صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

Wintermute هک شد و 160 میلیون دلار از دست داد

Wintermute هک شد و 160 میلیون دلار از دست داد

به گزارش زوم ارز، یکی از بزرگترین بازارسازهای رمز ارز و فراهم کنندگان نقدینگی برای صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز، در فعالیت‌های دیفای هک شد و 160 میلیون دلار از دست داد. با توجه به مدیرعامل این شرکت، عملیات OTC و CeFi تحت تاثیر قرار نگرفته‌اند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همچنین، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد که شرکت‌ها و صرافی‌هایی که با Wintermute کار کند، نباید نگرانی‌ای نسبت به دارایی خود داشته باشد و به مدت چند روز، سرویس‌های Wintermute متوقف خواهند شد.

بنا به گزارشات، 90 دارایی با ارزش بیش از 1 میلیون دلار هک شدند، بدان معنا که احتمالا در بازارهای مشخص، فشار فروش خاصی رخ نخواهد داد. تنها یک دارایی با ارزش بیش از 2.5 میلیون دلار به سرقت رفته است. گاووی اذعان داشت که آن‌ها با تیم‌های تحت تاثیر این هک، تماس خواهند گرفت.

همچنین، این مدیرعامل درک می‌کند که برخی از پلتفرم‌های وام‌دهی خواستار بازپس‌گیری وام خود خواهند شد و از آنجایی که این شرکت هنوز پابرجاست، قطعا این دارایی را بازگردانی خواهد کرد، این بدان معناست که آن‌ها بدون داشتن هیچ مشکلی با عملیات خود، آماده‌ی بازپرداخت وام به سرمایه گذاران هستند.

پایداری مالی Wintermute با توجه به پایداری بازار CeFi، باید امکان جلوگیری از هرگونه مشکل با عملیات این شرکت را داشته باشد؛ این بدان معناست که فراهم سازی نقدینگی و بازارسازی برای صرافی‌های متمرکز، همانند معاملات OTC، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:  هشدار IMF پیرامون تاثیر شدید جنگ بر اقتصاد جهانی

در حال حاضر، ممکن است برخی از هکرهای کلاه سفید جهت کمک به سرمایه گذاران جهت بازگردانی بخشی از دارایی آن‌ها، فعالیت کنند. اعتبارسنج‌ها و ماینرها، به لحاظ فنی، امکان جلوگیری از دارایی سرقت شده از انتقال روی صرافی‌های متمرکز را دارند، امری که هنوز بسیار پیچیده به شمار می‌رود.

به احتمال زیاد، صرافی‌های متمرکز دارایی سرقت شده را به طور خودکار نشانه گذاری خواهند کرد تا از ظهور آن‌ها روی بازار خودداری شود.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا