اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توصیه سندیپ بیسواس به سرمایه گذاران

salamcrypto

مدیرعامل شرکت Newcrest Mining می‌گوید سرمایه گذاران ارز دیجیتال بهتر است خرید طلا را در نظر داشته باشند.
سندیپ بیسواس مدیرعامل شرکت Newcrest Mining باور دارد که سرمایه گذاران ارز های دیجیتال بهتر است طلا بخرند تا خود را در برابر نوسانات زیاد قیمت  ارز های دیجیتال مثل بیت کوین محافظت کنند.
بیسواس در روز پنج‌شنبه در برنامه Bloomberg گفت که اگر شما در حوزه ارز های دیجیتال فعال هستید بهتر است داشتن مقداری طلا را هم در نظر بگیرید. او تأکید کرد که نوسانات طلا بسیار کمتر از ارز های دیجیتال است.
این مدیر اجرایی تأکید کرد که طلا کلاس متفاوتی از سرمایه گذاری ست. این یک دارایی ملموس است که شما می‌توانید آنرا ببینید، می‌توانید آنرا لمس کنید، می‌توانید آنرا احساس کنید، می‌توانید آنرا به هرچیزی که ‌می‌خواهید از جمله جواهرات تبدیل کنید.
بیسواس به ذات طلا یعنی کم بودن آن هم اشاره کرد و گفت فقط در جاهای مخصوصی مقدار زیادی از آن یافت می‌شود. اما ارز های دیجیتال در همه جای کشور یافت می‌شوند.
این مدیر شرکت Newcrest Mining گفت که روند کلی قیمت طلا در میان تورم جهانی و چاپ پول که توسط دولت ها برای مقابله با پاندمی کرونا انجام شد، همچنان مستحکم است.
اظهارت بیسواس در حالی رخ داده است که اندکی نوسان قیمت در بازار ارز های دیجیتال افزایش یافته است. بیت کوین پس از رسیدن به اوج قیمت خود و ثبت رکوردی جدید در بالای قیمت 48 هزار دلار در 9 فوریه، در چند روز بعدی دچار اصلاح قیمت شد و به زیر قیمت 45 هزار دلار سقوط کرد. همانطورکه توسط Cointelegraph گزارش شده است، اخیراً نوسانات قیمت سالانه بیت کوین در میان افزایش و اصلاح قیمت ها افزایش یافته است. در پنجشنبه ای که کاهش قیمت شدید میان ارز های دیجیتال رخ داد قیمت بیت کوین 40 درصد کاهش یافته بود و در آن زمان از 9000 دلار به 5200 دلارسقوط کرد.
در حالی که بازار ارز های دیجیتال بسیار ناپایدار است، طلا از دلار آمریکا ناپایدار تر عمل کرده است و قیمت آن به طور مداوم در حال افزایش است. در زمان نوشتن این مقاله قیمت هر اُنس طلا معادل 1842 دلار است که در 24 ساعت گذشته حدودا 0.1 درصد افزایش داشته است.
در دسامبر سال 2020، گلدمن ساکس پیشنهاد داد که افزایش قیمت بیت کوین در اواخر سال 2020 نباید به دارایی های سنتی مثل طلا آسیب برساند. ساکس در آن زمان گفت: ما شواهدی مبنی بر اینکه بازار صعودی بیت کوین به بازار صعودی طلا آسیب خواهد رساند نمی‌بینیم و معتقدیم که این دو می‌توانند در کنار هم همزیستی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  سه عامل برای پیش بینی قیمت بیت کوین

منبع: cointelegraph.com


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا