صرافی کوینکده
زوم ارز پدیااستخراج ارزدیجیتال

بهترین کارت های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

بهترین کارت های گرافیک برای استخراج ،استخراج رمز ارزها یا همان ماینینگ ، امروزه یک موضوع بسیار محبوب در فضای رمز نگاری است . استخراج رمز ارزها یا ماینینگ شامل حل معادلات پیچیده از طریق استفاده از رایانه برای دریافت ارز رمز نگاری شده به عنوان پاداش است . در حل معاملات رمز نگاری پیچیده رایانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند نوع استخراج را تعیین کند .

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

علاقه مندان به استخراج ارز های دیجیتال می توانند با تهیه تعدادی کارت گرافیک یک سیستم ماینینگ جمع کنند. در اصطلاح به این نوع سیستم های ماینینگ ریگ گفته می شود. شما می توانید بدون داشتن های های ماینر و یا ” ASIC ” ها اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. این را بدانید که اگر قصد استخراج با کارت گرافیک را دارید نسبت به استخراج با دستگاه های ماینر محدود تر هستید. به عنوان مثال اگر قصد استخراج با کارت های گرافیک را دارید دیگر نمی تواند ارز دیجیتال معروف و محبوب ” بیت کوین ” استخراج کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با انواع کارت های گرافیک برای انجام عملیات ماین آشنا کنیم. همراه ما باشید.

استخراج به وسیله کارت گرافیک

استخراج به وسیله کارت گرافیک
استخراج به وسیله کارت گرافیک

قبل از سال 2009 چیزی به اسم ارز رمز پایه وجود نداشت . همزمان با پیشرفت فناوری استخراج ارزهای رمز پایه به واقعیت تبدیل شد . با گذشت سال ها فرآیند استخراج و کارایی آن با استفاده از سخت افزارهای بهتر بهبود یافته است . سالهاست که GPU یا همان کارت گرافیک در فرآیند استخراج استفاده می شود و فقط به این دلیل که کارایی بیشتری نسبت به نمونه های خود دارند .

با توجه به پتانسیل توان GPU در مقابل CPU یا واحد پردازش مرکزی ، GPUها به دلیل سرعت و کارایی آنها در استخراج بلاکچین و یا رمز ارزها مفیدتر واقع شده اند .

استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از CPU یا واحد پردازش مرکزی انجام می شد ، اما در مقابل با استخراج به وسیله کارت گرافیک برق زیادی مصرف می نمود و به همین دلیل استخراج به وسیله CPU نا کارآمد واقع شد .


ماین کردن یا استخراج با کارت گرافیک هنوز سود آورد است؟

لازم میبینیم قبل از اینکه بخواهیم به سراغ توضیحات اصلی برویم، به شما توضیح دهیم که آیا هم اکنون استخراج با کارت گرافیک سودآور است یا خیر. ممکن است این سوال در ذهن خیلی از شما کاربران عزیز وجود داشته باشد.

در پایخ باید بگوئیم که بله، هم اکنون استخراج به وسیله کارت های گرافیک سودآور است. تیم توسعه دهنده بعضی از رمز ارز ها همانند ارز دیجیتال اتریوم، سعی دارند تا استخراج کنندگان را به سمت کارت های گرافیک ببرند. امروزه هستند افرادی که به وسیله کارت های گرافیک عملیات استخراج را انجام می دهند اما نسبت به افرادی که این کار را با دستگاه ماینر انجام می دهند موفق نیستند. دستگاه های ماینر از قدرت بالاتری نسبت به کارت های گرافیک بهره مند هستند. همین امر موجب شده است تا استقبال از کارت های گرافیک کم تر باشند. اما باز هم با وجود تمام این موارد، استخراج با کارت گرافیک سودآور است.اگر قصد استخراج با کارت های گرافیک را دارید، به شما پیشنهاد می کنم که مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


هزینه های استخراج با کارت گرافیک

استخراج با کارت گرافیک هم همانند استخراج با دستگاه های ماینر نیازمند برق است اما مصرف برق کارت های گرافیک تقریبا کم تر از دستگاه های ” ASIC ” است. اگر می خواهید هنگام استخراج با کارت های گرافیک، هزینه برق کم تری را بپردازید، به شما پیشنهاد می کنیم که تنها در آن مکان ریگ استخراج شما روشن باشد.

پس از تهیه یک کارت گرافیک، باید برای ریگ مورد نظر، قطعاتی دیگری همانند ” CPU ” و ” RAM ” و ” Power ” و ” FAN ” یا ” فن ” تهیه کنید. دلایل تهیه دیگر قطعات این است که تنها کارت گرافیک نمی تواند پردازش کند. البته شایاین ذکر است که قطعا دیگر همانند ” CPU ” و ” RAM ” نیازی ندارند که حرفه ای ترین آن ها را تهیه کنید. می توانید از متوسط ترین این قطعات استفاده کنید تا هزینه های شما به حداقل برسد.

در این قسمت از مقاله به سراغ کارت های گرافیک مناسب جهت انجام عملیات ماینینگ می رویم، همراه ما باشید.


معرفی کارت های گرافیک مناسب استخراج ارز های دیجیتال

ما در این مطلب میی خواهیم به شما 12 تا از بهترین کارت های گرافیک برای استخراج رمز ارز ها را به شما معرفی کنیم :

 1. کارت گرافیک ” Radeon RX 570

کارت گرافیک " Radeon RX 570 "یکی از کارت های گرافیکی ” GPU ” که شما می توانید از آن جهت انجام عملیات استخراج استفاده کنید، ” RX 570 ” می باشد. قدرت هش ریت این کارت گرافیک برابر با ” 27MH/s ” است. سازنده این کارت گرافیک کمپانی معروف ” AMD ” می باشد. تعداد هسته های این کارت گرافی ” 2048 هسته استریم ” همچنین فرکانس پایه آن نیز 1168 مگاهرتز می باشد. توان مصرفی این کارت گرافیک 150 وات می باشد.

بیشتر بخوانید:  تابع هش و هشینگ چیست؟ ( Hashing , hash )

 1. کارت گرافیک ” Radeon R9 FURY

دومین کارت گرافیک کارت گرافیک " Radeon R9 FURY "کارت گرافیک Radeon R9 FURY خلق شده توسط کمپانی معروف  ” AMD ” می باشد. هش ریت این کارت گرافیک برای انجام عملیات ماینینگ ” 29MH/s ” می باشد همچنین توان مصرفی کارت گرافیک Radeon R9 FURY برابر با 275 است. تعداد هسته های این کارت گرافیک ” GPU ” برابر با 4096 هسته استریم و همچنین فرکانش پایه آن نیز 1000 مگاهرتز می باشد.


 1. کارت گرافیک ” radeon rx vega 64

بهترین GPU " radeon rx vega 64 "این کارت گرافیک نیز همانند دیگر کارت گرافیک ها، تولید شده توسط کمپانی ” AMD ” می باشد. توان مصرفی کارت گرافیک radeon rx vega 64 برابر با 295 وات است. شما می توانید با هش ریت ” 40MH/s ” با این کارت گرافیک وارد شبکه ارز دیجیتال دلخواه شوید. کارت گرافیک یا ” GPU ” radeon rx vega 64 از 4096 هسته استریم پشتیبانی می کند. همچنین فرکانش پایه این کارت گرافیک نیز 1247 مگاهرتز می باشد.


 1. کارت گرافیک ” GTX 1050 Ti

کارت گرافیک " GTX 1050 Ti "-بهترین کارت گراافیک برایی رمز ارز هااین کارت گرافیک ساخته شده توسط کمپانی بزرگ ” NVIDIA ” می باشد. هش ریت این کارت گرافیک برابر با ” 13.90MH/s ” می باشد. توان مصرفی این کارت گرافیک برابر با 300 وات می باشد و همچنین فرکانس پایه آن نیز 1493 مگاهرتز است.


 1. کارت گرافیک ” GTX 1070

کارت گرافیک " GTX 1070 "ممکن است بارها نام این کارت گرافیک را شنیده باشید. از این کارت گرافیک و هم رده های این کارت گرافیک، در بخش گیمینگ استفاده می شود. کارت گرافیک ” GTX 1070 ” محصولی از کمپانی معروف ” NVIDIA ” می باشد. این کارت گرافیک با فرکانس پایه 1797 مگاهرتز و همچنین هش ریت پردازشی 30MH/s تهیه شده است. توان مصرفی برق این کارت گرافیک نیز 500 وات می باشد.


 1. کارت گرافیک ” GTX 1080  “

کارت گرافیک " GTX 1080  "این کارت گرافیک نیز همانند همتای خود یعنی ” GTX1070 ” در بخش گیمینگ مورد استفاده قرار می گیرد. به علت قدرتمند بودن این کارت گرافیک آن را نیز در بخش استخراج ارز های دیجیتال مورد استفاده قرار داده اند. هش ریت پردازش این کارت گرافیک برای انجام عمل استخراج هش ریت پردازش این کارت گرافیک برای انجام عمل استخراج 34MH/s می باشد. فرکانس پایه آن نیز هم 1847 مگاهرتز است. توان مصرفی برق این ماینر همانند کارت گرافیک 1070 برابر با 500 وات است.


 1. کارت گرافیک ” Radeon RX 470

کارت گرافیک " Radeon RX 470 "-از بهترین کارت های گرافیکاین کارت گرافیک، ساخته شده توسط کمپانی AMD می باشد. هش ریت آن نیز هم 26MH/s است. مصرف برق کارت گرافیک RX470 برابر با 500 وات می باشد. فرکانس پایه این ماینر نیز برابر 10108 مگاهرتز می باشد.


 1. کارت گرافیک ” Radeon VII

کارت گرافیک " Radeon VII "کارت گرافیک Radeon VII ساخته شده توسط کمپانی معروف و محبوب ” AMD ” می باشد. میزان هش ریت این کارت گرافیک 78MH/s می باشد. تقریبا نسبت به چند کارت گرافیک مطرح قدرت پردازش بالاتری دارد. فرکانس پایه این کارت گرافیک 1450 مگاهرتز می باشد. تعداد هسته های کارت گرافیک Radeon VII برابر با 3840 هسته استریوم می باشد. توان مصرفی برق این دستگاه ماینر 295 وات می باشد.


 1. کارت گرافیک ” Radeon RX Vega 56

کارت گرافیک " Radeon RX Vega 56 "کارت گرافیک Radeon RX Vega 56 توسط کمپانی ” AMD ” خلق شده است. هش ریت این کارت گرافیک برابر با 36MH/s است. فرکانس پایه کارت گرافیک Radeon RX Vega 56 برابر با 1156 مگاهرتز می باشد. توان مصرفی این کارت گرافیک نیز 750 وات است.


 1. کارت گرافیک ” GTX 1060

کارت گرافیک " GTX 1060 " -بهترین کارت گرافیک برای استخراجاین گارت کرافیک، تولید شده توسط کمپانی بزرگ ” NVIDIA ” می باشد. نرخ هش ریت آن نیز برابر با  22MH/s است. فرکانس پایه این کارت گرافیک 1809 مگاهرتز می باشد. توان مصرفی برق کارت گرافیک GTX1060 برابر با 400 وات می باشد.


 1. کارت گرافیک ” Radeon RX580 “

کارت گرافیک " Radeon RX580 "این کارت گرافیک نیز ساخته شده توسط کمپانی بزرگ و معروف ” AMD ” می باشد. هش ریت این کارت گرافیک نیز 30MH/s می باشد. توان مصرف برق این کارت گرافیک 330 وات است. فرکانس پایه آن نیز هم برابر با 1388 مگاهرتز می باشد.


 1. کارت گرافیک ” GTX 1660 TI “

روم ارز -کارت گرافیک " GTX 1660 TI " یکی از بهترین کارت های گرافیک تاثیر گذار این کارت گرافیک نیز همانند دیگر کارت گرافیک ها مخصوص گیمینگ می باشند. اما به دلیل قدرت پردازش بالای آن ها، به عنوان یک سیستم استخراج کننده استفاده می شود. این ماینر از 1536 هسته کودا بهره گرفته است. توان پردازشی این ماینر نیز 22MH/s می باشد. حداقل توان مصرف برق آن نیز هم 120 وات است.

ممنون که تا پایان ” بهترین کارت های گرافیک برای استخراج ارز های دیجیتال ” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید :

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. با سلام
  وتشکر از سایت خیلی خوب شما
  لطفا در باره ی استخراج ارزهای دوگانه ETC+ZIL مثل اتریوم کلاسیک با زیلیکا
  یا ارزهای مشابه مقاله یا توضیحی اختصاص بدید لطفا
  اصلا هیچ منبع فارسی نیست
  هم در مورد استخراجش و هم چگونگیش
  چون سود استخراجش نسبت به یک ارز خیلی بیشتره
  لطفا اگه میشه توضیحاتی بدید یا منبعی هست لینکش قرار بدید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا