تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

ربات تریدر Trader Bot چیست ؟ | آشنایی با ربات معامله گر

ربات تریدر Trader Bot  ، آیا تا به حال نام ربات های معامله گر را شنیده اید؟ با پیشرفت تکنولوژی دیگر بسیاری از کار ها به دست ربات ها و همچنین دستگاه ها انجام می شود و دیگر کم کم انسان ها جایشان کمرنگ و کمرنگ تر می شود. اگر در بستر اینترنت فعالیت زیادی داشته باشید، می بینید که در خیلی از جاها می توان از ربات استفاده کرد. امروز ربات های زیادی هستند که شما برای استفاده می توانید از آن ها استفاده کنید و کار خود را نیز آسان تر کنید. شاید برایتان تعجب آور باشد اما بدانید که در بحث ارز های دیجیتال نیز امکان استفاده از ربات امکان پذیر است. در این مقاله قصد داریم تا کمی درباره ربات های تریدر صحبت کنیم. شاید تا به حال نام ربات های تریدر را نشنیده باشید و برایتان سوال باشد که این نوع ربات ها چه کاری را انجام می دهند؟ شاید این موضوع در ذهنتان درگیری ایجاد کرده باشد که شاید بتوانید با استفاده از ربات های تریدر ثروتمند شوید. اما بهتر است قبل از هرگونه فکر و اقدام برای انجام کار ابتدا این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در ادامه نیز به شما چند ربات تریدر را معرفی خواهیم کرد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

سلام کریپتو

ربات معامله گر و یا ربات تریدر چیست؟

قطعا می دانید که ربات به مجموعه نرم افزار هایی می گویند که شما می توانید با استفاده از آنها کار خود را راحت تر کنید. این مجموعه از نرم افزار ها برای انجام کار تنها نیاز به تنظیم دارند و پس از تنظیم دیگر طبق برنامه نویسی و الگوریتم و همچنین هوش مصنوعی که برایش تعریف شده است کار خود را آغاز می کند. ربات های تریدر نیز نرم افزاری است که با توجه به هوش مصنوعی و همچنین الگوریتم هایی که برایش پیاده سازی شده است کار خود را انجام می دهد. اگر اطلاعاتی درباره بازار های سهام و فارکس داشته باشید، قطعا می دانید که در گذشته امکان استفاده از ربات ها در این بازار ها فراهم بود اما امروز این ربات ها به بازار ارز های دیجیتال هم آمده اند و در دسترس مردم قرار گرفته اند.

همانطور که می دانید، نوسانات قیمت در بازار ارز های دیجیتال شبانه روزی ” 24 ساعت ” است. قطعا هر انسانی نمی تواند این زمان را بگذارد تا در این بازار کار کند، به همین علت در این قسمت ربات ها به کار آمده اند و می تواند بدون خستگی و به صورت شبانه روز در بازار های ارز دیجیتال فعالیت کنند. یکی از مزیت های خوب ربات های معامله گر نیز دقیقا همین موضوع است.

همانطور که گفتیم، ربات های تریدر و یا معامله گر بر اساس تجزیه و تحلیل کار خود را انجام می دهند و تمامی آنها بر اساس الگوریتم هایی که برایش تعریف شده است فعالیت می کنند. ربات های مختلفی برای انجام این کار در بازار وجود دارند، برخی از ربات ها تنها معامله می کنند و برخی های دیگر نیز در کنار معامله پیش بینی قیمت را نیز انجام می دهند. شاید برایتان جالب باشد که یک ربات چگونه می تواند قیمت یک ارز را پیش بینی کند؟

همانطور که گفتیم توسعه دهندگان این ربات ها در برنامه نویسی از الگوریتم هایی استفاده کرده اند که ربات ها نیز بر اساس آن الگوریتم فعالیت می کنند. برخی ها آمده اند تا با نوشتن الگوریتم اندیکاتور ها، این ربات ها را به تحلیل ارز های دیجیتال مجهز کرده اند. ربات ها نیز همانند انسان ها بر طبق اندیکاتور های تعریف شده، قیمت را پیش بینی و نسبت به قیمت یا خرید انجام می دهند و یا اینکه ارز را می فروشند. در این قسمت می توان به یکی دیگر از مزیت های ربات معامله گر و یا تریدر اشاره کرد و آن هم این است که این نوع ربات ها به دور از احساسات های انسانی هستند. اینکه بخواهید در بازار ارز های دیجیتال احساسی ترید و یا خرید و فروش کنید کاملا اشتباه است اما برخی ها نمی توانند این احساسات را کنترل کنند و از احساساتشان در خرید و فروش کمک می گیرند اما ربات ها اینگونه نیستند چراکه درکی از احساسات ندارند و این موضوع یکی دیگر از مزیت های خوب ربات تریدر و یا معامله گر می باشد. این مقاله ادامه دارد و بحث درباره ربات های تریدر تا به اینجا ختم نمی شود. اگر مشتاق این هستید تا اطلاعات بیشتری نسبت به ربات های تریدر به دست آورید، در ادامه همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

آیا استفاده از ربات های تریدر رایگان است؟

ربات تریدر Trader Bot
ربات تریدر Trader Bot

اگر کمی در اینترنت جستجو کنید، هم می توانید ربات های معامله گر رایگان و هم غیر رایگان پیدا کنید. در انتهای این مقاله ما به چند ربات اشاره خواهیم کرد که تمامی آن ها اشتراکی و یا همان غیر رایگان هستند و شما برای تهیه آن ها باید اقدام به خریداری اشتراک کنید.

اینکه فکر کنید از ربات های تریدر رایگان هم می توانید به خوبی استفاده کنید، سخت در اشتباهید چراکه ربات های تریدر رایگان قطعا کارکرد ربات های اشتراکی را ندارند و مطمئن باشید که در موارد مختلف دارای ضعف هستند و این است که باعث می شود هک شوید و یا از شما کلاهبداری کنند. برخی از هکران و سواستفاده کنندگان هستند که با این نوع نام ها افراد را خام حرف ها و تبلیغاتشان می کنند و بعضی از افراد نا آگاه نیز به آنها اعتماد می کنند. این موضوع دقیقا باعث می شود تا آن دسته از هکران و یا کلاهبرداران از این اعتماد سواستفاده کنند و دارایی و همچنین اموال مردم را ببرند. لازم به ذکر است که اگر یک ربات تریدر مورد اطمینان نیز پیدا کنید باهم نمی توان به آن اعتماد کرد چراکه ممکن است توسعه دهندگان آن به خوبی در بخش طراحی آن تمرکز نکرده باشند و ربات باعث ضرر های متعدد بشود.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که منظور از ربات های اشتراکی چیست؟ ربات های اشتراکی معمولا شما برای استفاده از آن ها باید اقدام به تهیه اشتراک نمایید. حال شما می توانید طبق اشتراک هایی که قرار داده شده است در سایت توسعه دهنده به صورت ماهیانه و یا سالانه اقدام به خریداری آن کنید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با ربات های تریدر آشنا شوید.


ربات های معامله گر چگونه کار می کنند؟

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، ربات های معامله گر و یا تریدر معمولا بر اساس الگوریتم هایی که توسعه دهندگان آن ها برایشان نوشته اند و یا هوش مصنوعی کار می کنند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ربات خوب چگونه رباتی است و ما از کجا می توانیم متوجه این موضوع شویم؟ پاسخ این سوال این است که این موضوع بستگی به ذهنیت و خلاقیت توسعه دهندگان ربات ها دارد. هر چه الگوریتم و هوش مصنوعی پیاده شده در ربات پیشرفته باشد، قطعا ربات توانایی انجام کار های پیشرفته تری را دارد و این موضوع می تواند باعث این شود که سوددهی شما زیاد شود.

شاید فکر کنید که با نوشتن این الگوریتم ها، ربات می تواند به راحتی اقدام به خرید و فروش رمز ارز ها کند اما اینطور نیست. اگر یادتان باشد گفتیم که ربات ها با استفاده از اندیکاتور ها اقدام به پیش بینی قیمت رمز ارز ها می کند اما این را بدانید که ربات نمی تواند به صورت دقیقا این کار را انجام دهد و باید طبق قانون پیش برود. شما یک انسان هستید و از همه لحاظ ربات پیشرفته تر می توانید عمل کنید، پس خیال این را نداشته باشید که ربات می تواند به صورت خیلی هوشمندانه تحلیل کند چرا که این تحلیل می تواند خطاهایی نیز داشته باشد.

گاهی اوقات دیده اید که بازار طبق پیش بینی های شما پیشروی نکرده است و در آن زمان شما تصمیم به انجام کار دیگری گرفته اید اما ربات ها همانند انسان نمی توانند به این دقت عمل کننند. البته باز هم تاکید می کنیم که این موضوع بستگی به توسعه دهنده ربات دارد و اگر توسعه دهندگان ربات افرادی خبره باشند قطعا می توانند این مشکلات را تا حدودی برطرف کنند.

شاید برایتان جالب باشند اما برخی از ربات های توانایی کار با تحلیل فاندامنتال را نیز دارند. اینگونه ربات ها نسبت به ربات هایی که با تحلیل تکنیکال کار می کنند پیچیده تر و حرفه ای تر هستند چرا که بایت نسبت به اخبار و همچنین رویداد های بازار واکنش نشان بدهند.

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که ربات های معامله گر چگونه کار می کنند و چگونه می توانند به جای ما اقدام به خرید و فروش و یا ترید کنند. برای انجام این کار شما باید ربات را به صرافی که با آن کار می کنید متصل کنید. این کار با استفاده از یک ” API ” امکان پذیر می باشد. ممکن است با عبارت API آشنا نباشید. اگر در ادامه نیز ما را همراهی کنید هم با عبارت API آشنا می شوید و هم به صورت دقیق متوجه نحوه کارد صرافی و ربات خواهید شد.


منظور از API چیست و ربات های معامله گر چگونه به صرافی های دیجیتال متصل می شوند؟

ربات تریدر Trader Bot
ربات تریدر Trader Bot چیست ، آشنایی با api

احتمالا نام API را زیاد شنیده باشید اما اطلاعاتی درباره آن ندارید و یا اینکه نمی دانید چیست. در این قسمت از مقاله ما دقیقا به این اشاره می کنیم که API چیست و چگونه می توانید از طریق API یک ربات را به صرافی متصل کنید.

واژه API مخفف عبارت ”  Application Programming Interface ” می باشد. در لغت فارسی این عبارت به معنای ” رابط برنامه نویسی اپلیکیشن ” می باشد. در اصل می توان گفت که API یک رابط برای دریافت و ارسال اطلاعات در یک نرم افزار است. برای اینکه بتوانید ربات معامله گر و یا تریدر را به صرافی مورد نظر متصل کنید نه نیازی به رمز عبور است و نه نیاز به هیچ اطلاعات شخصی و غیر شخصی و تنها باید API صرافی مورد نظر را به ربات بدهید. به این شکل صرافی شما به ربات متصل می شود و ربات شروع به معامله رمز ارز ها می کند.

همانطور که دیدید، اتصال ربات به صرافی نیاز به هیچ گذرواژه و رمز عبور و یا هر اطلاعات شخصی دیگری نبود و تنها شما باید با یک API این کار را انجام دهید. اگر از رباتی استفاده می کنید که از شما رمز عبور صرافی و یا اطلاعات شخصی این چنینی را می خواهد، دوری کنید چراکه قصد این ربات قطعا کلاهبرداری است و جز این موضوع هیچ نیت دیگری ندارد.

حال که با API آشنا شدید، نیاز است تا با هوش مصنوعی نیز کمی آشنا شوید چرا که ربات های معامله گر نیز از هوش مصنوعی استفاده می کنند. در قسمت بعدی قصد داریم تا کمی درباره هوش مصنوعی یا ” artificial intelligence ” با شما عزیزان گفتگو کنیم. همراه ما باشید.


هوش مصنوعی یا artificial intelligence چیست؟

شاید هوش مصنوعی در این مقاله کمی بی ربط باشد اما چون در این مقاله درباره ربات ها صحبت می کنیم و نامی از هوش مصنوعی آورده شد بهتر است کمی اطلاعات در این باره خدمت شما عزیزان بدهیم.

هوش مصنوعی یک هدف اصلی دارد و آن این است که ماشین های هوشمندی را تولید کند تا توانایی انجام دادن وظایفی را داشته باشد که نیاز به هوش انسانی دارد. همانطور که می دانید ربات های معامله گر باید تا حدودی به هوش انسان نزدیک باشند تا بتوانند به نحو احسن معامله ها را انجام دهند به همین منظور از هوش مصنوعی یا artificial intelligence در ربات های معامله گر استفاده می شود. اگر بخواهیم تعریفی ساده و روان تر از هوش مصنوعی داشته باشیم آن را اینگونه می گوئیم که هوش مصنوعی نوعی شبیه سازی هوش انسان برای کامپیوتر می باشد.

تا به این قسمت با مسائل مهمی آشنا شدید اما مهم ترین سوال و موضوعی که به آن در این قسمت می رسید این است که چگونه می توان به ربات های معامله گر و یا تریدر اعتماد کرد؟ آیا اصلا اعتماد به این ربات ها کار درستی است؟ در قسمتی بعدی به این سوال به صورت کامل پاسخ خواهیم داد. همراه ما باشید.


آیا اعتماد به ربات های معامله گر درست است؟

پاسخ به این سوال را می توان با عبارت ” بله ” داد و نه می توان با عبارت ” خیر ” داد. چراکه این موضوع بستگی به خودتان دارد که چه رباتی را انتخاب می کنید. اگر بخواهیم فعلا از این موضوع فاکتور بگیریم، یک بحث اصلی وجود دارد و آن هم این است که نمی توان گفت که این ربات ها همیشه شما را در سود نگه می دارند. اگر اینطور بود که خیلی از افراد به سراغ استفاده از آن ها می رفتند و در خواب نیز پول در می آوردند. همانطور که گفتیم، ربات ها فاقد برخی از تصمیم گیری های انسانی هستند و این موضوع می تواند برای برخی از معامله ها دردسر ساز شود. اگر قصد امتحان دارید عقل حکم می کند که با مبلغ بسیار کم این کار را انجام دهید. چراکه اگر ضرر کردید، غصه از دست رفتن سرمایه تان را نخورید چرا که در آن موقع هیچ فردی پاسخگو نمی باشد.

حال اگر بخواهیم به موضوع اول بازگردیم، در انتخاب ربات دقت کنید. اگر ربات شما پیشرفته باشد، قطعا می توانید با کمی ریسک کمتر سود های خوبی را کنید اما اگر رباتی انتخاب کنید که رایگان است و تعریفی از آن نمی شود قطعا ضرر های زیادی می کنید و به راحتی سرمایه تان را از دست می دهید. اگر نظر ما را می خواهید بهتر است حتی برای امتحان نیز از ربات های رایگان استفاده نکنید چرا که شاید همان مقدار سرمایه کمی که وارد کرده اید را از دست بدهید.

بیشتر بخوانید:  روانشناسی بازار رمز ارز ها | روانشناسی خرید و فروش ارزهای دیجیتال

در برخی از اوقات نیز این ربات های رایگان، در نقش کلاهبردار ظاهر می شوند و با قول و همچنین تبلیغات فریب دهنده شما را راغب به استفاده از رباتی که توسط آنها طراحی شده است می کنند. قطعا این موضوع می تواند برای شما مشکل ساز شود. اگر به دام کلاهبرداران و سارقان رباتی بیوفتید، ممکن است جز سرمایه ای که برای این کار می گذارید، دیگر سرمایه تان را نیز از دست بدهید.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آیا استفاده از ربات های معامله گر قانونی است؟ این اشتباه را نکنید منظور از قانونی بودن به این معنی نیست که توسط پلیس و یا دیگر مراکز وابسته جرم به نظر بیاید بلکه منظور از قانونی بودن چیز دیگریست. اگر در ادامه همراه ما باشید منظورمان از قانونی بودن را متوجه خواهید شد.


بررسی قانونی بودن ربات های معامله گر

ربات تریدر Trader Bot
بررسی قانونی بودن ربات تریدر Trader Bot

اگر در بستر اینترنت فعالیت زیادی دارید، می بینید که اکثر سایت ها از شما امتحان می گیردند که ثابت شود ربات نیستید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید آن با این وجود چگونه می توان از این ربات ها استفاده کرد؟ در این قسمت از مقاله ما دقیقا به این موضوع پاسخ می دهیم. همراه ما باشید.

در پاسخ به این سوالات که آیا صرافی ها قبول می کنند که ما بخواهیم این کار را انجام بدهیم یا خیر باید بگوئیم که بله شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید زیرا صرافی ها هیچ مشکلی با این موضوع ندارند بلکه از این موضوع نیز استقبال هم می کنند. این را بدانید که عمق پایین بازار برای هیچ تریدری خوب نیست زیرا رمز ارز ها حالت نزولی پیدا می کنند. به همین جهت افزایش حجم معاملات بسیار مهم است که با افتادن این اتفاق ( ورود ربات ها ) این موضوع کاملا امکان پذیر است.

با پایان یافتن این توضیحات حال در قسمت بعدی این مقاله قصد داریم تا کمی درباره تفاوت های انسان و ربات صحبت کنیم. این تفاوت ها به صورت کامل واضح است و شما می توانید آن ها را ببینید!! اگر درباره این تفاوت ها اطلاعاتی ندارید بهتر است قسمت بعدی این مقاله را مطالعه کنید.


چه تفاوت هایی در بین ترید انسان ها و ربات ها وجود دارد؟

در این بخش با دو موضوع آشنا خواهید شد. موضوع اول تفاوت های میان انسان و ربات ها می باشد و موضوع دوم مزیت و معایب انسان و ربات ها در ترید ارز های دیجیتال. اگر ادامه این مقاله را با دقت دنبال کنید، به راحتی می توانید هم تفاوت میان انسان و ربات را بفهمید و هم مزایا و معایب را. همراه ما باشید.

 1. سرعت:

همانطور که می دانید مغز انسان در سرعت پردازش اطلاعات محدود است اما ربات ها اینگونه نیستند. ربات ها می توانند تعداد زیادی از پردازش ها را در کسری از ثانیه انجام بدهند و این موضوع بسیار مهم و مفید است. اگر بخواهیم در این قسمت ربات ها را با انسان ها مقایسه کنیم باید بگوئیم که ربات ها موفق ترند چراکه سرعت بیشتری نسبت به انسان ها دارند.

 1. احساسات:

در قسمت های قبل به این نکته اشاره کردیم و گفتیم که گاهی اوقات انسان ها بر اساس احساساتشان خرید می کنند و این موضوع قطعا در 99 درصد اوقات باعث ضرر می شود اما خوشبختانه ربات ها اینگونه نیستند و همانند انسان ها احساسات ندارند و طبق الگوریتم و همچنین هوش مصنوعی که بر روی آن ها پیاده سازی شده است فعالیت می کنند. این موضوع یکی از بهترین مزیت ها است چرا که اگر ربات ها هم احساسات داشتند ممکن بود که ضرر ها بیشتر شود.

 1. پردازش اطلاعات:

همانطور که در بخش سرعت گفتیم، یک ربات می تواند به راحتی چند صد گیگ اطلاعات را پردازش کند آن هم در کسری از ثانیه!! اما متاسفانه مغز انسان اینطور نیست و نمی تواند این کار را انجام دهد. این موضوع نیز از دیگر مزایا ربات های معامله گر می باشد.

 1. زمان معاملات:

در قسمت های ابتدایی مقاله آوردیم که بازار ارز های دیجیتال به صورت شبانه روزی یا همان ” 24 ساعته ” است و حتی در روزهای تعطیل ” 7 روز هفته ” هم کار می کند. یک انسان قادر به اینکه بخواهد به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته معامله کند کند نمی باشد چراکه انسان ها نیاز به استراحت دارند اما ربات ها اینگونه نیستند و می توانند بی وقفه در هر ساعت و در هر روزی معامله کنند. این موضوع نیز بسیار موضوع خوبی است و از دیگر مزایا ربات های معامله گر می باشد. ربات ها با تمام مزیت هایی که دارند، بازهم کمی ریسک برای استفاده را دارا هستند و باید بسیار دقت کنید.


آیا ربات های معامله گر خطرناک هستند؟

این سوالیست که برای اکثر افراد پیش می آید. در بازار ارز های دیجیتال هیچ چیزی غیر خطرناک نیست و شما باید برای هر کاری ابتدا کمی تحقیق کنید. ربات ها نیز می توانند خطرناک باشد چراکه اگر از نسخه های رایگان استفاده کنید امکان اینکه هک بشوید و یا سرمایه تان از دست برود وجود دارد، پس به همین راحتی نباید به ربات های معامله گر اعتماد کنید. در قسمت بعدی از مقاله ربات تریدر چیست قصد داریم تا به نکاتی اشاره کنیم که به شما کمی در انتخاب ربات معامله گر کمک می کند. همراه ما باشید.


در هنگام انتخاب یک ربات معامله گر و یا تریدر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ربات تریدر Trader Bot
نکات انتخاب ربات تریدر Trader Bot

شاید برایتان سوال باشد که چگونه می توانید یک ربات معامله گر مناسب را انتخاب کنید. در این قسمت از مقاله ما به نکاتی اشاره خواهیم کرد که شما می توانید به راحتی با دقت و رعایت این نکات یک ربات نسبتا خوب و مناسب را پیدا کنید.

 1. امنیت:

امنیت بحثی مهم در بازار ارز های دیجیتال است که همیشه در تمامی مقاله ها احتمالا آن را دیده اید. در بحث ربات ها نیز امینت حرف اول را می زند. قبل از اینکه بخواهید یک ربات انتخاب کنید، به امنیت آن توجه کنید. مهم ترین موضوعی که شما باید در مرحله اول به آن دقت کنید دقیقا بحث امنیت است.

 1. شفافیت:

رباتی که انتخاب می کنید، باید در تمامی مراحل ترید با شما شفاف باشد و تمامی اطلاعات تراکنش ها را در اختیارتان بگذارد. البته لازم به ذکر است که شما می توانید این اطلاعات را از صرافی که ربات را به آن متصل کرده اید مشاهده کنید اما باز هم باید ربات با شما شفاف باشد و ریز ترین اطلاعات را نیز در اختیارتان بگذارد.

 1. قابل اعتماد بودن:

مهم ترین کاری که توسعه دهندگان ربات ها می کنند این است که اعتماد سازی کنند تا افراد بتوانند به آن ها اعتماد کنند. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از ربات استفاده کنید، تا قبل از اینکه به صورت کامل به ربات اعتماد نکرده اید دست نگه دارید چراکه ممکن است آن ربات یک ربات معتبر نباشد.

 1. سودآوری و بازگشت سرمایه:

سودآوری و بازگشت سرمایه نکته مهمی است که باید به آن دقت کنید. قصد شما از خرید ربات کسب سرمایه زیاد بوده است پس باید انتظار زیادی از آن داشته باشید به فکر سود کم نباشید. همچنین بازگشت سرمایه تنها مختص به دستگاه های ماینر نمی باشد بلکه این ربات ها نیز باید به شما سرمایه ای که برای خرید داده اید را بازگردانند. پس دقت به این موضوع نیز مهم است و باید به آن توجه کنید.

 1. رابط کاربری:

ربات ها ممکن است برای برخی از افراد ناشختانه باشد در نتیجه کار با آن ها نیز کمی سخت به نظر می رسد البته برای آن دسته از افرادی که کمتر از ربات و امثال این نرم افزار ها استفاده کرده اند. پیشنهاد ما این است که اگر تازه وارد هستید رباتی را انتخاب کنید که رابط کاربری آسانی داشته باشد تا شما بتوانید به راحتی و بی ذغذغه از آن استفاده کنید.

در این قسمت نیز با مواردی آشنا شدید که توجه به آن ها می تواند در انتخاب ربات به شما کمک بسیاری کند. در بخش بعدی مقاله همانطور که قولش را دادیم به سراغ معرفی چند ربات معامله گر موجود می رویم. قصد ما تنها معرفی است و نه چیز دیگری، انتخاب و عواقب ناشی از استفاده ربات ها با خودتان است. در انتخابتان نهایت دقت را کنید.


معرفی ربات های های معامله گر در بازار ارز های دیجیتال

ربات تریدر Trader Bot
معرفی ربات های معامله گر

در این قسمت همانطور که می دانید قصد داریم تا به شما چند ربات معامله گر معرفی کنیم. با توجه به صحبت هایی که در قسمت قبل شد، در بین چند ربات ذیل می توانید یکی را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که ربات های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد اما ما طبق محدودیت ها تنها به معرفی چند تا از آن ها پرداخته ایم. برای اینکه با دیگر ربات های معامله گر آشنا شوید می توانید در بستر اینترنت کمی جستجو کنید. ربات های معامله گر عبارت اند از:

 1. ربات معامله گر Hummingbot

” برای ورود به سایت این ربات معامله گر این قسمت کلیک کنید “

ربات معامله گر Hummingbot یکی از رباتی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. این ربات با صرافی های متمرکز و غیر متمرکز زیادی همکاری می کند. یکی از مزایا این ربات پشتیبانی از صرافی های زیاد است که دست شما در انتخاب صرافی تقریبا باز است. Hummingbot یک نرم افزار متن باز است که می توانید به کمک آن بات های تریدر مختلفی را اجرا و استفاده کنید. این ربات تحت مجوز Apache2.0 فعالیت می کند. از دیگر قابلیت ربات Hummingbot این است که می توانید آن را بر روی تمامی سیستم عامل های کامپیوتری اجرا کنید حتی اجرای این ربات در حالت ابری یا بهتر است بگوئیم ” Cloud ” امکان پذیر است. شما می توانید ربات معامله گر Hummingbot را به صرافی های ذیل متصل کنید.

 1. ربات معامله گر cryptohopper

” برای ورود به سایت این ربات معامله گر این قسمت کلیک کنید “

ربات cryptohopper یک ربات معامله گر است که شما می توانید برای ترید رمز ارز هایتان از این ربات استفاده کنید. شما می توانید از تمامی سرویس های موجود در این ربات استفاده کنید. با کمک این ربات رمز ارز های مختلفی را می توانید ترید کنید که این بسیار خوب است. اگر به سایت این ربات سری بزنید می بینید که بنیانگذاران این ربات دو برادر هستند. هر دو مشغول به کاری هستند که با کمک یکدیگر توانستند این ربات را راه اندازی کنند. یکی از آن ها یک تریدر حرفه ای و دیگری نیز یک توسعه دهنده و یا طراح حرفه ای وب است. با مکمل تخصص ها این دو برادر توانستند این ربات را راه اندازی کنند.

برای اینکه بخواهید اطلاعات بیشتری درباره این ربات به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت توسعه دهنده که در ابتدا معرفی شده مراجعه کنید.

 1. ربات معامله گر 3Commas

” برای ورود به سایت این ربات معامله گر این قسمت کلیک کنید “

ربات 3Commas نیز برای ترید رمز ارز ها به کار گرفته می شود. این ربات از ابزار های مختلفی برای ترید رمز ارز ها استفاده می کند و این موضوع می تواند تا حدودی ضرر های شما را کاهش بدهد و در کنار این موضوع سود های شما را نیز افزایش بدهد. البته این موضوع دقیق نیست و برای اینکه از وجود این ابزار ها مطلع شوید باید بیشتر درباره این ربات مطالعه کنید. در ابتدای این قسمت از مقاله ما سایت رسمی توسعه دهندگان این ربات را برایتان قرار داده ایم که می توانید با کلیک بر روی آن قسمت به صورت مستقیم وارد سایت توسعه دهندگان ربات شوید. در این ربات چندین پنل اشتراکی تعریف شده است که می توانید با خرید یکی از آنها ترید را با این ربات آغاز کنید. فراموش نکنید که خرید این اشتراک ها متاسفانه در ایران قابل انجام نیست همچنین به علت قیمت بالای دلار در ایران قسمت اشتراک ها کمی بیش از حد انتظار در می آید. برای مثال اشتراک ویژه و یا همان ” PRO ” چیزی حدود به 15 میلیون تومان می شود.


سخن آخر ربات تریدر Trader Bot

همانطور که مطالعه کردید، ربات ها می توانند در ترید ارز های دیجیتال به شما کمک بزرگی کنند. در کنار معایبی که ربات های معامله گر دارند، مزایا زیادی نیز دارند که ما در این مقاله به تمامی آن ها اشاره کرده ایم. همانطور که گفتیم در این مقاله تنها به معرفی چند ربات پرداختیم. شما می توانید برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره ربات های معامله گر ارز دیجیتال به دست آورید، در بستر اینترنت کمی دیگر جستجو کنید. با پایان یافتن مقاله، قصد داریم تا کمی درباره سوالات متداول با شما عزیزان صحبت کنیم. اگر با مطالعه این مقاله برایتان سوالی پیش آمد و ما آن سوال را در قسمت سوالات متدوال نیاورده بودیم، می توانید در قسمت نظرات سوال خود را بپرسید.


سوالات متداول:

 1. آیا استفاده از ربات های تریدر ضروری است؟

پاسخ به این سوال کاملا واضح است، خیر. علاقه به استفاده از ربات های تریدر کاملا شخصی است و اگر علاقه مند نبودید می توانید به راحتی از کنار ربات های معامله گر گذر کنید و دور آن ها را خط بکشید. ربات های معامله گر بیشتر به کار افرادی می آید که قصد ترید در ارز های دیجیتال را دارند اما وقت کمی می توانند برای انجام این کار صرف کنند. حال در این بین ربات های معامله گر به کمک این افراد می آیند و ترید را کمی آسان تر می کنند.

 1. آیا ربات های معامله گر می توانند صرافی ها را دستکاری کنند؟

خیر این کار به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد چراکه تنها ربات از طریق API با صرافی در ارتباط است و جز معامله نمی تواند کار اضافه دیگری انجام دهد.

ممنون از اینکه تا پایان ” ربات تریدر Trader Bot  ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا