اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افت شدید سهام تسلا

salamcrypto

پس از اینکه تسلا اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار از ذخایر نقدی خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است، سهام این شرکت با افتی 7 درصدی مواجه شد.
این شرکت تولید کننده خودرو های برقی پس از اعلام سرمایه گذاری در بیت کوین و پس از چهار روز تاکنون بیش از 55 میلیارد دلار از ارزش کل بازار خود را از دست داده است. اما  توئیتر و مسترکارت به سمت دیگری حرکت کرده اند.
از روز دوشنبه سهام این شرکت 7 درصدی یعنی از 869.52 دلار به 811.66 دلار رسیده است. همچنین ارزش کل این شرکت از 834.6 میلیارد دلار به 779 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.
در حالی که ممکن است عوامل دیگری هم در این سقوط نقش داشته باشند اما برخی از سرمایه گذاران مانند بیکر اونو استراتژیست ارشد مدیریت سرمایه شرکت King Lip می‌ گوید نگه داشتن 8 درصد از ذخایر نقدی یک شرکت در یک دارایی بی ثبات یک خطر غیر ضروری است. وی گفت : سهام این شرکت بخاطر بیت کوین دچار نوسانات شده است. این قضیه برای بیت کوین بهتر از تسلا بود.
سهام تسلا به نادیده گرفتن نظر کارشناسان معروف است. مجله مالی Barron اظهار داشت که از سال 2018 بیش از 40 درصد خریداران سهام تسلا، سهام خود را ارزیابی نکرده اند.
گری بلک، تحلیلگر سابق  Bernstein دو هفته قبل گفته بود که اگر آنها بیت کوین بخرند سهام تسلا دچار افت شدید خواهد شد.
برادر کوچک ایلان ماسک یعنی کیمبال ماسک، 5 درصد از سهام خود را به مبلغ 25.6 میلیون دلار قبل از خرید بیت کوین فروخت. با توجه به پرونده های بورس، آنتونیو گراسیاس نیز یک روز پس از اعلام خرید بیت کوین بیش از 150 هزار واحد از سهام خود را به فروش رسانده است.
علی رغم این زمان بندی ها، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این فروش ها به اخبار اخیر بیت کوین ارتباط دارند وجود ندارد. و مشخص نیست که خرید بیت کوین چه تاثیری بر قیمت سهام داشته است. در این هفته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه تسلا توسط مقامات نظارتی دولت چین در مورد مسائل کیفیتی در اتومبیل های خود فراخوانده شده است.
همچنین واضح است که همه کسانی که بیت کوین خریده اند، دچار افت قیمت نشده اند. سهام غول شبکه های اجتماعی یعنی توئیتر پس از اظهار نظر هایی مبنی بر اینکه شرکت قرار است بیت کوین بخرد، افزایش یافت.
دو روز پس از این اظهار نظر ها، سهام توئیتر تقریباً 15 درصد بالاتر رفت و از 59.88 به 68.56 رسید اما مقداری با اوج قیمت خود یعنی 69 دلار فاصله داشت و به آن نرسید.
مبنع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  هک 15 میلیون دلاری یکی از پروژه های دیفای

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا