زوم ارز پدیاارزهای دیجیتال

ساتوشی چیست؟ – استخراج ساتوشی – چگونه ساتوشی جمع کنم؟

در مقاله زیر شما را با ساتوشی چیست؟ آشنا می کنیم. اگر بخواهیم کوتاه بگوییم ساتوشی ناکاموتو نام خالق بیت کوین است. و ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین معادل 100 میلیونم بیت کوین است. برای تسهیل معاملات، بیت کوین ها را می توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. ساتوشی از نام بنیانگذار یا بنیانگذاران بیت کوین، موسوم به ساتوشی ناکاموتو گرفته شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل به تعریف آن بپردازیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

ساتوشی چیست؟

ساتوشی چیست؟
ساتوشی چیست؟

بیت کوین یک واحد شمارش کوچک تر به نام ساتوشی دارد. در دنیا هم پول ها یک واحد کوچک تری نسبت به خود دارند که هر یک نام متفاوتی دارد.

به عنوان مثال، دلار یک واحد کوچک تر از خودش دارد که به آن ” سنت ” گفته می شود. هر دلار از 100 سنت و هر بیت کوین از 100.000.000 ساتوشی تشکیل شده است و یا اینکه می توان گفت یک ساتوشی معادل یک صد میلیونیوم  (0.00000001 ) بیت کوین است. در ادامه تمامی واحد های ساتوشی و بیت کوین را به طور کامل توضیح داده ایم، با ما همراه باشید.

کوین کده

نماد اختصاری ساتوشی SAT است که مورد انتخاب خالقش قرار گرفته است. برخی از مواقع تازه واردان حوزه ارزهای دیجیتال زمانی که ساتوشی به گوششان می خورد تصور می کنند که ساتوشی یک ارز جداگونه به حساب می آید بلکه به این صورت نیست. ساتوشی همان بیت کوین است اما یک واحد کوچک تر.


نام ساتوشی از کجا آمده است؟

نام ساتوشی از کجا آمده است؟
نام ساتوشی از کجا آمده است؟

ساتوشی نام خالق ناشناس ارز دیجیتال بیت کوین است، خالق ارز دیجییتال بیت کوین آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” است. این عمل در سال 2008 به ثبت رسید.

هدف آقای ” ساتوشی ناکاموتو ” از انتخاب یک واحد کوچک تر این بوده است که این اختراعش بتواند به عنوان یک پول رسمی مورد استفاده قرار بگیرد تا همه بتوانند از این پول استفاده کنند.

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می توانیم ساتوشی رایگان به دست آوریم؟

برخی از سایت ها برای کاری که شما برایشان انجام می دهید یک مقدار ساتوشی رایگان در نظر گرفته اند. به عنوان مثال شما در یک سایت می توانید در ازای مشاهده تبلیغات به میزان تعیین شده ساتوشی دریافت کنید.

این ساتوشی مستقیما به کیف پول شما انتقال می باید. هر سایت از یک طریق نسبت به پرداخت پاداش ها و انتقال ساتوشی ها عمل می کند.


تبدیل ساتوشی به تومان

تبدیل ساتوشی به بیت کوین
تبدیل ساتوشی به بیت کوین

با بالارفتن روزافزون قیمت بیت کوین مخصوصا در حال حاضر افراد بیشتری علاقمند به معاملات ساتوشی شده اند. دلیل آن هم افزایش ارزش ساتوشی همگام با بالارفتن قیمت بیت کوین است.ضمن اینکه اگر علاقمند به معامله در بازار ساتوشی هستید خریدو فروش آن به نسبت ساده تر هم می باشد.در ادامه به شما خواهیم گفت چطور می توانید ساتوشی را به تومان تبدیل کنید. همراه ما باشید.

ابتدا شما باید قیمت روز بیت کوین را در اختیار داشته باشید.از طریق لینک زیر می توانید قیمت لحظه ای بیت کوین را مشاهده کنید.

قیمت لحظه ای بیت کوین

در ادامه به قیمت روز دلار نیز احتیاج دارید.به جدول زیر توجه کنید.

معادل ساززی بیت کوین و ساتوشی - ساتوشی چیست

توجه:

به هر 100.000 ساتوشی یک ” میلی بیت کوین ” گفته می شود، این مقدار میلی بیت کوین برابر است با 0.001 بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” mBTC ” می باشد.

…………………………………………………………………………………………….

به هر 100 ساتوشی یک ” میکرو بیت کوین ” گفته می شود ، این مقدار میکرو بیت کوین برابر است با 0.00001 بیت کوین.

نماد انحصاری این واحد از بیت کوین ” μBTC ” می باشد.

اکنون که با نسبت قیمت ها آشنا شدید با یک مثال تبدیل ساتوشی به تومان را برای شما توضیح خواهیم داد.

برای اینکار از فرمول زیر عمل می کنیم.

قیمت ساتوشی به دلار = قیمت روز دلار * مقدار ساتوشی

 قیمت ساتوشی به تومان  = قیمت روز دلار به تومان  * قیمت بدست آمده براساس دلار

برای مثال می خواهیم 0.0006 بیت کوین را به تومان تبدیل کنیم.بنابراین طبق فرمول بالا :

0.0006*23200=13.92

13.92*25.700=357.7

دقت کنید قیمت ها بر اساس قیمت های امروزمورخ 99.10.4 نوشته شده است.


استخراج ساتوشی

استخراج ساتوشی
استخراج ساتوشی

برای استخراج ساتوشی می توانید از طریق کامپیوتر یا گوشی اقدام کنید.قبلا در مقاله بیت کوین رایگان به دست آوردن بیت کوین به صورت رایگان را برای شما آموزش دادیم.استخراج ساتوشی هم به همان صورت است.همانطور که پیش تر اشاره کردیم به واحد های کوچکتر بیت کوین ساتوشی گقته می شود.بسیاری از وبسایت ها در حال حاضر وجود دارند می توانید از طریق آن ها ساتوشی استخراج کنید.این استخراج به صورت های متفاوت خواهد بود.در برخی از آن ها به روش استخراج ابری و در برخی دیگر با در اختیار گذاشتن قدرت پردازش سیستم خود به صورت مستقیم ساتوشی استخراج می کنید.در این میان وبسایت هایی نیز وجود دارند که در ازای مشاهده تبلیغات و یا انجام بازی ها به شما ساتوشی هدیه می دهند.فارغ از اینکه این پروژه بسیار زمان بر خواهد بود برای کسانی که وقت آزاد و علاقه بالایی دارند می تواند تجربه جالبی باشد.اگر بخواهید ساتوشی های دریافتی شما به یک میزان ارزشمند برسد باید زمان زیادی صرف کنید.زیرا طبق جدولی که در تیتر قبل آوردیم هر یک ساتوشی 0.00000001 بیت کوین است.بنابراین باید زمان زیادی بگذارید تا بتوانید به مقادیر ارزشمند برسید.ضمن اینکه به این نکته هم توجه کنید که با در اختیار گذاشتن قدرت پردازش سیستم عامل خود موجب آسیب رساندن به آن می شوید.

بیشتر بخوانید:  چگونه توکن YFI به دست آوریم ؟ | آموزش نحوه به دست آوردن YFI

بهر حال اگر همچنان علاقمند به استخراج ساتوشی هستید معمولا هنگام ثبت نام در وبسایت های مربوط از شما یک ادرس کیف پول دیجیتالی بیت کوین نیز خواسته می شود که پاداش های شما به آن واریز شود.باز هم به این نکت اشاره می کنیم که در انتخاب این وبسایت ها بسیار دقت کنید چراکه اگر معتبر نباشند امکان سواستفاده از اطلاعات و در نتیجه از بیت رفتن سرمایه موجود شما در کیف پول وجود خواهد داشت.


چگونه ساتوشی جمع کنیم؟

چگونه ساتوشی جمع کنیم؟
چگونه ساتوشی جمع کنیم؟

برای جمع کردن ساتوشی دو راه وجود دارد .

راه اول : اگر شما تریدر هستید بهتر است معاملات خود را با جفت ارز بیت کوین انجام دهید.همانطور که می دانید پس از فروش ارز انتخابی اگر جفت ارز بیت کوین را انتخاب کرده باشید به حساب شما بیت کوین واریز می شود.این اصولی ترین راه برای بدست آوردن و جمع کردن ساتوشی است .که در بلند مدت یک سرمایه گذاری مطمئن می باشد.در واقع اکثر تریدرها در پی این موضوع هستند که در نهایت ذخایر ساتوشی خود را بالاببرند.زیرا که بیت کوین یک ارز معتبر است بنابراین ذخیره ساتوشی در نهایت تبدیل به بیت کوین خواهد شد.

راه دوم : استفاده از وبسایت های رایگان که در برابر کلیک ، تبلیغات ، بازی و ….به شما ساتوشی می دهند.که البته همانطور که قبلا اشاره کردیم وبسایت های معتبر در این زمینه بسیار کم هستند .حتی در صورت معتبر بودن با توجه به میزان زمانی که از شما صرف می کنند صرفه اقتصادی نخواهند داشت.


چگونه می توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را محاسبه کرد؟

برای محاسبه این عمل به هیچ عنوان نیازمند هیچ دستگاه و یا ماشین حساب خاصی نیستید ، تنها کافیست مقدار ساتوشی را در عدد 0.00000001 ضرب مائید تا حاصل به دست آید. تنها با انجام یک ضرب ساده توانستید مقدار ساتوشی مد نظرتان را به بیت کوین محاسبه کنید.


چگونه می توان تبدیل بیت کوین به ساتوشی را محاسبه کرد؟

در تیتر بالا آوردیم که چگونه می توانید مقدار ” ساتوشی ” مورد نظرتان را به ” بیت کوین ” محاسبه کنید. حال می خواهیم بگوئیم که چگونه عمل محاسبه  ” بیت کوین ” به ” ساتوشی ” را انجام دهید.

برای انجام این محاسبه بازهم نیازی به هیچ گونه دستگاه و یا ماشین حساب خاصی وجود ندارد، تنها می توانید با محاسبه یک ضرب به جواب برسید، فقط کافیست مقدار ” بیت کوین ” مد نظرتان را در 100000000 ضرب نمائید تا به جوابتان برسید.

به طور کلی می توان گفت که یک ساتوشی برابر 0.00000001 ” بیت کوین ” یا 8-10*1.0 BTC است.


کلام پایانی ساتوشی چیست؟

در این مقاله به تعریف ساتوشی پرداختیم. ساتوشی کوچکترین واحد ارز رمزنگاری شده بیت کوین است. این نام از Satoshi Nakamoto، خالق پروتکل بلاکچین و ارز رمزنگاری شده بیت کوین گرفته شده است. نسبت ساتوشی به بیت کوین 100 میلیون ساتوشی به یک بیت کوین است. به گفته کوین دسک Coindesk تا 28 سپتامبر 2019، 1 دلار ارزش 12،270 ساتوشی داشت.


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

19 دیدگاه

  1. سلام من یک کانال تلگرام دارم ازش ساتوشی میگیرم الان حدود ۹۱۰۰۰۰۰۰ ساتوشی دارم که تز یک ب یک بیت کوین هست چطوری باید استخراج کنم تبدیر به پول کنم. لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا