صرافی ارز دیجیتال

صرافی بایننس Binance چیست | آموزش ثبت نام و ترید در صرافی بایننس

صرافی بایننس binance چیست ؟ ، صرافی بایننس یکی از انواع صرافی های ارز دیجیتال است که بسیار شناخته شده می باشدکه البته می توان گفت این صرافی جزء بهترین صرافی های ارز دیجیتال نیز می باشد.صرافی بایننس یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال بین المللی است.و دارای کاربران بسیاری می باشد.بخاطر زیادبودن حجم معاملات در این صرافی سرعت نقدشوندگی سرمایه بسیار بالا است.صرافی بایننس در واقع یک واسطه میان خریداران و فروشندگان است .که در ازای این واسطه گری کارمزد خود را دریافت می کند.این کارمزد برای کاربرانی که حجم معامله آن ها در ماه کمتر از 50 بیت کوین است، 0/1 درصد می باشد.صرافی بایننس یک ارز دیجیتال دارد که به نام بایننس کوین یا bnb شناخته می شود.چناچه از ارز دیجیتال صرافی بایننس استفاده کنید کارمزد تراکنش های شما تا 25 درصد کم تر خواهد شد.

در این مطلب می خواهیم شما را با آموزش کامل صرافی بایننس با ورژن جدید آشنا کنیم. در این مطلب می خواهیم به شما ساخت اکانت در بایننس یا همان ثبت نام در صرافی بایننس را به شما آموزش دهیم. سپس درباره شارژ کردن حساب کاربری خود یا همان واریزی به حساب بایننس صحبت کنیم و در نهایت به شما خرید و فروش یا همان ترید در بایننس را آموزش دهیم.

صرافی بایننس Binance چیست ؟

صرافی بایننس یک صرافی آنلاین ارزدیجیتال است.و فقط در آن معاملات ارزدیجتال صورت می گیرد.این صرافی یک صرافی بین المللی است.که کاربران از سراسر جهان در بستر ان به معامله می پردازند.این صرافی به سرعت رقیبان خود را از میدان به در کرد و اکنون با میانگین حجم معامله 1.2 میلیارد در روز یکی از بهترین صرافی ها محسوب می شود که سرعت نقد شوندگی در آن بسیار بالاست.به صورتی که معاملاتی که در این صرافی در لحظه انجام می گیرد.

ساخت حساب در صرافی بایننس رایگان و بسیار راحت انجام می گیرد.فقط برای ساخت حساب انجام یک سری نکات ضروری است که در بخش آموزش ثبت  نام به آن ها اشاره کرده ایم.بایننس پلتفرمی است که در آن خریداران و فروشندگان به انجام تراکنش و تبادل می پردازند.درواقع صرافی بایننس به عنوان یک واسطه تراکنش های مربوطه را به هم وصل می کند یا اصطلاحا معاملات را جوش می زند.به این صورت که کاربر پس از ثبت در خواست خرید یا فروش خود در صرافی ، صرافی از بین پیشنهادهای خرید و فروش سفارش ثبت شده را پیدا کرده و انجام می دهد.بایننس در برابر این اتصال خریدار و فروشنده کارمزد دریافت می کند.توجه داشته باشید که صرافی بایننس به صورت مستقیم ارزدیجیتال به فروش نمی رساند.همانطور که اشاره کردیم وقتی شما سفارشی برای خرید یا فروش ارزدیجیتال در این صرافی ثبت می کنید ،بایننس به عنوان یک واسطه برای شما میان پیشنهادات خرید یا فروش سفارش شما را انجام میدهد.این صرافی یکی از پلتفرم های برتری است که تریدر ها برای تراکنش های خود از ان استفاده می کنند.کاربران می توانند پس از خرید ارزدیجیتال مورد نظر (ایرانیان از صرافی آنلاین داخلی هم میتوانند استفاده کنند ) آن را به کیف پول بایننس خود انتقال دهند و سپس ترید یا معامله ارزدیجیتال را شروع کنند.

صرافی بایننس پروژه های متفاوتی را به اجرا درآورده است که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم .

 • صرافی متمرکز بایننس Binance Exchange
 • آکادمی بایننس Binance Academy
 • لانچ پد بایننس Binance Launchpad
 • خیریه بایننس Binance Charity
 •  موسسه تحقیقات بایننس Binance Research
 •  کیف پول تراست Trust

ضمن اینکه خبرها حاکی از این است که بایننس درحال به اجرا درآورن پروژه های دیگری به نام صرافی غیرمتمرکز بایننس Binance DEX و بلاکچین اختصاصی بایننس Binance Chain  می باشد.تمام این پروژه ها به اعتبار بیشتر بایننس و سخت تر کردن رقابت برای رقیبان کمک می کند.هرچند که در آمد اصلی ای صرافی از طریق کارمزد های معاملاتی است.روند رو به پیشرفت بایننس در اینده احتمال افزایش قیمت و ارزش توکن ان را نیز در پی خواهد داشت.به صورتی که بسیار از افراد معتقدند که با افزایش کاربرد توکن bnb قیمت ان نیز افزایش پیدا کند.


تاریخچه صرافی بایننس

تاریخچه بایننس

صرافی بایننس یک صرافی آنلاین ارزدیجیتال است که در آن کاربران به معامله ارزهای دیجیتال می پردازند.صرافی بایننس Binance توسط چانگ پنگ ژائو در سال 2017 در کشور چین تاسیس شد . این صرافی در حال حاضر بزرگترین و معتبرترین صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال محسوب می شود و در رتبه 1 جهان قرار دارد که در آن بیش از 100 ارز دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد.

شرکت بایننس بعد از مدتی دفتر مرکزی را به ژاپن منتقل کردند.بعد از آن در تایوان نیز دفاتری راه اندازی کردند.همچنین در سال 2018 نیز دفاتری در مالت دایر کردند. بایننس کاربران بسیاری در سرتاسر جهان دارد.حجم معاملات روزانه این صرافی بسیار بالا است .و همین باعث شده سرعت نقدشوندگی دارایی در این صرافی بسیار زیاد باشد.بنیان گذار این صرافی آقای چانگ پنگ ژائو در حال حاضر مدیرعامل بایننس می باشد.آقای ژائو پیش از این شرکت Fusion System را راه اندازی کرده بود.همچنین عضو تیم کیف پول بلاکچین نیز بود.مدتی هم در صرافی okcoin به عنوان مدیر ارشد فعالیت می کرد.در مجله ای به عنوان فوربز نام چانگ پنگ ژائو در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان با تخمین حدود 2 میلیارد دلار ثروت قرار گرفت.

پلتفرم بایننس برای دسترسی راحت کاربران علاوه استفاده از طریق کامپیوتر ها امکان استفاده از طریق نرم افزار موبایلی را نیز فعال کرد.

در سال 2019 صرافی بایننس مورد حمله هکرها قرار گرفت که طی این عملیات حدود 7000 بیت کوین به سرقت رفت.البته میدرعامل بایننس طی بیانیه ای اعلام کرد که از طریق صندوق دارایی امن خسارت وارده به کاربران را پرداخت می کند.در تازه ترین اخبار نیز حساب رسمی صرافی بایننس در توییتر هک شد.که بجز این صرافی افراد سرشناس و شرکت ها و صرافی های دیگر نیز در لیست هک بودند.البته موضوع هک اکانت رسمی توییتر بایننس به شدت در حال پیگیری قضایی می باشد اما در زمان نگارش این مقاله (28/4/99) هنوز هکرها شناسایی نشده اند.این صرافی ایران را در لیست تحریم خود قرار داده است .


آموزش ثبت نام در صرافی بایننس و آموزش ساخت اکانت در بایننس

همانطور که در مطلب های بایننس کوین چیست آورده ایم ، بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال می باشد که موسس آن فردی به نام چانگ پنگ زئو می باشد. بایننس در مدت زمان کمی که در بازار ارزهای دیجیتال بود توانست بیشترین سهم معاملات ارز دیجیتال را به خود اختصاص دهد.


نکاتی که قبل از ثبت نام و یا ساخت اکانت در صرافی بایننس باید بدانید:

نکات مهم برای صرافی binance

به علت وجود تحریم های بین المللی در ایران، کاربران ایرانی همیشه در معرض خطر بلوکه شدن دارایی هایشان می باشند.

برای مثال می توان صرافی بیترکس را نام برد که در سال 2017 هزاران دلار از دارایی های کاربران ایرانی بلوکه کرد و سپس بعد از دو سال آنها را آزاد کرد.

صرافی بایننس نیز بارها طی اطلاعیه های رسمی اعلام کرد که تمایل چندانی به میزبانی با کشورهای دارای تحریم ندارد.

با توجه به موضوع بالا، نکاتی که  را برای ساخت اکانت بایننس یا ثبت نام در صرافی بایننس برای شما آوردیم.

با IP ایران هرگز وارد نشوید

برای ثبت نام و ساخت اکانت بایننس جدید هرگز با IP ایران وارد صرافی بایننس نشوید ، حتما قبل از ورود با نرم افزار های تغییر ip مانند VPN ،ابتدا IP خود را تغییر دهید. اما توصیه می شود که از VPS استفاده کنید زیرا VPS به شما IP ثابت می دهد. با وجود شرایط قانون گذاری در ایالات متحده، به هر کشوری به جز آمریکا متصل شوید.

از نرم افزارها و اشتراک هایی استفاده کنید که همیشه کشور خود را بتوانید ثابت نگه دارید. برای مثال اگر با IP کشور استرالیا در بایننس ثبت نام کردید، همیشه با همین IP به صرافی وارد شده و از تغییر مداوم کشور نیز پرهیز کنید.

معامله گران حرفه ای پیشنهاد می کنند که از یک سرور مجازی ( VPS ) استفاده کنید. سرور مجازی را یک کامپیوتر در نظر بگیرید که در یک کشور خارجی قرار دارد و همیشه نیز روشن می باشد. شما می توانید از راه دور نیز به آن دسترسی داشته باشید. برای داشتن VPS می توانید از شرکت های ارائه دهنده VPS آن را تهیه کنید.

عدم ثبت شماره موبایل ایران

پس از ثبت نام در بایننس ، برای امنیت بیشتر از شما می خواهد تا تایید دو مرحله ای را فعال کنید. با فعال سازی این مرحله ، برای ورود به حساب کاربری جدای از کلمه عبور ، باید از یک روش دیگر نیز هویت خود را تأیید کنید.

برای انجام این کار می توان از دو روش زیر پیش رفت:

وارد کردن شماره موبایلتان برای ارسال کد تأیید پیامکی در هر بار ورود شما

استفاده از نرم افزار “ Google Authenticator ” و وارد کردن کد داخل نرم افزار برای هربار ورود به صرافی

پیشنهاد می کنیم تا از مورد دوم استفاده کنید تا دیگر نیاز به دادن شماره موبایل ایران در صرافی بایننس نباشید.

همچنین برای کاهش ریسک بیشتر ، می توان قبل از ورود به حساب خود، ساعت کامپیوتر یا موبایل خود را روی یک کشور دیگر قرار دهید، به این دلیل که از طریق منطقه زمان می توان نقطه اتصال کاربر را شناسایی کرد.

نکته دیگر این است که ، هرگز به سایت یا نرم افزار بایننس امکان دسترسی به لوکیشن را ندهید چون می تواند منطقه اتصال را شناسایی کند.

نکته قابل ذکر این است که : با انجام دادن تمام مراحل بالا فقط ریسک را کاهش می دهید اما ریسک به صفر نمی رسد. بنابراین بیشتر مراقب باشید و اگر حسابتان در بایننس مسدود شد ،به قسمت پشتیبانی آن یک پیام رسمی به زبان انگلیسی فرستاده و در خواست برداشت از حسابتان را نمایید.

تا به حال چندیدن کاربر با این مشکل مواجه شدند و با گزارش مسدود شدن حسابشان به قسمت پشتیبانی توانسته اند که دارایی های خود را برداشت کنند.


آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس

1. ابتدا از طریق مرورگر خود وارد سایت بایننس binance.com شده و گزینه Register ( ثبت نام ) را انتخاب کنید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
binance

2. فرم ثبت نام را جهت ساخت اکانت جدید در صفحه ثبت نام بایننس پر کنید.

ابتدا یک ایمیل معتبر وارد کنید ، چون لینک تایید را برای شما ارسال می کند. در فیلد دوم یک کلمه عبور که بیشتر از 8 کارکتر ، شامل اعداد و حروف انگلیسی کوچک و بزرگ باشد.

در فیلد سوم (Referral ID) کد دعوت فردی که این صرافی را به شما معرفی کرده را وارد کنید تا از کمیسیون معاملات شما سود ببرد. وارد کردن کد دعوت تأثیری بر حساب شما ندارد بلکه درآمد فرد از طرف بایننس پرداخت خواهد شد. بنابراین این بخش اختیاری بوده و می توان آن را نیز خالی گذاشت.

هنگامی که ایمیل و رمز خود را وارد کردید ، تیک تایید قوانین را زده و سپس روی دکمه Create account کلیک کنید تا حساب شما ساخته شود.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
binance

3) در این قسمت این عکس نشان دهنده این است که شما ربات نیستید ، و با تکمیل کردن این قسمت شما به مرحله بعد می روید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
صرافی بایننس

4) در این مرحله یک کد به ایمیل شما ارسال می شود. آن کد را در این قسمت وارد کنید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
صرافی بایننس

5) اکنون شما وارد داشبورد سایت بایننس شده اید. در این صفحه از شما می خواهد تا تأیید دو مرحله ای را فعال کنید. این کار به دو روش ، یا با ارسال پیامک به تلفن همراه شما یا از طریق گوگل صورت می گیرد. در غیر این صورت با کلیک کردن بر روی گزینه پایین شما ریسک فعال نکردن تأیید دو مرحله ای را پذیرفته اید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
صرافی بایننس

با کلیک کردن بر روی گزینه Google Authenticator این برنامه را بر روی گوشی خود دانلود و نصب کنید. این نرم افزار هم برای سیستم عامل های اندروید و IOS در گوگل پلی و اپ استور می باشد.

پس از نصب بر روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
صرافی بایننس

در این صفحه با استفاده از نرم افزار ، کد QR را که در سایت به نمایش در آمده است را اسکن کنید یا به شکل دستی کدی که سایت به شما داده است را در نرم افزار وارد کرده و سپس بر روی Next کلیک کنید.

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت جدید در صرافی بایننس
صرافی binance

در این صفحه سایت یک کلید پشتیبان به شما می دهد که اگر نرم افزار گوگل پاک شود یا به هر علتی قادر به دسترسی به موبایل نیستید، با آن کد بتوان وارد حساب خود شوید. کلید پشتیبان را در یک جای امن و خارج از تلفن همراه خود یادداشت کنید.

در این مرحله باید کلمه عبور حساب بایننس خود را همراه با کدی که در نرم افزار Google Authenticator به شما نشان می دهد وارد کرده تا این قابلیت نیز فعال شود.

بعد از فعال سازی این ویژگی ، برای هربار ورود به حساب ، علاوه بر کلمه عبور باید کد نمایشی در نرم افزار را نیز وارد کنید.


آموزش واریز ارز دیجیتال یا شارژ کردن حساب بایننس

برای ترید کردن در بایننس باید ابتدا حساب خود را شارژ کنید. برای اینکار می توان از یک سایت صرافی داخلی بیت کوین خریده و سپس بیت کوین ها را به کیف پولی که بایننس برای شما انتخاب کرده است ارسال کنید.

برای شارژ حساب بایننس مرحله به مرحله با ما همراه باشید.

1) ورود به قسمت واریز (Deposit)

وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه اصلی بر روی (Deposit) کلیک کنید. همچنین از قسمت Wallet نیز می توان وارد بخش واریز شد.

آموزش واریز ارز دیجیتال یا شارژ کردن حساب بایننس
صرافی بایننس

2)  در این قسمت ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید و سپس آدرس کیف پول را که خود بایننس به شما می دهد را کپی کنید. بعد از آن ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را به آن آدرس ارسال کنید.

آموزش واریز ارز دیجیتال یا شارژ کردن حساب بایننس
صرافی بایننس Binance

پس از ارسال رمز ارز به کیف پول بایننس ، باید چند دقیقه صبر کرد تا تراکنش تأیید شود. سپس مبلغ به حساب شما اضافه شده و می توانید ترید را آغاز کنید.


آموزش ترید کردن یا خرید و فروش در صرافی بایننس

بعد از ساخت حساب ، فعال سازی تایید دو مرحله و شارژ حساب خود با استفاده از یک ارز دیجیتال ، اکنون نوبت به ترید یا همان خرید و فروش ارزهای دیجیتال می رسد. در صرافی شما می توانید خرید و فروش ارز را تحت تبدیل ارز ها به یکدیگر انجام دهید. در تمام صرافی ها جفت ارزهایی وجود دارد که می توانید این جفت ارز ها را به یکدیگر تبدیل نمایید.جهت تبدیل ارز ها در صرافی بایننس با ما همراه باشید.


آموزش تبدیل ارز در صرافی بایننس

برای ترید کردن در بایننس ابتدا باید به مارکت ارز دیجیتال مورد نظر خود بروید. برای مثال اگر بیت کوین دارید و قصد دارید آن را به ریپل تبدیل کنید باید وارد مارکت های بیت کوین یا همان BTC Markets شوید.

1) به بخش مارکت ها در صفحه اصلی بایننس بروید. سپس مارکت مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما در اینجا برای مثال وارد مارکت های بیت کوین می شویم.

آموزش تبدیل ارز در صرافی بایننس
صرافی بایننس BINANCE

با توجه به عکس بالا:

1)     مارکت های بایننس کوین (BNB) : در این مارکت امکان معامله رمز ارز ها با بایننس کوین وجود دارد. به این معنی که می توانید بایننس کوین را داده و ارزهای دیجیتال دیگر بخرید و یا بلعکس ارزهای دیجیتال دیگر داده و بایننس کوین دریافت کنید. معاملات این مارکت نیز دارای 25 درصد تخفیف در کارمزد می باشد.

بیشتر بخوانید:  صرافی idex | آموزش کامل و تصویری صرافی idex

2)     مارکت های بیت کوین: در این مارکت امکان معامله ارزهای دیگر به بیت کوین ،یا بلعکس وجود دارد. یعنی می توان بیت کوین را داده و یک ارز دیجیتال دیگر دریافت کنید.

3)     مارکت های آلت کوین: در این مارکت امکان معامله ارزهای دیجیتال دیگر با اتریوم ،ریپل و ترون وجود دارد. یعنی می توان ارز دیجیتال دیگر را داد و به جای آن اتریوم ، ریپل و ترون دریافت کرد یا بلعکس.

4)     مارکت های دلاری: در این مارکت  می توان ارزهای دیجیتال را با دلار یا همان استیبل کوین ها معامله کرد. استیبل کوین ارزهای دیجیتالی می باشد که قیمتشان ثابت بوده و ریسک نوسان قیمت را کاهش می دهند. تتر یک نوع استیبل کوین است. در این مارکت نیز می توان ارزهای دیجیتال را با دلار معامله کرد.

2) وارد صفحه معاملات جفت ارز مورد نظر خود شوید.

فرض کنید که می خواهیم با استفاده از بیت کوین در صرافی بایننس BNB بخریم. برای اینکار وارد مارکت های بیت کوین شده و بر روی جفت ارز BNB/BTC کلیک می کنیم تا وارد صفحه معاملات BNB و بیت کوین شویم.

آموزش تبدیل ارز در صرافی بایننس
صرافی بایننس Binance

در صفحه معاملات BNB و بیت کوین می توان با استفاده از بیت کوین ، BNB خرید و یا در ازای بیت کوین ، BNB را بفروشیم. صفحه معاملات در بایننس به شکل زیر می باشد.

آموزش تبدیل ارز در صرافی بایننس
صرافی بایننس Binance

1. وضعیت جفت ارز در یک روز گذشته. در تصویر بالا وضعیت قیمت BNB نسبت به بیت کوین در مدت زمان 24 ساعت گذشته را مشاهده می کنید.

2. در این قسمت لیست سفارش فروش نمایش داده شده است. در تصویر لیست سفارشات فروش BNB را در ازای بیت کوین مشاهده کنید.

3. در بخش لیست سفارشات خرید به نمایش در آمده است. همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است ، لیست سفارشات خرید BNB در ازای بیت کوین می باشد.

4. در این قسمت نمودار قیمت نشان داده شده است که از آن می توان برای تحلیل استفاده کرد.

5. در این بخش نوع سفارش را انتخاب کنید.

6. فرم سفارش خرید

7. فرم سفارش فروش

8.در این بخش امکان رفتن به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال دیگر وجود دارد.

9. تاریخچه معاملات به شکل لحظه ای در این بخش به نمایش درآمده است.


انواع خرید و فروش در بایننس

به طور کل دو نوع خرید و فروش در بایننس وجود دارد.

 1. خرید و فروش سریع
 2. خرید و فروش با برنامه

1) خرید و فروش سریع در بایننس

برای خرید و یا فروش سریع یک ارز دیجیتال در بایننس ابتدا باید از داخل صفحه معاملات و در قسمت خرید و فروش ، نوع سفارش خود را Market قرار دهیم.

در این نوع سفارش ، صرافی به شکل خودکار بهترین قیمت را برای ما پیدا کرده و سفارش سریع تکمیل می شود.

برای مثال تصور کنید که می خواهیم تا خیلی سریع با استفاده از بیت کوین ، BNB بخریم. به همین دلیل از بخش فرم خرید BNB در صفحه معاملات اقدام می کنیم.

1) خرید و فروش سریع در بایننس
صرافی بایننس

در بخش خرید BNB ، نوع سفارش را بر روی Market قرار می دهیم.

1) خرید و فروش سریع در بایننس
صرافی بایننس

اکنون کافیست تا مقدار مورد نظر خودتان را برای خرید وارد کنید. با انتخاب هر کدام از گزینه های 25 ،50، 75 و 100 درصد می توان مشخص کرد که چه اندازه ای از دارایی شما به خرید اختصاص داده شود. برای مثال اگر 100 درصد را انتخاب کنید همه ی دارایی های شما تبدیل به ارز دیجیتال مورد نظر شما می شود.


2)خرید و فروش با برنامه در بایننس

3 نوع خرید و فروش با برنامه وجود دارد که در ادامه هریک از آن ها را کاملا شرح خواهیم داد.

 • آموزش سفارش لیمیت ( Limit ) در صرافی بایننس

سفارش لیمیت به سفارش قیمت می گویند که در یک قیمت مشخص ثبت شود و هنگامی که قیمت ها به قیمت مورد نظر رسید ، تکمیل شود.

برای مثال تصور کنید که فعلی BNB 0.21 دلار است ، اما شما بر اساس تحلیل خود اینگونه پیش بینی کرده اید که BNB سقوط خواهد کرد و قصد دارید تا آن را در 0.20 دلار بخرید بنابراین در ثقسمت PRICE یا قیمت ،قیمت مورد نظر خود را ثبت می کنید یعنی یک سفارش لیمیت با قیمت مثلا 0.20 دلار ثبت کنید تا هنگامی که قیمت به آن نقطه رسید ، سفارش شما تکمیل شود.شما می توانید با کشیدن دکمه (در عکس با فلش مشخص شده ) درصد خرید یا فروش خود را تعیین کنید.که با این کار در قیمت amount ِا مقدار ،مقدار خرید شما مشخص خواهد شد.سپس بعد از انجام این مراحل مبلغ کل به صورت خودکار محاسبه می شود.

آموزش سفارش لیمیت ( Limit ) در صرافی بایننس
صرافی بایننس Binance

 • آموزش سفارش استاپ لیمیت ( Stop limit ) در صرافی بایننس

در این سفارش به سیستم می گویید که ،هنگامی که قیمت به رقم X رسید، سفارش با رقم Y را برای من ثبت کن.

با این نوع سفارش می توان زمانی که حضور ندارید ،خرید و فروش انجام دهید. تریدر ها از این مدل سفارش برای توقف ضرر یا همان Stop-loos استفاده می کنند.

تصور کنید قیمت BNB، 0.2 دلار است. شما می توانید یک سفارش ثبت کنید تا زمانی که قیمت به 0.198 دلار رسید ، سفارش فروشی با قیمت 0.197 دلار برای شما ثبت کند تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.همانطور که در تصویر زیر می بینید قسمت stop نقطه ای است که قیمت با رسیدن به آن متوقف میشود.و قسمت limit نقطه ای است که باید سفارش جدید ثبت شود.

آموزش سفارش استاپ لیمیت ( Stop limit ) در صرافی بایننس
صرافی بایننس Binance

مدل دیگری از سفارش ها وجود دارد که امکان ثبت دو سفارش همزمان برای معامله گر را ایجاد می کند به شکلی که هر کدام که فعال شد دیگری لغو شود، که به آن سفارش OCO می گویند.

شاید در ابتدا تصور کنید که خرید و فروش در بایننس بسیار پیچیده باشد اما با چند ساعت کار کردن و انجام دادن چند معامله به شکل آزمایشی ، به خوبی آن را درک خواهید کرد.


 • آموزش OCO در صرافی بایننس:

شما می توانید با استفاده از OCO می توانید دو سفارش در صرافی بایننس ثبت نمایید. OCO ترکیبی از سفارش لیمیت ( Limit )  و ( Stop-Limit ) است. اما از بین دو سفارش شما صرفا یکی از سفارش ها اجرا می شود. سفارشی که زودتر اجرا شود ، سفارش دیگر کنسل می شود.

شما در اصل با استفاده از OCO معامله خود را در صرافی به صورت خودکار انجام می دهید.

حال می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور می توانید از OCO در صرافی بایننس استفاده نمایید.

در ابتدا مانند عکس زیر OCO  را در صرافی بایننس انتخاب می کنیم :

آموزش OCO در صرافی بایننس:

بعد از انتخاب OCO  در قسمت بالا ، یک رابط کاربری باز می شود مظابق عکس بالا

 حال می خواهیم موارد بالا را شرح دهیم:

Price – قیمت سفارش Limit خود را در این قسمت وارد کنید. این سفارش در دفتر سفارشات قابل مشاهده خواهد بود.

Stop – قیمتی که در آن سفارش Stop-Limit شما اجرا می شود.

Limit – قیمتی اصلی سفارش Limit پس از این که سفارش Stop اجرا شد.

Amount – مقدار معامله شما است.

بعد از پر کردن موارد بالا می توانید اطلاعاتی سفارشات خود را در قسمت پایین صفحه ( open orders ) مشاهده کنید . مانند عکس زیر:

آموزش OCO در صرافی بایننس:

بیشتر بخوانید

برای آموزش کامل لیمیت / استاپ لیمیت / oco کلیک کنید.


کارمزد در صرافی بایننس چقدر است ؟

کارمزد در صرافی بایننس

کارمزد صرافی بایننس نسبت به صرافی های دیگر پایین تر می باشد . و حتی اگر معاملات جفت ارز خود را با ارز bnb  انجام دهید ، هزینه کارمزد شما نسبت به زمانی که با ارز های دیگر معامله می کنید حدود 25 درصد کمتر می شود. چون رمز ارز bnb مربوط به خود صرافی بایننس می باشد.

کارمزد معامله در صرافی بایننس بین جفت ارزها = 0.1

کارمزد معامله در صرافی بایننس بین هر رمزارزو رمز ارز bnb که برای خود بایننس است = 0.05


معرفی بخش های دیگر سایت بایننس

بایننس بجز آن که یک صرافی می باشد، چندین و چند خدمت دیگر ارائه شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

معاملات مارجین:

در صرافی بایننس امکان انجام معاملات مارجین به شکل قرض گرفتن از صرافی از روش اهرم های مختلف وجود دارد که این کار ریسک بالایی دارد و به معامله گران تازه کار هیچگاه توصیه نمی شود. به صورت ساده اگر بیان کنیم مارجین تریدینگ یک روش معامله ای است که در آن کاربر با ایجاد لوریج یا اهرم دارایی ارزدیجیتال خود،یک دارایی یا سرمایه بیشتری وام یا قرض می گیرد تا بتواند با سرمایه بیشتری معامله کند و سوددهی بیشتری داشته باشد.یعنی در روش مارجین تریدینگ تریدر ها می توانند به مقدار بیشتری از سرمایه دسترسی پیدا کنند.که بستگی به معامله انجام شده توسط کاربر می تواند به سود بالاتر یا ضرر بیشتر منجر شود. این روش معامله در بازارهای سرمایه مثل ارزهای دیجیتال و بازار فارکس انجام می شود.برای آموزش مارجین تریدینگ در بایننس روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش مارجین تریدینگ در بایننس 

معاملات آتی:

در بایننس امکان شرط بندی بر روی آینده قیمت ارزهای دیجیتال با کمک قراردادهای آتی وجود دارد ، که همانند مارجین ریسک بسیار بالایی دارد.به طور کلی به معاملات آتی ارز های دیجیتال در صرافی بایننس، بایننس فیوچرز گفته می شود. برای اینکه بتوانید در بایننس فیوچرز کار کنید، باید ابتدا حساب خود را فعال کنید. برای فعال سازی حساب ابتدا باید در صرافی بایننس ثبت نام کنید و سپس حساب بایننس فیوچرز را فعال کنید. برای آموزش معاملات آتی به لینک زیر مراجعه کنید.

آموزش بایننس فیوچر 

وام دهی بایننس:

شما می توانید دارایی هایتان را در اختیار بایننس قرار داده و سالانه سود ثابتی دریافت کنید.

شرکت در اثبات سهام (Staking) :

اثبات سهام یک روش برای تأیید تراکنش های بلاکچین می باشد و بر خلاف اثبات کار نیازی به تجهیزات سخت افزاری ندارد. تنها نیاز است که افراد برای مشارکت باید ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کرده و به شبکه اختصاص دهند.

به همین شکل تراکنش های شبکه تأیید می شوند، و هرساله مقداری به ارزهای دیجیتال آن اضافه می شود.

در بایننس قابلیت مشارکت در اثبات سهام بسیاری از ارزهای دیجیتال وجود دارد.


معرفی نرم افزار صرافی بایننس

معرفی اپلیکیشن بایننس
صرافی بایننس

نرم افزار binance برنامه صرافی بایننس است که برای دسترسی راحت تر و آسان تر با استفاده از تلفن همراه برای خدمات رسانی بهتر ارائه شد.با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به اکانت خود وصل شوید و از خدمات آن استفاده کنید.خدماتی مثل:نظارت بر سرمایه خود،مشاهده و بررسی بازار و قیمت ارزهای دیجیتال دیگر ،مشاهده لیست تراکنشات و خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال در این اپلیکیشن وجود دارد.این اپلیکیشن یک نمونه کامل از سایت اصلی بایننس است.با استفاده از این اپلیکشن شما راحت تر می توانید به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین ،اتریوم ،بیت کوین کش ،ریپل و ارزهای دیجیتال دیگر بپردازید.این اپلیکیشن روش های مختلفی از ترید را ارائه می دهد.که شما می توانید از آن استفاده کنید.در نرم افزار این صرافی کاربران می توانند به صورت لحظه ای بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر را خرید و فروش کنند.همچنین می تواندد ارزهای دیجیتال را با یکدیگر تبادل کنند.با استفاده از این نرم افزار واریز کردن و برداشت کردن از سرمایه بسیار راحتتر و آسان تر انجام می شود.

بایننس  بسیاری از ارزهای دیجیتال پایه را پوشش می دهد.امنیت این صرافی در سطح خوبی قرار دارد.امنیت سرمایه کاربران با (safu) که صندوق دارایی امن است ضمانت می شود.بنابراین کاربران هیچ نگرانی در مورد دارایی و سرمایه خود نخواهند داشت.

پیشنهاد می کنیم برای دسترسی یهتر و راحت تر به دارایی خود و انجام تراکنش در هر لحظه و هر جا روی تلفن همراه خود اپلیکیشن بایننس را داشته باشید.در آخرین آپدیت این اپلیکیشن موارد زیر اضافه شده است .مواردی مانند:

‏انجام معامله در بازار فیوچرز با اهرم ۱۲۵
‏انجام معامله در بازار مارجین
‏خرید مستقیم بیت کوین و اتریوم
امانت قرار دادن در اپلیکیشن بایننس برای کسب پاداش

از طریق لینک های زیر می توانید این نرم افزار را برای ios و اندروید نصب کنید.

دانلود برای ios
دانلود برای اندروید 

بیشتربخوانید

آموزش کار با اپلیکیشن (نرم افزار )بایننس


بلاک شدن در صرافی بایننس Binance

همانطور که قبلا اشاره کردیم صرافی بایننس اعلام کرده است که علاقه ای به ارائه خدمات به کشورهایی که در لیست تحریم هستند را ندارد.یعنی به محض اینکه کاربران با یکی از آی پی های کشورهای موجود در لیست تحریم وارد بایننس شوند حساب آن ها مسدود خواهد شد و پیغامی مبنی بر اینکه آی پی شما متعلق به کشورهای لیست تحریم است دریافت خواهید کرد.لیست کشورهایی که در لیست تحریم هستند را در زیر مشاهده می کنید.

ایالات متحده، آلبانی، بلاروس، بوسنی، برمه، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری دموکراتیک خلق کره، ساحل عاج، منطقه کریمه اوکراین، کرواسی، کوبا، هرزگوین، ایران، عراق، کوزوو، لبنان، لیبریا، لیبی، مقدونیه، مولداوی، صربستان، سومالی، سودان، سودان جنوبی، سوریه، ونزوئلا، یمن و زیمبابوه.

همانطور که مشاهده کردید آمریکا نیز در این لیست است.به دلیل سیاست های خارجی آمریکا در حوزه ارزهای دیجیتال تحریم شده است .بنابراین توجه کنید هنگام انتخاب آی پی ، کشور آمریکا را انتخاب نکنید.با توجه به موارد گفته شده برای فعالیت در بایننس نیازمند یک آی پی ثابت هستید .که ان را از طریق vpn های آی پی ثابت و یا vps می توانید به دست آورید.توجه کنید vpn های رایگانی که در اینترنت هستند آی پی ثابت ندارند .و با استفاده از آن ها باعث مسدود شدن حساب کاربری خود می شوید.


برطرف کردن بلاک یا مسدود شدن در صرافی بایننس Binance

برای رفع مسدود شدن حساب کاربری در صرافی بایننس ملزم به ارسال تیکت به پشتیبانی این صرافی هستید.در سال 98 صرافی بایننس دسترسی آی پی های ایرانی را آزاد کرد ولی بعد از مدتی تمام کاربران ایرانی از طرف بایننس بلاک شدند.خیلی از حساب های کاربری تا دوسال بعد درگیر بازپس گیری سرمایه خود بودند.بنابراین جلوگیری از مسدود شدن بسیار حائز اهمیت است.صرافی بایننس به محض پی بردن به آی پی شما در صورت (عضو کشورهای تحریم بودن) برای شما یک مدت زمان محدود مشخص می کند تا سرمایه خود را خارج کنید.به طورکلی صرافی بایننس تا کنون سرمایه کسی را ضبط نکرده است و قبل از آن اجازه برداشت را می دهد ، اما برای بعضی افراد نیز این مدت به یک مدت طولانی تبدیل شده است.پس شرط عقل این است که از این اتفاق جلوگیری کنیم .


سخن آخر در باره صرافی بایننس

بایننس جز بزرگترین صرافی های حاظر در دنیای ارزهای دیجیتال می باشد.حجم معاملات این صرافی در روز به 1 میلیارد دلار رسیده است که این نشان دهنده نقد شوندگی و اعتبار بسیار بالای آن می باشد.صرافی بایننس کاملا رایگان می باشد و تنها از تکمیل معاملات مقدار کمی کارمزد بر می دارد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، به دلیل وجود تحریم ها برای کاربران ایرانی خطر بلوکه شدن دارایی ها وجود دارد ، اما با روش هایی که در بالا گفتیم ریسک بلوکه شدن کم می شود اما به صفر نمی رسد.اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارید بهتر است تا دارایی هایتان را در یک کیف پول ایمن ذخیره کنید.

همانطور که معامله ارزهای دیجیتال سود آور است ، ممکن است پر ریسک نیز باشد. به همین دلیل بهتر است که در معاملات خود از تحقیقات درست ، تحلیل و همچنین منطق استفاده کنید و با احساسات کاذب خود کاری را انجام ندهید.

ممنون از اینکه تا پایان ” صرافی بایننس Binance چیست ؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

انیس مسکینی

مهندسی صنایع فارغ التحصیل از دانشگاه فنی اهواز علاقمند به بازارهای مالی ومباحث IT

نوشته های مشابه

36 دیدگاه

  1. سپاس ، لوریج نسبت موجودی خود مشتری به موجودی حساب است که برای باز کردن معامله لازم می باشد. لوریج توسط شرکت بروکر ارائه می‌شود و به مشتری اجازه می‌دهد با حجم‌های بیشتر از موجودی خود کار کند. لوریج به حساب مشتری واریز نمی شود و به طور مستقیم هنگام انجام معامله در بازار ارز، با درنظر گرفتن میزان لوریج تعیین شده در کابین شخصی، از آن استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن