اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هشدار بیل گیتس به خریداران بیت کوین

salamcrypto

موسس مایکروسافت فکر می‌کند که هرکسی که کمتر از پولدارترین مرد جهان پول دارید باید در زمینه خرید بیت کوین مواظب باشد.
بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، به خریداران بیت کوین که می‌خواهند استراتژی سرمایه گذاری ایلان ماسک را دنبال کنند هشدار داده است. گیتس در مصاحبه ای با امیلی چانگ از نشریه  Bloomberg گفت که ماسک به تکنیک های پیشرفته مدیریت تجارت دستری دارد که بیش از نیمی از سرمایه گذاران از آنها استفاده نمی‌کنند.
وقتی از گیتس در مورد توئیت ایلان ماسک در مورد بیت کوین که او در توئیتی پاسخ داده بود که قیمت آن بالاست، سوألی پرسیده شد، گیتس پاسخ داد که احتمالاً ایلان ماسک نسبت به این اصلاح قیمت ها عایق بندی شده است.
” ایلان پول بسیار زیادی دارد و می‌دانید که او بازار را کنترل می‌کند پس من نگران نیستم که بیت کوین او به طور تصادفی بالا یا پایین شود.”
در تاریخ 23 فوریه، کمی بیش از دو هفته از اعلام خبر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا، قیمت این ارز دیجیتال 20 درصد کاهش یافت و از حدوداً 58 هزار دلار به حدوداً 46 هزار دلار رسید. در همان زمان، تقریباً 400 میلیارد دلار از ارزش کل بازار ارز های دیجیتال کم شد.
به طور جالبی این سقوط قیمت فقط چند ساعت پس از توئیت ماسک مبنی بر بالا بودن قیمت فعلی اتریوم و بیت کوین رخ داد. پس از این توئیت بازار به کلی فرو ریخت.
گیتس گفت که اشتباه خواهد بود اگر یک سرمایه گذار متوسط کورکورانه و هیجانی و پیرامون حرکت های ایلان ماسک، بازار را دنبال کند و کسانی که میلیاردر نیستند باید بسیار مراقب باشند.
وی افزود: من فکر می‌کنم افرادی که بر اساس هیجانات سرمایه گذاری می‌کنند، پول زیادی برای پس انداز نداشته باشند. بنابراین من در مورد بیت کوین حسی ندارم و فکر عمومی من این خواهد بود: اگر پول کمتری از ایلان ماسک دارد، احتمالاً باید مراقب باشید.
بنیانگذار مایکروسافت با اشاره به این که این ارز دیجیتال در کوتاه مدت بازده چندانی ندارد، میزان مصرف انرژی آن را مطرح کرد.
” چیز های زیادی در جامعه وجود دارند که ما در آنها سرمایه گذاری می‌کنیم و آنها محصول خوبی به ما برمی‌گردانند، بیت کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند.”
به گفته گیتس، ارز های دیجیتال لزوماً چیز بدی نیستند، او فقط فکر ‌می‌کند ارز های دیجیتال باید شفاف، برگشت پذیر و اساساً متمرکز باشند. گیتس خاطر نشان کرد: بنیاد گیتس از این فناوری برای توزیع وجوه کمک رسانی به شهروندان استفاده کرده است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  خرید جدید شرکت گری اسکیل

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. چیزی که نمودارها نشانمیدهند اینه که بیت در اواخر سال2022 بالای 120 هزار تا خوهد رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا