متاورس

متاورس چیست؟ | Metaverse چیست؟

متاورس چیست؟، اینترنت این امکان را برای ما فراهم کرد که زندگی در دنیای دیگر را تصور کنیم. از زمان ایجاد ان فیلم ها و بازی های ویدئویی متعددی منتشر شده اند که واقعیت های زنده را در شبکه های به هم پیوسته شرح می دهند. متاورس ممکن است برای بسیاری یک اصطلاح جدید باشد، اما در واقع دهه هاست که وجود دارد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در این مقاله قصد داریم تا بررسی نماییم که متاورس Metaverse دقیقا چیست و اگر به دنبال سرمایه گذاری در آن هستید، چه نکته هایی را باید بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با متاورس و فرصت های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

متاورس چیست؟ | Metaverse چیست؟

متاورس Metaverse چیست؟
متاورس Metaverse چیست؟

قبل از اینکه به معرفی گزینه های موجود در متاورس برای سرمایه بپردازیم، باید درک نماییم که متاورس Metaverse چیست؟ متاورس را می توان همگرایی زندگی فیزیکی و دیجیتالی دانست. در واقع مرحله جدیدی از اینترنت است که شاهد ترکیب واقعیت و دنیای مجازی می باشد.

کوین کده

به عبارت دیگر متاورس Metaverse ساختاری از یک دنیای مجازی است. یعنی یک پلتفرم مجازی مشترک که کاربران را قادر می سازد تا با چیزهایی که شباهت زیادی به دنیای واقعی دارند، تعامل داشته باشند به عنوان مثال تماشای فیلم و بازی های ویدئویی.

متاورس با ترکیب فناوری های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) کار می کند. در حال حاضر این مورد توجه بسیاری از مشاغل مانند شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و حتی پروژه هایی از دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

در حقیقت اصطلاح “متاورس” از یک رمان علمی تخیلی در سال 1992 با عنوان Snow Crash نشات گرفت. متاورس Metaverse عبارتی بر گرفته از دو کلمه Meta به معنای فراتر یا ماورا و Verse که از کلمه Universe گرفته شده است و به معنای جهان است. در ادامه به معرفی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای درک بهتر این فناوری خواهیم پرداخت.


معرفی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

معرفی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)
معرفی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

در قسمت قبلی مقاله گفتیم که متاورس با ترکیب فناوری های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) کار می کند. حال می خواهیم با هم بررسی نماییم که منظور از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده چیست. واقعیت افزوده یا Augmented reality را می توان به عنوان یک تکنولوژی معرفی نمود که شامل المان های بصری، صوتی و دیگر محرک هایی می باشد که با استفاده از دنیای واقعی تجربه کاربری را بهبود می بخشد.

واقعیت افزوده یا AR از طریق یک موبایل در اختیار کاربر قرار می گیرد و با استفاده از آن افراد قادر خواهند بود حضور خود در دنیای واقعی را کنترل نمایند. برای مثال بازی Pokemon Go با ترکیب دوربین موبایل و محیط واقعی، پوکمون های مجازی را در مقابل شما قرار می دهد و امکان تعامل با آنها برقرار است.

در اینجا ما تکنولوژی واقعیت مجازی یا Virtual Reality را داریم که به صورت کامل تجربه ای مجازی است و واقعیت های تخیلی را بهبود خواهد بخشید. این تکنولوژی نیازمند یک هدست است و کاربران در دنیای ان توسط یک سیستم دیگر کنترل خواهند شد.


بررسی ویژگی های متاورس Metaverse

بررسی ویژگی های متاورس Metaverse
بررسی ویژگی های متاورس Metaverse

متاورس گستره وسیعی از فضای دیجیتالی است که در آن کاربران می توانند در زمان واقعی با یکدیگر تعامل داشته باشند و تجربیاتی مشابه آنچه در دنیای واقعی تجربه می کنند و در بیشتر موارد حتی بیشتر از آن، تجربه کنند. در ادامه به معرفی چند نمونه از ویژگی هایی که متاورس را برجسته می نماید خواهیم پرداخت.

  1. به طور کلی می توان گفت متاورس تا بی نهایت در حال گسترش است. هیچ پایانی برای متاورس وجود ندارد.
  2. متاورس ارتباط همزمان بین کاربران از سراسر جهان را ارائه می دهد. بنابراین، به میلیاردها کاربر به طور بالقوه توانایی تعامل در زمان واقعی را ارائه می دهد.
  3. در متاورس کاربران این گزینه را دارند که همان تجربیاتی را که در دنیای واقعی انجام می دهند، ارائه و دریافت کنند. به عنوان مثال هنرمندان می توانند میزبان نمایش های هنری باشند.

معرفی سه جنبه اصلی متاورس

معرفی سه جنبه اصلی متاورس
معرفی سه جنبه اصلی متاورس

زمانی که بحث متاورس در میان است، با سه جنبه اصلی روبرو می باشیم که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

1.حضور Presence

حضور را می توان به عنوان احساس بودن در فضای مجازی به صورت واقعی و قابل درک در کنار دیگر افراد عنوان کرد. بر اساس تحقیقاتی که در گذشته انجام شده می توان گفت که کیفیت تعاملات آنلاین در صورت احساس حضور واقعی در فضای مجازی بهبود می یابد.

2.تعامل پذیری interoperability

دومین جنبه اصلی متاورس، تعامل پذیری می باشد. در دنیای متاورس تعامل پذیری اینگونه معنا می شود که ما می توانیم از جایی به جای دیگر سفر کنیم. به صورتی که تمام دارایی های خود را به صورت مجازی همراه خود داریم.

3.استاندارد سازی Standardizaion

یکی دیگر از جنبه های مهم متاورس، استاندارد سازی است که این کار باعث می شود تعامل پذیری بین پلتفرم ها و سرویس ها در متاورس ممکن شود. به عبارتی استانداردهایی که در دنیای متاورس معرفی می شود می تواند به صورت وسیع در سراسر جهان استفاده شود.


دلایل اهمیت متاورس

دلایل اهمیت متاورس
دلایل اهمیت متاورس

متاورس قادر خواهد بود تا نحوه تعامل افراد را با دنیای دیجیتال تغییر دهد. در واقع متاورس می تواند تجربه جدیدی را برای گیمرها، هنرمندان و … به ارمغان بیاورد. همچنین می تواند به یک صنعت بزرگ با درآمد تریلیون دلاری تبدیل شود.

متاورس را می توان به عنوان جایی برای تجارت، سرگرمی و یا برای بعضی افراد به عنوان محل کار تلقی شود. این صنعت می تواند به عنوان جانشینی برای اینترنت به شمار رود که مبتنی بر فناوری بلاکچین و برنامه های غیرمتمرکز است. Matthew Ball که یکی از سرمایه داران و مقاله نویس است معتقد می باشد که متاورس محرکی جدید برای تاسیس نسل جدیدی از شرکت ها است.


نقش ارزهای دیجیتال و توکن های NFT در دنیای متاورس

نقش ارزهای دیجیتال و توکن های NFT در دنیای متاورس
نقش ارزهای دیجیتال و توکن های NFT در دنیای متاورس

همانطور که می دانید امروزه فناوری بلاکچین در بین صنعتگران تکنولوژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حال حاضر رمز ارزهای بسیاری در این حوزه فعالیت می نمایند که قیمت انها تا حدی رشد نموده است.

اکنون می توان سرویس های دیجیتالی که بر پایه بلاکچین فعالیت می نمایند و به کاربران خدماتی را ارائه می دهند را معرفی نمود. برای مثال Bloktopia یکی از آنهاست که در غالب یک برج 21 طبقه مجازی طراحی شده است و شرکت ها می توانند با استفاده از ان و خریداری غرفه در دنیای مجازی به کاربران خود خدماتی را ارائه دهند.

در دنیای متاورس رمز ارزها می توانند نقش بسزایی داشته باشند. برای مثال با استفاده از رمز ارزها افراد می توانند به خرید و فروش کالاهای مجازی بپردازند. یا به عبارت دیگر می توان گفت امکان خرید و فروش در دنیای دیجیتال و فضای مجازی وجود دارد.

توکن های غیر قابل تعویض یا NFT در حوزه تکنولوژی بلاکچین فعال می باشند و امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده اند. در واقع این توکن ها به عنوان راهی برای ثبت کلای دیجیتال و تصاحب آن معرفی می شوند. با توجه به اینکه تولید و انتقال کالاهای دیجیتال در دنیای متاورس از اهمیت بالایی برخوردار است، توکن های غیر قابل تعویض یا NFT  می توانند نیز در دنیای متاورس مهم تلقی شوند.


معرفی توکن های پروژه متاورس Metaverse

معرفی توکن های پروژه متاورس Metaverse
معرفی توکن های پروژه متاورس Metaverse

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به معرفی چند نمونه از پروژه های متاورس بپردازیم که می توانید بر روی ان سرمایه گذاری کنید. پلتفرم های متاورس از فناوری بلاکچین پشتیبانی می کنند و افراد را قادر می سازند تا دارایی های دیجیتالی را با استفاده از توکن های غیرقابل تعویض یا NFT و ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتر داشته باشند، بسازند و معامله کنند.

NFTها به توجه گسترده ای که متاورس در این چند ماه اخیر به خود جلب نموده است، کمک کرده اند. توکن های مبتنی بر متاورس شامل موارد زیر هستند:

1.توکن Facebook tokenized stock یا FB

مارک زاکربرگ Mark Zuckerberg در تلاش است تا شرکت خود یعنی فیس بوک، به یک شرکت متاورس تبدیل شود. بنابراین، جای تعجب نیست که فیس بوک به شدت روی متاورس سرمایه گذاری کرده است. تا کنون، این غول فناوری 50 میلیون دلار در پروژه های متاورس خود سرمایه گذاری کرده است. با تمام پولی که فیس بوک در متاورس سرمایه گذاری می کند، سرمایه گذاری در توکن FB می تواند در چند سال آینده کاملا سودآور باشد.

2.دیسنترالند Decentraland (MANA)

یکی دیگر از توکن های متاورس که باید درباره آن بدانید مانا Mana توکن دیسنترالند Decentraland است. دیسنترالند Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی مبتنی بر بلاکچین است که در آن کاربران می توانند زمین را بخرند، بفروشند و توسعه دهند.

دیسنترالند Decentraland بزرگترین جهان مجازی در فضای NFT است و به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض ERC-721 به نام LAND نشان داده می شود. هر قطعه زمین در دیسنترالند Decentraland منحصر به فرد است و مالکان می توانند انتخاب کنند که با قسمت زمین خود چه کاری انجام دهند.

کاربران می توانند با استفاده از مانا MANA، زمین را روی پلتفرم خریداری کنند. علاوه بر استفاده برای خرید زمین، مانا توکن اصلی دیسنترالند است. به عنوان یک توکن ابزار بومی، برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده می شود. همچنین بر روی اتریوم ساخته شده است و می توان آن را خرید و فروش کرد.

3.اکسی اینفینیتی Axie Infinity (AXS)

اکسی اینفینیتی Axie Infinity یک بازی ویدئویی آنلاین مبتنی بر NFT است که از توکن های دیجیتال مبتنی بر اتریوم AXS و SLP استفاده می کند. در این بازی برای کسب درآمد، بازیکنان حیوانات دیجیتال خود را که به نام Axies شناخته می شوند پروش می دهند، بزرگ می کنند و می جنگند. بازی اکسی اینفینیتی از توکن AXS استفاده می کند.

دارندگان توکن می توانند رای دهند و جهت دنیای بازی را شکل دهند. این با بازی های سنتی متفاوت است، جایی که توسعه دهندگان بازی تمام تصمیمات را می گیرند. دارندگان توکن AXS نه تنها می توانند توکن های خود را به اشتراک بگذارند و درآمد بیشتری کسب کنند، بلکه می توانند به پیشنهادهای مختلف حاکمیتی نیز رای دهند.

جهان اکسی Axie همچنین از توکن SLP استفاده می کند. توکن SLP در درجه اول برای اهداف مورد نظر استفاده می شود. بازیکنان می توانند با برنده شدن در نبردهای بازی، توکن SLP را بدست آورند. تفاوت اصلی بین توکن SLP و AXS این است که یک توکن حاکمیتی نیست. بنابراین، برای رای دادن استفاده نمی شود. توکن AXS مجموعا 270 میلیون عرضه دارد.

4.انجین کوین Enjin Coin (ENJ)

انجین کوین Enjin Coin یکی دیگر از رمز ارزهای متاورس است که می توانید در اینجا با آن آشنا شوید. این یک توکن مبتنی بر اتریوم است که به دنبال تسهیل استفاده از NFT برای افراد، برندها و مشاغل است. با این حال، NFTهایی که با Enjin ساخته می شوند از استاندارد ERC-1155 استفاده می کنند که با استاندارد رایج ERC-721 متفاوت است. NFTهای تولید شده در محیط Enjin مستقیما توسط ENJ پشتیبانی می شوند. ENJ ارز بومی مورد استفاده در پلتفرم است.

5.سندباکس The Sandbox (SAND)

SAND با حداکثر عرضه 3 میلیارد توکن دیگری است مه در متاورس فعالیت می نماید. سندباکس Sandbox یک دنیای مجازی است که مانند اکثر پلتفرم هایی که قبل از این معرفی نمودیم، بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است.

در این پلتفرم، بازیکنان می توانند تجربه بازی خود را بسازند، کسب درآمد کنند و از ان بهره ببرند. این پلتفرم از توکن SAND استفاده می کند که یک توکن ERC-20 است که برای حاکمیت، سهامداری و انتقال استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:  آموزش خرید زمین در متاورس

6.استار اطلس Star Atlas (ATLAS)

Star Atlas یک بازی آنلاین چند نفره بزرگ است که در یک محیط مجازی رخ می دهد. این بازی بر روی Unreal Engine 5 ساخته شده است و دارای محیط های واقعی و با کیفیت سینمایی است. در بازی سه جناح اصلی وجود دارند که با هم رقابت می کنند. این بازی همچنین تا حدی شبیه سازی است و امکان نقش آفرینی را نیز فراهم می کند.

بازی Star Atlas در حال حاضر بر روی بلاکچین سولانا Solana ساخته می شود و بازیکنان از توکن های ATLAS استفاده خواهند کرد. توکن های ATLAS درون بازی هستند که برای خرید دارایی ها و همچنین خرید NFT در بازار NFT استفاده می شوند. توکن ATLAS حداکثر 36 میلیارد عرضه دارد.

7.متاورس ایندکس Metaverse Index (MVI)

MVI نمونه جالب دیگری از توکن متاورس است. این توکن که توسط یک توکن ERC-20 ارائه می شود، برای ثبت روند تجارت، سرگرمی و ورزش در حال مهاجرت به دنیای مجازی ساخته شده است.

با توکن MVI، مالکان می توانند در معرض طیف گسترده ای از توکن ها از پروژه های رمزنگاری مختلف قرار بگیرند که بخش هایی مانند بازی آنلاین، NFTها و جهان های مجازی را در بر می گیرد.

به توکن Metaverse Index به عنوان یک ETF متاورس فکر کنید اما برای بازارهای ارزهای دیجیتال. توکن متاورس ایندکس دارای حداکثر عرضه 39602 توکن است.


بررسی کاربردهای متاورس Metavers

بررسی کاربردهای متاورس Metavers
بررسی کاربردهای متاورس Metavers

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد، متاورس Metaverse به عنوان یک دنیای مجازی معرفی می شود که افراد در ان قادر به انجام هر کاری هستند. در واقع با استفاده از متاورس تعاملی بین جهان واقعی و مجازی ایجاد می شود. در ادامه با کاربردهای متاورس آشنا خواهید شد.

1.استفاده در بخش تجارت

متاورس می تواند در بخش تجارت برای پلتفرم های اداری مجازی استفاده شود. در این پلتفرم افراد به صورت مجازی در یک فضایی که سه بعدی و مجازی است مشابه یک اداره حضور پیدا می کنند.  به عنوان مثال در این بخش می توان سرویس مایکروسافت Mesh و ورک روم های سرویس Horizon شرکت فیس بوک را معرفی نمود. با استفاده از این ابزارها افراد قادر خواهند بود کارهای خود را در هر موقعیتی انجام دهند و نیازی به حضور فیزیکی آنها در محل کار نمی باشد.

2.استفاده در بخش آموزش

از دیگر کاربردهای متاورس استفاده از آن در صنعت آموزش می باشد. در زمان کرونا بسیاری در صنعت آموزش به آموزش مجازی روی آوردند. در این زمینه نرم افزارهای مختلفی برای آموزش استفاده شد. در واقع ابزارهای زیادی در محیط مجازی برای آموزش به کاربرده شدند.

با توجه به اینکه صنعت آموزش نیازمند تغییراتی در این زمینه می باشد، متاورس می تواند به رشد و پیشرفت آن کمک نماید. برای مثال آموزش از راه دور با استفاده از تماس های ویدئویی می تواند یکی از کاربردهای متاورس در صنعت آموزش باشد.

3.استفاده در صنعت بازی

علاوه بر صنعت تجارت و صنعت آموزش، متاورس در صنعت بازی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. امروزه بازی های زیادی موجود می باشند که با فروش آیتم های خود درآمد به سزایی کسب خواهند کرد.

برای مثال در بازی هایی همچون پابجی PUBG و کندی کراش Candy Crash سکه یا پول مخصوص به بازیکنان ارائه می شود. بازیکنان قادر خواهند بود تنها از این امتیازها در بازی استفاده نمایند. علاوه بر این، کاربران می توانند با بازی کردن در دنیای مجازی دیسنترالند و سندباکس نیز کسب درآمد کنند.

4.استفاده در صنعت گردشگری و سفر

یکی از مواردی که در دوران کرونا با رکود مواجه شد، صنعت گردشگری می باشد. در این دوران کشورهایی مانند یونان و مصر توانستند با راه اندازی تورهای مجازی به کاهش کرونا کمک نمایند. در این مسیر اگر متاورس به رشد واقعی دست یابد، افراد قادر خواهند بود مناطق گردشگری را بدون ترک خانه دیدن کنند. با این کار می توانند به هزینه های سفر کمک کنند.

5.خرید آنلاین

امروزه سایت های بسیاری وجود دارند که با استفاده از انها افراد می توانند به خرید آنلاین بپردازند. آنها می توانند کالای مورد نظر خود را انتخاب کنند و پس از پرداخت هزینه و وارد نمودن آدرس آن را دریافت کنند.

در این میان مشکلاتی همچون سایز مورد نظر می تواند وجود داشته باشد. متاورس می تواند به حل این مشکل کمک نماید. برای مثال در یکی از شرکت های هندی که در زمینه فروش عینک فعالیت می نمایند، کاربران می توانند با استفاده از دوربین به صورت مجازی عینک مورد نظر را بر روی صورت خود بزنند. در واقع با گسترش صنعت متاورس، خرید آنلاین هم می تواند  گسترش یابد.

6.مالکیت دیجیتال

همانطور که مشاهده می شود در دنیای واقعی بسیاری از افراد به دنبال خرید و فروش آثار هنری می باشند. و یا بعضی دیگر به دنبال خرید زمین و مستغلات هستند. در متاورس، آثار هنری و زمین های مجازی از طرفداران زیادی برخوردار است. به عبارت دیگر با استفاده از توکن های غیر قابل تعویض یا NFT امکان مالکیت این دارایی ها وجود دارد.


معرفی شرکت هایی که از متاورس استفاده نموده اند

معرفی شرکت هایی که از متاورس استفاده نموده اند
معرفی شرکت هایی که از متاورس استفاده نموده اند

در این قسمت از مقاله به معرفی شرکت هایی خواهیم پرداخت که از فناوری متاورس استفاده نموده اند.

1.فیسبوک

پلتفرم فیسبوک به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی معرفی می شود که قادر به اتصال کاربران اینترنتی از یک جهان به جهان دیگر می باشد. راه اندازی این شرکت در سال 2004 صورت گرفته است. فیس بوک در نظر دارد تا به فناوری متاورس بپیوندد.

2.والت دیزنی

والت دیزنی در سال 1923 راه اندازی شده است و یک کانال پیشرو در کارتون می باشد. این شرکت درصدد می باشد تا با استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، درهای پارک مجازی را بگشاید تا همه افراد از هر کجای جهان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

3.ان ویدیا

شرکت ان ویدیا NVIDIA در سال 1999 راه اندازی شده است. این شرکت تولید کننده واحد پردازش گرافیکی کامپیوترها می باشد. این شرکت در نظر دارد تا در دنیای متاورس به توسعه دامنه خود بپردازد. NVIDIA Omniverse ساخته شرکت ان ویدیا است و به منظور ترکیب دنیاهای مجازی متفاوت و قراردادن انها در کنار هم ساخته شده است.

4.آمازون

راه اندازی شرکت آمازون در سال 1994 صورت گرفته است. این شرکت بسیار تلاش نموده است تا به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری تبدیل شود. آمازون در نظر دارد تا اقتصاد مجازی با کمک بلاکچین متاورس ایجاد کند. که با این کار محبوبیت آن افزایش خواهد یافت و می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب نماید.

5.مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به عنوان یک شرکت تولید کننده نرم افزار کامپیوتری معرفی می شود که راه اندازی آن در سال 1975 صورت گرفته است. این شرکت قصد دارد تا یک متاورس سازمانی را با کمک فناوری متاورس کار می کند، راه اندازی نماید.


ارتباط فیس بوک و متاورس

ارتباط فیس بوک و متاورس
ارتباط فیس بوک و متاورس

فیس بوک را می توان به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه متاورس معرفی نمود. این شرکت در گذشته 50 میلیون دلار برای توسعه پروژه متاورس ارائه داد. فیس بوک بیان نموده است که خدمات خود را در حوزه Meta ارائه می نماید. زاکربرگ که مدیرعامل فیس بوک است در یک کنفرانس مجازی بیان نموده است که امیدوارم در آینده به عنوان یک شرکت متاورس دیده شوم و قصد تطبیق کار و هویت خود با آنچه در حال ساخت آن هستم را دارم.

با این گفته ها و قدرت فیس بوک به نظر می رسد این شرکت بتواند بسیار گسترده در حوزه متاورس عمل نماید. همچنین لازم به ذکر است که این شرکت با شرکت های متفاوت دیگری برای توسعه متاورس خود همکاری می نماید.


متاورس و ارتباط آن با اینترنت

متاورس و ارتباط آن با اینترنت
متاورس و ارتباط آن با اینترنت

بسیاری از افراد بر این باورند که متاورس به عنوان یک جایگزین برای اینترنت امروزی می باشد. اما بیایید با هم بررسی نماییم که آیا اینگونه است؟ مارک زاکربرگ در این باره بیان نموده است که متاورس نسخه ارتقا یافته اینترنت امروزی می باشد که افراد قادر خواهند بود با استفاده از ان دنیای متفاوتی را تجربه نمایند.

یکی از ویژگی هایی که متاورس در بر دارد این است که می تواند حس کاربر را ارتقا بخشد. در واقع همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، شما از پشت صفحه با دیگر افراد و مکان های مختلف می توانید تعامل داشته باشید. شاید دنیای متاورس با اینترنت موبایل قابل مقایسه باشد که در سال های پیشین سرویس هایی را جایگزین وب سایت های سنتی کرده است.


زندگی در متاورس چه مزایایی به همراه دارد؟

زندگی در متاورس چه مزایایی به همراه دارد؟
زندگی در متاورس چه مزایایی به همراه دارد؟

استفاده از متاورس می تواند مزایای را به همراه داشته باشد، برای مثال متاورس قابلیت تعامل پذیری را ایجاد می کند و با استفاده از ان افراد می توانند محتوای مورد نظر خود را در هر پلتفرمی ایجاد کرده و  به صورت آزادانه در سراسر جهان دیجیتال آن را توزیع نمایند.

همچنین در دنیای متاورس کاربران می توانند به راحتی تغییرات ایجاد شده توسط سایر کاربران را در زمان واقعی تجربه کنند. در صورتی که در متاورس تغییری ایجاد شود، ان تغییر دائمی بوده و برای دیگر افراد قابل مشاهده می باشد. به طور کلی با توجه به اینکه در متاورس تداوم و قابلیت تعامل پذیری وجود دارد، به کاربران این امکان را می دهد تا هویت خود را در دنیای مجازی و تجربه های آنلاین حفظ نمایند.

همچنین با وجود متاورس دیگر نیازی به حضور فیزیکی برای کار در دنیای واقعی نیست. با این وجود محل کار شما در متاورس خواهد بود. عینک های واقعیت مجازی و محیط متاورس در راستای هم ساخته شده اند و می توانند کاربردهای زیادی در محل کار داشته باشند. برای مثال از این عینک ها می توان به منظور به خاطر سپردن نام همکاران و یا احراز هویت به کار گرفته شود.


کلام پایانی درباره ی متاورس چیست؟

در این مقاله ما به بررسی مفهوم متاورس پرداخته ایم. شما می توانید با خواندن این مقاله به طور کامل دنیای متاورس را درک نمایید. متاورس را می توان به عنوان همگرایی زندگی فیزیکی و زندگی دیجیتالی معرفی نمود. در واقع متاورس ترکیبی از فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. با استفاده از متاورس کاربران قادر خواهند بود تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و تجاربی فراتر از زندگی واقعی کسب نمایند. متاورس همواره در حال گسترش می باشد و هیچ پایانی برای ان وجود ندارد.

همچنین در این مقاله به معرفی توکن های پروژه متاورس پرداختیم که این توکن ها شامل AXS، FB، SAND، ENJ و … می باشد. با توجه به همه مطالبی که بیان نمودیم، می توان نتیجه گرفت که با پیشرفت تکنولوژی در قرن های آینده شاهد گسترش این صنعت خواهیم بود. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با متاورس را دریافت نموده باشید و توانسته باشیم به شما در شناخت دنیای متاورس کمک نماییم.

از اینکه تا پایان مقاله “متاورس چیست؟” همراه ما بودید از شما متشکریم.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

 

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

افت سهام صندوق بیت کوین Grayscale

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

هک 100 میلیون دلاری Harmony به کره شمالی نسبت داده شد

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

طی یک نشت داده، آدرس ایمیل کاربران OpenSea فاش شد

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

Deutsche Bank: امسال بیت کوین 28000 دلار را پس خواهد گرفت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

مدیرعامل بایننس به حمایت از مایکل سیلور پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا