اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا اتریوم به 1700 دلار می رسد ؟

salamcrypto

یک روند صعودی طی 48 ساعت گذشته سبب شد که قیمت اتریوم از سطح 1650 دلار عبور کند و اکنون چشم به یک حرکت بالاتر از 1700 دلار است. این جهش در حالی اتفاق افتاد که خریدهای موسساتی Grayscale در دو روز گذشته به شدت انجام شده است.

پس از افزودن 38 میلیون دلاری به اتریوم در روز سه شنبه ، 2 فوریه ، Grayscale Ethereum Trust  روز چهارشنبه 76 میلیون دلار دیگر اتریوم خریداری کرده است ، با این کار ، دارایی های خالص تحت مدیریت اتریومی Grayscale اکنون از 3 میلیون دلار و دارایی Grayscale Ethereum Trust از 4.7 میلیارد دلار عبور کرده است.

در دو روز گذشته ، Grayscale Ethereum Trust بیش از 72،000 اتریوم معادل بیش از 100 میلیون دلار ، در دومین ارز رمزنگاری شده جهان ، طبق اطلاعات موجود در Bybt.com ، سرمایه گذاری کرده است. قیمت سهام Grayscale Ethereum Trust  نیز طی دو روز گذشته بیش از 30 درصد افزایش یافته است. در زمان انتشار این خبر ، سهام ETHE (Grayscale Ethereum Trust ) با ارزش هر سهم 18.89 دلار معامله می شود.

بزرگترین مدیر دارایی های دیجیتال جهان ، Grayscale ، در مورد پیشنهاد شبکه EIP-1559 و مکانیزم سوختن مثبت است. مدیر صندوق معتقد است که اگر فعالیت شبکه اتریوم همچنان افزایش یابد ، این می تواند یک بازخورد مثبت ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت فایل کوین

Grayscale در گزارش تازه خود با عنوان “ارزش گذاری اتریوم” که اوایل امروز منتشر شد ، یادآور می شود که این پیشنهاد می تواند منجر به سوزاندن اتریوم با سرعتی بیش از میزان عرضه جدید اتریوم شود. این در نهایت می تواند منجر به افزایش فشار شود که باعث افزایش قیمت ها می شود.

EIP-1559 برای اولین بار توسط بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین به همراه اریک کانر ، بنیانگذار Ethhub ، دو سال پیش در آوریل 2019 ارائه شد. این یک “هزینه پایه” را پیشنهاد می کند که علاوه بر استخراج ، برای انجام معاملات در اتریوم نیز می سوزد و “هزینه پایه” نیز با حفظ تعادل بین قیمت های گاز متفاوت خواهد بود. گزارش Grayscale یادداشت می کند:

“اگر فعالیت افزایش یابد و به دلیل سوزاندن ، عرضه اتریوم کاهش یابد ، منحنی عرضه و تقاضا نشان دهنده افزایش قیمت واحد اتریوم است زیرا هر واحد نیاز به تأمین بخش بیشتری از فعالیت اقتصادی دارد. اگر EIP-1559 اجرا شود ، سازوکاری برای ایجاد یک بازخورد مثبت برای قیمت Ether ایجاد می شود.”

منبع : coingape.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا