اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

چرا قیمت اتریوم مانند بیت کوین رشد نکرد؟

salamcrypto

دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ در جهان ، اتریوم ، به دلیل عملکرد کم این بازار صعودی نسبت به بیت کوین مورد توجه قرار گرفت. داده های CoinGecko نشان می دهد که بیت کوین در کمتر از یک سال 19 بار قیمت خود را دو برابر کرده است ، با عملکردهای چشمگیر مانند افزایش از 31457 دلار در 2 ژانویه 2021 ، به بیش از 41000 دلار. در همین بازه زمانی ، اتریوم موفق شده است سطح 1400 دلار را لمس کند اما هنوز با ATH 2018 خود (قیمت 1448 دلار) حدود 48 دلار فاصله دارد.

نمودار قیمت اتریوم

با توجه به ارائه دهنده داده های رمزنگاری در ByteTree ، ضعف عملکرد اتریوم مستقیماً به مقیاس پذیری موجود و هزینه ی بالای gas مربوط است.

ByteTree اضافه می کند تا زمانی که اتریوم به قیمت های گزاف gas به ویژه در دوره های اوج فعالیت شبکه خود ادامه دهد ، ارزش پیشنهادی آن ، که بیشتر و بهتر از بیت کوین است ، دست نخورده باقی خواهد ماند.

قیمت بالای gas اتریوم vs مقیاس پذیری در DeFi

استقبال مثبت از افزایش قیمت ETH نشان می دهد که احساسات مثبت پیرامون دومین ارز رمزنگاری شده محبوب است. با این حال ، مسائل مربوط به gas اتریوم به دلیل گران بودن هزینه های مرتبط با شبکه ، سرمایه گذاران را از جابجایی دارایی و به ویژه سرمایه گذاران خرده فروشی دور می کند.

بیشتر بخوانید:  نهنگ ها بیت کوین را از چنگ سرمایه گذاران خرد در آوردند

از نظر مقیاس پذیری ، ByteTree می گوید که مسئله در مورد توانایی اتریوم در میزبانی بخش در حال رونق DeFi نیست بلکه بحث در مورد هزینه فوق العاده استفاده از قراردادهای مختلف هوشمند است که از نظر اقتصادی ناکارآمد می شود.

DeFi به پیچیدگی بالا معامله در اتریوم کمک زیادی کرده است ، بنابراین معاملات مستقیم مانند انتقال اتریوم بین قراردادهای مختلف هوشمند ده برابر گران تر از انتقال اتریوم بین کیف پول است.

این چالش با توجه به این واقعیت که 99٪ تمام معاملات در اتریوم مربوط به فعالیت DeFi است ، افزایش می یابد. با این حال ، بخش DeFi به یک صنعت 2 میلیارد دلاری برای ماینرها و کاربران قرارداد هوشمند تبدیل شده است.

منبع : zycrypto.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا