اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

دومین افت بزرگ سختی استخراج بیت کوین در 2022 ثبت شد

دومین افت بزرگ سختی استخراج بیت کوین در 2022 ثبت شد

به گزارش زوم ارز و بنا به داده‌های ارائه شده توسط BTC.com، طی دو هفته‌ی گذشته سختی استخراج بیت کوین حدود 2 درصد افت داشته است. این آمار، دومین افت بزرگ از ابتدای 2022 به شمار می‌رود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

هر دو هفته، سختی استخراج به روز می‌شود تا با سرعت تولید بلاک هماهنگ شود. در کل، طی سال جاری بیت کوین 5 بار افت سختی استخراج از خود نشان داده است.

معمولا، سختی استخراج طی ریزش شدید بازار، افت محسوسی را تجربه می‌کند. ماینرهایی که دیگر توان کسب سود ندارند مجبور به خاموش کردن تجهیزات خود می‌شوند. برای مثال، با وجود کنار کشیدن تعداد زیادی از ماینرها طی سردترین روزهای زمستان رمز ارز در سال 2018، سختی استخراج بیت کوین بیش از 15 درصد افت کرد.

کوین کده

ژوئن سال گذشته، پس از افت هش ریت بیت کوین به دلیل ممنوعیت استخراج طلای دیجیتال در چین، سختی استخراج بیت کوین طی دو هفته 27.9 درصد افت کرد و بیشترین افت تاریخ را ثبت کرد.

هرچند، این رقم توانست بازگردد و در نهایت در ماه ژانویه، اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرد. در روزهای ابتدایی ماه می، سختی استخراج بیت کوین به اوج 31.25 تریلیون رسید.

بیشتر بخوانید:  ریپل به 0.60 دلار رسید

در لحظه‌ی نگارش این خبر، بیت کوین با رشدی 1.5 درصدی در شبانه روز اخیر، در سطح قیمت 20589 دلار معامله می‌شود.

بنا به داده‌های ارائه شده از سوی Arcane Research، کمپانی‌های استخراج بیت کوین تمام کوین‌هایی که در که ماه می تولید کرده بودند را به فروش رساندند؛ اقدامی که نشان دهنده‌ی احساسات منفی آن‌ها است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا