از کجا شروع کنم؟

ارز دیجیتال را از کجا بدست آوریم؟

سوال این است که ارزهای دیجیتال را از کجا بدست آوریم ؟ یا از کجا بخریم ؟ ما در مقاله زیر به این دو تا سوال پاسخ می دهیم و به شما آموزش می دهیم که چگونه ارزدیجیتال خود را بدست آورید.ما در مقاله زیر به مطالب زیر رسیدگی می کنیم :


می توان گفت به دو صورت می توانید ارز دیجیتال را بدست آورید :

  • اینکه خودمان استخراج کنیم .
  • از صرافی‌ها خرید کنیم.

ارز دیجیتال را از کجا بدست آوریم و روش استخراج آن چیست؟

حال سوال اینجاست که ارز دیجیتال را از کجا بدست آوریم؟ استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود.  روش نرم افزاری با استفاده از بعضی نرم افزار ها  با یک سیستم خانگی ،لپ تاپ و یا  گوشی موبایل انجام شدنی است. ازنظر  نویسنده این روش، مخصوصاً برای بیت کوین روش مناسبی نیست و بیشتر به جای سود به ضرر می انجامد.  در  روش سخت افزاری برای استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال از دستگاه‌های به نام ایسیک و یا کارتهای گرافیک استفاده می کنند.به جرأت می توان گفت در مورد بیت کوین به طور خاص فقط  دستگاه‌های ایسیک قابل استفاده می باشند.  برای استخراج یک بیت کوین یا هر ارز دیجیتالی،  روند به این صورت می باشد که از پردازشگر قوی یا دستگاه ماینر برای پردازش و حل الگوریتم های پیچیده ریاضی استفاده می‌شود و درازای این کارکرد، به شما پاداشی به شکل مقداری ارزهای دیجیتال برای مثال بیت کوین یا هر ارز دیگر که در حال استخراج آن هستید،داده می‌شود. هر چه پردازنده شما قوی تر باشد، پاداش بیشتری دریافت می کنید.

شایان ذکر است که دستگاه های ایسیک ، دارای پردازنده های قوی و برای استخراج بیت کوین  هستند.


4 نکته مهم برای اینکه بدانیم ارز دیجیتال را از کجا بدست آوریم؟

برای این که بدانیم ارز دیجیتال را از کجا بدست آوریم  قطعا باید زمان خرید دستگاه سخت‌افزاری برای استخراج ارزهای دیجیتال به چند نکته بسیار مهم توجه کرد.

  • برق مصرفی : این دستگاهها ،برق مصرفی بسیار زیادی دارند.
  • اینترنت : این دستگاه‌ها حجم زیادی از اینترنت استفاده نمی‌کند و فقط و فقط احتیاج به اینترنت با سرعت عادی اما بدون نوسان و قطعی وجود دارد .
  • قدرت دستگاه : ( هش ریت یا همان نرخ هش) به قدرت پردازش دستگاه برای تولید هش می گویند. هر چه بالاتر باشد، بیت کوین‌های بیشتری استخراج می شود.
  • قیمت دستگاه در انتخاب دستگاه بسیار مهم است .
بیشتر بخوانید:  چگونه ارز دیجیتال خرید و فروش یا ترید کنیم ؟

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.


چگونه ارز دیجیتال را از صرافی بخریم ؟

حال سوال این است که   از طریق صرافی‌ها چطور می توانیم ارز مورد نظر خود را تهیه کنیم؟ برای انجام این کار ،صرافی های زیادی از ارزهای دیجیتال در اینترنت می بینیم.اصولا صرافی های ارز دیجیتال در بستر اینترنت و به صورت مجازی فعالیت می کنند.پس بهتر است قبل از معامله با تحقیق فراوان از آن صرافی اطمینان لازم را به عمل آورید.

بعد از اطمینان از یک صرافی حال می خواهیم یک ارز دیجیتال را خریداری کنیم.

ابتدا باید در یکی از این صرافی ها ثبت‌نام کنیم .سپس در صرافی ها  بعد از احرازهویت می کنید.در نتیجه بعد از احراز هویت کامل که جهت جلوگیری از پولشویی این عمل انجام می شود ، می توانید خرید ارز دیجیتال خود را انجام دهید.از این طریق  می‌توانید ارزهای دیجیتال را توسط پول فیات یا همان ارز رایج کشورها مثل ریال خرید نمایید. در بعضی صرافی ها می‌توان ارزهای دیجیتال را با یکدیگر مبادله کرد .برای اطلاعات بیشتر به صفحات زیر مراجعه کنید.


یک توصیه کوچک :به صرافی هایی که احرازهویت ندارند،اعتماد نکنید.

حال شما با خواندن مقالات این قسمت با ارز دیجیتال اشنا شدید و دانستید که ارز دیجیتال را از کجا خریداری نمایید حال اگر می خواهید درباره نوع ذخیره سازی ارز دیجیتال مورد نظر بدانید مقاله همه چیز  درباره استخراج مطالعه نمایید.

و همچنین اگر سوالی دارید می توانید از طریق صفحه پرسش و پاسخ از ما بپرسید.

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا