اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

1.2 میلیون واحد بیت کوین در اختیار شرکت ها

به گزارش زوم ارز، حدود 6 درصد از کل بیت کوین های در اختیار شرکت های مدیریت دارایی و یا شرکت هایی است که بیت کوین خریداری کردند و این موضوع نشان می‌دهد که روند خرید بیت کوین از سوی شرکت ها روز به روز بزرگتر می‌شود.

سلام کریپتو

با توجه به Buy Bitcoin Worldwide ،816379 واحد بیت کوین به ارزش 40.1 میلیارد دلار در حال حاضر در اختیار 14 صندوق مبتنی بر بیت کوین و شرکت های مدیریت سرمایه است که این موضوع 4 درصد از کل عرضه بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه یعنی Grayscale، بیش از 3 درصد از کل عرضه بیت کوین را با 654 هزار واحد بیت کوین به ارزش 32 میلیارد دلار را در اختیار دارد و دومین شرکت یعنی CoinShares ،48466 واحد بیت کوین با ارزش 2.4 میلیارد دلار در اختیار دارد که معادل 0.23 درصد از کل عرضه بیت کوین است و 12 شرکت دیگر 113313 واحد بیت کوین معادل 0.54 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

این وبسایت 34 شرکت دولتی که بیت کوین را در ترازنامه خود در اختیار دارند را دنبال کرده و مشخص شد که آنها نیز مجموعاً 1 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:  سازنده Atari ارز دیجیتال خود را عرضه می کند.

نیمی از بیت کوین هایی که در اختیار شرکت ها می‌باشد متعلق به مایکرو استراتژی است که اخیراً این شرکت نیز 3907 واحد بیت کوین خریداری کرد و هم اکنون 108992 واحد بیت کوین به ارزش 5.3 میلیارد دلار در اختیار دارد.

صرافی ایرانی کارت

شرکت تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی تسلا نیز 20 درصد از کل بیت کوین های در اختیار شرکت ها را در اختیار دارد و این شرکت 42902 واحد بیت کوین به ارزش 2.1 میلیارد دلار در دست دارد.

شرکت های خصوصی نیز 174068 واحد بیت کوین به ارزش 8.5 میلیارد دلار در اختیار دارند که 0.83 درصد از کل عرضه بیت کوین را به خود اختصاص دادند و تقریباً 80 درصد از کل عرضه بیت کوین شرکت های خصوصی در اختیار Block.one است و این شرکت در حال حاضر 140 هزار واحد بیت کوین به ارزش 6.8 میلیارد دلار در اختیار دارد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا