زوم ارز پدیا

دگ کوین DagCoin چیست ؟ | آیا پروژه دگ کوین کلاهبرداری است ؟

salamcrypto

دگ کوین DagCoin ، در بین تمام ارز های دیجیتال، رمز ارز هایی هستند که تنها هدفشان کلاهبرداری از کاربران می باشد. برخی از این رمز ارز ها با وعده های مختلف می آیند و از کاربران کلاهبرداری می کنند. در حال حاضر پروژه های این چنینی زیادی وجود دارد اما برخی ها بی تفاوت با اینکه شنیده اند این پروژه کلاهبرداری است باز هم به سمت پروژه می روند. اگر مقاله های بخش کلاهبرداری سایت زوم ارز را دنبال کرده باشید، خواهید دید که پروژه های گوناگونی را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا یکی دیگر از پروژه های ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا این پروژه نیز همانند دیگر پروژه های موجود کلاهبرداری است و اگر این پروژه نیز قصد کلاهبرداری دارد چگونه این کار را انجام دهد. اگر قصد دارید تا درباره پروژه ” دگ کوین ” Degcoin ” اطلاعات به دست بیاورید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید چراکه در این مقاله همانطور که گفتیم به صورت کامل به این پروژه پرداخته ایم.

پروژه دگ کوین DagCoin چیست؟

همانطور که مطلع هستید، در این مقاله قصد داریم تا درباره پروژه دگ کوین یا Degcoin با شما عزیزان گفتگو کنیم. توسعه دهندگان این پروزه که در ادامه با آن ها آشنا می شوید گفته اند که: ” این ارز، اولین ارز دیجیتالی است که برای معامله و یا ترید کردن در بازار های مالی به کار نمی آید و شما می توانید در حال حاضر تنها با آن خرید و فروش های روزانه خود را در بین کاربران انجام دهید. “

احتمالا متوجه منظور توسعه دهندگان این پروژه نشده اید برای واضح تر کردن صحبت این افراد بهتر است بگوئیم که آن ها قصد دارند تا دگ کوین را همانند یک پول در بین مردم جای دهند تا مردم بتوانند با آن اقدام به خرید کالا کنند. جز این موضوع، در قسمت دیگری آن ها گفته اند که قصد دارند تا همانند رمز ارز های دیگر ” بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و…. ” یک ارز دیجیتال برای خرید و فروش شود. آن ها یک تفاوت اصلی برای این موضوع بیان کرده اند و آن این است که گفته اند دگ کوین دیگر همانند رمز ارز های دیگر هیچ نوسان قیمتی نخواهد داشت.

اگر شما به سایت این پروژه سری بزنید، در صفحه اول آن می بینید که نوشته است: ” دگ کوین اولین رمز ارزی است که برای استفاده توسعه داده شده است نه برای ترید! “

طبق داده های موجود، پروژه دگ کوین توسط شرکتی با نام ” ساکسس فکتوری یا Success factory ” توسعه داده شده است.  این پروژه یک پروژه هرمی است و شما برای کار در این مجموعه باید زیر مجموعه جمع کنید و یا اینکه دوستان خود را دعوت کنید. در قسمت قبل متوجه شدید که دگ کوین چیست و در نظر دارد که چه کاری را انجام دهد. اما در حال حاضر متاسفانه این پروژه در حال کلاهبرداری از افراد زیادی است و در این قسمت قصد داریم تا بپردازیم که دگ کوین چگونه کلاهبرداری می کند.

صرافی ایرانی کارت

اگر بخواهیم در یک جمله این موضوع را بیان کنیم، اینگونه می گوئیم که دگ کوین در قبال پولی که دریافت می کند یک محصول بی ارزش به شما می فروشد. آن ها می گویند که بعد ها ارزش محصول بالا می رود و با این ترفند شما را وادار به خرید محصول می کنند. آن ها می گویند که به زودی این محصول با رشد زیادی که می کند، شمارا ثروفتمند می سازد و با تبلیغات و همچنین ترفند های خاص شمارا وادار به انجام این کار می کنند.


دگ کوین توسط چه افرادی و در کجا توسعه داده شده است؟

همانطور که گفتیم، طبق مطالب موجود این پروژه توسط شرکت ساکسس فکتوری توسعه داده شده است. در برخی از رسانه ها آمده است که دفتر فیزیکی این شرکت در ” تالین ” که یکی از شهر های کشور استونی است واقع شده می باشد. اگر تا کنون به سایت این پروژه سری زده باشید، خواهید دید که نوشته شده است دفتر مرکزی در هنگ کنگ چین می باشد. طبق شواهد موجود، این شرکت حدودا 150 کارمند دارد و تقریبا 2500 یورو سرمایه دارند.  اگر تا به حال تبلیغات این شرکت را دیده باشید، در متن تبلیغ ها گفته اند که دگ کوین در سال 2016 تاسیس شده است اما این موضوع کاملا دروغ است و طبق اطلاعات موجود سایت این پروژه در سال 2018 تاسیس شده است.


چگونه متوجه کلاهبرداری بودن این پروژه شویم؟

برای این که به شما ثابت شود این پروژه کلاهبرداری است، نیاز است تا به برخی از موارد اشاره کنیم. در این قسمت قصد داریم تا با بیان این موارد، به شما بگوئیم که چرا در بیشتر سایت ها عنوان شده است که پروژه دگ کوین یک پروژه کلاهبرداری است. همراه ما باشید.

قبل از هر چیزی همانطور که با توسعه دهنده این پروژه آشنا شدید، قصد داریم تا این شرکت را بررسی کنیم. همان گونه که گفتیم، نام شرکت توسعه دهنده این پروژه ساکسس فکتوری است که اگر بدانید به معنی کارخانه موفقیت است. شاید تا به حال دید باشید که اکثر شرکت های کلاهبردار اسم های با کلاس و همچنین انگیرشی برای خود انتخاب می کنند تا از این طریق بتوانند راحت تر افراد را خام تبلیغات خود کنند. اگر به وب سایت رسمی این شرکت سری بزنید، متوجه می شوید که هیچ چیز در سایت آن ها با هم همخوانی ندارد. در این سایت هیچ اسم و نشانی و یا آدرسی از پروژه دگ کوین دیده نمی شود و تنها چندین محصول و همچنین چندین تیشرت دیده می شود که برای فروش گذاشته شده اند. از طرفی جز سایت، هیچ رسانه دیگری وجود ندارد تا بتوانیم با بررسی آن به رسمیت این پروژه برسیم. قطعا هر پروژه ای که ادعا می کند، برای جذب کاربر باید در برخی از شبکه های اجتماعی همانند توییتر و یا فیسبوک فعالیت کنند.  در توییتر و فیسبوک هیچ صفحه ای با نام این شرکت دیده نمی شود. البته لازم به ذکر است که چندین صفحه وجود دارد اما مشخص نیست که این صفحات رسمی هستند یا خیر. در هر صورت تمام آن ها تقریبا از سال 2019 بروزرسانی نشده اند و این موضوع یکی از اشکالات بزرگ است که این پروژه دارد.

از دیگر دلایلی که می توان به کلاهبرداری دگ کوین شک کرد این است که توسعه دهندگان آن گفته اند که بیت کوین مشکلات بسیار زیادی دارد و آمده اند تا تمامی مشکلات بیت کوین را حل کنند. اگر کمی فکر کنیم، متوجه این خواهیم شد ه چگونه این پروژه تازه وارد می خواهد مشکلات بیت کوین را حل کند؟ همانطور که می دانید در حال حاضر بیت کوین یکی از رمز ارز هایی است که بسیار در بین کاربران پرطرفدار است و افرادی زیادی به آن اعتماد کامل دارند. در حقیقت هر فردی که در بحث ارز های دیجیتال امروزه فعالیت می کند، به بیت کوین اعتماد دارد.

بیشتر بخوانید:  شاخص فاندامنتال FCAS چیست ؟ | مفهوم و کاربرد شاخص FCAS در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

در حال حاضر، هیچ منبع کدی از این پروزه در هیچ کجا از بستر اینترنت و حتی در سایت گیت هاب برای بررسی وجود ندارد. متاسفانه باید گفت که دگ کوین جز کلاهبرداری از افراد مختلف هیچ ایده و هدف دیگری ندارد. آن ها می خواهند تا با ارزش کردن یک محصول، همانطور که گفتیم افراد را به خرید آن محصول مجبور کنند.

در حال حاضر اگر قصد خرید دگ کوین را داشته باشید و همچنین به دنبال آن رفته باشید، خواهید دید که هیچ صرافی از آن پشتیبانی نمی کند و تنها صرافی ” سوئیپ اکس یا SwipeX ” که متعلق به شرکت ساکسس فکتوری می باشد، از دگ کوین پشتیبانی می کند.

متاسفانه، طبق تحقیق هایی که انجام شد متوجه شدیم که پروژه دگ کوین با پروژه وان کوین ارتباط دارد.  اگر در خاطرتان باشد، چندین سال پیش پروژه وان کوین حدود 4 میلیارد دلار کلاهبرداری کرد که چندی پیش یکی از توسعه دهندگان آن دستگیر شد و به 90 سال حبس ” حبس ابد ” محکوم شد.

دگ کوین دو نبیانگذار دارد که تا کنون از آن ها نامی نبرده ایم. اما در این قسمت باید نام آن ها را بیان کنیم تا به یک نتیجه بسیار خاص برسیم. آقایان، کریس رس یا Kriss Ress و نیلز گراسبرگ یا Nils Grossberg دو فردی هستند که به عنوان بنیانگذاران دگ کوین یاد می شوند. اگر پروژه وان کوین را بشناسید و در گذشته تبلیغات آن را مشاهده کرده باشید، در بنر های تبلیغاتی می توانید نامی همچون نام ” نیلر گراسبرگ را مشاهده کنید. درصد کمی می توان این احتمال را داد که این موضوع تنها به تشابه اسمی مربوط است اما با این حال یک نتیجه است که باید به آن بسیار توجه کرد.

همینطور که به تحقیق درباره دگ کوین پرداخته بودیم، به نتایج بسیار جالبی رسیدیم. اگر سری به شبکه های اجماعی دو بنیانگذار دگ کوین در توییتر بزنید، خواهید دید که در حساب کاربری شخصی آن ها نامی از این پروژه برده نشده است که این موضوع خودش باز هم جای شک و همچنین شبه دارد. کمی که صفحه توییتری نیلز گراسبرگ را بالا و پایین کردیم، متوجه شدیم که در این صفحه نام صرافی سوئیپ اکس برده شده است. این صرافی دقیقا همان صرافی است که دگ کوین تنها در آن خرید و فروش می شود.

احتمالا تا به حال، نام این صرافی را نشنیده باشید. این صرافی یکی از صرافی هایی است که در هیچ سایت رسمی از آن نام نبرده شده است. همانطور که می دانید اگر یک صرافی رسمی باشد حداقل باید از رمز ارز های مختلفی پشتیبانی کند و اگر این اتفاق بی افتد حداقل در یکی از سایت ها ( همانند سایت کوین مارکت کپ ) باید نام آن نمایش داده شود. اما متاسفانه نام این صرافی در هیچ سایتی حتی همان سایت کوین مارکت کپ وجود ندارد و باز هم با این وجود باید به آن شک کرد.

در برخی از سایت ها می گویند که این این پروزه کاملا همانند پروژه وان کوین One coin کلاهبرداری است. تمامی استراتژی های بکار گرفته شده در دگ کوین مشابه استراتژی های وان کوین می باشد. همانطور که کمی پیش تر مطالعه کرددی، ارتباط های این دو پروژه را باهم به حضورتان رساندیم.

بیشتر بخوانید

طرح پانزی ponzi scheme چیست؟ | چطور طرح پانزی را تشخیص دهیم؟


سایت Businessforhome درباره دگ کوین چه می گوید؟

احتمالا شنیده باشید که این سایت، اخبار مربوط به حوزه نتورک را پوشش می دهد و شرکت های بزرگ این حوزه را معرفی می کنند. متاسفانه این گفته توسط یکی از توسعه دهنده صورت گرفته شده است. باید بگوئیم که خود سایت Businessforhome نیز یک سایت جعلی است و به حرف های آن نمی توان به هیچ عنوان اعتماد کرد چراکه قبلا از پروژه وان کوین پشتیبانی می کرد و مطالبی را در این باره عنوان کرده بود. زمانی که وان کوین به عنوان یک پروژه کلاهبرداری جمع آوری شد، این پروزه از نام دگ کوین استفاده کرد و دقیقا افرادی را مجدد معرفی کرد که از حوزه نتورک درآمد زیادی را از این طریق به دست آورده بودند که پیش تر برای وان کوین گفته بود.

همانطور که گفتیم Businessforhome یک سایت جعلی و تقلبی است و نمی توان به حرف های آن اعتماد کرد چراکه این سایت برای اعتماد سرمایه گذاران ایجاد شده است. هر شرکتی که مشخص می شود کلاهبرداری کرده است یا خیر سریعا نامش از این سایت پاک می شود و نام پروژه دیگری به جای آن در سایت منتشر می شود.


نتیجه گیری دگ کوین DagCoin

همانطورکه مطالعه کردید، دگ کوین قصد دارد تا از مردم کلاهبرداری کند و می خواهد تا با وعده های مختلف از افراد مختلف کلاهبرداری کند. آن ها با، با ارزش نشان دادن یک محصول، می خواهد تا محصول خود را بفروشند. همانطور که گفتیم، آن ها می گویند که قصد دارند تا با عرضه یک ارز دیجیتال که نوسان قیمت ندارد، مشکلات بیت کوین را حل کنند. متاسفانه باز هم در بین کاربران این پروژه کاربران ایرانی زیادی دیده می شود. پیشنهاد می کنیم که قبل از استفاده از این نوع پروژه ها حتما کمی درباره آن ها تحقیق کنید تا اطلاعات کاملی به دست بیاورید. بسیاری از کابران بدون هیچ اطلاعاتی به دام پروژه های مختلف دیگر متاسفانه افتاده اند و در حال حاضر با غصه سرمایه از دست رفته شان را می خورند. همانطور که مطالعه کردید، این پروزه با پروژه وان کوین که چندین سال پیش کلاهبرداری کرده بود ارتباط دارد. اگر هنوز به این پروژه اعتماد دارید، بهتر است کمی درباره پروژه وان کوین مطالعه کنید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

ممنون از اینکه تا پایان “ دگ کوین DagCoin ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLNp3


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا