اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مدیر سازمان بورس آمریکا: شاید توکن XRP اوراق بهادار نباشد

salamcrypto

زمانی که از هستر پیرس یکی از مدیران کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درباره وضعیت نظارتی توکن XRP سوال پرسیده شد گفت که یک ارز دیجیتال لزوماً نباید اوراق بهادار باشد.

هستر پیرس که به دلیل حمایت گاه و بی گاه خود از دنیای ارز های دیجیتال ملقب به “مادر کریپتو” شده است می‌گوید که شاید توکن  XRP به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری به فروش رفته است و وی در این خصوص افزود:
وقتی که می‌گوییم دارایی های دیجیتال اوراق بهادار هستند یعنی به عنوان بخشی از یک قرارداد سرمایه گذاری به فروش می‌روند که به معنی این است در هنگام فروش، وعده هایی به خریدار آن داده می‌شود و این بدان معنا نیست که لزوماً یک ارز دیجیتال باید اوراق بهادار باشد.

پیرس می‌گوید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده جای اینکه وقت زیادی را صرف موارد غیر کلاهبرداری کند باید وضوح نظارتی این حوزه را بیشتر و بیشتر کند.

ریپل یک قرارداد سرمایه گذاری نیست

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه دسامبر از ریپل لبز و دو مدیر برجسته آن یعنی آقایان کریس لارسن و برد گارلینگهاوس به دلیل فروش ثبت نشده XRP شکایت کرد و مدعی شدند که قوانین اوراق بهادار فدرال نقض شده است و از آن زمان تاکنون این دو هنوز قادر به توافق و مختومه کردن پرونده نبوده اند و حتی هیچ نشانه ای از توافق نیز دیده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:  کلاهبرداری در ترکیه ☠️

همانطور که می‌دانید شرکت ریپل لبز، شرکت مادر توکن  XRP می‌باشد.

صرافی ایرانی کارت

با این حال متهمان پرونده استدلال می‌کنند که فروش و توزیع این ارز به هیچ وجه قرارداد سرمایه گذاری نبوده است چرا که دارندگان این توکن هیچ سهمی در این شرکت ندارند.

همانطور که به صورت مفصل برای شما همراهان زوم ارز گزارش دادیم، دادگاه اخیراً درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر تمدید دو ماه زمان برای جمع آوری مدارک بیشتر علیه ریپل را پذیرفت که به معنای این است که این پرونده شاید تا سال 2022 طول بکشد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار :

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا