زوم ارز پدیا

مصرف برق ماینر چقدر است ؟ | شرایط برق قانونی برای ماینر

مصرف برق ماینر ، مصرف برق دستگاه های ماینر یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد استخراج رمز ارز ها را دارند. همانطور که می دانید دستگاه های ماینر برق بسیار زیادی مصرف می کنند و شما اگر به فکر استخراج رمز ارز ها هستید باید ابتدا به فکر تامین برق مورد نیاز دستگاه های ماینرتان باشید. احتمالا با خواندن این قسمت از مقاله، برای تان این سوال پیش می آید که از کجا می توانیم تشخیص دهیم که هر دستگاه ماینر به چه میزانی برق مصرف می کنند؟ اگر به مشخصات دستگاه های ماینرتان نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که دستگاه ماینر مورد نظر شما چه میزان مصرف برقی دارد. در این مقاله ما قصد داریم تا در ابتدا درباره مصرف برق دستگاه های ماینر و سپس درباره برق قانونی با شما عزیزان گفتگو کنیم. در صورتی که به دنبال یک استخراج قانونی هستید، شما نیز می توانید این مقاله را مطالعه کنید چراکه در این مقاله قصد داریم تا به تامین برق قانونی نیز اشاره کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

مصرف برق دستگاه های ماینر

اینکه یک دستگاه ماینر چه مقدار برق مصرف می کند، یکی از مهم ترین نکاتی است که قبل از خرید دستگاه های ماینر باید به آن توجه کنید چراکه تمامی دستگاه های ماینر پر مصرف هستند و مصرف برق هرکدام نیز با یکدیگر متفاوت است. بسیاری از مردم، زمانی که متوجه ارزش بالای رمز ارز ها می شوند به سراغ استخراج و یا خرید و فروش آنها می روند. گاها پیش می آید که این افراد از مصرف برق دستگاه های ماینر بی خبر هستند اما پس از اینکه این کار را انجام دادند تازه متوجه این موضوع می شوند. لازم به ذکر است که جز هزینه برق، هزینه های دیگری نیز وجود دارد که شما باید آن ها را در نظر بگیرید. خوشبختانه کشور ایران، قیمت برق بسیار ارزان تری در بین دیگر کشور ها دارد. به این دلیل برخی ها فارغ از در نظر گرفتن هزینه تهیه تجهیزات، می گونید که استخراج در ایران سود آور است. لازم به ذکر است که ما منکر این موضوع نمی شویم اما اگر می خواهید یک استخراج به صرفه و پر سودی را داشته باشید باید طبق یک برنامه ریزی و همچنین استراتژی مناسب پیش بروید.

با توجه به این که قیمت برق در ایران نسبت به سایر دیگر کشور ها ارزان است اما همانطور که گفتیم قیمت تجهیزات بسیار بالاتر است. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا با مثال بگوئیم.

کوین کده

اگر تا به حال به سراغ خرید دستگاه های ماینر رفته باشید، قطعا قیمت بسیار بالای ماینر ها را دیده اید. با توجه به قیمت فعلی ارز ( دلار ) در ایران، قیمت دستگاه های ماینر بسیار بالا رفته است و شاید این موضوع سبب شده باشد تا کمی سود استخراج پایین بیاید و یا اینکه تا رسیدن به نقطع سر به سر کمی زمان زیادی لازم باشد. به هر حال اگر قصد استخراج رمز ارز ها را دارید باید به موارد بسیار زیادی توجه کنید. ما در سایت زوم ارز در مقالات مختلفی درباره این موضوع با شما عزیزان گفتگو کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به مقالات مشابه به صورت کلی درباره این موارد اطلاعات به دست بیاورید.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب یعنی محاسبه قیمت برق ماینر ها برویم، قصد داریم تا به یکی از سوال پر تکرار شما ” آیا استخراج ارز های دیجیتال قانونی است؟ ” پاسخ بدهیم. اگر این سوال ذهن شمارا مشغول کرده است مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید

آیا بیت کوین قانونی است ؟ | آخرین وضعیت بیت کوین در ایران


آیا استخراج ارز های دیجیتال قانونی است؟

استخراج ارزهای دیجیتال
قوانین استخراج ارزهای دیجیتال

بله قانونی است اما در صورتی که شما برای انجام این کار اقدام به تهیه مجوز کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توانیم برای انجام این کار مجوز تهیه کنیم؟ برای اینکه بتوانید برای استخراج ارز های دیجیتال مجوز تهیه کنید باید به سراغ اداره ” صنعت و معدن ” بروید. در این اداره با توجه به مشخصات فارم شما، به شما مجوز استخراج داده می شود. دور از تمامی این موارد باید توجه داشته باشید که گرفتن مجوز استخراج یک سری شرایط دارد که در ادامه به آن ها حتما اشاره خواهیم کرد.

در صورتی که شما برای استخراج ارز های دیجیتال مجوز تهیه نکنید، کار شما به نوعی جرم محسوب می شود و تقریبا باید بگوئیم که مورد محاکمه مراجع قانونی قرار می گیرید. حتما به این امر مهم دقت کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که در صورتی که عمل استخراج رمز ارز ها را به صورت قانونی انجام دهیم، مجازات ما چیست؟

مجازات دقیقی نمی توان برای این موضوع در نظر گرفت چراکه بسته به نوع تخلف می تواند مجازات متفاوت باشد اما در کل می توان گفت که مجازات استخراج غیر قانونی می تواند ” حبس از 6 ماه تا 2 سال باشد و یا اینه  حبس به همراه پرداخت مقداری جریمه “. توجه داشته باشید که در صورتی که برای اولین بار در برابر قانون تسلیم شوید، از شما اقدام به دریافت تعهد می کنند اما اگر پس از این موضوع مجدد این اتفاقات رقم بخورد، شامل دیگر مجازات که می تواند حبس و یا جریمه و یا …. باشد، می شوید.

بیشتر بخوانید

چگونگی گرفتن مجوز جهت راه اندازی فارم بیت کوین

 


محاسبه قیمت برق دستگاه های ماینر

محاسبه مصرف برق ماینر
محاسبه برق مصرفی ماینر

قبل از هر چیزی برای اینکه بتوانید به لیست قیمتی برق دسترسی پیدا کنید باید به سایت رسمی وزارت نیرو مراجعه کنید. در سایت رسمی وزارت نیرو به صورت کامل برای شما جدول لیست های قیمت آورده شده است و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. در این قسمت از مقاله ما تنها از لیست قیمتی برق مشترکین کم مصرف خانگی با شما عملیات محاسبات را انجام می دهیم.

همانطور که می دانید هر ساله قیمت برق تغییر پیدا می کنید. در نتیجه شما برای مشاهده لیست به روز همانطور که گفتیم باید به سایت وزارت نیرو مراجعه کنید. این بخش تنها جنبه مثال برای اینکه موضوع را متوجه شوید دارد.

در تصویر ذیل شما می توانید لیست تعرفه برق مشترکین کم مصرف خانگی را در سال 99 مشاهده کنید.

تعرفه برق در 99
تعرفه برق مشترکین سال 99

برای اینکه بتوانید این محاسابت را انجام دهید، همانند فرمول زیر باید پیش بروید.

میزان برق مصرفی ماینر=انرژی دستگاه*24*30

برای اینکه شما این موضوع را بهتر متوجه شوید، برایتان یک مثال می زنیم تا بهتر این موضوع را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش بازی بمب کریپتو bombcrypto

در این قسمت ما قصد داریم تا هزینه مصرف برق دستگاه ماینر S19 Pro که جدید ترین دستگاه ماینر کمپانی بیت مین می باشد را محاسبه کنیم. اگر این ماینر را بشناسید، یکی از قوی ترین دستگاه های ماینر نیز به حساب می آید. انرژی مصرفی این ماینر برابر با ” 3250 وات ” می باشد. پس بنابراین با وجود اعداد موجود، به سراغ محاسبه می رویم.

2340=3.25*24*30

در این مرحله ما توانستیم که میزان مصرف برق دستگاه ماینرمان را به دست بیاوریم. میزان مصرف برق دستگاه ماینر S19Pro برابر است با ” 2340KW/H “. حواستان باشد که واحد میزان برق مصرفی دستگاه در این مرحله به KW/H تبدیل می شود. حال برای اینکه بتوانید به نتیجه نهایی برسید باید عدد به دست آمده را در مصرف برق مورد نظرتان ” ضرب ” کنید تا هزینه ماهانه مصرف برقتان محاسبه بشود. در این قسمت ما نیز این کار انجام می دهیم تا شما شاهد این محسابات نیر باشید.

940=402*2340

همانطور که مشاهده می کنید، در نهایت ما توانستیم قیمت برق ماینرمان را در یک ماه محاسبه کنیم. پس می توانیم بگوئیم که دستگاه ماینر ” S19Pro ” ماهانه با جدول تعرفه برقی فوق در مناطق عادی ماه های غیرگرم مناطق گرمسیر برابر با ” 940 هزار تومان ” می شود. حال شما می توانید با محاسبه قیمت برق دستگاه ماینر خود طبق مراحل بالا، حساب که چه مقدار می توانید از دستگاه ماینر خود سود دریافت کنید. اگر در قسمت محاسبه برق دستگاه ماینر نیز هنوز دچار مشکل هستید، می توانید به مقاله ای که در این بابت آماده کردیم، اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورید. همانطور که گفتیم، شما می توانید با مراجعه به سایت شرکت توانیر، اطلاعات کاملی در زمینه قیمت به دست بیاورید.

حال که با طریقه محاسبه برق آشنا شدید، شاید برایتان جذاب باشد که بخواهید استخراج ارز های دیجیتال را به صورت قانونی دنبال کنید. همانطور که در اواسط مقاله آوردیم، برای دریافت مجوز نیاز به این دارید که برخی از شروط موجود را رعایت کنید. در قسمت بعدی قصد داریم تا به این شروط به صورت کامل اشاره کنیم. همراه ما باشید.


شرایط دریافت مجوز برای استخراج ارز های دیجیتال چیست؟

شرایط اخذ مجوز برای استخراج
شرایط اخذ مجوز برای استخراج

طی سوالات متعددی که از مسئولین مربوطه داشتیم متوجه شرایط عجیبی برای صدور مجوز شدیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم همانطور که می دانید این شروط را به صورت کامل برایتان شرح دهیم.

برای اینکه بتوانید درخواست مجوز دهید، باید حداقل میزان مصرف برق دستگاه های ماینرتان کمتر از 250 کیلو وات نباشد. پس بنابراین نتیجه میگیریم که باید تعداد زیادی دستگاه برای انجام این شرط تهیه کنیم. برای اینکه متوجه این موضوع شوید، بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

طبق اطلاعات موجود، دستگاه ماینر S19 Pro مقدار 3250 وات برق مصرف می کند. حال برای اینکه متوجه این شویم که چه تعداد دستگاه نیاز داریم تا بتوانیم مجوز دریافت کنیم ابتدا باید 3250 وات را به کیلو وات تبدیل کنیم.

پس از تبدیل به کیلو وات، دیگر می توانید تعداد دستگاه های مختلف را در عدد به دست آمده ضرب کنید تا به نتیجه نهایی برسید. تقریبا اگر بخواهید از این ماینر برای فارم خود استفاده کنید نیاز به 77 عدد دستگاه ماینر S19Pro دارید. متاسفانه در حال حاضر این ماینر قیمت بسیار بالایی دارد. قیمت دستگاه ماینر S19 Pro در زمان نگارش این مقاله چیزی حدود به 145 میلیون تومان می باشد. یعنی اگر بخواهیم از این ماینر به تعداد 77 تهیه کنیم، نیاز به حئاقل 11 میلیارد تنها برای خرید دستگاه های ماینر داریم. همانطور که می دانید این فارم یک فارم قدرتمند نیز به حساب می آید. حال شما باید برای این فارم قدرتمند تجهیزات دیگری نیز تهیه کنید. این تجهیزات نسبت به دستگاه های ماینرتان هزینه های زیادی دربر می گیرد.

شما می توانید برای انجام این کار از دستگاه های ماینر دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال اگر بخواهید از دستگاه ماینر S9 استفاده کنید، نیاز به تهیه تعداد 185 عدد دارید. مبلغی که برای تهیه این تعداد دستگاه باید بپردازید چیزی حدود به ” 1.600.000.000 ” می شود. در نتیجه باز هم متوجه می شویم بازهم استخراج قانونی برایمان نمی صررفدو ارزش اینکه بخواهید برای انجام این کار کلی مسیر را دنبال کنید ندارد.


شایدبرایتان این سوال پیش بیاید که از کجا باید اقدام به دریافت مجوز برای استخراج رمز ارز ها کنیم؟

برای اینکه بتوانید مجوز دریافت کنید، باید به اداره صنعت و معدن مراجعه کنید و یا اینکه به صورت اینترنتی از طریق سایت “بهین یاب ” اقدام به دریافت مجوز کنید. انجام این کار بسیار ساده است و هیچ پیچیدگی ندارد. اگر قصد دارید تا از طریق سایت بهین یاب اقدام به دریافت مجوز کنید، ابتدا باید به این سایت مراجعه کنیدو سپس با مراجعه به  قسمت انتهایی سایت، برروی گزینه ” صدور جواز تاسیس رمز ارز ” کلیک کنید. در این قسمت دیگر تنها باید مشخصات فارم را وارد کنید تا مراحل برای شما پیش برود. همانطور که می بینید در اولین قسمت آورده شده است که ” ایا زمینی در اختیار دارید ؟ “.

بحث زمین را جدی بگیرید چراکه زمین در نظر گرفته شده شما نیز باید به تایید این اداره برسد تا برای شما مجوز صادر گردد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که بیشتر چه مکان هایی برای انجام این کار مورد تایید است؟

طبق گفته مسئول دفتر امور طرح ها و تامین مالی وزارت صمت، شما می توانید در شهرک ها و یا نواحی صنعتی، نیروگاه ها و یا مناطق ویژه و آزاد اقدام به  انجام این کار کنید.


نتیجه گیری مصرف برق ماینر

همانطور که مطالعه کردید، در این مقاله ما قصد داشتیم تا به صورت کامل شما را با مبحث برق در ارز های دیجیتال و همچنین طریقه مجوز گرفتن آشنا کنیم که با توجه به اطلاعات فوق تمامی مطالب گفته شد. در صورتی که شما تصمیم به تاسیس جواز برای انجام این کار گرفته اید اما با مشکلات مختلفی رو به رو شده اید، می توانید در قسمت نظرات مشکلات خود را برای ما بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ بدهند. در آخر تمام قیمت هایی که کمی پیش تر درباره دستگاه های ماینر عنوان شد، طبق قیمت روز می باشد و ممکن است در زمان دیگر تمامی این قیمت ها متفاوت باشند.

ممنون از اینکه تا پایان ” مصرف برق ماینر ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLU3W


بیشتر بخوانید

 

نوشته های مشابه

44 دیدگاه

 1. متن پنل خورشیدی دارم و میخواهم ماینر بگذارم – چند وقته سرمایه من برمیگرد.

  1. سلام با 77 دستگاه S19 Pro که در مقاله بالا به آن اشاره شد. در مدت یک ماه چند بیت کویین تولید میشود؟

   1. باسلام.هزینه برق مصرفی ال تری پلاس پلاس با تعرفه برق خانگی حدودا چقدر میشه…لطفا سوال منو جواب بدین.ممنون میشم

 2. اگر خودم بخواهم دستگاه تولید برق 5 کیلو وات در ساعت طراحی کنم درامدم در ماه چقدر میشود ؟؟؟؟ چه کسانی حاضرند از من اجاره کنند ؟؟؟؟

 3. سلام.من یک عدد دستگاه ماینر s19 پرو دارم ارزش داره شروع به استخراج بیت کوین کنم داخل خانه ،ولی مجوز ندارم ؟

 4. دوستان اینکه هذینه برقش بالاس همش بهانس خب پول قبض برقو دارن میدن مردم.الان کولرگازی و اتو و از این نوع لوازم پرمصرفن به شخصی که اینکارو میکنه مربوط میشه نه شخص دیگه.دولت برای دور زدن تحریمات خودش کلی ماینر نصب کرده میخان کسی نکنه این کارو برق بهانست دوستان.من ماینر دارم دستگاه اینورتر خریدم خازن 220 به 12 ولت یعنی خازنی که برق 220 ولت رو به 12 ولت البته قوی تبدیل کنه دستگاه اینورتر روکه برق 12 ولت روبه 220 ولت تبدیل میکنه نصب کنید ماینرتون رو بهش متصل کنید قبض برقی که 2 میلیون تومان می امده میرسه به 20 هزار تومان.این راهنمایی هم از طرف من بود هم دولت و هم روفقایی که استخراج ارز میکنن برام دعا کنن چون خیلی مشکلات مالی و جسمی دارم یه پدرو مادر بیامرزی هم بگید.اینورتر کاملا جوابگوی کمتر مصرف شدن برقه من حتی دوستم روکه اتوبوس داشت کولرگازی نداشت ماشینش راهنماییش کردم اینورتر 12 به 220 خرید با برق باتری و دینام اتوبوسش کولرگازی 30 هزار نصب کرده روی اتوبوسش

  1. ارزش داره پنل انرژي خورشيدي نصب كنم ؟يا دينام بگيرم برق خونه رو بردارم باهاش سه برابر برق توليد كنم؟

   1. سلام ، دوست عزیز باید ببینید چه دستگاهی را قصد دارید بگذارید و هزینه کدام نسبت به خروجی برق که برای شما تولید می کند چقدر است . باید کامل تر بررسی شود

  2. سلام دوست عزیز من دورست متوجه نشدم یعنی اینکه قسمت ۱۲ ولت رو از برق خانگی برای اینورتر بگیریم بعد خروجی که ۲۲۰ هست رو بدیم به دستگاه یعنی برق مصرفی در اصل ۱۲ ولت میشه؟

 5. سلام من یه سوله اجاره کردم ۳۲ آمپر برق داره با تعرفه آزاد
  میخوام یه دستگاه ماینر بخرم ، چه دستگاهی بخرم که مناسب باشه و حدود اسود خوبی داشته باشه ؟

 6. محاسبه قبض در کلیه تعرفه های و زیر گروهای آنها در یکماه
  محاسبه در امد یکسال گذشته ماین در هر روز

 7. درود وخداقوت.اقا من میخوام یک a1بگیرم میخواستم بدونم ک با برق خانگی برای یدونه ماینر اداره برق سراغم می اید یا خیر؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا