صرافی کوینکده
ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز تزوس xtz چیست؟

بررسی ارز دیجیتال تزوس xtz

ارز دیجیتال تزوس XTZ چیست؟، در این مقاله به بررسی این ارز دیجیتال به طور کامل می پردازیم. شما می توانید با نحوه عملکرد ارزدیجیتال تزوس به طور کامل آشنا شوید. تزوس در واقع یک شبکه بلاکچین است که مبتنی بر قراردادهای هوشمند است. آیا اکنون قصد سرمایه گذاری این ارز دیجیتال را دارید؟ آیا اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید و فروش این رمز ارز دارید؟ ما در این مقاله اطلاعاتی در ارتباط با روند قیمت و نحوه خرید و فروش این رمز ارز در اختیار شما قرار می دهیم. این مقاله می تواند به شما در روند شناخت ارز دیجیتال تزوس کمک نماید. 

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال تزوس XTZ و کیف پول های ارز تزوس XTZ را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای تزوس XTZ در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت تزوس | قیمت XTZ) را مشاهده نمایید.

تزوس Tezos چیست؟

تزوس Tezos چیست؟
تزوس Tezos چیست؟

تزوس به عبارتی یک شبکه بلاکچین است که مبتنی بر قراردادهای هوشمند می باشد. تزوس Tezos قصد دارد زیرساخت های پیشرفته تری ارائه دهد، به این معنی که می تواند با گذشت زمان تکامل و بهبود یابد. XTZ توکن بومی تزوس است. افرادی که رمز ارز XTZ را دارا می باشند می توانند به پیشنهادهای ارتقا پروتکل که توسط توسعه دهندگان تزوس Tezos ارائه شده است، رای دهند.

این پلتفرم open source خود را قابل ارتقا و با دوام معرفی می کند. در پلتفرم تزوس از الگوریتم اجماع اثبات سهام یا PoS استفاده می شود. به عبارتی سهامداران تزوس قادر خواهند بود در ارتباط با تغییرات پلتفرم رای دهند و پس از توافق جمع این تغییرات را پیاده سازی کنند. علاوه بر مواردی که گفتیم، لازم است که بدانید تزوس Tezos در ابتدا خود را به عنوان اولین پلتفرم خود اصلاحگر بین رمز ارزها معرفی نمود.


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال تزوس Tezos

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال تزوس Tezos
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال تزوس Tezos

بلاکچین ارز دیجیتال تزوس توسط دو نفر که زن و شوهر می باشند به نام های Arthur Breitman و Kathleen در سال 2014 ایجاد شد. تیم تزوس پیشنهاد اولیه ICO را در ژانویه 2017 برگزار کرد و معادل 232 میلیون دلار، بزرگترین ICO در آن زمان، جمع اوری کرد. به دنبال ICO، بنیاد تزوس، برای راه اندازی پروتکل ایجاد شد.

آرتور بریتمن کسی است که وایت پیپر رمز ارز تزوس را نوشت. او و همسرش کاتلین استارتاپی به نام Dynamic Ledger Solutions تاسیس کردند که وظیفه نوشتن کدی را داشت که پروتکل تزوس را پشتیبانی می کند. متعاقبا این شرکت توسط بنیاد تزوس خریداری شد تا اطمینان حاصل شود که کلیه حقوق مالکیت مربوط به شبکه را در اختیار دارد.


عملکرد تزوس Tezos چگونه است؟

عملکرد تزوس Tezos چگونه است؟
عملکرد تزوس Tezos چگونه است؟

بلاکچین تزوس بسیاری از ویژگی های مشترک ارزهای رمز پایه را امکان پذیر می کند. توسعه دهندگان می توانند از نرم افزار آن برای اجرای قراردادهای هوشمند و طراحی برنامه های غیرمتمرکز برای تکثیر محصولات و خدمات استفاده کنند. تزوس را می توان به عنوان یک پلتفرم غیرانحصاری، توزیع شده و خود اصلاحگر معرفی نمود که از قراردادهای هوشمند برای ایجاد برخی بهبودها نسبت به پلتفرم هایی همچون اتریوم استفاده می نماید. با این حال، بلاکچین تزوس به شکل زیر عمل خواهد کرد:

پوسته شبکه Network Shell

حاکمیت منحصر به فرد در پلتفرم تزوس از طریق این پوسته امکان پذیر است. برای بررسی بهتر عملکرد پوسته شبکه آن را به سه زیر پروتکل تقسیم می نماییم و به توضیح عملکرد هر بخش خواهیم پرداخت.

1.پروتکل اجماع

در این زیرپروتکل نحوه به توافق رسیدن بین نودهای موجود در شبکه بلاکچین مشخص می شود. در واقع این قسمت برای توافق نظر در ارتباط با وضعیت تراکنش ها به بلاکچین ها کمک می کند.

2.پروتکل شبکه

این لایه برای دریافت و پخش اطلاعات بین نودها مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع پروتکل شبکه نحوه پخش شدن تراکنش ها در تمام شبکه بین نودها را مشخص می نماید. در این قسمت بیشترین فعالیت های مربوط به توسعه انجام می شود.

3.پروتکل تراکنش

در این لایه از پروتکل همانطور که از نامش پیداست، روش بررسی و چک کردن تراکنش ها مشخص خواهد شد. این موارد به طور پیش فرض در بلاکچین تعیین شده اند. در این لایه ایجاد تغییرات می تواند به عنوان یک سافت فورک معرفی شود.


بررسی ویژگی های تزوس Tezos

بررسی ویژگی های تزوس Tezos
بررسی ویژگی های تزوس Tezos

در این قسمت از مقاله به معرفی ویژگی های تزوس خواهیم پرداخت.

  1. خود اصلاحگر بودن تزوس آن را قادر می سازد تا بدون فورک به روزرسانی های خود را در پلتفرم ایجاد کند. این ویژگی تزوس به کاهش هزینه های بروزرسانی پروتکل کمک می نماید.
  2. قرادادهای هوشمند قابل تایید تزوس در مقابل حملات مقاوم تر بوده و به امنیت این پلتفرم کمک می کند.
  3. پلتفرم تزوس ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را ممکن می سازد. لازم به ذکر است که امکان دخالت و دستکاری اشخاص ثالث در انها وجود نخواهد داشت.
  4. در پلتفرم تزوس، تمامی سهامداران قادر خواهند بود در مدیریت پروتکل شرکت کنند. این امر به دلیل برخوردار بودن از ویژگی مدیریت درون زنجیره ای تزوس می باشد.
  5. تزوس به عنوان یک بلاکچین مستقل معرفی می شود و محصولی از دیگر بلاکچین ها نمی باشد.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تزوس XTZ

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال تزوس XTZ برابر با 7.28 دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر با 683،412،284 دلار می باشد. این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 0.83% افت قیمت داشته است. در حال حاضر رمز ارز XTZ در سایت CoinMarketCap رتبه 30 را به خود اختصاص داده است.

اگر نگاهی به نمودار این رمز ارز بیاندازید، می بینید که ارز دیجیتال تزوس در 17 آپریل 2021 به بالاترین قیمت خود رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تزوس XTZ
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال تزوس XTZ

خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید، حتما اطلاع دارید که برای خرید و فروش رمز ارزها باید از صرافی ها استفاده نمایید. صرافی های بسیاری در سر تا سر جهان وجود دارند که از ارز دیجیتال تزوس پشتیبانی می کنند و امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال را فراهم می آورند. برای خریداری این رمز ارز نیاز است تا در یکی از صرافی ها که در ادامه مطالب به شما معرفی می نماییم، ثبت نام نمایید و سپس رمز ارز خود را خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید:  ارز هایو HIVE چیست؟

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تزوس XTZ

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تزوس XTZ
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال تزوس XTZ

از جمله برترین صرافی هایی که در بستر این ارز دیجیتال خدماتی را ارئه می دهند و امکان خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس را فراهم می کنند، می توان موارد زیر را نام برد:

1.صرافی بایننس Binance: صرافی بایننس یکی از مشهورترین صرافی های آنلاین خارجی است که کاربران می توانند پس از ثبت و نام احراز هویت در  این صرافی به انجام مبادلات بپردازند.

2.صرافی هیوبی گلوبال Huobi Global: صرافی هیوبی گلوبال یکی از صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در چین است. این صرافی در نظر دارد تا خدمات مختلفی را به کاربران ارائه دهد.

3.صرافی اوکی اکسچنج OKEx: این صرافی به عنوان یک واسطه بین کاربران عمل می کند. لازم به ذکر است که در صرافی OKEx از رمز ارزهای بسیاری پشتیبانی می شود.

4.صرافی آپ بیت Upbit: صرافی آپ بیت در سال 2017 راه اندازی شد و توسط بزرگترین شرکت های فناوری کره جنوبی پشتیبانی می شود.

5.صرافی FTX: صرافی اف تی ایکس در ماه مِی سال 2019 راه اندازی شده است و به کاربران خود دسترسی به طیف گسترده ای از محصولات تجاری را می دهد.

نکته قابل توجه این است که اگر اطلاعاتی در ارتباط با نحوه ثبت نام و کار با صرافی بایننس که از معتبرترین صرافی ها می باشد ندارید، می توانید با استفاده از لینک زیر با صرافی بایننس و نحوه برداشت و واریز در این صرافی به طور کامل آشنا شوید.


کیف پول های ارز دیجیتال تزوس XTZ

کیف پول های ارز دیجیتال تزوس XTZ
کیف پول های ارز دیجیتال تزوس XTZ

در واقع کیف پول های سخت افزاری و نرم افزازی بسیاری در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. اما نکته ای که باید در اینجا در نظر بگیرید این است که کیف پول انتخابی شما، از رمز ارز تزوس xtz پشتیبانی کند. کاربران می توانند پس از خریداری ارز دیجیتال تزوس XTZ آن را در یکی از کیف پول هایی که در ادامه به آنها اشاره می نماییم، ذخیره نمایند.

1.کیف پول لجر نانو اس Ledger Nano S

لجر نانو اس یکی از کیف پول های سخت افزاری است و دارای یک صفحه نمایش کوچک می باشد که می توان تراکنش ها را بررسی نمود.

2.کیف پول ترزور تی Trezor T

از دیگر کیف پول های سخت افزاری پشتیبان کننده رمز ارز تزوس می توان به ترزور تی اشاره کرد. این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

3.کیف پول گوآردا Guarda

کیف پول گواردا یکی از کیف پول های نرم افزاری است که می توان با استفاده از ان رمز ارزهای مختلفی را ذخیره نمود. از کیف پول گواردا می توان بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، اندروید و IOS استفاده نمود.

4.کیف پول اتمیک Atomic

از جمله محبوب ترین کیف پول های ارز دیجیتال، کیف پول اتمیک است. علاوه بر رمزارز تزوس می توان از کیف پول اتمیک برای ذخیره سازی رمز ارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، تتر و … استفاده نمایید.

5.کیف پول اکسودوس Exodus

اکسودوس یکی از کیف پول های نرم افزاری است که برای پلتفرم های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و ios در دسترس است.

6.کیف پول مگنوم Magnum

کیف پول مگنوم به عنوان یک کیف پول تحت وب معرفی می شود. در این کیف پول رمز ارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم نیز پشتیبانی می شود.

7.کیف پول ایرگپ AirGap

از کیف پول ایرگپ به عنوان یک نرم افزار برای کیف پول های سخت افزاری استفاده می شود. این کیف پول متن باز است و تنها برای سیستم عامل موبایل در دسترس است.

 


آیا ارز دیجیتال تزوس XTZ استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال تزوس XTZ استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال تزوس XTZ استخراج می شود؟

ارز دیجیتال تزوس بر خلاف بسیاری از رمز ارزها که استخراج می شوند، غیر قابل استخراج است. در واقع لازمه ی اینکه رمز ارزی استخراج شود این است که در ساختار خود از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده نماید. ارز دیجیتال تزوس از این قاعده مستثنی است و قابلیت استخراج ندارد.


آینده ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال تزوس XTZ چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، تزوس از ویژگی خود اصلاحگری برخوردار است. این ویژگی باعث کاهش برخی از هزینه های موجود می شود. به همین دلیل این امر می تواند به رشد و پیشرفت این ارز دیجیتال در آینده کمک کند و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است.

اما این نکته را در نظر بگیرید که قیمت ارزهای دیجیتال یک مسیر قابل پیش بینی را دنبال نمی کند. آنها ممکن است به سقوط و یا افزایش ناگهانی منجر شوند. به همین دلیل پیش بینی آنها دشوار است. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در رمز ارز تزوس را دارید، قبل از انجام فرآیند سرمایه گذاری تمامی عوامل را به صورت کامل بررسی نمایید.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال تزوس XTZ

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال تزوس XTZ
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال تزوس XTZ

کلام آخر ارز دیجیتال تزوس XTZ

پلتفرم ارز دیجیتال تزوس، بلاکچینی مبتنی بر قرارداد هوشمند می باشد. توکن ارائه شده این پلتفرم XTZ است که کاربران با داشتن این توکن می توانند به تغییرات در پروتکل رای دهند. همچنین می توانید این رمز ارز را از صرافی هایی همچون بایننس، هیوبی گلوبال، اوکی اکسچنج و … خریداری نمایید. ارز دیجیتال XTZ قابلیت استخراج ندارد.

ممنون که تا پایان “ ارز تزوس چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

نوشته های مشابه

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا