ارزهای دیجیتالزوم ارز پدیا

ساتوشی چیست ؟

در مقاله زیر شما را با ساتوشی چیست ؟ آشنا می کنیم . اگر بخواهیم کوتاه بگوییم ساتوشی نام خالق بیت کوین است. و به عبارتی یک واحد کوچک بیت کوین می باشد. عناوین مقاله ساتوشی چیست ؟ به شرح زیر است:


[sta_anchor id=”ساتوشی-چیست-؟” unsan=”ساتوشی چیست ؟” /]

ساتوشی چیست ؟

بیت کوین یک واحد شمارش کوچک تر به نام ساتوشی دارد. در دنیا هم پول ها یک واحد کوچک تری نسبت به خود دارند که هر یک نام متفاوتی دارد.

به عنوان مثال، دلار یک واحد کوچک تر از خودش دارد که به آن ” سنت ” گفته می شود. هر دلار از 100 سنت و هر بیت کوین از 100.000.000 ساتوشی تشکیل شده است و یا اینکه می توان گفت یک ساتوشی معادل یک صد میلیونیوم  (0.00000001 ) بیت کوین است. در ادامه تمامی واحد های ساتوشی و بیت کوین را به طور کامل توضیح داده ایم، با ما همراه باشید.

نماد اختصاری ساتوشی SAT است که مورد انتخاب خالقش قرار گرفته است. برخی از مواقع تازه واردان حوزه ارزهای دیجیتال زمانی که ساتوشی به گوششان می خورد تصور می کنند که ساتوشی یک ارز جداگونه به حساب می آید بلکه به این صورت نیست. ساتوشی همان بیت کوین است اما یک واحد کوچک تر.


[sta_anchor id=”نام-ساتوشی-از-کجا-آمده-است؟” unsan=”نام ساتوشی از کجا آمده است؟” /]

نام ساتوشی از کجا آمده است؟

ساتوشی نام خالق ناشناس ارز دیجیتال بیت کوین است، خالق ارز دیجییتال بیت کوین آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” است. این عمل در سال 2008 به ثبت رسید.

هدف آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” از انتخاب یک واحد کوچک تر این بوده است که این اختراعش بتواند به عنوان یک پول رسمی مورد استفاده قرار بگیرد تا همه بتوانند از این پول استفاده کنند.

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توانیم ساتوشی رایگان به دست آوریم؟

برخی از سایت ها برای کاری که شما برایشان انجام می دهید یک مقدار ساتوشی رایگان در نظر گرفته اند. به عنوان مثال شما در یک سایت می توانید در ازای مشاهده تبلیغات به میزان تعیین شده ساتوشی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:  دلایل خرابی دستگاه های ماینر | آموزش تعمیر دستگاه ماینر S9

این ساتوشی مستقیما به کیف پول شما انتقال می باید. هر سایت از یک طریق نسبت به پرداخت پاداش ها و انتقال ساتوشی ها عمل می کند.


معادل ساززی بیت کوین و ساتوشی - ساتوشی چیست

توجه:

به هر 100.000 ساتوشی یک ” میلی بیت کوین ” گفته می شود، این مقدار میلی بیت کوین برابر است با 0.001 بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” mBTC ” می باشد.

…………………………………………………………………………………………….

به هر 100 ساتوشی یک ” میکرو بیت کوین ” گفته می شود ، این مقدار میکرو بیت کوین برابر است با 0.00001 بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” μBTC ” می باشد.


[sta_anchor id=”چگونه-می-توان-تبدیل-ساتوشی-به-بیت-کوین-را-محاسبه-کرد؟” unsan=”چگونه می توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را محاسبه کرد؟” /]

چگونه می توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را محاسبه کرد؟

برای محاسبه این عمل به هیچ عنوان نیازمند هیچ دستگاه و یا ماشین حساب خاصی نیستید ، تنها کافیست مقدار ساتوشی را در عدد 0.00000001 ضرب مائید تا حاصل به دست آید. تنها با انجام یک ضرب ساده توانستید مقدار ساتوشی مد نظرتان را به بیت کوین محاسبه کنید.


[sta_anchor id=”چگونه-می-توان-تبدیل-بیت-کوین-به-ساتوشی-را-محاسبه-کرد؟” unsan=”چگونه می توان تبدیل بیت کوین به ساتوشی را محاسبه کرد؟” /]

چگونه می توان تبدیل بیت کوین به ساتوشی را محاسبه کرد؟

در تیتر بالا آوردیم که چگونه می توانید مقدار ” ساتوشی ” مورد نظرتان را به ” بیت کوین ” محاسبه کنید. حال می خواهیم بگوئیم که چگونه عمل محاسبه  ” بیت کوین ” به ” ساتوشی ” را انجام دهید.

برای انجام این محاسبه بازهم نیازی به هیچ گونه دستگاه و یا ماشین حساب خاصی وجود ندارد، تنها می توانید با محاسبه یک ضرب به جواب برسید، فقط کافیست مقدار ” بیت کوین ” مد نظرتان را در 100000000 ضرب نمائید تا به جوابتان برسید.

به طور کلی می توان گفت که یک ساتوشی برابر 0.00000001 ” بیت کوین ” یا 8-10*1.0 BTC است.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن