز، اقدام به دیدن آموزش ترید کنید.


چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را فروخت؟

چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را فروخت؟
چگونه می توان ارز دیجیتال چین لینک ChainLink را فروخت؟

شاید مقداری ارز دیجیتال چین لینک هدیه گرفته اید و حال با بالارفتن قیمت دلار قصد فروش آن را دارید اما نمی دانید چگونه؟! در این قسمت همراه ما باشید.

دقیقا فروش ارز دیجیتال چین لینک همانند خرید آن توسط صرافی های دیجیتال انجام می شود. برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال چین لینک خود را بفروشید باید یکی از انواع صرافی های آنلاین و دیجیتالی که از چین لینک پشتیبانی می کند را انتخاب کنید. پس از انتخاب می توانید طبق قوانین و مقررات آن صرافی رمز ارز خود را بفروشید.

اگر ارز دیجیتال چین لینک را هدیه گرفته اید و تا به حال خرید و فروش انجام نداده اید، ابتدا باید در یکی از صرافی ها حساب کاربری ایجاد کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.


آینده ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

آینده ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )
آینده ارز دیجیتال چین لینک ( Chainlink )

با توجه به فناوری گسترده ای که پشت ارز دیجیتال چین لینک وجود دارد باعث شده است که پتانسیل این رمز ارزگسترش یابد. به نظر می رسد که چین لینک تا پایان سال 2025 شاهد صعود چشمگیری خواهد بود.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز چین لینک Link

 

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز چین لینک Link
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز چین لینک Link

جمع بندی ارز چین لینک Link

در این مقاله گفته شد که چین لینک یک شبکه غیر متمرکز از نودها می باشد که امکان بارگذاری و بارگیری اطلاعات در بلاکچین را  فراهم می کند . در این مقاله به بحث در ارتباط با عملکرد چین لینک پرداختیم و مطالبی را مبنی برویژگی های رمز ارز چین لینک برای شما فراهم آوردیم .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز چین لینک Link ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

Coinbase، علی‌رغم افت بازار، به دنبال گسترش در اروپا است

Coinbase، علی‌رغم افت بازار، به دنبال گسترش در اروپا است

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

بیشتر بخوانید:  ارز ریوین REV چیست؟

نوشته های مشابه

17 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا