اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

عصبانیت کاربران از صرافی Kraken

salamcrypto

معامله گران در صرافی کراکن پس از خرابی وبسایت این صرافی که منجر به لیکویید شدن سرمایه آنها شد در حالی که صرافی برای کاربران غیرقابل دسترس بود، خشمگین هستند.
در حالی که در 22 فوریه بازار ارز های دیجیتال بشدت در حال اصلاح قیمت بود، صرافی کراکن دچار اختلالات شد و از دسترس خارج شد و سرمایه بسیاری از کاربران لیکویید و حالا آنها خواهان جبران خسارت هستند.
22 فوریه شاهد بزرگترین کندل روزانه تاریخ بیت کوین و اتریوم بودیم، بیت کوین از 57500 دلار افت کرد و اتریوم از 1940 دلار، دچار کاهش 400 دلاری شد.
با این حال بنظر نمی‌رسد که ترکیبی از حمایت های ضعیف خریداران و لیکویید شدن های شدید تأثیری بر قیمت داشته باشد.
واکنش عمومی در R/Krakensupport نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران بشدت ناراحت و نا امید شده اند. برخی معامله گران حتی تهدید می‌کنند که آنها اقدام قانونی علیه صرافی ترتیب خواهند داد. کاربری در ردیت با نام کاربری dtk6802 می گوید:
” من بیشتر پس انداز زندگی ام را از دست دادم و هیچ پاسخی از هیچکس دریافت نکردم. فکر می‌کنم یا آنها خسارت مارا می‌دهند و یا تمام مشتریان خود را از دست خواهند داد.  من بسیار عصبی هستم و در صورت عدم دریافت خسارت، با بسیاری از مدارک به دادگاه خواهم رفت.”
با این حال به‌نظر می‌رسد که عواقب ناشی از این خرابی فراتر از ضرر و از دست دادن پول باشید زیرا در ردیت کاربری به نام  GoEers304 ادعا می‌کند که موجودی آنها الان در سایت نشان دهنده این است که یک چیزی هم به صرافی بدهکار هستند.
” به نوعی من اکنون 120 دلار هم به آنها بدهکارم. چگونه همچین چیزی ممکن است، من پول زیادی اشتم که تمام ضرر ها را پوشش دهد ولی الان بدهکار شده ام.”
علی رغم درخواست کاربران از صرافی که خسارت آنها را پرداخت کند اما به نظر می‌رسد که صرافی ضرر کاربران را جبران نخواهد کرد. کاربر cannibalkiwi21 گفت:
با تیم پشتیبانی کراکن صحبت کردم و آنها گفتند که هیچ کنترلی بر روی آن نداشته اند و در نتیجه هیچ خساتری پرداخت نخواهند کرد.
در حالی که صرافی های دیگر هم دچار این مشکل شدند به ویژه صرافی Nexo، این صرافی در توئیتر خود اعلام کرد که آنها به کاربران خسارت را پرداخت خواهند کرد.
در میان نوسانات اخیر قیمت، لیکویید شدن نادر نبوده است. در 15 فوریه، کاهش تقریباً 11 درصدی قیمت اتر باعث لیکویید شدن 1.89 میلیارد دلار سرمایه شد که اکثر این لیکویید شدن ها در صرافی بایننس رخ داد که 336 میلیون دلار اتر و 55 میلیون دلار بیت کوین از موجودی کاربران لیکویید شد.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  افزایش سرمایه گذاری 🚀 موسسات در بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا