زوم ارز پدیا

سایت های اسکم بیت کوین و ارز های دیجیتال | معرفی وبسایت های کلاهبرداری ارزدیجیتال

سایت های اسکم ارز های دیجیتال ، دراین مقاله قصد داریم شما را با سایت های اسکم بیت کوین ودیگر رمز ارزها  آشنا کنیم. رمزارزها هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته هسنتد. افراد سود جو از نا آگاهی کاربران مبتدی سوء استفاده و از آنها کلاهبرداری می کنند. دنیای رمز ارزها بسیار پیچیده نیست شما می توانید با داشتن اطلاعات کافی در این باره خودتان را از دسترس کلاهبرداران دور کنید.سایت های اسکم یکی از معروفترین روش های کلاهبرداری در دنیای رمز ارزها می باشد.روش های متعددی برای کلاهبرداری در این بستر فراهم است.همانطور که می دانید امکان پیگیری قانونی علیه کلاهبرداری دراین زمینه بسیار پیچیده است. اگر درزمینه  ارز دیجیتال فعالیت دارید. داشتن آگاهی کافی نسبت به سایت های اسکم  بسیار برایتان مهم است.در حوزه رمز ارزها به دلیل کسب درآمد از این فضا فعالیت های کلاهبرداری مرتبط به آن روبه فزونی است. در ادامه سایت های اسکم را معرفی می کنیم تا به دام کلاهبرداران نیفتید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سایت اسکم چیست؟

منظور از سایت های اسکم چیست؟
منظور از سایت های اسکم چیست؟

اسکم”scam” در معنی لغوی به معنای کلاهبرداری است. به سایت هایی گفته می شود که قصد اصلی سازنده آن کلاهبرداری است، یا پس از مدتی ورشکسته وبه فعالیت خود پایان می دهند.

همانطور که گفتیم کلاهبرداری در زمینه رمز ارزها بیشتر در مواقعی اتفاق می افتد که کاربران اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند ،هدف کلاهبرداران قرار می گیرند.همانطور که می دانید کلاهبرداری در بسیاری از جوامع جرم شناخنه شده است،و نحوه برخورد دستگاه قضایی هر کشور متفاوت است.

کوین کده

همانطور که گفتیم روش های متعددی برای کلاهبرداری وجود دارد برای مثال کلاهبرداران اقدام به راه اندازی یک صرافی ارزدیجیتال فیک می کنند و اطلاعات لازم را برای دسترسی به کیف پول رمز ارز را از کاربران می خواهند و آنها را ذخیره و سپس مورد سوء استفاده قرار می دهند. کلاهبرداران را میتوان به دو دسته کلاهبرداران اینترنتی وکلاهبرداران غیر اینترنتی یا سنتی تقسیم کرد. در ادامه شما را با روش های دیگر کلاهبرداری آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.


شناسایی سایت های اسکم بیت کوین چگونه است؟

در این قسمت از مقاله با یکدیگر به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که می توانید با استفاده از آنها سایت های کلاهبرداری یا اسکم بیت کوین را شناسایی نمایید.

1.برای بررسی میزان امنیت سایت بیت کوین اولین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که بررسی نمایید آدرس سایت با https شروع شده است یا خیر. در صورتی که آدرس سایت با http شروع شده باشد، داده های فرستاده شده به وب سایت ایمن نمی باشد و احتمال اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد زیاد است.

2.بررسی دامنه و مالک می تواند از دیگر راه ها برای تشخیص اعتبار یک سایت باشد. شما می توانید زمانی که وب سایت راه اندازی شده است را بررسی نمایید. و یا اینکه مالک آن چه کسی است. آیا شخصی معتبر مالک آن وب سایت می باشد. با دریافت اطلاعات در ارتباط با افراد بنیانگذار وب سایت می توانید کلاهبرداری را بهتر تشخیص دهید.

3.از دیگر راه ها برای تشخیص کلاهبرداری یا سایت های اسکم این است که نظرات کاربران را بررسی نمایید. شما می توانید بررسی نمایید که آیا نظرات منفی در ارتباط با آن وجود دارد؟

4.شما می توانید URL سایت را بررسی نمایید تا متوجه شوید که آیا سایت مورد نظر کلاهبرداری است یا خیر. در صورتی که در URL سایت غلط املایی وجود داشته باشد امکان اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد، هست.

5.شما می توانید بخش معرفی سایت را بررسی نمایید. که آیا اطلاعاتی در ارتباط با اعضای تیم وجود دارد.


فیشینگ

فیشینگ چیست؟
فیشینگ چیست؟

شاید برایتان سوال پیش آید فیشینگ چیست ؟ فیشینگ راهی است که کلاهبرداران ،به اطلاعاتی همچون رمز دوم ،کلمه کاربری، شماره 16 رقمی عابر بانک و کد cvv2 از طریق ابزرها و شگرد های دنیای دیجیتال به سرقت می برند. برای مثال سایت های حراجی، در گاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از این ابزار کلاهبرداران محسوب می شود.

حتی کلاهبرداری فیشینگ می تواند از طریق ایمیل شخصی کاربران،و پیام های آن ها انجام شود. کاربران اطلاعات محرمانه و شخصی خود را دروب سایت های فیک که به ظاهر کاملا شبیه وب سایت های قانونی و اصلی هستند وارد می کنند، به راحتی مورد کلاهبرداری قرار می گیرند. حقه فیشینگ یکی ازکلاهبرداری های به روش اینترنتی است.که از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام کلاهبرداری های خود استفاده می کند.

انواع تکنیک هایی که در فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد:

فیشینگ از طریق تلفن

فیشینگ از طریق تلفن
بررسی قیشینگ از طریق تلفن

شاید برایتان قابل لمس باشد،برای خودتان و یا آشنایانتان اتفاق افتاده باشد. یک پیام جعلی و یا یک تماس که وانمود می کنند که ازیک سازمان معتبر تماس می گیرند. شما در مسابقه رادیویی یا تلویزیونی برنده شده اید به نزدیکترین خود پرداز مراجعه کنید و ادامه عملیات کلاهبرداری از طریق وارد کردن شماره حساب و رمز دوم شما انجام می گیرد.که امروزه بسیارشاهد این چنین کلاهبرداری هایی هستیم.

دستکاری و تقلب در لینکها و آدرس ها

دستکاری و تقلب در لینک ها
دستکاری و تقلب در لینک ها

این شیوه یکی از رایج ترین روش های فیشینگ به شمار می رود. این نوع کلاهبردارای از طریق ارسال لینک  و آدرس سازمان ها و مراکز غیر واقعی و جعلی به ایمیل کاربران انجام می شود.با این تفاوت که فرق آدرس های آنها با آدرس اصلی در یک یا دو حرف است یا از دامین های فرعی برای گمراهی کاربر استفاده کرده است.در این تکنیک از اسامی معتبری مثل gmail و یا @ در آدرس استفاده می شود تا اعتماد کاربران را نسبت به خود جلب کند.

وب سایت جعلی

وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال
وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال

کلاهبرداری از طریق وب سایت جعلی یک شیوه ای است که زیاد شنیده ایم .این نوع وب سایت ها توسط کلاهبرداران راه اندازی تا از این طریق به اطلاعات محرمانه کاربران از جمله رمز دوم ،شماره کارت و غیره دسترسی یابند واز این طریق آنها را مورد سوء استفاده مالی قرار دهند.اغلب این وب سایت ها  به صورت درگاه های پرداخت آنلاین و فروشگاه های اینترنتی هستند.جرایم زیادی در ایران و دیگر کشورها اتفاق افتاده است.این امر باعث نگرانی کاربران نسبت به پرداخت های آنلاین و خرید های فروشگاهی شده است.

دور زدن فیلتر

دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال
دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال

همانطور که می دانید بعضی فیلترهای ضد فیشینگ قادر هستند که متن های موجود درایمیل هایی که دارای آدرس های جعلی می باشند را شناسایی کنند.فیشرها کاررا برای این فیلترها سخت کردند،چون فیشر ها از عکس به جای متن استفاده می کنند. فیلترها قادر به شناسایی این فیشینگ ها نیستند و کار را دشوارو ناممکن کرده اند.

بد افزارهای فیشینگ

بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال
بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال

نرم افزارهایی مخربی هستند که با هدف هک کردن و آسیب رساندن به دستگاه های هدف وسرقت داده ها نوشته شده اند.ویروس ها، باج افزار ها و جاسوس افزارها از انواع بد افزها هستند.  گاها ازطریق لینک دانلود مثلا یک آهنگ یا فیلم و یا توسط پیوست یک ایمیل به کاربرارسال می شود. به راحتی این بد افزار روی موبایل و یا کامپیوتر نصب شده و کارهای زیادی را برای سازنده خود انجام می دهد. پس شاید بهتر بگوییم چند نوع بد افزار داریم بد افزار هایی که تکثیر می شوند.بد افزارهایی که برای سازنده خود منفعت دارند. بد افزارهایی که مخفی می شوند.


نحوه جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ

چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم هدف اصلی فیشینگ دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران به ویژه حساب یا کارت بانکی که شما از طریق آن اقدام به خرید و پرداخت های آنلاین می کنید.یک روش منطقی و راحت این است که موجودی کارت هایی که بیشتر با آن کارهای بانکی را انجام می دهید به حداقل برسانید.زمانی که کلاهبرداران به اطلاعات شما دست پیدا کردند شما خیلی متضرر نمی شوید.روش دیگر شما می توانید از رمز های یکبار مصرف استفاده کنید.

  • همانطور که می دانید بیشتر این حملات برپایه روان شناسی است تا بتوانند اعتماد کاربران نسبت به خودشان جلب کنند اگر یادتان باشد در فیشینگ از طریق تلفن بسیار کار آمد است. کلاهبرداران با ایجاد رابطه دوستانه و صمیمی از کاربر می خواهند که اطلاعات محرمانه را با وی در میان بگذارد.پس می توانیم با اعتماد نکردن بی دلیل و بیش از اندازه از این خطرات مصون بمانیم.معیارمان همیشه برای اعتماد کردن به طرف مقابل قانون باشد تا زمان برخورد با چنین خطراتی از قانون بهره لازم را ببریم.
  • اگر ایمیلی در پوشه هرزنامه ایمیلتان و یا اسپم بود، می توانید به راحتی حدس بزنید که فیشینگ و یا تبلیغاتی هستند،هنگام برخورد با ایمیل ناشناس هیچگاه ضمائم آن را باز نکنید. این راحتترین راه  برای جلوگیری از نیافتادن در دام فیشینگ است.
  • هرگزاطلاعات حساب و یا اطلاعات شخصیتان را روی موبایل ذخیره نکنید. توجه داشته باشید هیچگاه اصلاح اطلاعات بانکی به صورت تلفنی صورت نمی گیرد به دو لیل یک شخص مورد نظر باید در محل حضور یابد و احراز هویت شود، در نهایت با امضای فرد اصلاح اطلاعات بانکی تان به اتمام می رسد پس هرگونه پیام و یا تماس در این زمینه بی شک کلاهبرداری است.
بیشتر بخوانید:  انواع اتریوم | تفاوت اتریوم نوع اول با اتریوم نوع دوم

احتمالا با مطالعه متن بالا شما دچار وسواس و حساسیت شدیدی شوید. کمتر به سراغ درگاه های پرداخت آنلاین و خرید از فروشگاه های اینترنتی بروید. ماقصد داشتیم اطلاعات شما را بالا ببریم تا کاربران هیچ وقت در دام کلاهبرداران نیفتند. آگاهانه خرید و پرداخت های خود را انجام دهند، شما می توانید با خواندن دیگر مباحث هک و امنیت به راحتی از آسیب پذیری خود جلوگیری کنید. خودتان را به راحتی با جامعه مدرن و دیجیتال وفق دهید.


صرافی ها و کیف پول های فیک

صرافی ها و کیف پول های فیک
صرافی ها و کیف پول های فیک

همانطور که می دانید هر نوع سرمایه گذاری در هر زمینه مکمل آن امنیت و حریم خصوصی است.برای نگهداری ارز دیجیتال خود نیاز به یک کیف پول امن داریم.لازم به ذکر است که کلاهبرداران در این زمینه با راه اندازی سایت های اسکم بیت کوین اقدام به راه اندازی صرافی و کیف پول های غیر واقعی کرده اند که کاربران مبتدی بیشتر هدف کلاهبرداران فیشینگ هستند. ممکن است خدماتی را که به شما ارائه می دهند،همانند خدمات صرافی های معتبر باشد، تنها هدف این صرافی ها جلب نظر کاربران ودست یابی به اطلاعات خصوصی آ نها است.حتی ممکن است صرافی هایی کاربران را برای ایجاد حساب کاربری تحت فشار قرار دهند وبرای برخی از کاربران مبلغ بیشتری واریز کنند به نوعی نظر کاربر را جلب کنند تا به راحتی کاربر را گول بزنند. بعد از مدتی به صورت ناگهانی تمامی خدمات این صرافی های فیشینگ قطع می شود. در آن زمان کاربر می فهمد که تمام سرمایه اش از دست رفته و مورد حمله کلاهبرداران فیشینگ قرارگرفته است.

کلاهبرداران توانسته اند برنامه های کیف پول جعلی بسیار پیچیده و جعلی بسازند پس از بارگیری درموبایل کاربر می توانند به راحتی به تمامی اطلاعات شخصی و محرمانه کاربر دستیابی داشته باشند.و مورد حمله کاربران فیشنگ قرا بگیرند. این برنامه ها در اپ های رسمی و قانونی مانندGoogle pley قابل مشاهده هستند.شما می توانید قبل از دانلود نظرات ومیزان رضایت مندی دیگر کاربران مطلع شوید و بعد اقدام به نصب کیف پول معتبر کنید. در ادامه چند صرافی و کیف پول های تقلبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

در سال 2017 مقامات کره جنوبی متوجه شدند که یک صرافی فیک به نام BitKRX ساخته شده است. و با جا زدن خود به عنوان شعبه ای از KRX که یکی از سایت های معتبر بیت کوین بود.با حضور در بورس توانست میلیون ها کاربر را از این طریق فریب دهد.


نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری صرافی ها و کیف پول های فیک

نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک
نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک

در مقالات گذشته به شما صرافی های معتبر و محبوب را معرفی کردیم. می توانید با مطالعه کامل این مقالات با نحوه کار و تیم سازنده آن ها آشنا شوید.شما بعد از بدست آوردن اطلاعات کافی می توانید اقدام به نصب نرم افزار های صرافی ها و کیف پول دیجیتال معتبرکنید.و در زمینه رمز ارزها به خوبی فعالیت کنید.هیچ گاه تحت تاثیر صرافی یا کیف پول به بهانه دادن پاداش به صورت بیت کوین قرار نگیرید،ممکن است این کیف پول ها و صرافی ها فیک باشند و هدفشان اطلاعات شخصیتان باشد.


طرح پانزی و شت کوین ها

بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها
بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها

قصد داریم در ادامه مقاله شما را با پروژهای اسکم که تابه امروز راه اندازی شدند آشنا کنیم. پروژهایی همچون fine و e2n سرمایه بسیاری از کاربران را سرقت کردند. افرادی که این پروژه را پشتیبانی می کردند به دام قانون افتادند. پروژه های اسکم به دو دسته تقسیم می شوند: پروژه های پانزی وهرمی، شت کوین ها البته دسته سومی نیز وجود دارد که کاربران مبتدی را به نحوی کول می زنند و وعده ثروتنمد شدن یک شبه را به کاربران می دهند.محتوای آموزشی بی ارزشی را به کاربران علاقه مندبه قیمت هنگفتی میفروشند.کاربران مبتدی هنگام ورود به بازار رمز ارزها تمام دارایی خود را از دست می دهند.

طرح پانزی کوین ها

شخصی به نام چالز پانزی یکی از مشهورترین کلاهبردان لقب گرفته است. وی با فروش کوپن های تفلبی اداره پست، به سرمایه گذاران وعده داد بعد از گذشت 45 روز 50درصد سود و بعد از گذشت 90 روز 100 درصد سود را پرداخت می کند. با جذب افراد جدید سود افراد قدیمی پرداخت می کرد. چالز توانست با ارائه این طرح 20 میلیون دلار در سال 1920 کلاهبرداری کند.

طرح پانزی هدف اصلی آن کلاهبرداری از کاربران نا آگاه و مبتدی بود.با این روش که کاربران را ترغیب می کرد پولهایشان را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها سرمایه گذاری های کلان انجام دهند و در قبال آن سود هنگفتی به کاربران بدهند.سود افراد قدیمی را از پول افراد جدیدی که به طرح می پیوستند پرداخت می کردند، تا جایی که دیگرهیچ عضوسرمایه گذار جدید وجود نداشت و این عامل باعث از بین رفتن این طرح شد و معمولا طراح یا کلاهبردار با مقدار زیادی پول که از کاربران دریافت کرده بودند، متواری می شدند. دنیای مجازی و الکترونیکی بستر مناسبی برای اینگونه طرح ها است چرا که طراح می توانست ناشناس باقی بماند و تبلیغات و راه دریافت پول در آن بسیار ساده تر است.معمولا یک طرح پانزی بیش تر از دو سال دوام نمی آورد.

می خواهیم چندین پروژه پانزی به شما معرفی کنیم .هر کدام به روش خودشان کلاهبرداری کردند.آریا کوین ،پروژه دگ کوین، پروژه doubleway جزو پروژه های پانزی اسکم هستند .

شت کوین ها

در دنیای رمز ارزهای دیجیتال بیش از 5000 ارز دیجیتال وجود دارد. شما قبل از انتخاب کوین برای خرید و فروش بایدآگاهی داشته باشید. کدام کوین با ارزش و کدام شت کوین است،دانستن این مطلب برای شما امری  بسیار حیاتی است.

همانطور که می دانید اصطلاح شت کوین بیان کننده جنبه های مختلف یک کوین را که فاقد هر گونه حاکمیت واقعی ،کیفیت و فناوری ،توزیع پول بررسی می کند. به دلیل عدم وجود قانون گذاری در حیطه رمز ارزها، کوین های کلاهبرداری که هیچ ارزش واقعی ندارند.به عنوان یک شت کوین در دنیای رمز ارزها شناخته شده اند. از آنها در طرح های بازاریابی جدید برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران جدید خود استفاده می کنند و در نهایت از طمع سرمایه گذاران سود کلانی را می برند. تصور غلط بیشتر سرمایه گذاران جدید این است افزایش قیمت یک رمز ارز به این معناست که این رمز ارز بسیار با ارزش است.هرگز نباید در پروژه ای که نمی دانید افراد آن واقعی هستند یا نه سرمایه گذاری کنید.


معرفی چند سایت کلاهبردار و پانزی

Grolar Tradeاسکم کلاهبردار

BIT-ATM اسکم کلاهبرداری

Cold Bless اسکم کلاهبرداری

Hash Range اسکم کلاهبرداری

ISTORM اسکم کلاهبرداری


معرفی چند سایت معروف و آپ برای خرید فروش بیت کوین و دیگر رمز ارزها

نگاهی کوتاه به معروف ترین و معتبرترین سایت های بیت کوین و دیگر رمز ارزها می اندازیم.

به علت محبوبیت رمز ارزها درجهان این امر سبب شده است. سایت ها و نرم افزار های زیادی به وجود آیند البته کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند از چه سایت یا صرافی ترید خود بدون خطر انجام دهند.بزرگترین سایت خریدو فروش بیت کوین و دیگر رمز ارز ها  coinbase  می باشد.

و دیگر سایت Robinhoodعلت معرفی مان کم هزینه بودن این سایت است .بهترین اپ از نظر همه کاره بودن cashAPP است.همانطور که می دانید سایت  Binance یکی از بهترین سایت های خرید و فروش از نظر نرخ های پایین بیت کوین است. این سایت ها که اغلب توسط تجار فعال ارزهای دیجیتالی مورد استفاده است coinbase pro  می باشد.شما می توانید برای خرید سریع بیت کوین و دیگر ارزها از سایت coinmama استفاده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” سایت های اسکم ارز های دیجیتال  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fNq7N


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

  1. When I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I get four emails with the same comment.
    There has to be a way you can remove me from that service?
    Thanks!

  2. سلام .سایت valtuscapitaltradeکلاه بردار است و سرمایه گذاری نکنید .اگه سرمایه گذاری کنید پول شما از بین می رود .خودتون رو گول نزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا