ارزهای دیجیتال

زیلیکا چیست ؟ | آشنایی با ارز دیجیتال زیلیکا Ziliqa

زیلیکا چیست ؟ ، زمانی که می خواهید در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید و یا اقدام به خرید و فروش آن کنید، بهتر است ابتدا درباره آن رمز ارز اطلاعاتی داشته باشید. اگر قصد سرمایه گذاری و یا استخراج و یا خرید و فروش رمز ارز ها را دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم تا با شما کاربران گرامی درباره ارز دیجیتال زیلیکا گفتگو کنیم. احتمالا تا به کنون نام این ارز را چه برای سرمایه گذاری و یا چه برای استخراج زیاد شنیده اید. به صورت کلی می توان زیلیکا را یک پلتفرم بلاک چین عمومی است. یکی از دلایل شهرت زیلیکا پیاده سازی شاردینگ است.

سلام کریپتو

اگر درباره شاردینگ یا ” Sharding ” اطلاعاتی ندارید، در ادامه همراه ما باشید زیرا قصد داریم تا در این مقاله توضیحات کاملی ارائه دهیم.

شاردینگ یا Sharding چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم، شاردینگ آمده است تا مشکل مقیاس پذیری در بلاکچین را حل کند و شاردینگ را می توان به عنوان یکی از روش های بهبود مقیاس پذیری عنوان کرد. روند شاردینگ را می توان به شکسته شدن یک داده بزرگ به داده های کوچیک تشبیه کرد. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید، بگذارید برایتان یک مثال بزنیم.

شما اگر 1000 نود را در بلاکچین در نظر بگیرید، با تقسیم کردن این 1000 نود به 10 نود 100 تایی می توان گفت که این نود ها شاردینگ شدند و هر 100 نود یک شارد به حساب می آید. هدف از انجام این کار این است که سرعت تراکنش ها بیشتر شود و این موضوع می تواند مشکل مقیاس پذیری را حل کند.

حال که با شاردینگ آشنا شدید، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر ارز دیجیتال زیلیکا آشنا شوید و بهتر آن را بشناسید. همراه ما باشید.

صرافی ایرانی کارت

ارز دیجیتال زیلیکا  ZiL چیست ؟

همانطور که گفتیم، مقیاس پذیری در بلاک چین ها کار تقریبا سختی می باشد، زیلیکا آمده است تا با کمک شاردینگ این موضوع را برای همیشه رفع کند. زمانی که تراکنش های یک شبکه زیاد می شوند، صف های آن تراکنش بیشتر می شود و این موضوع باعث می شود تا شبکه کند باشد.کوین زیلیکا در ابتدا بر روی استاندارد ERC-20 فعالیت می نمود.

در حال حاضر زیلیکا به یک پلتفرم جدید بر پایه بلاکچین تبدیل شده است. در کنار اینکه شما می توانید زیلیکا را همانند رمز ارز ها خرید و فروش کنید، می توانید برای کنترل عملکرد قرار داد های هوشمند و همچنین معاملات استفاده کنید. به گفته مدیر عامل ارز دیجیتال زیلیکا، این رمز ارز ایجاد شده است تا شبکه گسترش یابد و و این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می شود تا تراکنش ها سریع شود. در کل این تمام توضیحاتی بود که می توان درباره زیلیکا ارائه داد.


تاریخچه ارز دیجیتال زیلیکا

این ارز در سال 2017 به صورت رسمی وارد بازار شد و در دسترس عموم قرار گرفت. ارز دیجیتال زیلیکا توسط اساتید بهترین دانشگاه های کالیفرنیا و سنگاپور خلق شد. عرضه اولیه این کوین در سال 2017 الی 4 ژانویه 2018 در حالت خصوصی برگزار شد. در آن زمان وقتی که عرضه اولیه انجام شد تقریبا 18.3 میلیون دلار سرمایه اولیه جذب شد. در سال 2019 این رمز ارز بلاک چین انحصاری خود را ایجاد کرد و وارد بلاک چین انحصاری خود با نماد Zil شد. در ابتدا زمانی که زیلیکا وارد بازار شد، بر روی بلاکچین اتریوم، فعالیت خود را آغاز کرد. عرضه اول کوین ها، به توسعه دهندگان کوین کمک بسیار مناسبی می کند.

مدیر ارشد فنی پروژه زیلیکا فردی با نام آمریت کومار بود که به عنوان یکی از پژوهشگران ملی از دانشگاه سنگاپور بود. این پروژه مدیران دیگری نیز همچون: یوغی جیا، مکس کانتلیا دارد.


چگونه می توان ارز دیجیتال زیلیکا را خرید و فروش کرد؟

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال زیلیکا را خرید و فروش کنید، باید همانند دیگر رمز ارز ها از طریق صرافی های دیجیتال اقدام کنید. ابتدا باید ببینید که کدام صرافی از این ارز پشتیبانی می کند و پس از آن در صرافی یک حساب کاربری ایجاد کنید. حال دیگر می توانید با خیال راحت در آن صرافی اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال زیلیکا کنید. شما می توانید رمز ارز زیلیکا را با دلار خرید کنید و یا اینکه دیگر رمز ارز ها را با زیلیکا تعویض کنید. در حال حاضر می توانید ارز دیجیتال زیلیکا را از صرافی معتبر و محبوب بایننس خرید و فروش کنید.

بیشتر بخوانید:  چگونه ارز دیجیتال BNB بخرم؟ |خرید و فروش رمز ارز bnb |نحوه خرید مونرو

برای استخراج ارز دیجیتال زیلیکا باید چه کارهایی انجام داد؟

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال زیلیکا استخراج کنید، باید ابتدا تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید. برای تهیه تجهیزات ابتدا باید ببینید که استخراج زیلیکا به چه تجهیزاتی نیاز دارد. این تجهیزات می تواند شامل دستگاه های ماینر، ریگ های استخراج باشد.

متاسفانه در حال حاضر، استخراج ارز های دیجیتال نیاز به سرمایه زیادی دارد زیرا هزینه تهیه تجهیزات استخراج بالا است و این موضوع سبب می شود تا افراد کمتری نسبت به انجام این کار اقدام کنند و همین می شود که افراد به سمت خرید و فروش ارز های دیجیتال می آیند. خرید و فروش رمز ارز ها تنها نیاز به اندکی سرمایه دارد. این سرمایه کم را باید در بازار تزریق کنید و سپس اقدام به خریدو فروش رمز ارز ها کنید. برای استخراج ارز دیجیتال زیلیکا می توانید از دستگاه های ماینر و یا  ریگ استخراج استفاده کنید.


ارز دیجیتال زیلیکا را باید در چه کیف پول هایی ذخیره کرد؟

زیلیکا را می توانید در کیف پول هایی که از آن پشتیبانی می کند ذخیره کنید. کیف پول هایی هستند که شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال زیلیکا را در آن ذخیره کنید. برای اینکه بتوانید بهترین کیف پول ارز دیجیتال زیلیکا را بشناسید، بهتر است ابتدا درباره کیف پول های این ارز کمی مطاالعه کنید. ارز دیجیتال زیلیکا را می توانید در کیف پول های همانند: ” اتمیک ” Atomic “، ” تراست ” Trust “، ” لجر نانو اس ” Ledger nano S ” ذخیره کنید. البته لازم به ذکر است که می توانید در کیف پول های دیگر نیز زیلیکا را ذخیره کنید اما مشهور ترین آن ها این سه کیف پول می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با کیف پول های ارز دیجیتال زیلیکا آشنا شوید.

 1. کیف پول ” ZilPay “
 2. کیف پول ” Atomic “
 3. کیف پول ” infinito “
 4. کیف پول ” Ledger Nano S “
 5. کیف پول ” Trust “

برای خرید و فروش زیلیکا از چه صرافی هایی می توان اقدام کرد؟

همانطور که می دانید، برای اینکه زیلیکا را بتوانید خرید و فروش کنید، باید از صرافی های دیجیتال اقدام کنید. در حال حاضر تنها 10 صرافی وجود دارد که از ارز دیجیتال زیلیکا پشتیبانی می کنند و شما نیز می توانید از طریق این 6 صرافی زیلیکا را خرید و فروش کنید. در انتخاب صرافی دقت کنید تا بتوانید بهترین خرید و فروش را داشته باشید. اکنون در بین صرافی های موجود که زیلیکا را لیست کرده اند، صرافی بایننس به عنوان برترین صرافی یاد می شود. همانطور که می دانید، قبل از شروع کار با صرافی های دیجیتال باید از یک ای پی جز ای پی ایران استفاده کنید. به همین منظور به یک نرم افزار تغییر ای پی نیاز دارید. برای انجام این کار می توانید از ” VPN  ” و ” VPS ” استفاده کنید. با بکارگیری این دو می توانید به راحتی ای پی سیستم خود را تعویض کنید. صرافی های که در ادامه می بینید، صرافی هایی هتسند که از ارز دیجیتال زیلیکا پشتیبانی می کنند و شما می توانید در این صرافی ها اقدام به خرید و فروش زیلیکا کنید.

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Okex
 3. صرافی HitBTC
 4. صرافی Huobi
 5. صرافی Bithumb
 6. صرافی Upbit

در تصویر ذیل می توانید مشاهده کنید که هر صرافی چه ارز هایی را در مقابل ارز زیلیکا قبول می کند و همچنین می توانید دیگر اطلاعاتی همانند حجم معاملات و.. را ببینید.

زیلیکا چیست ؟
زیلیکا چیست ؟

قیمت ارز دیجیتال زیلیکا

زیلیکا چیست ؟

از اولین روزی که زیلیکا وارد بازار شد تا به کنون، این ارز قیمت های متفاوتی را داشته است. در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال زیلیکا برابر با ” 0.022035 ” دلا ر می باشد. در حال حاضر حجم کل بازار این ارز 229.267.000.00 می باشد.

ممنون از اینکه تا پایان ” زیلیکا چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا