اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مدیرعامل بایننس: آینده صرافی های دیجیتال غیرمتمرکز خواهد بود

نشریه Crypto Briefing با چنگ پنگ ژائو مدیرعامل صرافی دیجیتال بایننس ملقب به CZ تماس گرفت تا با او در مورد دیفای و بایننس اسمارت چین گفت و گو کند.
پس از اینکه هزینه گس ( کارمزد ) اتریوم به بالاترین سطح خود رسیده است، کاربران دیفای به دنبال جایگزینی برای این شبکه هستند و حالا این بار بایننس اسمارت چین وارد رقابت با اتریوم شده است.
برای یک معامله ساده در بایننس اسمارت چین کاربران فقط چند سنت برای هزینه کارمزد پرداخت خواهند کرد در حالی که ماه گذشته در شبکه اتریوم این رقم به بیش از 30 دلار رسید. در زمان نوشتن این مقاله، کارمزد معاملات بایننس اسمارت چین تقریباً 13 GWEI می‌باشد.
فقط یک سال از راه اندازی پروژه بایننس اسمارت چین می‌گذرد ولی رشد سریع آن به زنجیره کمک کرده تا از طریق پروژه های دیفای 9 میلیارد دلار ارزش قفل شده جمع آوری کند.
فقط در ماه فوریه تعداد آدرس های بایننس اسمارت چین 5 برابر شده و از حدوداً یک میلیون آدرس به پنج میلیون آدرس رسیده است.
CZ افزود: ما می‌خواهیم زیرساخت های مالی بین زنجیره ای ایجاد کنیم تا ارزش این دارایی دیجیتال افزایش یابد. این قضیه شامل پشتیبانی بیشتر از ارتباطات داخلی بین dApps و انتقال دارایی از طریق این برنامه هاست. با توجه به سرعت ساخت پروژه ها بر روی بایننس اسمارت چین می‎توان به راحتی گفت که ما در مسیر درستی حرکت می‌کنیم. در سال 2020 ما با راه اندازی بایننس اسمارت چین به توسعه دهندگان کمک کردیم. توسعه دهندگان به کمک فنی و تخصص بیشتر و کمک های مالی نیاز داشتند که ما صندوقی 100 میلیون دلاری برای کمک به رشد شرکت های نوپای دیفای ایجاد کردیم.
چند پروژه برجسبته به رشد بایننس اسمارت چین کمک کردند برای مثال یکی از آنها سومین صرافی غیرمتمرکز بزرگ دنیا یعنی PancakeSwap بود که باعث شد حجم معاملات باینن اسمارت چین 3.61 میلیارد دلار بیشتر شود.
وقتی از مدیرعامل بزرگترین صرافی دیجیتال جهان در مورد اینکه صرافی های دیجیتال در آینده به کدام سمت خواهند رفت وی گفت که صرافی های غیرمتمرکز سرانجام از رقبای متمرکز خود پیشی خواهند گرفت.
وی افزود: از همان ابتدا هدف ما توسعه یک صرافی غیرمتمرکز نه بلکه ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز جامعه محور بوده است. اگر در طولانی مدت به این قضیه نگاه کنیم، بدون شک صرافی های غیرمتمرکز، صرافی های متمرکز را در 15 الی 20 سال آینده از بین خواهند برد.
علی‌رغم رشد سریع بایننس اسمارت چین، منتقدان ادعا می‌کنند که این ارز دیجیتال یک بلاکچین متمرکز و برخلاف اصول گسترده رمزنگاری ست.
منبع: Cryptobriefing

بیشتر بخوانید:  دارایی 30 میلیارد دلاری شرکت ها با آغاز روند صعودی بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا