صرافی ارز دیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال | لیست بهترین صرافی برای خرید و فروش رمز ارز

بهترین صرافی ارز دیجیتال ، ما می خواهیم در این مطلب شما را با صرافی های آنلاین ارز دیجیتال آشنا کنیم. و درباره طبقه بندی صرافی ها صحبت کنیم . همچنین در انتهای مطلب لیستی از صرافی های داخلی و خارجی را به شما معرفی کردیم. شایان ذکر است این معرفی بر اساس یکسری از شاخص است و سایت زوم ارز هیچ تعهدی در قبال این صرافی ها ندارد. فقط صرفا شما را در انتخاب بهترین و معتبرترین صرافی کمک می کند.

سلام کریپتو

بهترین صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال کدامند ؟

با کمی تامل و نگاه گسترده به بازار ارز های دیجیتال و بیت کوین قابل مشاهده است که با تبلیغات گسترده سودآوری در حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال اکثر افراد برای وارد شدن در این حوزه تلاش می‌کنند .
صرافی های ارز دیجیتال مکانی مناسب برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند .
جهت ورود به بازار رمز ارز ها از اولین قدمات، آشنایی با صرافی های ارز دیجیتال و کلمات کلیدی در این حوزه می باشد.


آشنایی با کلمات پایه در حوزه رمز ارز ها

ارز دیجیتال: همان ارز رمزنگاری شده کریپتوکارنسی است که یک سرمایه دیجیتال محسوب می‌شود که متن باز است و قابلیت ذخیره سازی در دفاتر توزیع را دارد و با قوانین دولتی محدود نمی‌شود و با علم رمزنگاری امنیتش تضمین شده است .

بیت کوین: محبوب‌ترین ارز دیجیتال است. اتریوم : ارز دیجیتال محبوب بعد از بیت کوین است.
صرافی ارز دیجیتال یا اکسچنج: مکانی برای مبادلات و معاملات و نگهداری ارز های دیجیتال است.
یک صرافی ارز دیجیتال وبسایتی آنلاین است که سرمایه‌گذاران در آنجا معامله می‌کنند. انتخاب یک صرافی آنلاین به امنیت بالای تراکنش‌ها ومیزان کارمزد تراکنش ها و جذب کاربران بیشتر برای معاملات بستگی دارد.

همچنین می توانید مقاله معرفی 11 صرافی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال را مطالعه کنید

صرافی ایرانی کارت

صرافی های ارز دیجیتال چند گروه هستند؟

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس خدمات به کاربران

۰1 صرافی های خصوصی ارز دیجیتال :که فقط با دعوت می توان در آنها عضو شد .
۰2 صرافی های منطقه ای ارز دیجیتال :که تنها به کشورهای یک منطقه جغرافیایی خدمات ارزی می‌دهد.
۰3 صرافی های عمومی ارز دیجیتال: در این صرافی به همه افراد خدمات ارائه می‌شود.

طبقه بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس نوع معاملات

۰۱صرافی های ارز دیجیتال باتوانایی معاملات ارز فیات با رمز ارزها
۰۲ صرافی های ارز دیجیتال که توانایی معامله رمز ارز با رمز ارز

طبقه‌بندی صرافی های ارز دیجیتال بر اساس مالکیت کیف پول کاربران

صرافی‌های متمرکز: در این صرافی هابه جهت امنیت معاملات کلید خصوصی در اختیار صرافی ارز دیجیتال است.
صرافی های غیر متمرکز: در این صرافی ها کلید خصوصی کیف پول را خود کاربران نگهداری می‌کنند.

طبقه بندی صرافی ها از نظر انجام معاملات ارز دیجیتال

صرافی های عامل: که در این صرافی‌ها ی ارز دیجیتال معاملات با خود صرافی انجام می‌شود .
صرافی‌های غیرعامل :در این ها کاربران با هم به معامله و مبادله می پردازند.


بهترین صرافی های ارز دیجیتال چه خصوصیاتی دارند؟

ما در ابتدا می خواهیم به شما معرفی کنیم که صرافی خوب دارای چه خصوصیاتی است و شما برای انتخاب یک صرافی باید به دنبال کدام گزینه ها باشید.پس در ادامه با ما همراه باشید تا شاخص های مهم برای انتخاب بهترین صرافی را به شما معرفی کنیم.

امنیت

امنیت، مهمترین شاخص انتخاب یک صرافی خوب است . شاید بتوان گفت بهترین صرافی‌ها امن ترین آنهاست زیرا در یک صرافی نا امن ، احتمال از دست رفتن دارایی با نفوذ هکرها یا اختلال در معاملات وجود دارد. برای پی بردن به امنیت یک صرافی ارز دیجیتال باید بفهمیم سابقه معاملات آن چگونه بوده است؟

آیا هکرها تا به حال به آن صرافی یا اکسچنج حمله کرده اند؟
اگر حمله هکرها رخ داده آیا موفق بوده است؟ آیا آن صرافی ضرر کاربران خود را جبران نموده است؟

احراز هویت

صرافی‌های که به تبدیل ارز دیجیتال به فیات می پردازند بیشتر با پدیده پولشویی روبه‌رو هستند پس احراز هویت در آن‌ها دقیق‌تر انجام می‌شود .البته برای اشخاص در بعضی کشورها مانند ایران صرافی ها کمی آسان تر عمل می کنند.
در برخی صرافی های ارز دیجیتال احراز هویت مرحله ای صورت می گیرد مثلا برای حجم پایین فعالیت مدارک کامل شناسایی نمی‌خواهد فقط برای فعالیت با حجم بالا مدارک کامل باید ارائه شود .

کارمزد معاملات

همه صرافی ها برای معاملات ارز دیجیتال کارمزد دریافت می‌کنند. یکی از مواردی که یک صرافی ارز دیجیتال خوب می بایست در نظر داشته باشد ،تمام قوانین مربوط به کارمزد می باشد .

سیالیت و حجم بازار و شکاف قیمت‌ها (spread)

برای یک خرید بزرگ اگر حجم معاملات در یک صرافی پایین باشد ، سیالیت پایین می‌آید.و زمان برای انجام معامله بیشتر می‌شود .در این صرافی ها کارمزد اگر کارمزد هم کمتر باشد باز این زمان از دست رفته جبران نمی‌شود .
شکاف قیمت‌ها اختلاف میان خرید و فروش در یک بازار است. دربازاری که شکاف قیمت ها بالا باشد اگر پس از خرید بخواهیم زود آن را بفروشیم ، به علت اختلاف قیمت خرید و فروش بسیار متضرر می شویم.

امکان تعیین قیمت توسط کاربران

در بازارهاکاربران قیمت مد نظرشان را تعیین می‌کنند و قیمت‌ها به صورت رقابتی است. اما بعضی صرافی خودشان قیمت را تعیین و بر اساس آن معامله می‌کنند.

تعداد کوین ها و رمز ارزها در صرافی های دیجیتال

تعداد کوین ها یی که صرافی‌هاپشتیبانی می‌کنند و جفت ارزهای قابل معامله جذابیت یک صرافی را بیشتر می‌کند.

پشتیبانی صرافی ها

پشتیبانی سریع و دقیق هم از مهمترین خصوصیات یک صرافی ارز دیجیتال است. بسیاری از افراد حاضرند که کارمزد بیشتری بدهند ولی پشتیبانی سریع تر از صرافی داشته باشند. حضور پشتیبان در معاملات باعث پشتگرمی است .

بهتر و راحت کار کردن با یک صرافی

پیچیده نبودن و راحت معامله کردن درصرافی از گزینه های برتر آن می‌باشد در این صرافی ها کاربران حس برتری در معاملات خواهند داشت.

منطقه جغرافیایی

مثلا بعضی صرافی های ارز دیجیتال به کشورهای آمریکای شمالی خدمات ارائه می دهند ولی در کشورهای آسیایی فعالیت ندارند و بعضی از صرافی‌ها به لحاظ تحریم‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند.

شاید یک صرافی‌ اینچنین نباشد که در همه شاخص‌ها عالی باشد، ولی بهترین صرافی های ارز دیجیتال، میان جامعه هدف ،شاخص ها و نیازهای کاربران تعادل برقرار میکنند.

لیستی از بهترین صرافی ها

بیشتر بدانید: آموزش ثبت نام و ترید در صرافی بیتمکس (Bitmex)


لیستی از صرافی های برتر ارز دیجیتال

قبل از معرفی صرافی ها قابل ذکر است که ما در این ” فقط صرافی های موجود را با یکسری شاخص ها معرفی کردیم . و در قبال هیچ صرافی تعهدی نداریم.

۰۱ صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)

۰۱ صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)

صرافی ارز دیجیتال بایننس  ؛صرافی بزرگ و پرطرفدار بایننس در سال 2017 افتتاح شد. به دلیل امکانات گسترده، این صرافی طی مدت زمان کم رشد بسیار خوبی داشت. شما می توانید در این صرافی، اقدام به خرید و فروش صدها ارز دیجیتال کنید. در صورتی که کار در صرافی هایی همچون کوین بیس و کراکن برای ایرانیان ممنوع بود، بایننس همچنان به کاربران ایرانی خود خدمات ارائه می داد. اما به تازگی بایننس نیز گاها از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری نموده است که باعث ایجاد مشکلاتی برای ایرانیان شده است و کاربران ایرانی مجبور هستند که قبل از هربار ورود به صرافی بایننس از نرم افزار های تغییر ” ای پی ” | ” IP ” همانند ” VPS ” استفاده کنند.

با این وجود اما همچنان تریدر ها می توانند با تغییر ای پی خود از بایننس استفاده کرده و بدون نیاز به وریفای و یا احراز هویت کردن حساب و اعلام ایرانی بودن، تا سقف 2 بیت کوین در روز، معامله انجام دهند.
کارمزد انجام تبدیل ارزها و ترید، بسته به مقدار حجم معامله دارد. همانطور که می دانید ارز دیجیتال بایننس کوین متعلق به صرافی بایننس می باشد. اگر برای معاملات خود از این رمز ارز استفاده کنید، کارمزد معاملات شما تا 25 درصد کاهش می یابد. مقدار کارمزد برای حجم معادلات حداکثر 50 بیت کوینی تا 0.1 درصد می باشد. مقدار کارمزد دریافتی صرافی بایننس بسیار پایین می باشد که این موضوع نیز سبب شده است تا بایننس روزانه بیش از 700 میلیون دلار، سرمایه در گردش ایجاد نماید و آن را تبدیل به بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان کند. فقط باید بدانیم در صرافی بایننس، خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات مثل دلار و یورو امکان ندارد.

اگر بخواهیم درباره امنیت این صرافی کمی بگوئیم، به جرات می توان گفت که این صرافی جز پرطرفدار ترین صرافی های حال حاظر می باشد. متاسفانه این صرافی در گذشته دوبار مورد حجوم هکران قرار گرفت که خوشبختانه مدیران این صرافی، پس از حل مشکل تمامی خسارات وارد شده به کاربران را پرداخت کردند.

۰۲ صرافی ارز دیجیتال کوین بیس (Coinbase)

بهترین صرافی ارز دیجیتال کوین بیس

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس را می توان یکی از مهمترین و قابل اعتمادترین صرافی های دنیا دانست.این صرافی ارز دیجیتال بیش از 32 کشور در جهان را پشتیابی می کند اما متاسفانه ای پی ایران را تحریم کرده است و کاربران ایرانی باید با نرم افزار های تغییر ای پی اقدام به ترید و یا خرید و فروش کنند. یکی از نمونه نرم افزار های تغییر ای پی ” VPS ” نام دارد. صرافی کوین بیس بیشتر از 13.3 میلیون کاربر فعال دارد. و همچنین تمرکز اصلی صرافی کوین بیس روی چهار ارز دیجیتال اصلی و معروف می باشد.

 • بیت کوین (BTC)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • لایت کوین
 • (LTC) اتریوم (ETH)

دیگر رمز ارز هایی که این صرافی پشتیبانی می کنند عبارت اند از:

 • XRP
 • EOS
 • XLM
 • ETC
 • ZEC
 • ZRX
 • REP
 • BAT
 • LINK
 • DAI
 • USDC

کاربران می‌توانند در آن با استفاده از حساب بانکی خود، کارت اعتباری، پی پال و یا دیگر روش‌های پرداخت، ارز دیجیتال تهیه نمایند.تعداد ارزهای دیجیتال قابل خرید و فروش در کوین بیس محدود است.

اگر تازه کار هستید و برای اولین بار می خواهید به خرید و فروش ارز های دیجیتال در صرافی کویین بیس بپردازید. باید ابتدا در صرافی های ایرانی مبلغ ابتدایی خود را به خرید رمز ارز ها اختصاص دهید. به شما پیشنهاد می کنیم، اگر مبتدی هستید برای اولین بار از یک فرد با تجربه راهنمایی بخواهید.

یکی از مزایا استفاده از صرافی کوین بیس این است که شما می‌توانید از خدمات اکسچنج GDAX نیز در کنار آن استفاده کنید. زیرا مالکیت هر دو بستر برای یک شرکت است. GDAX به شما ابزارهای حرفه‌ای‌تر ترید نظیر Margin Trading و Market, Limit, Stop Orders می‌دهد. GDAX همچنین کارمزد پایین تری نسبت به کوین بیس دارد.

در آخر اگر بخواهیم یکی از بهترین ویژگی های این صرافی را عنوان کنیم، به بحث اعتبار ارز های دیجیتال اشاره می کنیم. یکی از بهترین ویژگی های این صرافی این است که از ارز های دیجیتال معتبر پشتیبانی می کند. ما رمز ارز هایی که شما می توانید در این صرافی اقدام به خرید و فروش آن ها کنید را پیش تر برایتان آوردیم.

۰۳ صرافی بیت مکس (BitMex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیت مکس

صرافی بیت مکس BITMEX ،بیت میکس نام یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال می باشد. این صرافی یک صرافی متمرکز می باشد و بر روی یک بستر ” همتا به همتا ” یا ” Peer to Peer ”  پیاده سازی شده است. استفاده از صرافی بیت میکس، نیاز به احراز هویت و یا وریفای ندارد و تنها می توانید با چند کلیک به راحتی اقدام به ثبت نام کنید. فعال نبودن احراز هویت دارای مزیت و همچنین معایب زیادی می باشد. یکی مهم ترین معایب نداشتن احراز هویت این صرافی، سو استفاده است. کاربران سواستفاده کننده می توانند با ایجاد یک حساب کاربری بدون احراز هویت، به اخاذی و … از دیگران کاربران داشته باشند.

متاسفانه صرافی بیتمکس نیز کاربران ایرانی را تحریم کرده است و ای پی های ایران نمی توانند به راحتی خرید و فروش کنند. برای استفاده از این صرافی، همانند دیگر صرافی ها باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. یکی از این نرم افزار های تغییر ای پی ” VPS ” می باشد. VPS مخفف عبارت ” Virtual Private Server ” که در معادل فارسی به معنی سرور مجازی خصوصی می باشد.

یکی از معایب خود صرافی بیتمکس این است که کارمزد مشخصی ندارد. کارمزد بیتمکس به صورت حدودی بسته به نوع ارز دیجیتالی که  معامله می کنید دارد.

صرافی بزرگ بیتمکس که نام آن مخفف عبارت ” Merchentile Exchange Bitcoin ” می باشد، به کاربران خود بسیار احترام می گذارد. این صرافی یک تیم پشتیبان کننده که به صورت 24 ساعت در حال انجام امور کاری و پشتیبانی هستند را دارا می باشد. شما می توانید با مراجعه به مکان های ذیل، به پشتبانی این صرافی دسترسی پیدا کنید.

 • نرم افزار پیام رسان تلگرام ” Telegram Masanger “
 • نرم افزار پیام رسان وی چت ” We Chat Masanger “
 • سیستم پشتیبانی تیکتینگ
 • ویبو
 • آی آر سی

۰۴ صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کوکوین

صرافی آنلاین kucoin ،صرافی کوکوین در سال 2017 به عنوان یک صرافی بی واسطه در زمینه خرید و فروش و همچنین معاوظه رمز ارز ها تاسیس شد. این صرافی، به دست مهندسین و متخصصان نمونه و با تجربه معاملاتی طراحی شده است.

بنیانگذاران و همچنین صحبان این صرافی هدفشان این است که مردم بتوانند به بهترین شکل و همچنین آسان ترین روش به انجام معامله ارز های دیجیتال بپردازند.  این اکسچنج توکن مربوط به خود را با نام KCS ارائه داده که به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا قسمتی از درآمد روزانه پلتفرم را شریک شوند.یکی دیگر از مزایای کوکوین، شارژ سریع ارز دیجیتال به حساب کاربر پس از تعداد کانفرم کم به نسبت سایر بسترها است.

شما می توانید برای کار با این صرافی از 1. سایت، 2. نرم افزار برای گوشی های هوشمند استفاده کنید. شما می توانید نرم افزار این صرافی را در گوشی های هوشمند با سیستم عامل هایی ” اندروید ” Android ” و ” ای او اس ” IOS ” نصب و سپس استفاده کنید.

این صرافی بسیاری از کوین های معروف شامل: بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و… پشتیبانی می کنند. شما می توانید به راحتی 400 رمز ارزی که این صرافی را پشتیبانی می کند خرید و فروش کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش صرافی Hitbtc | آموزش ثبت نام و ترید در صرافی Hitbtc

یکی از مسائل مهمی که در بحث ارز های دیجیتال مهم است. امنیت می باشد. این صرافی توسط پروتکل های رمزنگاری شده محفوظ است و امنیت آن مناسب می باشد. شما می توانید با فعالسازی تایید دو مرحله در این صرافی، معامله هایتان تنها با وارد نمودن رمز عبوری انتخابی شما صورت گیرد.

۰۵ صرافی اوکی اکس (OKEx)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی اوککس

صرافی وکی اکس ،این صرافی در سال 2014 در کشور مبدا ارز های دیجیتال یعنی چین تاسیس شد و به عنوان دومین صراافی بزرگ رمز ارز دنیا یاد می شود. صرافی اوکی اکس از دیگر بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که بیش از 145 ارز مختلف پشتیبانی میکند. این صرافی همچون بایننس، دارای آلت کوین اختصاصی خود با علامت OKB نیز می باشد. حجم معاملات در این صرافی بسیار بالا می باشد و تقریبا می توان گفت که حجم قرار داد های آتی بیت کوین به تنهایی در این صرافی به 1.5 میلیارد دلار می باشد.

این صرافی برای کشورهای: هنگ کنک، کوبا، بنگلادش، ایران، آمریکا، سوریه، مالزی، کره شمالی و کشور هایی که در لیست تحریم های شورای امنیت ملل قرار دارند غیر قابل استفاده می شود. همانطور که در این لیست مشاهده کردید، کاربران ایرانی نمی توانند از این صرافی به سادگی استفاده کنند. بهترین راه برای استفاده از این صرافی بدون مزاحمت، با داشتن یک نرم افزار تغیر ای پی می باشد. شما می توانید با نصب یک نرم افزار تغییر ای پی از این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها استفاده کنید.

ثبت نام در این صرافی بسیار ساده می باشد اما نه برای کاربرانی که از کشور های تحریم شده می خواهند ثبت نام کنند. این صرافی در هنگام ثبت نام از شما درخواست وارد نمودن یک شماره تلفن می کند. با این حساب یکی از دلایلی که ثبت نام را سخت می کند پیدا نمودن یک شماره تماس است.

طریقه انجام روند معامله در این صرافی همانند صرافی های دیگر است. شاید درباره امنیت این صرافی در ذهن شما سوالاتی ایجاد شود. یکی از موارد امنیتی که کاربر باید در آن رعایت کند، فعال نمودن تایید دو مرحله ای می باشد. شما باید در زمان ثبت نام و یا با پایان ثبت نام بلافاصله تایید دو مرحله ای خود را فعال کنید. زیرساخت این صرافی تقریبا قابل قبول می باشد. در سال 2017 یک حمله بسیار کوچک به حساب برخی از کاربران صرافی OKex شد که پس از مدت کوتاهی این مشکل به صورت کامل حل شد

۰۶ صرافی کراکن (Kraken)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی کراکن

صرافی کراکن در سال 2011 توسط فردی به نام جسی پاول  در سان فرانسیسکو تاسیس گردید. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های بیت کوین در دنیا محسوب می شود که قابلیت پشتیبانی از ارزهای فیات را نیز دارد. در این صرافی می توان ارزهایی همچون یورو، دلار، ین، پوند و غیره را به بیت کوین تبدیل کرد.

بعضی از کاربران این صرافی از کارکرد با آن اعلام رضایت داشتند که این رضایت تنها به علت راحتی در معامله ها می باشد. این صرافی از رمز ارز هایی همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و 14 ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می کند. خوشبختانه امنیت این صرافی نسبتا خوب می باشد و می توان برای مدت کوتاهی به آن اطمینان کرد. پس از ثبت نام در این صرافی شما می توانید با مراجعه به قسمت امنیت، تایید دو مرحله ای حساب خود را فعالسازی کنید. فعالسازی تایید دو مرحله ای به شما کمک می کند تا از پیش آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری شود و همچنین کمک شایانی به جلوگیری از سواستفاه سودجویان می کند.

برای کار با این صرافی باید اعتبار خود را تایید کنید. تایید اعتبار در این صرافی به چند گروه تقسیم می شود.  یکی از بهترین مزایا این صرافی این است که مشخص می کند که شما چقدر سرمایه بر حسب دلار، یورو و …. دارید. این کار می تواند کاربسیاری از افراد را آسان کند.

۰۷ صرافی هابی (Huobi)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی هیوبی

صرافی هابی ، صرافی هابی یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که از حدود 250 ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند. صرافی هابی که یک صرافی چینی محسوب می شود، دارای دو نسخه مختلف می باشد. نسخه OTC مخصوص خرید ارز دیجیتال با استفاده از ارزهای فیات است .

از نقاط مثبت این صرافی می توان به پشتیبانی 24 ساعته آن اشاره داشت. یکی از نقاط منفی آن نیز اتهامی است که در خصوص عدم ارائه میزان دقیق حجم معاملات انجام شده در این صرافی به آن وارد شده است.

خوشبختانه این صرافی رابط کاربری بسیار آسانی دارد و شما می توانید به راحتی از این صرافی استفاده کنید. همانطور که گفته شد این سایت به دو زبان چینی و انگلیسی ترجمه شده است. در صورت مسلط بودن به هر زبان می توانید آن را انتخاب و سپس کار خود را انجام دهید.

نمودار های این سایت مستقیما به سرور های ” Trading View ” متصل هستند. با خیال راحت می توانید به قیمت و همچنین نمودار ها برای تحلیل روزانه رمز ارز ها اطمینان کنید و کار خود را به درستی انجام دهید.

ثبت نام در این صرافی بسیار آسان است. در هنگام ثبت نام در صورت بروز مشکل، می توانید با مراجعه به پست آموزشی طریقه ثبت نام در صرافی Huobi مشکل خود را به راحتی حل کنید.

این صرافی از لحاظ امنیتی مورد تایید کارشناسان می باشد زیرا برای بالابردن سطح امنیت خود هزینه های زیادی کرده است. شما می توانید پس از ورود به این صرافی تایید دو مرحله ای خود را فعال کنید تا ایمنی حسابتان را خودتان به دست داشته باشید.

متاسفانه این صرافی نی زهمانند دیگر صرافی ها، ای پی ایرانی ها را مسدود کرده اند. برای استفاده از این صرافی و انجام خرید فروش باید از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید.

۰۸ صرافی بیت فینکس (Bitfinex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیتفینکس

صرافی بیت فینکس ،نیز یکی دیگر از بهترین صرافی های ارز دیجیتال است که در این لیست جای گرفته است. این صرافی که در سال 2012  در شهر هنگ کنگ پایه گذاری گردیده. این صرافی رابط کاربری بسیار ساده و روانی دارد که باعث می شود تا کاربران به سادگی به خواسته های خود دسترسی داشته باشند، حتی کاربران مبتدی.

امکان برداشت بدون محدودیت، دارای اپلیکیشن موبایلی و متدهای پرداخت مختلف، از جمله مهمترین نقاط قوت بیت فینکس می باشد. این صرافی دو نوع نرخ کارمزد متفاوت تعریف کرده است. کارمزد های صرافی بیت فیکس عبارت اند از:

Marker: زمانی که قصد بخواهید ارز خودرا در این صرافی سرمایه گذاری کنید، باید این نوع از کارمزد را پرداخت کنید. مقدار این نوع از کارمزد برابر است با 0.1 درصد.

Taker: زمانی که شما اقدام به خرید یک ارز دیجیتال کنید باید این نوع از کارمزد را پرداخت کنید. مقدار این نوع از کارمزد برابر با چیزی بین 0.1 تا 0.2 درصد می باشد.

خوشختانه در هنگام ثبت نام در این صرافی، نیاز به احزار هویت نمی باشد و شما می توانید بدون اهزار هویت در این صرافی ثبت نام کنید. نداشتن احراز هویت در کنار مزایا دارای معایبی نیز می باشد. یکی از معایب نداشتن احزار هویت سواستفاده هکران می باشد. هکران می توانند با ایجاد حساب های جعلی از کاربران این صرافی سواستفاده کنند. همچنین یکی از مهم ترین مزایا نداشتن احراز هویت این است که کاربران ایرانی می توانند به راحتی در این سایت بدون ایجاد هر گونه مشکلی ثبت نام کنند. پس از ثبت نام می توانید زبان این صرافی را به زبان های چینی، روسی و انگلیسی تغییر دهید.

یکی از ویژگی های مهم این صرافی، داشتن نرم افزار برای گوشی های موبایل می باشد. شما می توانید با نصب نرم افزار صرافی بیت فینکس در موبال خود اقدام به مدیریت حساب کاربری خود در گوشی موبایلتان کنید. این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل ” اندروید ” Android ” و همچنین ” ای او اس ” IOS ” توسعه داده شده است.

۰۹ صرافی بیترکس (Bittrex)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیترکس

صرافی آنلاین بیترکس، یک صرافی ارز دیجیتال امریکایی است که در شهر ساتل، واشنگتن می باشد. این صرافی در سال 2014 توسط 4 فرد با نام های: بیل شیهارا، ریکی لای، رامی کاواچ، ریان هنتز برپا شد. امنیت بسیار بالای این صرافی، باعث شده است تا جزو یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در سال 2019 انتخاب شود. پشتیبانی از بیش از 190 ارز رمزپایه و امکان معاملات بیش از 280 زوج ارز، از جمله مهمترین مزایای این صرافی است.

متاسفانه چندی پیش این صرافی حساب تمام کاربران ایرانی را به علت شدت تحریم های موجود بلوکه کرد. از این رو کاربران ایرانی دیگر قادر به استفاده از این نرم افزار نمی باشند مگر اینکه اقدام به تغییر ای پی خود کنند. شما می توانید با استفاده از ” VPS ” سرور های مجازی ” ای پی خود را تغییر و سپس اقدام به استفاده از این صرافی کنید. همچنین جز ایران این صرافی حساب های 5 کشور دیگر همانند سوریه، کره شمالی، کوبا و منطقه کریمه را نیز مسدود کرده است.

سرعت انجام تراکنش ها به سبب الگوریتم هایی که در این صرافی به کار گرفته شده است، بسیار بالا می باشد. عدم پشتیبانی از ارزهای فیات در این صرافی ، باعث می شود تا کاربران تنها توانایی تبدیل ارزهای رمزپایه را به یکدیگر داشته باشند.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، امنیت در این صرافی بسیار بالا می باشد. شما می توانید به راحتی و با خیال راحت از این صرافی استفاده کنید. این صرافی موارد امنیتی ازجمله تایید مرحله دو عاملی را رعایت می کند و فعال نمودن این امکان می تواند از روند هک شدن حساب شما جلوگیری کند.

در این صرافی می توانید رمز ارز های مختلفی همچون: بیت کوین، انجین کوین، اتریوم، بیت کوین کش، لایت کوین، ریپل، تتر، مونرو و …. را خرید و فروش کنید.

۰۱۰ صرافی بیت استمپ (Bitstamp)

بهترین صرافی ارز دیجیتال صرافی بیت استمپ

یکی از مهمترین دلایل محبوبیت بیت استمپ کارمزد پایین این صرافی می باشد که باعث شده تا این صرافی، در لیست بهترین صرافی های ارز دیجیتال قرار بگیرد. شما می توانید در این صرافی، سفارش های خود را با بهترین قیمت و پشنهاد خود ثبت کنید تا دیگر کاربران اقدام به خریداری آن ها کنند.
بیت استمپ یک صرافی فعال در کشور اسلوونی است که از سال 2011 پایه گذاری شده است. متاسفانه این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها حساب های ایرانی را بلوکه و ای پی های کشور ایران را بسته است. برای استفاده از این صرافی نیز همانند دیگر صرافی ها باید از نمر افزارهای تغییر ای پی استفاده کنید.

یکی از بهترین امکانات این صرافی این است که شما می توانید آن را مستقیما به کیف پول های سخت افزاری ” Trezor ” و ” Ledger ” متصل کنید.
امکان پشتیبانی از ارزهای فیات همچون دلار و یورو، علاوه بر پشتیبانی از ارزهای رمزپایه همچون بیت کوین و اتریوم، از مزایایی استفاده از این صرافی است.

متاسفانه چندی پیش، گروهی از هکران توانستند به حساب های کاربران در این صرافی دسترسی پیدا کنند و از همین رو اقدام به برداشتن 5 میلیون بیت کوین کردند. خوشبختانه بعد از گذشت مدتی کوتاه، تمامی بیت کوین هایی که از حساب کاربران به سرقت رفته بود بازگردانی شد.

متسافانه برای ثبت نام در این صرافی نیازمند اعلام هویت هستید. برای اعلام هویت باید مدارکی ارسال کنید تا هویت شما تایید شود. اگر در ایران زندگی می کنید متسافانه باید بگوئیم که شما نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا همانطور که گفتیم کشور ایران جز کشور هایی است که این صرافی آن را تحریم کرده است. با این حساب زمانی که تصمیم به ثبت نام و همچنین کار با این صرافی را گرفید، بهتر است تا به دنبال مدارک یک فرد در کشور های خارجی مورد تایید این صرافی باشید.


صرافی های ایرانی

در زیر به معرفی صرافی های داخل ایران می پردازیم

اکسچنج 98

در صرافی آنلاین اکسچنج 98 این امکان وجود دارد که می توان مستقیما حساب ریالی خود را به ارزهای رمزپایه ای همچون بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین و بیت کوین کش تبدیل کرد و سپس با استفاده از این ارزها، در صرافی های معتبری همچون بایننس، اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نمود.

امکان خرید ارز از سمت شما را نیز دارد . شما می توانید در هر زمان که نیاز داشتید، ارزهای رمزپایه خود را به ریال تبدیل کرده و با کمترین کارمزد ممکن، بیشترین سود را حاصل کنید.

رمزینکس

رمزارزهایی مثل بیت کوین، لایت کوین، دوج ، اتریوم، تتر، ریپل و بایننس کوین را پوشش می دهد.

اوکی اکسچنج

پوشش بیش از 40 ارز دیجیتال، یکی از قدیمی ترین صرافی های ایرانی با شکاف قیمتی حدود 8% روی خرید و فروش ، از مزایای این صرافی است.

بیدارز

بید ارز باپوشش رمزارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم، دوج، تتر و … .و با قابلیت سفارش گذاری آفلاین که معامله در آن بین کاربران صورت گرفته است از صرافی های ایرانی است.


سخن آخر:

از آنجایی که در حال حاضر افت و خیز قیمت ارز های دیجیتال افراد زیادی را به سراغ خرید و فروش رمز ارز ها می آورد.افراد به دنبال صرافی آنلاین و معتبر با حجم خرید و فروش بالایی هستند و از آنجایی که صرافی های جهانی نقد شوندگی بالایی دارند به سراغ صرافی های جهانی می روند . اما شایان ذکر است که صرافی های خار از کشور به دلیل تحریم بودن کشور عزیزمان اجازه خرید و فروش رمز ارز ها را نمی دهند .اما ایرانی های عزیز برای خرید و فروش رمز ارز ها از نرم افزار تغییر ip  و یا vps  یا همان سرور مجازی استفاده می کنند . که پیشنهاد ما به شما همان vps  است. ممنون که تا پایان مطلب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش ارز های دیجیتال با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

20 دیدگاه

 1. سوال اصلی اینجاست که پول و سرمایه ما در صرافی هاست و ما باید احراز هویت شویم
  جواب صرافی ها باید تضمین بدهند نه ما
  قوانین غلط اندر غلط
  ساعات کار صرافی 7 24 باید باشد
  دانش افرادی که صرافی راه اندازی کرده اند در 99 درصد از صفر پایینتر است یا کلاهبردارند

 2. در صرافی ارزخانه هیچ تعهدی به کاربران وجود ندارد و پرتال را ملک شخصی خود و کاربران را مهمان ناخوانده میدانند. هر کارمندی هر تصمیمی دوست داشته باشد میگیرد و آنرا بجای قانون جا میزند، بخصوص اگر از جای دیگری ناراحتی یا عصبانیت داشته باشد. میاید و براحتی اکانت شما را حذف میکند.
  ضمنا اگر گوشیتان شارژ باتری نداشت و خاموش بود، اصلا نگویید گوشیتان الان خاموشه، چون سریعا پشتیبان سایت دستور میدهد و اکانتتان را حذف میکنند تا شما را مثل خودشان ناراحت و عصبی کنند.
  من صرافیهای مختلفی اکانت دارم هیچ جا ندیدم پشتیبان سایت تصمیم مدیریتی بگیرد و اینطور هرکی به هرکی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا