اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا باگ سولانا دردسرساز خواهد شد؟

آیا باگ سولانا دردسرساز خواهد شد؟

به گزارش زوم ارز و بنا به آخرین پست وبلاگی موسسه Neodyme که بنیاد محققان امنیت ارز های دیجیتال است طراحی حمله ای را به اشتراک گذاشت که ممکن است برای توکن هایی از جمله سولانا سودآور باشد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

طبق اعلامیه به اشتراک گذاشته شده از سوی این شرکت، اعضای این بنیاد متوجه اشکالی در قرارداد قرض دادن نشانه کتابخانه برنامه سولانا شدند و بدین ترتیب پروتکل دیفای مبتنی بر سولانا تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

مجموع ارزش قفل شده در معرض خطر بیش از 2.6 میلیارد دلار است و طراحی حمله فرضی بسیار ساده بود: در حین سپرده گذاری n توکن، کاربر می‌تواند n+1 توکن را برداشت کند.

کوین کده

از نظر اقتصادی بر روی رمز ارز بومی اکوسیستم سولانا یعنی SOL موثر نخواهد بود چرا یک لمپرت (کوچکترین واحد سولانا) ارزشی فقط در حدود 0.000000220 دلار دارد.

با این حال، برای اتریوم و بیت کوین این سناریو می‌تواند بسیار سودآور باشد و با برخی ارتقا های فنی، این حمله می‌تواند حدوداً 300 دفعه در ثانیه اجرا شود و در این مورد ضرر و زیان می‌تواند چشمگیر باشد و در این خصوص می‌توان گفت:
ما می‌توانیم این تراکنش را 300 دفعه در هر ثانیه انجام دهیم و این شامل 7500 دلار در هر ثانیه و یا 27 میلیون دلار در هر ساعت می‌شود و ما می‌توانیم این مبلغ را به آسانی سرقت کنیم.

بیشتر بخوانید:  در معرض خطر قرار گرفتن 24 میلیارد دلار ماتیک

در حالت خودکار، این حمله حتی برای توکن هایی مثل FTT و RAY نیز می‌تواند سودآور باشد.

در تاریخ 4 دسامبر، نمایندگان این موسسه امنیتی با تعداد از پروتکل  های مالی غیرمتمرکز از جمله سولانا و سولند و تولیپ تماس گرفتند تا این مشکل را گزارش کنند.

دیروز تمامی تیم ها این باگ را برطرف کردند و بنظر این مشکل حل شده است.

نظر شما درباره این مشکلات امنیتی چیست؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا