اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هر واحد سهام کوین بیس 250 دلار

salamcrypto

سهام صرافی بزرگ کوین بیس که با نام  COIN در بورس ایالات متحده لیست شد قیمتی معادل 250 دلار به ازای هر سهام ارزش گذاری شد.
قیمت بسیار پایین تر از قیمت فعلی پیش معاملات FTX که 600 دلار می‌باشد است که البته حجم معاملات آن نیز در 24 ساعت کم بوده و کمتر 4 میلیون دلار است.
این صرافی به جای اینکه به صورت IPO لیست شود به صورت عرضه مستقیم در دسترس عموم قرار گرفت که این بدان معناست که قیمت هر واحد سهام آنها ربطی به ارزش کل بازار شرکت نخواهد داشت و بدین معناست که کل سهام های این شرکت 65 میلیارد دلار قیمت گذاری خواهند که کمتر از تخمین های ما یعنی بین 68 تا 120 میلیارد دلار است.
در بیانیه این شرکت آمده است که قیمت مرجع آنها با مشورت با مشاوران مالی تعیین شده است.
در این اطلاعیه مشخص شد که قیمت مرجع آنها منعکس کننده قیمت افتتاحیه نیست.
در این بیانیه آمده است:
لطفاً به خاطر داشته باشید که قیمت مرجع قیمت پیشنهادی نیست و این هیچکس سهام را با این قیمت خرید و فروش نکرده است. قیمت عمومی افتتاحیه بر اساس سفارشات خرید و فروش و حجم معاملات تعیین خواهد شد.
بنا به  CNBC این اولین بار است که یک شرکت بسیار بزرگ به صورت عرضه مستقیم در نزدک در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
از بزرگترین شرکت هایی که به صورت عرضه مستقیم در بازار بورس آمریکا در دسترس عموم قرار گرفتند می‌توان به  Spotify، Slack، ROBLOX اشاره کرد.
قیمت افتتاحیه سهام این شرکت ها به طور متوسط 37 درصد بالاتر از قیمت مرجع بود و به دنبال این روند قیمت افتتاحیه کوین بیس باید بالای 340 دلار و در مجموع حدوداً 90 میلیارد دلار باشد.
در ابتدای لیست سهام داران کوین بیس اعضای این شرکت دیده می‌شوند بدین صورت که به تمامی 1700 کارمند این شرکت هرکدام 100 واحد سهام کوین بیس با ارزش 25 هزار دلار داده شده است.
به نظر شما یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین در شبانه روز اخیر و ثبت کردن اوج قیمت های جدید لیست شدن سهام کوین بیس در بازار بورس نیویورک است؟

بیشتر بخوانید:  سرمایه کاربران صرافی کریپتولند باز خواهد گشت

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا