ارزهای دیجیتالبررسی ارز دیجیتال

ارز کامپاند comp چیست؟ | بررسی ارز دیجیتال compound

ارز کامپاند comp چیست؟ | امروزه ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار هستند. در این مقاله میخواهیم ارز دیجیتال کامپاند را به شما کاربران عزیز معرفی نماییم . در ابتدا پلتفرم این ارز دیجیتال را بررسی می نماییم و سپس به شناخت توکن ارائه دهنده آن یعنی COMP می پردازیم. پلتفرم کامپاند Compound از جمله سرویس های وام دهی غیر متمرکز می باشد که در این مقاله شما به طور کامل با نحوه عملکرد و ویژگی های ان آشنا خواهید شد. همچنین اگر قصد سرمایه گذاری ارز دیجیتال کامپاند COMP را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سلام کریپتو

معرفی پلتفرم ارز دیجیتال کامپاند Compound

معرفی پلتفرم ارز دیجیتال کامپاند Compound
معرفی پلتفرم ارز دیجیتال کامپاند Compound

اگر بخواهیم به طور خلاصه و در یک جمله پلتفرم کامپاند Compound را به شما معرفی نماییم، می توان گفت که کامپوند یک سرویس وام دهی DeFi است که به کاربران اجازه می دهد با واریز به یکی ازچندین استخرهای پشتیبانی شده توسط پلتفرم ، سود ارزهای رمز پایه خود را به دست اورند.

کامپاند که یکی از پروتکل های غیرمتمرکز مالی DeFi است، از چندین دارایی رمز نگاری شده برای ارئه این سرویس استفاده می کند و وام مورد نیاز بدون واسطه مالی مانند بانک را قادر می سازد.

به زبان ساده، کامپاند به کاربران امکان می دهد ارز رمز نگاری شده را برای دسترسی وام گیرندگان به استخرهای وام سپرده گذاری کنند. وام دهندگان سپس از دارایی هایی که سپرده گذاری می کنند، سود کسب می کنند.

پس از سپرده گذاری، کامپاند ارز رمز پایه جدیدی به نام cToken که نشان دهنده سپرده است به وام دهنده اعطا می کند. این cTokens نشان دهنده سهم فرد در استخر است و می تواند برای باز خرید ارز رمز پایه اساسی که در ابتدا و در هر زمان سپرده شده است، خریداری شود. cToken ها شامل cBTC ،cETH و cDAI است. به عنوان مثال، با واریز اتریوم ETH به استخر، در ازای آنcETH دریافت خواهید کرد.

صرافی ایرانی کارت

ارز دیجیتال کامپاند COMP چیست؟

ارز دیجیتال کامپاند COMP چیست؟
ارز دیجیتال کامپاند COMP چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، COMP توکن ارائه شده توسط پلتفرم کامپاند می باشد. این توکن از جمله توکن های ERC-20 است که برای اداره پروتکل مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع پروتکل کامپاند یک بستر مالی غیرمتمرکز است که به استقراض یا وام دارایی های پشتیبانی شده اختصاص دارد.

توکن COMP به دارندگان اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادهای به روز رسانی یا تغییر در پروتکل کامپاند Compound رای دهند و یا قدرت رای خود را به آنها واگذار کنند.


تاریخچه و بنیان گذاران کامپاند Compound

تاریخچه و بنیان گذاران کامپاند Compound
تاریخچه و بنیان گذاران کامپاند Compound

کامپاند توسط دو نفر به نام های رابرت لشنر Robert Lashner و Geoffrey Hayes در سال 2017 تاسیس شد. این دو نفر قبل از تاسیس کامپاند در Postmates که یک سرویس تحویل انلاین غذا می باشد، کار می کردند.

این دو نفر همچنان به سمت های اجرایی در شرکت توسعه نرم افزار پشت پروتکل کامپاند ادامه می دهند. لشنر در حال حاضر مدیر عامل شرکت می باشد و مشغول به کار است و Hayes مدیر ارشد فناوری است.

هر دو بنیانگذار، به ویژه رابرت لشنر تجربه تاسیس شرکت های موفق را دارا می باشند. تیم کامپاند اکنون بیش از ده نفر را شامل می شود و تقریبا نیمی از انها به عنوان مهندس کار می کنند.


عملکرد پلتفرم کامپاند Compound چگونه است؟

عملکرد پلتفرم کامپاند Compound چگونه است؟
عملکرد پلتفرم کامپاند Compound چگونه است؟

پلتفرم کامپاند وام دهندگان و وام گیرندگان را با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند با اتریوم و پاداش هایی که با ارز رمز پایه پرداخت می شوند، متصل می کند.

دو کاربر اصلی پلتفرم Compound عبارتند از:

1.وام دهندگان: هر کسی که مایل به دریافت ارز رمز پایه در کامپاند است، می تواند توکن های خود را به ادرس اتریوم کنترل شده توسط کامپاند برای کسب سود ارسال کند.

2.وام گیرندگان: هر کسی که وثیقه ای را به صورت ارز رمز پایه در کامپاند ارسال کند، به آنها اجازه داده شده تا ارزهای رمز پایه پشتیبانی شده توسط کامپاند Compound را با درصدی از ارزش ارسال شده قرض بگیرند.

کامپاند به وام دهندگان توکن های COMP بر اساس مقدار cTokens نگهداری شده در کیف پول پاداش می دهد. کاربرانی که دارایی خود را به پروتکل قرض می دهند، می توانند با هر ارز رمزنگاری شده دیگری که کامپاند ارائه می دهد، تا میزان وثیقه ارسال شده وام بگیرند.


ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم کامپاند Compound

ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم کامپاند Compound
ویژگی های ارائه شده توسط پلتفرم کامپاند Compound

پلتفرم کامپاند Compound ویژگی های زیادی را به بازار رمز ارزها ارائه می دهد. برای اولین بار، یک زمینه وام به بخش بلاکچین معرفی می کند و هر کسی می تواند از استخرهای فارمینگ کامپاند وام دریافت کند. در ادامه شما با دیگر ویژگی های پلتفرم کامپاند آشنا خواهید شد .

1.کسب درآمد

کامپاند Compound به کاربران عادی اجازه می دهد تا در امد کسب کنند. هر کسی می تواند ارز خود را وام دهد. در گذشته، کاربران این کوین ها را در دست داشتند به امید اینکه ارزش آنها افزایش یابد. اما اکنون می توانند از دارایی های خود استفاده کنند بدون اینکه کاملا از مالکیت کوین خود صرف نظر کنند.

2.برخوردار بودن از امنیت

کامپاند از طریق ابزارهای مختلف امنیت شبکه را حفظ می کند. این شبکه مورد بازرسی های امنیتی بی شماری توسط آژانس های امنیتی معتبری همچون Open Zeppelin و Trail of Bits قرار گرفته است. این سازمان ها کد گذاری شبکه را صحیح و شبکه را ایمن اعلام کردند.

3.قابلیت همکاری

کامپاند از نظر قابلیت همکاری مطابق با DeFi است. کامپاند همچنین از پروتکل های API برای ساده سازی UX پشتیبانی می کند. این قابلیت همکاری باعث شده تا سایر پلتفرم ها از دیدگاه کامپاند به روش های منحصر به فرد استفاده کنند.


روند قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP

اکنون که در حال نگارش این مقاله می باشیم، قیمت ارز دیجیتال کامپاند برابر با 580.63 دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 631،099،157 دلار می باشد. ارز دیجیتال کامپاند در 24 ساعت قبل از نگارش مقاله دارای 0.24% کاهش قیمت بوده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap دارای رتبه 52 است .

اگر نگاهی به نمودار این ارز دیجیتال بیاندازید، مشاهده خواهید کرد که این ارز دیجیتال در 16 آپریل سال 2021 به بالاترین قیمت خود رسیده است. در ادامه مطالب و در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از جولای 2020 تا اکنون مشاهده خواهید کرد.

روند قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP
روند قیمت ارز دیجیتال کامپاند COMP

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند Compound

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند Compound
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند Compound

شما می توانید برای خریداری رمز ارز کامپاند COMP از صرافی بایننس که از مشهورترین صرافی ها در حوزه ی ارزهای دیجیتال می باشد، استفاده نمایید. در این صرافی می توانید ارز دیجیتال کامپاند را با جفت ارزهای معاملاتی همچون USDT، BTC و BUSD معامله نمایید.

بیشتر بخوانید:  ارز Icp چیست؟ | بررسی ارز دیجیتال Icp | آینده ارز دیجیتال Icp

علاوه بر صرافی بایننس، صرافی های زیر نیز از ارز دیجیتال COMP پشتیبانی می کنند.

1.صرافی Coinbase Pro

2.صرافی Huobi Global

3.صرافی KuCoin

4.صرافی Gemini

5.صرافی Uniswap

انتظار می رود تا اینجای مطالب با صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند COMP آشنا شده باشید. در ادامه مطالب توضیحاتی را در ارتباط با فروش این رمز ارز در اختیار شما قرار می دهیم.


نحوه خرید ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟

نحوه خرید ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟
نحوه خرید ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال کامپاند COMP می توانید از طریق صرافی های داخلی و خارجی که خدماتی را در بستر رمز ارزها ارائه می دهند، استفاده نمایید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا صرافی مورد نظر از رمز ارز شما پشتیبانی می کند. در کشور ایران به دلیل تحریمات موجود ، شما می توانید در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس در صرافی ها به رمز ارز خود تبدیل نمایید. صرافی های انلاین خارجی می توانند گزینه مناسبی برای خرید رمز ارزها باشند، زیرا نسبت به صرافی های داخلی از کارمزد کمتری برخوردار هستند.

برای اینکه به راحتی بتوانید از صرافی ها خرید خود را انجام دهید، در صورتی که در ارتباط با نحوه کار با صرافی مورد نظر اطلاعاتی ندارید، نیاز است تا قبل از خرید اطلاعاتی را در این زمینه کسب نمایید و آموزش های لازم را یاد بگیرید.

در ادامه مطالب تعدادی از صرافی های انلاین خارجی که از ارز دیجیتال کامپاند COMP پشتیبانی می کنند را، به شما معرفی خواهیم کرد.


نحوه فروش ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟

نحوه فروش ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟
نحوه فروش ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟

برای فروش ارز دیجیتال کامپاند همانند خرید آن می توانید از صرافی ها استفاده نمایید. در واقع با انتخاب یکی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند، همانطور که در بحث قبلی به شما معرفی کردیم، رمز ارز کامپاند خود را به فروش برسانید. برای اینکه با خیالی راحت این کار را انجام دهید لازم است تا در ابتدا از امنیت کامل صرافی اطمینان حاصل کنید. انتخاب یک صرافی مطمئن کمک بزرگی در خرید و فروش رمز ارزها به شما می نماید.


در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کامپاند COMP را ذخیره کرد؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کامپاند COMP را ذخیره کرد؟
در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال کامپاند COMP را ذخیره کرد؟

اگر نمی دانید که ارز دیجیتال کامپاند COMP را در چه کیف پولی می توانید ذخیره نمایید، این بخش از مقاله را مطالعه نمایید. در ادامه مطالب جدولی را در اختیار شما قرار می دهیم که می توانید به طور کامل با کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کامپاند COMP و مزایای کیف پول ها آشنا شوید.

نام کیف پول نوع کیف پول مزایای کیف پول
1.لجر نانو اس Ledger Nano S سخت افزاری این کیف پول از امنیت فوق العاده چشمگیری برخوردار است که احتمال هک و یا هر گونه حمله به این دستگاه وجود ندارد. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس از چندین رمز ارز پشتیبانی می کند که کاربران می توانند بیش از یک رمز ارز را در این کیف پول ذخیره نمایند.
2.کیف پول کیپ کی KeepKey سخت افزاری  کیف پول کیپ کی از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است. این کیف پول گزینه مناسبی برای ذخیره سازی رمز ارزها به شمار می رود.
3.کیف پول ترزور Trezor سخت افزاری نصب کیف پول ترزور بسیار آسان و سریع می باشد. در این کیف پول به راحتی می توانید رمز ارز خود را ذخیره نمایید.
4.کیف پول مای اتر MyEtherWallet دسکتاپ و تلفن همراه کیف پول مای اتر نسخه دسکتاپ و تلفن همراه را ارائه می دهد. این کیف پول از تمامی توکن های ERC-20 مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می کند.
5.کیف پول میست Mist Wallet دسکتاپ این کیف پول دارای نسخه دسکتاپ می باشد و برای سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک در دسترس است.
6.کیف پول اکسودوس Exodus نرم افزاری کیف پول اکسودوس چند ارزی و بسیار کاربر پسند می باشد. امکان اتصال این کیف پول با کیف پول سخت افزاری ترزور نیز وجود دارد.
7.کیف پول کوینومی Coinomi نرم افزاری یکی از ایمن ترین کیف پول ها برای ذخیره سازی رمز ارز شما بر روی تلفن همراه می باشد.
8.کیف پول متامسک MetaMask تحت وب کیف پول متامسک از بیش از 1000 رمز ارز پشتیبانی می کند.
9.کیف پول ImToken نرم افزاری این کیف پول بسیار کاربر پسند است و بسیار راحت طراحی شده است. این کیف پول در دسته کیف پول های موبایل قرار می گیرد.

آیا ارز دیجیتال کامپاند COMP استخراج می شود؟

امروزه برای استخراج ارزهای دیجیتال کاربران نیازمند سخت افزارهایی می باشند که از توان پردازشی بالایی برخوردار باشند یا به عبارتی قدرت پردازش دستگاه بالا باشد. برای اینکه شما بتوانید رمز ارزها را در اختیار داشته باشید و به سرمایه گذاری بپردازید، در ابتدا می توانید آن را از صرافی ها خریداری نموده و اگر رمز ارز مورد نظر قابلیت استخراج داشت، آن را با استفاده از دستگاه های مناسب استخراج نمایید.

با توجه به بررسی های انجام شده و نگاهی به ساختار این رمز ارز می توان گفت که ارز دیجیتال کامپاند COMP قابلیت استخراج ندارد و برای داشتن این رمز ارز می توانید از طریق صرافی ها اقدام به خرید این ارز دیجیتال کنید.


آینده ارز دیجیتال کامپاند COMP چگونه است؟

بازارهای مالی و یا بازار ارزهای دیجیتال همواره با نوساناتی روبرو می باشند و عوامل زیادی می توانند بر روی قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارند. یکی از این عوامل برخوردار بودن از تیم توسعه قوی و اهداف آنها برای گسترش پلتفرم می باشد.

به عبارتی می توان گفت اگر افراد توسعه دهنده، تلاش خود را در راستای رشد این پلتفرم و رسیدن به اهداف تعیین شده انجام دهند، می توان نتیجه گرفت که آینده خوبی در انتظار این رمز ارز خواهد بود.

کلام پایانی ارز دیجیتال کامپاند COMP

در این مقاله به بررسی پلتفرم ارز دیجیتال کامپاند که یک سرویس وام دهی غیرمتمرکز می باشد، پرداختیم. ارز دیجیتال COMP توکن ارائه شده پلتفرم کامپاند می باشد که مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. توکن کامپاند COMP برای اداره پروتکل کامپاند مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید ارز دیجیتال کامپاند COMP را از صرافی معتبر بایننس خریداری نمایید. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد.

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله ” ارز دیجیتال کامپاند COMP ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

2 دیدگاه

  1. دستتون درد نکنه من یک واحد کامپاند دارم
    میتونم از این راه کسب سود کنم؟
    توجه بفرمایین که توکن های بر بستر کامپوند و نمیگم
    از خود کامپوند یک واحد دارم….ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا